Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pika kontra Bird


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Pika kontra Bird
Mam taki problem, mianowicie chcę kupić córce w miarę solidny ale i stosunkowo niedrogi nóż. Ma to być typowy EDC, robiący jednak odpowiednie wrażenie. Nie chcę by był to nóż z kołkiem (niech sobie paluchów nie ociera). Zastanawiam się na zakupem Benchmade Pika Plain lub Spyderco Byrd Flight. Znam z opisu ten pierwszy nóż, natomiast z dokładna recenzją tego drugiego jeszcze się nie spotkałem. Prosiłbym kolegów o opinie na ten temat. Może ktoś juz macał tego birda. Może też ktoś miał juz w rękach obydwa?? Kusi mnie ten bird, gdyż na Military jest dostępny bez zwłoki, natomiast na pikę trzeba czekać.
  • 0

budo_flybig69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Bawiłem się Spyderco Byrd i mogę powiedzieć że za tą kasę to nawet fajna kosa.
W dłoni leży całkiem nieźle stal jak za te pieniądze też niczego sobie.Zobacz temat spacer z ptaszkiem tam Adrian pisze troszkę więcej ...
ps:Adrian wolał ptaszynę od M21 :)
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Ja używam piki jest lekka, łatwo się otwiera , płaska , dobrze leży w kieszceni, ma mocną głownię, długo trzyma ostrość. Rękojeść bardzo przyjemna w dotyku.Pozdrawiam Cassini -Hakas
  • 0

budo_flybig69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
nie spacer z ptaszkiem tylko PTASZEK W GARŚCI
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Gdybyś jednak zdecydował się na Pikę to jest w Alercie do wzięcia od ręki.
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Pospieszyłem się :-) .
Miałem dodać że gerberki EZ OUT też mają od ręki.Niedrogi przyzwoity i bez kołka.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Dziękuję Panowie za opinię. Może jeszcze znajdzioe się ktoś, kto bawił się obydwoma nożami ?? No i jeszcze co będzie bardziej podobało się dziewczynie w wieku 22 lat Waszym zdaniem ??
  • 0

budo_flybig69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird

No i jeszcze co będzie bardziej podobało się dziewczynie w wieku 22 lat Waszym zdaniem ??

:) :) Oczywiście że bird :) :)
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird

:) :) Oczywiście że bird :) :)


baaardzo śmieszne, baaardzo :lol: :lol: :lol:
a tak poważnie też stawiałbym na birda - będzie lepiej widoczny w torebce wśród mazideł i całego tego bałaganu niż czarne tworzywo.
A, jeszcze jedno - napewno mają flight'a ? ja go nie widzę
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Ciekawe, wg NG Flight ma krotsza klinge od Piki o ponad centymetr, ale znalazlem tez Flighta w Knivesplus.com, gdzie pisza, ze klinga jest od Piki dluzsza - ale ciekawsze, ze noz jest wg nich dwa razy ciezszy niz Pika. Biorac pod uwage, ze Cara Cara jest jeszcze ciezsza, zakladam, ze to prawda.

Nie macalem co prawda ani jednego Byrda, za to Pika mi sluzyla wiernie i sluzy - takze w zadaniach, kiedy miala sie pelne prawo polamac ;)

Solidny nozyk, ma srubke zamiast nita - chociaz to nie jest az taka przewaga.

Klingi sie az tak nie roznia od siebie, Flight ma zdaje sie lekko wklesly szlif, ale jesli nei bedzie tym nic twardego kroila, ani przekrajala, to sie nie powinno klinowac i nie bedzie jej to zapewne przeszkadzalo.

Jesli noz mialby byc noszony np. w kieszeni jakiejs sukienki, czy marynarki, to stawialbym na Pike, bo lzejsza. Do tego, jesli mialaby byc noszona na klipsie, to tez punkt dla Piki, bo spokojnie moze udawac dlugopis, na zewnatrz nic nie widac.

Jej wada - jesli oczywiscie bedzie dobrze lezec w rece (ostatnio jej dosc duzo uzywalem, musze stwierdzic, ze pasuje mi do dloni duzo lepiej, niz kiedykolwiek pasowala Endura, ktora juz byla calkiem wygodna) - jest bardzo mocna sprezyna backlocka.

Otwiera sie ja i zamyka dosc ciezko, o czym zreszta pisal juz Jumbo w Swiecie Nozy, ale dla mnie jest to zaleta.

