Skocz do zawartości


Zdjęcie

wada wzroku a pływanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

wada wzroku a pływanie
czy pływanie z oczami ptwartymi pod wodą może miec jakis negatywny wpływ na oczy jeśli sie posiada dośc mozną wadę wzroku (-3,5) ?
  • 0

budo_mmaakkss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie
nie znam sie na tym ale wydaje mi się że chlorowana woda na pewno ma jakis negatywny wpływ na oczy, mnie zawsze szczypią jak zetkną się z takową :wink:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie
Czy sie ma wade czy nie wplyw wody na oczy jest bardzo podobny.
Jezeli chodzi o plywanie w basenie to jet tu kwestia chloru. Wysusza on bardzo rogowke oka (zewnetrzna czesc oka) i moze ja uszkodzic.
Jezeli zas chodzi o plywanie w innych akwenach typu jezioro czy morze to nalezy miec na wzgledzie ze woda czesto jest zanieczyszczona. Nie tylko odpadami czy sciekami ale rowniez mikroorganizmami, ktore wlaza nam wtedy niezauwazone do oczu i moga na nie negatywnie wplywac. Zasolona woda rowniez nie jest zbyt zdrowa dla naszych oczu.
Dlatego nalezy korzystac z dobrodziejstwa techniki jakim sa okulary plywackie :)
  • 0

budo_kakashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie
A ja mam takie pytanie. Jak sie mają soczewki do pływania? Czy kontakt z morską wodą jest niewzkazany, ale nie chodzi mi tu o wypłyniecie soczewki bo to jest chyba oczywiste ze moze czy sie myle? Wiem ze okulary pływackie to jako takie zabezpieczenie ale wiadomo ze nic nie jest doskonałe i np. podczas nurkowania mogą sie zsunąc a woda dostac do oka. Miał ktos jakies doswiadczenia związane z pływaniem w soczewkach ?
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie
eeeeeeeeee corce mojej chrzestnehj cos tam cos tam plywala w basanie w soczewkach i wyplynely i oczywiscie $$$ jak psu w dupe :X
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie

A ja mam takie pytanie. Jak sie mają soczewki do pływania? Czy kontakt z morską wodą jest niewzkazany, ale nie chodzi mi tu o wypłyniecie soczewki bo to jest chyba oczywiste ze moze czy sie myle? Wiem ze okulary pływackie to jako takie zabezpieczenie ale wiadomo ze nic nie jest doskonałe i np. podczas nurkowania mogą sie zsunąc a woda dostac do oka. Miał ktos jakies doswiadczenia związane z pływaniem w soczewkach ?

Ogolnie soczewki musza byc jak najczystsze, praktycznie sterylne. W koncu jest to cialo obce w naszym oku. W kontakcie z calym tym syfem plywajacym w wodziemozemy sobie wprowadzic jakies zakazenie.
Oczywiscie, woda predej wyplucze soczewki z oka. Dlatego nalezy nosic okulary. Dobre okulary plywackie pozwola plywac w soczewkach bezpiecznie. Jezeli chcemy robic cos bardziej ekstremalnego kiedy to okulary moga spasc, polecam maske lub zdjecie soczewek na czas plywania.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie

czy pływanie z oczami ptwartymi pod wodą może miec jakis negatywny wpływ na oczy jeśli sie posiada dośc mozną wadę wzroku (-3,5) ?

stary,bez przesadyzmu :) prawda jest taka,ze wada wzroku u kazdego ma nieco inny wplyw na strukture oka i nie da sie znalezc zlotego srodka. spytaj swojego lekarza,ale tez za bardzo sie nie sugeruj jesli i powie " zadnego wysilku!" bo wszystko trzeba robic z glowa.
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie

Dlatego nalezy nosic okulary. Dobre okulary plywackie pozwola plywac w soczewkach bezpiecznie.


A ja polecam okulary plywackie z soczewkami korygujacymi wady wzroku. Fantastyczny
wynalazek, chociaz oczywiscie drozszy od normalnych, ale za to jaka wygoda!
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie

Dlatego nalezy nosic okulary. Dobre okulary plywackie pozwola plywac w soczewkach bezpiecznie.


A ja polecam okulary plywackie z soczewkami korygujacymi wady wzroku. Fantastyczny
wynalazek, chociaz oczywiscie drozszy od normalnych, ale za to jaka wygoda!


