Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siła ciosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_lenek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Siła ciosu
Witam wszystkich chcaiłbym zapytać jak można osiągnąc dużą siłe ciosu a dokładnie chodzi mi o trening lub jakieś filmiki szkoleniowe uczące dobrej techniki.Nie moglem znaleść odpowiedniego tematu do mojego pytania więc postanowiłem stworzyć nowy temat.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu
najlepiej idz do jakieś sekcji MA (boks,thai) nie znajdziesz lepszego sposobu. Na filmikach sobie pooglądasz ale ktos musi Ci skorygować Twoje błędy, z filmików sie raczej niewiele nauczysz...
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu
ja bym proponowal
- worek do boksowania
- hentelki
- wycwiczyc sobie barki, plecki, triceps

walenie w worek napewno ci da duzo lecz musisz walic dokladnie mocno nie za szybko, zeby to nie bylo takie male szybkie ciosy na pale
  • 0

budo_zielona wróżka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu
Mam podobny problem. Wydaj mi sie, ze jast to kwestia miesni, bo jak kopie w tarcze to slychac ledwo takie tam "pam" a jak kumpel kopie to "dup" :lol:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu
dobra technika jest ważniejsza od siły mięśni i masy ciała, choć posiadanie ich w większej ilości nie zawadzi :-)
lenek-niech Ci ktos z boksu, KB czy MT pokaże o co chodzi
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu

Mam podobny problem. Wydaj mi sie, ze jast to kwestia miesni, bo jak kopie w tarcze to slychac ledwo takie tam "pam" a jak kumpel kopie to "dup" :lol:

masa razy PRZYŚPIESZENIE..
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu

Mam podobny problem. Wydaj mi sie, ze jast to kwestia miesni, bo jak kopie w tarcze to slychac ledwo takie tam "pam" a jak kumpel kopie to "dup" :lol:

Kwestia koordynacji ruchów, techniki (w tym - przede wszystkim przy kopnięciach - umiejętność wykorzystania podłoża), szybkości, a dopiero potem siły.

Podstawowe błędy niezależne od tego co się ćwiczy: uderzanie samą ręką, bez skrętu bioder; rozpoczynanie uderzenia od ruchu pięści zamiast skoordynowania całego ciała; przy kopaniu zostawianie bioder z tyłu (szczególnie osłabiające kopnięcie kolanem); wspinanie się na palce w celu zwiększenia zasięgu (a jak się nie trafi, to się wywraca; jak trafi to też :wink: ).
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu

Witam wszystkich chcaiłbym zapytać jak można osiągnąc dużą siłe ciosu a dokładnie chodzi mi o trening lub jakieś filmiki szkoleniowe uczące dobrej techniki.Nie moglem znaleść odpowiedniego tematu do mojego pytania więc postanowiłem stworzyć nowy temat.

A jak długo trenujesz. Poza powyższymi wypowiedzami dodałbym prócz odpowiedniej techniki liczy się także to, że takie siłę ciosu nie wyrabia się w 2 miechy. Do tego potrzeba dużej liczby powtórzeń. Naprawdę dużej.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu

dobra technika jest ważniejsza od siły mięśni i masy ciała, choć posiadanie ich w większej ilości nie zawadzi :-)

szybkość i szybkość E(kinetyczna)=1/2m*v2:-) [czy jakoś tak], prócz mięśni i masy musi być szybkość by było te "dup" :D
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu

Mam podobny problem. Wydaj mi sie, ze jast to kwestia miesni, bo jak kopie w tarcze to slychac ledwo takie tam "pam" a jak kumpel kopie to "dup" :lol:


jestes dziewczyną powinnas delikatnie, kobieco, technicznie kopac :) po co ci to "dup" :wink:
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu
Mar1aN napisał:

jestes dziewczyną powinnas delikatnie, kobieco, technicznie kopac po co ci to "dup"


Oczywiście, żartujesz Mar1aN :wink:
Każdy powinien kopać i technicznie i mocno :wink:
  • 0

budo_kittek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu
przy kopnięciu biodra są bardzo ważne, a pęd i sile nodze nadaje cale cialo. Technika jest najwazniejsza i lepiej kopnąc ciut slabiej a szybciej...
  • 0

budo_macc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu
Technika to podstawa..A i jeszcze jedno!Kiedys nasz mistrz olimpijski Jerzy Kulej sie wypowiadal ze nie lubil walczyc z przeciwnikami szczuplymi i wyzszymi od niego - dysponowali oni podobno relatywnie wieksza sila ciosu ze wzgledu na dlugość samego miesnia. Ja sam tego nie sprawdzalem wiec ni wiem..
  • 0

budo_krzychoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu
Technika, oczywiście, zgodzę się.
Ale siła sama w sobie też jest ważna. Jak to stwierdził mój trener (zresztą nie on pierwszy), aby mieć szybkość trzeba mieć siłę. Dlatego należy robić siłę, nie wolno tego zaniedbywać, bo bez tego nawet szybkości nie ma. Poza tym ważne jest aby uderzać na kompletnym luzie, czuć jak cios idzie "z nogi", w przypadku uderzania ręką. Polecam trening przed lustrem. Gdy zobaczysz jak się układa twoje ciało podczas uderzania, to złapiesz o co chodzi. Oczywiście zgadzam się z poglądem, że nikt cię tak nie ustawi jak specjalista, więc najlepiej udać się na trening do jakiejś dobrej sekcji Boksu, KB, czy MT.

Pozdrawiam
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Siła ciosu
pamietac trzeba o wlozeniu masy do ciosu odpowiedni skret bioder, obreczy barkowej itp. oraz trening silowy wazny bywa takze recall czyli cofniecie(raczje proba wogole glupio brzmi cofniecie :) ) reki tuz przed celem (cos w rodzaju strzelania z bicza), robi to kazdy ale trzeba zrobic to szybko
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024