Skocz do zawartości


Zdjęcie

MŚ WTF-Madryt 2005


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

MŚ WTF-Madryt 2005
Pierwszy dzień mistrzostw świata za nami. Jakie są wasze wrazenia? Bo ja mam mieszane uczucia, ogolnie troche chaosu, laski daly ciala, ale walki facetow calkiem niezle, szczegolnie ten Suolev mi zaimponowal. Jakie dajecie szanse czworce naszych reprezentantow? Jakby ktos mogl przyblizyc ich sylwetki, bylbym wdzieczny.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
Jak dla mnie walki pokazywane w Eurosporcie nudne straszliwie, spore kawałki oglądałem przewijając, bo i tak nic się nie działo oprócz czajenia się. WTF powinien w końcu coś zrobić, żeby walki były choc trochę interesujące dla widza, bo zrobiła się to sztuka dla sztuki oparta na kopaniu pojedynczych technik dollyo na hogoo...

Jak na razie dwójka reprezentantów Polski zakończyła swój udziął tradycyjnie - czyli przegranymi w pierwszej walce. Iwona Kosiorek przegrała 4:0 z Koreanką, Łukasz Walkowiak 4:5 z reprezentantem Izraela. Został jeszcze Maciek Ruta i Aleksandra Uścińska. Życzę im jak najlepiej, choć nie wiedzieć dlaczego spodziewam, się, że będzie jak zwykle... :/

Gizmo
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
Heh, szkoda :cry:
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005

Jak dla mnie walki pokazywane w Eurosporcie nudne straszliwie, spore kawałki oglądałem przewijając, bo i tak nic się nie działo oprócz czajenia się. WTF powinien w końcu coś zrobić, żeby walki były choc trochę interesujące dla widza, bo zrobiła się to sztuka dla sztuki oparta na kopaniu pojedynczych technik dollyo na hogoo...

Jak na razie dwójka reprezentantów Polski zakończyła swój udziął tradycyjnie - czyli przegranymi w pierwszej walce. Iwona Kosiorek przegrała 4:0 z Koreanką, Łukasz Walkowiak 4:5 z reprezentantem Izraela. Został jeszcze Maciek Ruta i Aleksandra Uścińska. Życzę im jak najlepiej, choć nie wiedzieć dlaczego spodziewam, się, że będzie jak zwykle... :/

Gizmo


Moim zdaniem nie bylo az tak zle, ogolnie to walki sa duzo ciekwasze niz na olimpiadzie. Niektore sa nawet momentami fascynajace, ale jak czasem lachy walcza lub raczej stoja przez dwie minuty w walce finalowej to mnie **** strzela. Rozumiem ze jest wysoka stawka ale ja pier to jest sztua kopania a nie przyczajania. Ogolnie to jestem pod wielkim wrazeniem kadry Iranu, jedynymi osobami, ktore moga podjac z nimi rownozedna walke sa koreance.
A wystepy naszych reprezentantow przemilcze, to juz nastuli daje wieksze szanse w pridzie niz naszym na MŚ. Wielka poracha! Czas na zmiany, czy ci do gory to wreszcie zrozumieja, ze jest zle w polskim tkd WTF? Jak dlugo nasi beda przegrywac na kolejnych imprezach w pierwszych rundach lol. To ci ino wola o pomste do nieba! :evil:
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
A ja przyznam się, że zasnąłem, oglądają dzisiejszę relację finałow na Eurosporcie. Ale to pewnie dla tego, że mam za sobą nieprzespaną noc (ech ta praca :) ). No i nie wiem, jak się skończyła historia z tym protestem, kiedy w półfinale odpadł (słusznie lub nie) jeden z zawodników gospodarzy.

Pozdrawiam
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
Chyba przełożyli na jutro.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005

A ja przyznam się, że zasnąłem, oglądają dzisiejszę relację finałow na Eurosporcie. Ale to pewnie dla tego, że mam za sobą nieprzespaną noc (ech ta praca :) ). No i nie wiem, jak się skończyła historia z tym protestem, kiedy w półfinale odpadł (słusznie lub nie) jeden z zawodników gospodarzy.