Wiesz czy sa drozesz to bym sie z toba klucil bo pare dni temu bylem w sklepie sportowym i model okularkow firmy ARENA jak by ktos ni wiedzial jedna z najlepszych firm produkujacych sprzet do plywania taki model z szklami korekcyjnymi kosztuje 38 zl a inne okularki z tej firmy okolo 50 do 140 zl wiec wiesz a ja plywalem przez 5 lat codziiennie na basenie procz niedziel bez okularkow w wodzie bardzo mocno chlorowanej plywalem z otwartymi oczami i wzrok mam bardzo dobry zadnej wady wiec to ze sie oczy psuja to jakis glupi mit ja wiem z wlasnego doswiadczenia jedyne co mi sie zepsulo przez te 5 lat to ucho :P a nie oko wiec wiecie jakis mit!!!
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie

Ogolnie soczewki musza byc jak najczystsze, praktycznie sterylne. W koncu jest to cialo obce w naszym oku. W kontakcie z calym tym syfem plywajacym w wodziemozemy sobie wprowadzic jakies zakazenie.


No właśnie, miłośnikom pływania w samych kontaktach (bez gogli) i delikwentom płuczącym kontakty kranówą polecam pogooglać pod
Acanthamoeba
p.s. To nie bakteria, to pełzak, więc tak łatwo się od tego człek nie wywinie
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie

wiec wiesz a ja plywalem przez 5 lat codziiennie na basenie procz niedziel bez okularkow w wodzie bardzo mocno chlorowanej plywalem z otwartymi oczami i wzrok mam bardzo dobry zadnej wady wiec to ze sie oczy psuja to jakis glupi mit ja wiem z wlasnego doswiadczenia jedyne co mi sie zepsulo przez te 5 lat to ucho :P a nie oko wiec wiecie jakis mit!!!


A moja babcia paliła i dożyła 72 lat, więc szkodliwość palenia to też jakiś mit :blus:
P.S. A Churchil pił palił i był gruby a ile żył
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie
A mi tez chodzi o to ze was oczy od chloru bola mnie juz dawno nie bola oczy sie do niego przyzwyczajaja ja plywajac z 2-3 godziny z otwartymi oczami oczami z glowa w wodzie oczy mam czerwone ale nic mnie nie pieszce i wogule na poczatku kiedys pieklo i bolalo nawet na poczatku kiedys jak bylo za duze stezenie chloru mialem zapalenie spojowek a teraz nic wiec oczy sie przyzwyczaily. Mam do was jeszce jedno takie male pytanio czy ktos z was plywa lub plywal zawodowo???? Bo ja normalnie bylem zapisany w polskim zwiazku plywackim i nie moglem startowac w zawodach dla amatorow bo niestety bylem zawodowcem teraz juz nie plywam juz w klubie i nie wiem czy dalej jestem w zwiazku moze mi ktos powiedziec jak to tam jest????
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie
Tak to jest.
Jak robisz pompki na kosciach to sie niszcza receptory bolu na kostkach. Jak plywasz w chlorowanej wodzie to Ci wyzera rozne rzeczy w oczach. Proste.
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie
jak oczy są czerwone to znaczyże małe naczyńka w nich popękały więc to nic dobrego
czy są jakies gogle które nie spadają przy skoku do wody a może ja źle skacze bo na olimpiadzie nikomunie spadają
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie

czy są jakies gogle które nie spadają przy skoku do wody a może ja źle skacze bo na olimpiadzie nikomunie spadają

Sam sobie odpowiedziales.
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie
na olimpiadzie maja okulary typu szwedki one nie maja uszczelek i wogule sam plastik i gumka do potrzymywania na glowie one wchodza w oczodoly a z okularkami da sie skakac do wody zeby nie spadly nawet ze zwyklymi tylko trzeba umiec :P
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie
terz mam wade wzroku... i pływam albo w okularkach albo w masce i ABC.. i to zarówno na basenia jak i w wodach otwartych (no chyba ze to jest jakoś nad jeziorem i tak spontanicznie :) ) jakoś średnio mi odpowiada prspektywa kontaktu hlorowanej wody z miomi oczami... po co niepotrzbnie sie meczyć?
a co do spadania okularkach... ja mam speedo (takie śmieszne ergonomiczne) i jakoś mi jescze nigdy sie nieprzesuneły... że o spadanie niewspomne.... nawet jak skakałem do wody
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie

a co do spadania okularkach... ja mam speedo (takie śmieszne ergonomiczne) i jakoś mi jescze nigdy sie nieprzesuneły... że o spadanie niewspomne.... nawet jak skakałem do wody

ile kosztowały ? czy to te słynne szwedki?
pytam o spadanie dlatego że na wuefie jak pod koniec pływania możemy sobie poskakać ze słupków to wszyscy sciągają okulary więc nie tylko ja mam ten problem i stąd wniosek że większość okularów spada
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie
"speedo futura legend" tak było napisane na opakowaniu... mi one nigdy niespadły (tylko trzeba dobrze wyregulować gumke)... a czy to są "słynne szwedki" to niewiem..
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku a pływanie
aha... a co do ceny tu niemam pojącia... mi je załatwiła znajoma
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024