Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy tak można?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?

Znowu taniocha, szczepan. rozgrzewki w aikido to nic w porownaniu z bjj. 20 minut bjj jest energetycznie ekwiwalentne godzinie mocnego aikido.

Bujin, cos ci sie pomylilo, rozmawiamy o stopniach i standardach pomiedzy stylami AIKIDO, a nie roznymi SW :roll: :?
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?
Ale ale sa przecież różne rozgrzewki...U nas czasami są straszne!!! Zapytajcie Wallace 8O
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?
nie przesadzajcie z tymi rozgrzewkami na bjj... po prostu są - można się dobrze spocić i rozgrzać...
A co do rozgrzewek judockich to ja bym ich nie lekcewarzyl albo najlepiej wybral sie na trening sekcji zawodniczej, kiedy robią właśnie kondycje do zawodów ;)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?
A to piękne :D licytacja na rozgrzewki :lol:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?
Rozgrzewki, temat woda w Aikido.A odnośnie właściwego topica, to wg mnie, jeżeli ktoś reprezentuje sobą odpowiedni poziom techniczny, to i niech dostanie san dana po tygodniu, ja się tam staram patrzeć na siebie, a nie na innych...
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?

Bujin, ty bys nawet rozgrzewki w NYAikikai nie wytrzymal, shodan mu sie sni hehehehe


Ty mnie Szczepan nie strasz przestraszony :shocked!:

Moi Sensei'owie jednoznacznie mi polecili dojo Yamada Sensei, więc tak się stać musi, że tam pójdę właśnie poćwiczyć, mój wyjazd do NY jest już pewny, za tydzień lecę.
I wtedy powiem czy rzeczywiście dają wycisk. Więc jeśli konfabulujesz to się wyda :twisted: :wink: :) :D

Pozdroofka
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?

za oceanem to trza od razu zdawac na shodan. przywozisz taki stopien do domu tak samo jak kupiona po lepszej cenie kamerke i laptopa :) .


:rofl:

Są takie przykłady na różnych kontynentach :) . Według reguły klient mój pan :wink: .
I dla tych którzy jadą po stopień coś się znajdzie, i dla tych którzy jadą "dostać wycisk" ażeby potem snuć w ojczyźnie historie o swych mężnych czynach.
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?

:rofl:

Są takie przykłady na różnych kontynentach :) . Według reguły klient mój pan :wink: .
I dla tych którzy jadą po stopień coś się znajdzie, i dla tych którzy jadą "dostać wycisk" ażeby potem snuć w ojczyźnie historie o swych mężnych czynach.


Vigo, czy Ty mnie może coś imputujes ?? :twisted:

Nie jade ani po jedno ani po drugie. Ich 5 Kyu u siebie w dojo moge se wsadzić bo mają na 5-to co u mnie jest na 6 kyu a i na brak wycisku nie narzekam u siebie, choć kondycha mi zdeka podrosła. 8)

Jade zobaczyć jak wygląda Aikido po amerykańsku i poćwiczyć u mistrza światowej sławy.
Będzie to niewątpliwie ciekawe doświadczenie na mojej do.
A nie tam jakieś snucie opowieści o własnych wyczynach na obczyźnie bo to mi waniajet kompleksem polaka-światowca. Mnie od tego daleko. No chyba że w kategoriach wymiany doświadczeń. :wink:

Pozdroofka
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?

Ty mnie Szczepan nie strasz przestraszony

Nie martw sie Chavez , Bujin nigdy nie spocil na treningu, wiec wykonczyc go kondycyjnie to blachostka :wink: :lol:
Jak juz bedziesz w dojo to pozdrow ode mnie Luisa, on jest szefem uchideshi, jak powiesz ze jestes moim najlepszym przyjacielem, to od razu sobie przody zrobisz :paker: :peace: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Koniecznie polecam treningi Sugano sensei oraz Donnovana, baw sie dobrze, i nie zapomnij ze do mnie masz niedaleko. Chiba sensei bedzie w Valley Aikido w maju, to niedaleko od ciebie, moze sie spotkamy?
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?
Bardzo chętnie bym się spotkał. Nie wiem ile czasu zabawię w NYC i ciężko mi w tej chwili cokolwiek planować. Jedno co ustaliłem to gdzie będę miał treningi. Reszta wyjdzie w praniu.

Już sobie poczytałem o Senseiach na stronce NYAikikai. Sensei'a Donnovana moja Pani Sensei kazała mi pozdrowić bo tam ćwiczyła swego czasu.
Szef dojo naszego jak z nim rozmawiałem i tylko wspomniałem o Nowym Jorku to mi przerwał i powiedział: "Do Yamady pójdziesz" No to sprawa jasna, mam niezłe referencje :)

Dziękuję, Szczepan, i pozdrawiam
  • 0

budo_joeblack
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?
wracając do tematu
to z tego co wiem to Gozo Shioda nie robił kasy na egzaminach więc nie robiło mu różnicy czy ktoś podchodził do jakiegoś egzaminu czy nie. W jego dojo ludzie ćwiczyli całymi dniami przez wiele lat i nie dopominali sie o jakieś stopnie, a on poprostu czasem podchodził do czlowieczka i mówił od dziś jesteś xkyu lub nawet x dan. I to podejście mi się podoba, każdy skupia się na aikido a jeśli umiesz wystarczająco dużo i miszcz widzi co dzień jak pracujesz i czy robisz postępy, chce cię pochwalić czy docenić, to nadaje ci odpowiedni do umiejętności stopień.