No. To moje trzy (euro- ;) )centy dorzucilem ;)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird

[A, jeszcze jedno - napewno mają flight'a ? ja go nie widzę

Wygląda, że nie, teraz jest tam tylko Spyderco Byrd Meadowlark, Plain i Spyderco Byrd Cara Cara, Plain. Zostałem wprowadzony w błąd.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Flighta masz w New Graham.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird

No i jeszcze co będzie bardziej podobało się dziewczynie w wieku 22 lat Waszym zdaniem ??


Szczerze.. obawiam sie ze zaden... Tym bardziej ze kobiety wieksza wage niz my przykladaja do wygladu. Cassini mam ten sam problem bo chce kupic swojej dziewczynie na urodziny noz za cholere nie wiem jaki. Byrda i Piki nie biore pod uwage bo te nie beda spelnialy wymagan w zakresie estetyki. Ostatnio bylem w military i powiem szczerze ze jesli miałbym cos brac to chyba Cuda edc. Dlaczego? bo w przeciwienstwie do monochroma chodzi jak masło (możesz byc spokojny o rece swojej córki) i jest lekki. Wersja ze stali aus8 jest za niecale 200zł. Macalem jeszcze Kershawa jakiegostam i za cholere nie dalo sie go otworzyc jedna reka. Nawet obiema miałem spore problemy choc moze to z czasem by sie wyrobil...

PS. Jedna rzecz mnie tylko w Cudzie edc zaniepokoila.. Złozony noz ma bardzo przekrzywiona klinge ktora niemal ociera o wewnertzna czesc rekojesci... Choc moze to kwestia niedokrecenia sruby osi glownej (moze tez dlatego chodzil tak lekko).
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
No właśnie te kobiety... :(
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird

w przeciwienstwie do monochroma chodzi jak masło (możesz byc spokojny o rece swojej córki)


Ej, no sorka, co Wy tak z tym monochromem - juz kiedys o tym bylo.

Monochrome wlasnie chodzi "jak maslo" Dołączona grafika

Swego czasu nawet bagnetowi filmik poslalem, bo tez jakies pytania mial ;)

Na poczatku tez z nim mialem problem, ale to byla tylko kwestia tego, ze naciskalem w zlym miescu, jednoczesnie przyciskajac drugim paluchem frame - nie mial prawa sie otworzyc :)


No właśnie te kobiety... :(


Coz, estetyka to jest sprawa bardzo indywidualna ;)
Mojej malzonce bardzo sie 530 spodobal. Teraz to jest "jej" noz, a ja mam laskawe przyzwolenie na uzywanie. Moze w te strone zerknij?

Ale to juz minimum 60 $
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Moja Pani zawłaszczyła sobie Benchmite (dopóki Loco nie dostała).
Mały, elegancki, trochę drogi :(
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird

Monochrome wlasnie chodzi "jak maslo"


No moze ja tez zle przyciskalem przy otwieraniu a moze to kwestia wyrobienia. Generalnie to nie umiem za bardzo otwierac foldery kolkiem. Wiadomo Spyderhole :) W kazdym razie Cuda edc chodzila duzo lepiej niz Monochrome.


PS. A gdybym ja tez ladnie poprosil o taki filmik?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
To Ci go zaraz na maila posle.

Jak znajde ;)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Teraz po przeczytaniu wszystkiego jeszcze durniejszy się psiakrew robię :(
Wygląda, że wskazane jest przemyśleć jeszcze kilka modeli i pewnie jakoś delikatnie przepytać w "swobodnej i nie sugerującej zamiaru zakupu rozmowie". To chyba powinno juz coś dać :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird

Teraz po przeczytaniu wszystkiego jeszcze durniejszy się psiakrew robię :(
Wygląda, że wskazane jest przemyśleć jeszcze kilka modeli i pewnie jakoś delikatnie przepytać w "swobodnej i nie sugerującej zamiaru zakupu rozmowie". To chyba powinno juz coś dać :wink:


A na jakom wycieczke do sklepu typu "Swiat Nozy" nie mozesz jej zabrac? Zeby sobie obejrzala, pomacala, poprobowala... Bo jak bedziesz tylko czytal i ogladal fotki, to zglupiejesz calkiem ;)

A jak jeszcze cos zamowisz i po przyjsciu sie okaze, ze to nie to... To bedzie glupio ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024