Pozdrawiam


w sumie to odpadl nieslusznie, ale sedziowie wyadli werdykt pozytywny dla lopeza, a kiedy organizatorzy uznali, ze trzeba powtorzyc walke, lopez zgodnie z prawem i obowiazujacymi przepisami zbojkotowal decyzje organizatorow(nie dziwie sie)
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
Ogólnie to dużo punktów zostało wg mnie przyznanych niesłusznie. Ja natomiast niektóre kopnięcia bym zaliczył na punkt... ale cóż... . Sędziowie nie zawsze wydawali słuszny werdykt. Jak zwykle mój idol na zawodach Hadi Saei z Iranu wygrał w swojej kategorii wagowej :-) . A walki to faktycznie- mało akcji ale jak już jest to konkretna :) (w szczególności jak jest minuta do końca i ktoś przegrywa jednym punktem :) ).
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
Hmm, na moje to ze Eurosport pokazuje te zawody robi straszną antyreklame Taekwondo, i to nie tylko WTF ale całemu :/ wychodzi na to, ze nudna sztuka walki w której ręce są używane są tylko po to by kopnięcie w ręke przyłożoną do ciała nie zostało zaliczone... Ogólnie skacza wokół sobie dwaj opancerzeni goście i co 20sek. jeden drugiego kopnie dokłądnie tak samo jak poprzednio ten drugi, i tak wkółko... :/
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
Podobnie było na igrzyskach ale tam wg. mnie było jeszcze nudniej. WTF dąży by zawody były ciekawsze, by było wiecej akcji itd., nieby są te punkty ujemne ale to nie jest aż tak zbyt motywujące do zawodnika by rzucił się z ostrą szarżą, bo strzał w głowę i leżysz.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
Ogolnie to walki na najwyzszym szczeblu gdzie bije sie dwoch zajebistych kolesi sa nudne. Najlepiej jst kiedy jeden jest duzo lepszy od drugiego, wtedy jest na co popatrzec. Ciekawe sa rowniez zawody nizszej rangi, tam jest cfzesto dobra mucka, malo taktyki duzo walki.
BTW jestem ciekawy jak dalej sie rozwinie sprawa z lopezem...
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
Lopez wygrał, ale szczegółów nie znam

1. Steven Lopez (USA)
2. Ali Tajik (I.R. Iran)
3. Alfonso Rosendo (Spain)
3. Daniel Jukic (Australia
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
Walki w taekwondo WTF na najwyższym szczeblu są nudne. Walki np. w K-1, a nawet i w niektórych innych odmianach taekwondo na najwyższym szczeblu potrafią być bardzo ciekawe... ;)

Co do Lopeza, faktem jest, że ten punkt w dogrywce sędziowie wzięli z księżyca...

Polacy niestety po raz kolejny bez sukcesów. Maciek Ruta przegrał pierwszą walkę przez nokaut w I rundzie z zawodnikiem Dominikany, Aleksandra Uścinska po dwóch wygranych przegrała walkę ćwierćfinałową z reprezentantką Turcji 3:5.

Gizmo
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
Nie wiem do końca jak to było, ale miało być na zawodach 9 zawodników z Polski a było 4 :?:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
Było 4. Chyba dobrze, że nie więcej, sądząc po wynikach.

