Skocz do zawartości


Zdjęcie

W czym moczyć poobijane dłonie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
Co do stylu to masz rację :D
Pai Mei a próbowałeś z cegłami nie z jakimś tam gazobetonem czy suporexem tylko z taką zwykłą czerwoną budowlaną.
Nie wkręcam cię :D pytam serio :?

Pozdro

  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
No właśnie, jaki styl ćwiczysz? Tsunami ? :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
Nie wiem cos cie sie tak goscia czepiliscie, to juz jego sprawa co cwiczy i czy cwiczy na drzewach czy betonowych plytach, a propos znam gscia co zlamal betonowa plyte chodnikowa mniej wiecej co 6 sie lamie. Gosc zpytal ,wiec jak ktos mu moze powaznie odpowiedziec niech to zrobi, a jesli nie niech nie odpowiada. Co do pytania to mysle ze altacet bylby najlepszy, a jesli masz tak co rok to tylko poczekaj, ja mam tak z nogami na parkiecie po wakacyjnej przerwie mam bąble ale same znikaja po jakims czasie.
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
cegły łamałem kiedyś. ale pełne, nie żadne z dziurami, dokładniej mówiąc poniemieckie. teraz nie łamię. zaniedbałem rozbicia jakiś czas temu (większy), stąd moja tragiczna sytuacja, chcę szybko wrócić do formy sprzed killku lat a w dalszym planie poczynić postęp w stosunku do tamtych czasów. altacet sprawadzę.
  • 0

budo_klebber
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
A co trenujesz ???Pewno cos pokrewnego z Kyokushinem nie ??
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?

Nie wiem cos cie sie tak goscia czepiliscie, to juz jego sprawa co cwiczy i czy cwiczy na drzewach czy betonowych plytach,


Bo Vortal Budo ma czemuś służyć. Wymianie wiedzy o sztukach walki. Walenie pięściami w drzewo to mały zysk w umiejętnościach duże koszty w potencjalnych urazach.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
Tyle tylko,że łamanie przedmiotów jest jedynym testem sprawdzającym skóteczność uderzenia poza walką realną gdzie łamie się ręce, nogi lub kości czaszki czy żebra :)
No chyba, że mamy poduchę i kompa to możemy się pobawić :D

Pozdro

  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?

Tyle tylko,że łamanie przedmiotów jest jedynym testem sprawdzającym skóteczność uderzenia poza walką realną gdzie łamie się ręce, nogi lub kości czaszki czy żebra :)
No chyba, że mamy poduchę i kompa to możemy się pobawić :D

Pozdro


ok
ale jaki jest sens robienia takiego testu, skoro nijak sie on nie przekłada na walkę?
bokserzy raczej nie bawia sie w rozbijanie cegiel, a skuteczności ciosu nikt im nie odmówi
jak dla mnie taka zabawa dla zabawy - fajna ale bez sensu
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
dar75 jak to się nie przekłada mało było wypadków w czasie turniejów, złamań żeber kończyn itp. Bokserzy mało połamali szczęk i kości policzkowych. :( W walce sportowej jest to wypadek i robi się wszystko aby zmniejszyc do minimum ich ilośc i bardzo dobrze bo sport to sport.
W walce realnej umiejętność skutecznego obezwładnina wymusza stosowanie takich technik które międzyinnymi działają destrukcyjnie na aparat ruchu. Czyli jak kopnę kansetsu geri to tak żeby złamać nogę a nie ugiąć w kolanie.
Co do testu to kwestia mentalności i wyrobienia w karate jest to standart. Bokserzy mają swoje metody bardziej humanirtarne ale też sprwadzają siłę czytaj skóteczność uderzeń.
Przecież jak ćwiczysz to chcesz wiedzieć czy masz kopyto czy nie :D

Pozdro
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?

technik które międzyinnymi działają destrukcyjnie na aparat ruchu. Czyli jak kopnę kansetsu geri to tak żeby złamać nogę a nie ugiąć w kolanie.

NO tak tylko trzeba używać takich uderzeń w ekstremalnych przypadkach, bo jak wiadomo potem kaleka na całe życie :?
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
jeszcze jeden atut- człowiek może być czasem bardzo twardy, dosłownie, traficie w czachę mocno i wasze nieprzyzwyczajone nadgarstki trzasną jak suche zapałki. albo może mieć coś pod kurttką, typu drewnianą fajkę czy jakiś metal, i znowu traficie niefortunnie w to miejsce i nie pęknie wam tym razem ale paraliżujący ból odda inicjatywę przeciwnikowi- ja za każdym razem jak uderze w przeciwnika uderzę jakbym walił w drzewo ( tylko mi nie napiszcie, że "no właśnie, bo przeciwnik się ruszy a drzewo nie itd itp" bo wam napiszę, że dlatego właśnie nie jest to jedyny trening, a jedynie jego fragment ;) ). i jak trafię w twarde nie zrobi mi różnicy. a jak trafię w miększe to przeciwnik dostanie jakby dostał pniem drzewa.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?

