Skocz do zawartości


Zdjęcie

W czym moczyć poobijane dłonie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

W czym moczyć poobijane dłonie?
Cześć! Nadeszła wiosna a wraz z nią nowa energia do ćwiczeń. Od pewnego czasu zacząłem intensywne treningi i mnie już, no, bolą całe dłonie. Nawalam w drzewa i to dosyć mocno, fanie ale te dłonie mnie już doskwierać zaczynają. Wiem, że można je w czymś moczyć aby się wzmocniły i leczyły szybciej, w czym? kto wie? dzieki. jo!
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
Ja wiem.
Przestan walic w drzewa.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
kup sobie człowieku bandaże bokserskie, rękawice i worek, a nie bedziesz mial takich problemów teraz,
a i na stare lata zwyrodnienia sie nie przyplączą
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
o matko!!!!
Nie wal w drzewa, ja też to kiedyś robiłem ale widzisz, problemjest taki, iz drzewo nie jest sprężyste, jest twarde i sztywne, więc cała siła jaką włożysz w uderzenia wraca potem do twoich stawów niszcząc je !!!!

W drzewo to możesz co najwyzej lekko pukać celem zachartowania ale nie walić !!!
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
mistrz Oyama zahartował się, ja też mogę, tym bardziej, że mam już wprawę. tylko mnie skóra boli po przerwie i puchnie, jak się boicie o ręce, to boksujcie sobie w poduszkę. ja się pytam czy ktoś o odpowiedzniej kompetencji zna jakąś płynną substancję do moczenia obitych dłoni. pozdro. Hai!
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
woda
a Oyama na stare lata miał dłonie jak zreumatyzowany paralityk po zderzeniu z pociągiem
niemniej jednak jeżeli chcesz iść jego śladami zajrzyj do najbliższej obory i spytaj o jakiegoś byka :)
chcesz sobie rujnować zdrowie - twoja sprawa
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?

o matko!!!!
Nie wal w drzewa, ja też to kiedyś robiłem ale widzisz, problemjest taki, iz drzewo nie jest sprężyste, jest twarde i sztywne, więc cała siła jaką włożysz w uderzenia wraca potem do twoich stawów niszcząc je !!!!

W drzewo to możesz co najwyzej lekko pukać celem zachartowania ale nie walić !!!


3 zasada dynamiki Newtona:
Akcja = Reakcja

pamietaj o tym i kup lepiej sobie worek... :)
  • 0

budo_jagas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?

czy ktoś o odpowiedzniej kompetencji zna jakąś płynną substancję do moczenia obitych dłoni. pozdro. Hai!


cement.

na głowe też Ci się przyda...
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
jak nie macie nic konkretnego do powiedzenia to po co się odzywacie? worek mam, nie będę nosił worka 100 kg, a taki przeciwnik też się trafia. drzewo to dobry cel. owijam je bluzą żeby się nie pociąć, na rękach mam bandaże. widzieliście drewnianego manekina wig tsuna albo setki innych styli? pień drzewa to pień drzewa, manekin to też pień drzewa tylko suchy i ocheblowany. ja sobie robię manekina z ramieniem z gałęzi grubej i jest ok. co wy z tym workiem? mam worek, na nim nie nabiorę siły. ja szukam eliksiru nie porady typu- nie ćwicz tak ciężko. jo!
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
no wlasnie :evil: !!! jak nie macie nic konkretnego do powiedzenia to po co sie odzywacie???
Drzewo jest git Pai Mei...ale beton jeszcze lepszy (ściana itp) :) , a zeby wzmocnic brzuch to proponuje rozłozyc gazete (suchą oczywiscie) na wodzie, najlepiej na basenie (publicznosc :wink: ) i skoczyc na "basa"....to dopiero wrazenia, nie to co drzewo, hmmm, moze jeszcze cos przyjdzie mi do glowy to Ci napisze, pozdro
a w kwestii eliksiru- proponuje kwas solny :) moczyc cale dlonie przynajmniej pol godz dziennie, a nastepnie wypic....zeby wzmocnic sie od srodka :wink:
....takie malutkie pytanko....CZY JESTES MASOCHISTĄ??????????
  • 0

budo_czosnkowy ludek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:.....Hm....z daleka.