Gizmo
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
dziś o 17:00 na EuroSporcie dalsza cześć MŚ czy to tylko jakaś powtórka?
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
Na koniec MŚ czas na ogolne refleksje. Według mnie turniej trzeba ocenić ogólnie pozytywnie. Zmiany w zasadach zdecydowanie wyszły na plus(głównie skrócony czas walk mężczyzn do 2min/runda). Dzięki temu nie było zbyt wiele czasu na przyczajki i jeśli ktoś przegrywał to brał się zdecydowanie do roboty, szczególnie jeśli był to koreańczyk. Poza tym wreszcie zaczeły być przyznawane punkty za milo-czagi, jednak cały zcas nie mogę się doczekać na to, aby sędzowie liczyli punkty za czurugi, bo czasem niektórzy zawodnicy naprawdę potrafią zaatakować ręką w tępo skracając dystans. Niewatpliwie mistrzostwa zostały zdominoawne przez trzy kraje i jedną rodzinę. Kolejno Korea, Hiszpania, Iran i Lopezowie. Reszta pzoostała daleko w tyle. Wystepów Polaków nie będę komentował, chociaż nokaut naszego reprezentanta chętnie bym zobaczył :twisted: , poza tym niespodziewałem się aż dwóch zwycięstw ze strony Pani Aleksandry, pokłony dla tej pani, jednak pozostałym naszym reprezentantom towarzyszył jedynie płacz i zgrzytanie zębów(jak zwykle), kwak kiedy wreszcie związek zrozumie, że trzeba sciągnąc jakiegoś profesjonalsitę z Koreii, który zrobi porządek i wyćwiczy porządnie jakąś grupkę Polaków, która będzie godnie reprezentować barwy naszej ojczyzny.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
ogladałem chyba dziś 20min. niezaciekawe i dziwnie wygladało - kwestia gustu ; )
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
nie obrażając nikogo ale jak dla mnie -kogoś kto nie trenuje taekwondo ale troche interesuje sie sztukami walki te zawody byly zenujace :( wogole jakis czas temu ogladalem zawody w jakims karate WKF czy jakos tak i smieszylo mnie do lez jak dwoje ludzi podskakuje naprzeciwko siebie udając ze walczy,niestety taka formula jaka byla na tych zawodach taekwondo tez jedynie jak przez bardzo gęstą mgle przypominala walke...wogole tak sobie mysle (znow nie bedac zlosliwym) ze w sumie w takim wydaniu taekwondo to mozna by ludzi bez rak puszczac razem do walki z tymi co maja obie rece bo i tak te rece wisza bezwladnie wzdluz tlowia (stad moje pytanie czy to tylko w tej formule sie nie uzywa rak i wogole czegos co w jakikolwiek sposob przypominaloby by choc garde??)...dziwnie to i troche smiesznie dla mnie wygladalo bo nie lubie formul walki ktore strasznie sie oddalaja od walki a to niestety tak wyglada...
na koniec podkreslam jesczze raz ze nie chce nikogo obrazac ani byc zlosliwy-poprostu takie o przemyslenia kogos kto raz w zyciu jakies zawody w taekwondo obejrzal i chyba na drugie juz sie nie skusi :(
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MŚ WTF-Madryt 2005
No właśnie. Jest to bardzo interesująca ocena zawodów przez osobę z zewnątrz. Jako dinozaur średniego pokolenia dochodzę do wniosku, że aby obserwować z zainteresowaniem walki tego typu, trzeba ten sport bardzo kochać, a najlepiej uprawiać go intensywnie samemu. W moim przypadku żaden z tych warunków nie jest spełniony, dlatego też zawody mi się niezbyt podobały - podobnie, jak nie trawię podobnie "pasjonujących" dla mnie walk karate WKF czy tradycyjnego. Dla mnie dzisiejsze walki w WTF są statyczne, pełne czajenia się, a techniki nastawione wyłącznie na szybkość. Taktyka oparta na urywaniu pojedynczych punktów minimalnym nakładem sił zabija piękno walki. Co do skrócenia czasu walk - wydaje mi się, że nawet gdyby walki były 2 razy po 1 minucie, to i tak 45 sekund z każdej zawodnicy strawiliby na czajeniu się, a wyniki oscylowałyby w granicach 2:0. Takie są kierunki nauczania, taka taktyka dominuje. Dlatego niewielkie są szanse na to, aby TKD WTF w obecnym wydaniu stało się naprawdę medialnym sportem.

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024