jeszcze jeden atut- człowiek może być czasem bardzo twardy, dosłownie, traficie w czachę mocno i wasze nieprzyzwyczajone nadgarstki trzasną jak suche zapałki. albo może mieć coś pod kurttką, typu drewnianą fajkę czy jakiś metal, i znowu traficie niefortunnie w to miejsce i nie pęknie wam tym razem ale paraliżujący ból odda inicjatywę przeciwnikowi- ja za każdym razem jak uderze w przeciwnika uderzę jakbym walił w drzewo ( tylko mi nie napiszcie, że "no właśnie, bo przeciwnik się ruszy a drzewo nie itd itp" bo wam napiszę, że dlatego właśnie nie jest to jedyny trening, a jedynie jego fragment ;) ). i jak trafię w twarde nie zrobi mi różnicy. a jak trafię w miększe to przeciwnik dostanie jakby dostał pniem drzewa.

Istnieją inne metody treningowe aby to osiągnąć, nie rujnując sobie przy okazji stawów i kośćca.
Rozmawiałeś o tym ze swoim trenerem? Masz trenera? Może warto go mieć? Może poczytaj jakieś naukowe opracowania, czy z lekarzem pogadaj, jak nam nie wierzysz...
  • 0

budo_kyokushinboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
Dajcie mu już spokój, jeżeli wierzy w swój trening to niech robi to dalej.
Jeżeli wszyscy by trenowali jednakowo i pod okiem lekarzy, naukowców i dietetyków, to byłoby to strasznie nudne.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
Pai_mei: nie "miększe" tylko "bardziej miękkie" :)

Czytam, czytam i podejrzewam, że oprócz rąk utwardzasz podobnymi metodami głowę :) :) :)
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
czy ja gdzieś się pytałem czy może ktoś mnie obrzucić drobnymi inwektywami? większość postów jest nie na temat. nie proszę o dobranie metody treningowej- każdy ma taką, jaka odpowiada jego charakterowi. sprawdźcie temat. jo! :roll:
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?

czy ja gdzieś się pytałem czy może ktoś mnie obrzucić drobnymi inwektywami? większość postów jest nie na temat. nie proszę o dobranie metody treningowej- każdy ma taką, jaka odpowiada jego charakterowi. sprawdźcie temat. jo! :roll:


Ludzie po prostu probuja Ci cos uswiadomic... Dla mnie to mozesz sobie co chcesz z tym drzewem - twoj problem. Ale zanim zaczniesz sobie dobierac "metody treningu" poczytaj troche o tym czy porozmawiaj z madrzejszymi od siebie. Moze jak sie dowiesz czym jest powszechnie zwane "utwardzanie" to zmienisz zdanie.
Mozesz sobie moczyc w altacecie te dlonie czy faszerowac sie innymi srodkami przeciwbolowymi i przciwzapalnymi ale to tylko usmierzy bol i nic wiecej. BTW na bol kosci skuteczniejsze sa tabletki...
  • 0

budo_klebber
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
To moze podajcie jakies inne metody na to jego utwardzanie niz obijanie drzewek z calej sily....wtedy sie nawroci : ]
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
Utwardzanie to utwardzanie calego ciala a nie tylko powierzchni uderzajacych. I nie chodzi tylko o uderzanie ale tez cwiczenia twardosci miesni. Utwardza sie najpierw skore a potem miesnie i kosci. W Okinawa Goju Ryu zespol cwiczen utwardzajacych nazywa sie Hojo Undo. W sklad Hojo Undo wchodza tez przyrzady. Najwazniejsze z nich zostaly juz opisane w temacie "Historia Okinawa Goju Ryu".
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
Zdaje się, że Pai Mei jest zwolennikiem starej szkoły karate gdzie pot i ból hartują ciało. Takie podejście wymaga refleksji i szacunku a nie wyśmiewania. Jesli ktoś trenuje karate stosując współczesne metody gdzie komputer i badania dbają o zdrowie i w znacznym stopniu zastepują wolę i ducha walki to oczywiście jest OK bo mamy XXI wiek. Ale nie jest to powód do negowania i wyśmiewania tradycji.

Pozdro

  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym moczyć poobijane dłonie?
Tradycja tradycją ale nam po prostu szkoda tego chłopaka...

I tak pewnie na ulicy nie będzie się bił (a to jego uzasadnienie, dlaczego chce mieć "utwardzone" ręce), a nawet jeśli, to wszystkie elementy jakie wymienił mu się nie przydadzą (uderzanie w metalowe przedmioty), a w wieku 50 lat będzie miał 2 bezwładne ręce i do końca życia kalectwo...

Ale skoro tak trenuje to jego sprawa...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024