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
......moja reakcja na twoje posty 8O ...bez komentarza....

jak nie macie nic konkretnego do powiedzenia to po co się odzywacie?...


Ja nic nie mam do powiedzenia...więc znikam.Bez odboiru.

P.S. A dasz rade na starość zjeść zupe łyżką? :wink:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?

jak nie macie nic konkretnego do powiedzenia to po co się odzywacie?


Sądząc po tym co napisałeś i w jaki sposób to napisałeś można wyciągnąć wniosek, że jeste po pierwsze bardzo młody a po drugie, niestety bardzo głupi. Nie traktuj tego jako obrazę po prostu jako dowód na Twoją naiwność. Tylko kretyn tłucze w trzewo i nie ważne czy ma coś na rękach czy nie. Drewno, drzewo, beton zawsze będzą twardsze od kości i podejście takie na krótką mete może dawać sporo radości na długą niestety tylko kalectwo.
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
Tak jak ktoś napisał, Oyama od tego utwardzania miał ana starość tak zdeformowane dłonie że nie mógł sztućców w nich utrzymać(a jedzeniu pałeczkami nie wspominając...) ale jak chcesz... Co do maczania proponuje wodę, czyste H2O :P
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?

Cześć! Nadeszła wiosna a wraz z nią nowa energia do ćwiczeń. Od pewnego czasu zacząłem intensywne treningi i mnie już, no, bolą całe dłonie. Nawalam w drzewa i to dosyć mocno, fanie ale te dłonie mnie już doskwierać zaczynają. Wiem, że można je w czymś moczyć aby się wzmocniły i leczyły szybciej, w czym? kto wie? dzieki. jo!



ej po co ci to?? do bicia sie nie sa potrzebne twarde łapy bo i tak twarz jest miekka(zakładam ze do bicia) nikt 4fun nie katowal by tak rąk... bez sensu nabawisz sie kalectwa i bedziesz pozniej zalowal.lepiej posluchaj co ci ludzie maja do powiedzenia,bo mają racje! to co robisz to okaleczanie sie !
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?

worek mam, nie będę nosił worka 100 kg, a taki przeciwnik też się trafia.


mam worek, na nim nie nabiorę siły.


ja szukam eliksiru nie porady typu- nie ćwicz tak ciężko. jo!

Zaprzeczasz samemu sobie. Jak bedziesz nosil worek, ktory jak piszesz, ma 100kg to nabierzesz sily. Potem piszesz ze nie szukasz porady "nie cwicz tak ciezko" a wczesniej stwierdzasz ze Ci sie nie chce worka nosic.
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
stwierdzam, że nie mam tak ciężkiego worka, więc robię to co mam i korzystam z naturalnych "pomocy". co wy wiecie? pewnie sami sportowcy, kurcze, widzieliście jak się łamie kamienie? albo bele drewna?można tak złamać i nogę komuś.
  • 0

budo_klebber
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
I mozna miec za pare lat piesci jak dwie bezwładne bryły.Nieznam sie zbytnio ale jak chcesz utwardzic to jest cos takiego jak makiwara :D
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
kurcze ja wiem że można sobie coś zrobić, ale można też się utwardzić, mam makiwarę z drzewa właśnie
  • 0

budo_klebber
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
Ja tam poczatkujacy jestem ale wole miec mniej lub wcale nie utwardzone piesci niz miec je maksymalnie bezwłądne.A jakos sportowcy ktorzy walą w "bele" jak to nazwales (oj bela bela :D ) nie naparzaja z calej sily w drzewa
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
Ja proponuje moczyc Ci dlonie w Cosmofenie, tylko nie 20 czy 10 bo pewnie za slabe beda jak lubisz "za bardzo trenowac", najlepiej od razu kup sobie Cosmofen 5, wlej do miski i potrzymaj w tym dlonie, nastepnego dnia pewnie rozpuscisz drzewo....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024