Ale jak już wspomniałem wielu "miszczów Marianów" żyje z egzaminów więc jest im to ewidentnie nie na rękę :(
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?

wracając do tematu
to z tego co wiem to Gozo Shioda nie robił kasy na egzaminach więc nie robiło mu różnicy czy ktoś podchodził do jakiegoś egzaminu czy nie. W jego dojo ludzie ćwiczyli całymi dniami przez wiele lat i nie dopominali sie o jakieś stopnie, a on poprostu czasem podchodził do czlowieczka i mówił od dziś jesteś xkyu lub nawet x dan. I to podejście mi się podoba, każdy skupia się na aikido a jeśli umiesz wystarczająco dużo i miszcz widzi co dzień jak pracujesz i czy robisz postępy, chce cię pochwalić czy docenić, to nadaje ci odpowiedni do umiejętności stopień.

Ale jak już wspomniałem wielu "miszczów Marianów" żyje z egzaminów więc jest im to ewidentnie nie na rękę :(


Ale co jest tym mistrzom nie na rękę? :?
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?
Przeskakiwanie egzaminów przez uczniów... Kalkulują sobie:

Do 4 kyu u kogoś + 60 zł za 3 kyu u mnie = 60 zł dla mnie

6, 5, 4, 3 kyu u mnie = 60 zł x 4 = 240 zł dla mnie :)

8)
  • 0

budo_joeblack
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?
Chodzi o to, że nawet w dojo u Gozo Shiody ludziom nie podobało sie że nagle ktoś dostawał jakiś stopień, (niektórzy zastanawiali sie np w czym on jest odemnie lepszy że dostał wyższy stopień itd) a co dopiero w innych dojach w których nauczyciel ma mniejsze kwalifikacje od Gozo.
A teraz dochodzi do tego kwestia kasy którą w niektórych stylach nauczyciele zarabiają na egzaminach tzn. promując kogoś od razu na wysoki stopień (nie mówie o umiejętnościach petenta tylko o systemie egzaminacyjnym) egzaminator czy system nie zarobi na jego wszystkich kolejnych egzaminach a czasem kosztują niemało.
Ale co szkoła to obyczaj

Ja jestem za przyznawaniem stopni za posiadane umiejętności a nie "długość czasu" od ostatniego egzaminu.

To było by naprawde fajne: cwiczysz sobie kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat i pewnego dnia podchodzi do ciebie nauczyciel i mówi nauczyleś się odemnie wystarczająco dużo od dziś jesteś xdanem otwórz własną sekcję i rozszerzaj idee aiki :)

Ale się rozmażyłem :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy tak można?

Przeskakiwanie egzaminów przez uczniów... Kalkulują sobie:

Do 4 kyu u kogoś + 60 zł za 3 kyu u mnie = 60 zł dla mnie

6, 5, 4, 3 kyu u mnie = 60 zł x 4 = 240 zł dla mnie :)

8)


A teraz dochodzi do tego kwestia kasy którą w niektórych stylach nauczyciele zarabiają na egzaminach tzn. promując kogoś od razu na wysoki stopień (nie mówie o umiejętnościach petenta tylko o systemie egzaminacyjnym) egzaminator czy system nie zarobi na jego wszystkich kolejnych egzaminach a czasem kosztują niemało.
Ale co szkoła to obyczaj




Nie tak do końca.Bo jeżeli wychodzisz z taką tezą, to musisz przyjąć założenie że każdy adept Aikido,pochodzi do egzaminu na dana, wtedy masz racje.Ale prawda jest taka,że jeżeli po trzech latach, znajduje się 20% osób z grupy, która zaczynała, to jest to bardzo dużo.Analogicznie, dopuszczanie 80% ludzi którzy odeszli, na wyższe stopenie w ciągu tych trzech lat się bardziej opłaca, wiadomo czym wyżej tym drożej...A, tak off topic to i tak powszechnie wiadomo, że stopnie w wielu przypadkach nie mają nic wspólnego z umiejętnościami, ponieważ można je albo zdawć po łebkach, albo otrzymywać od dziwo egzamintora, który nawet nie przeprowadził egzaminu...

Ja jestem za przyznawaniem stopni za posiadane umiejętności a nie "długość czasu" od ostatniego egzaminu.


Uważam tak samo.

To było by naprawde fajne: cwiczysz sobie kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat i pewnego dnia podchodzi do ciebie nauczyciel i mówi nauczyleś się odemnie wystarczająco dużo od dziś jesteś xdanem otwórz własną sekcję i rozszerzaj idee aiki

Ale się rozmażyłem


Marzenia, dobra rzecz hehe.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024