Skocz do zawartości


Zdjęcie

matrix, mortal kombat jackie chan:D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

matrix, mortal kombat jackie chan:D
Siema może troche głupie pytanie ale się zawsze nad tym zastanawiałem czy ćwicząc kung fu/ wushu możnabić się tak jak w filmach tzn podobnie bo wiadomo że się nie będzie latać itd.:D Kiedyś karate trenowałem jak się zapisywałem to myślałem że właśnie tak będę się bił po 4 latach zrozumiałem że ten styl jest zupełnie inny.
Pozdro!
  • 0

budo_fire tiger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: matrix, mortal kombat jackie chan:D
Witam,
sceny w filmach sa rezyserowane i dlatego wygladaja tak perfekcyjne. W realnej walce wyglada to zupelnie inaczej, bo wszystkie techniki pojawiaja sie spontanicznie w zaleznosci od sytuacji, a tego nie da sie przewidziec. Wazne jest zeby uczac sie danego stylu, zebrac jak najwieksza ilosc techni, ktora da mozliwosc reagowania w roznych sytuacjach.
Obojetnie jaki styl bedziesz trenowal to nigdy w realnej walce nie bedzie to jak na filmie Matrix. Moze nie jest to budujace co napisalem, ale realne i prawdziwe.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: matrix, mortal kombat jackie chan:D
zalezy o jakich filmach mowisz ;)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: matrix, mortal kombat jackie chan:D
chyba o matrixie, mortal kombat i filmach z J.Chanem :wink:
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: matrix, mortal kombat jackie chan:D

Siema może troche głupie pytanie ale się zawsze nad tym zastanawiałem czy ćwicząc kung fu/ wushu możnabić się tak jak w filmach

a co chcesz zostać aktorem filmów klasy b ?
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: matrix, mortal kombat jackie chan:D
Kiedyś słyszałem, że niektóre kung fu uczą użycia w walce przedmiotów z otoczenia... Ale nie wiem, jak to się ma do Jackie Chana i walki drabiną/krzesłem/bananami/rowerem... :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: matrix, mortal kombat jackie chan:D
A propos J. Chana - oglądałem z nim jakiś wywiad na Discovery, w którym mówił, że przez swoje życie poznał/uczył się tylu różnych odmian KungFu, że mu się wszystko pomyliło i pomieszało... ten to ma problemy :roll:
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: matrix, mortal kombat jackie chan:D
wydaje mi się że styl kung fu jest najbardziej zbliżony do filmów a jednak w realnej walce i tak nie można go tak wykorzystać. Mimo to i tak podziwiam kung fu mino iż trenuje vale tudo.
pozdro!
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: matrix, mortal kombat jackie chan:D
Techniki w filmach filmach "made in Hongkong" z lat `60 i `70 XX w. były oparte na technikach Hung Gar (pisał o tym bodajże VingDragon na forum budo-multimedia), techniki w obecnych filmach "kung fu" to już czyste wu shu. To co pokazują w kinie, to po prostu nie jest realna walka, zarówno w filmach typu "Hero" czy innych "Przyczajonych tygrysach", jak i w filmach z Jackie Chan`em czy nawet Bruce`m Lee. Podobnie zresztą w filmach przedstawiających inne sztuki walki... np. w filmach z Seagal`em.
Odrębna sprawa, że sporo osób (w tym ja sam :oops: ) do treningów kung-fu inspirowały (między innymi :wink: ) filmy takie jak: "Krwawy sport", "Kickbokser", "Wąż w cieniu orła" itp. itd. :-)
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: matrix, mortal kombat jackie chan:D
no nie wiem, filmowe walki segala czasem są realistyczne, w tożsamości bourna fajna była walka bourna z kolegą z byłej pracy, taka z nożami itp. ;) czasem są realistyczne walki w filmach, o, tacy shawn brothers na przykład (:))
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: matrix, mortal kombat jackie chan:D
albo fight club :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024