Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hung Gar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_mf2004
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Hung Gar
Witam
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat Sifu Wing Lam z Hung Garu oraz jego publikacji (książki, kasety video...) :?: :roll:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Hung Gar
Hung Gar-owcy nie zaglądają tutaj chyba zbyt często więc nie wiem czy doczekasz się opinii na jaką czekasz...
  • 0

budo_zxc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hung Gar
Zobacz listę video po prawej.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Hung Gar
informacja nadesłana przez Dariusza Muraszko :

Odnośnie tematu Hung Gar, który pojawił się na Forum: Kwong Wing Lam propaguje min. Ha Say Fu, mało znaną odmianę (szkołę) stylu Hung Gar. Praktycy Ha Say Fu skupiają się przede wszystkim na technikach "Pięciu Zwierząt", które są ćwiczone w osobnych formach. Więcej informacji na temat tej gałęzi Pięści Rodziny Hung można znaleźć w numerach 2 (34) 99 i 3 (35) 99 Magazynu Sztuk Walki Karate / Kung-Fu (artykuły Piotra Osucha pt. "Ha Say Fu nieznana odmiana Hung Gar").

Dariusz Muraszko.
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hung Gar
Kwong Wing Lam miał bardzo dobrych nauczycieli. Wersji kantońskiej (najbardziej rozpowszechnionej) uczył się od Mistrza Chiu Kow oraz jego syna Mistrza Chiu Wai jak również od Mistrza Lam Jo. Wszyscy trzej byli/są uznanymi autorytetami systemu Hung Gar i praktykowali przekaz w linii Lam Sai Winga. Wersji Ha Say Fu uczył się od Leung Wah Chew.
Więc moje skromne zdanie jest takie, że z pewnością miał szansę poznać system bardzo dobrze. Co do umiejętności nie miałem okazji widzieć żadnej z tych kaset, a nawet gdybym widział nie mnie oceniać.


Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Hung Gar
polecam zakup serii DVD ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pt: 'Hung Gar Story'
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

w dziale multimedia zamiescilem tez 'maly' post z ciekawej imprezy:

http://www.forum-kul...ndpost&p=895948
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024