Skocz do zawartości


Zdjęcie

Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
Maiłem już nic nie pisać, ale (może ten jeden raz) wróciłem:

W zeszłą sobotę - niedzielę spotkaliśmy kolejny raz na stażu z głównym nauczycielem naszej szkoły shihanem Andre Cognardem. Warszawa przywitała nas słońcem, ciepłem, pogodą, obniżeniem kosztów taksówek i niestety smutną wiadomością....Papież, nasz wielki rodak umierał :( Ale nie o tym ma być ta opowieść, więc nie będę kontynuował tego wątku, zwłaszcza, że poświęcono mu już dużo więcej słów-elektronicznych i rzeczywistych w wielu innych, bardziej giętkich niż moje wypociny, wypowiedziach.
Na stażu było nas mniej więcej tyle samo osób, co w zeszłym roku, około 70. Przedstawiciele szkół stylu aikido Kobayashiego z całej Polski i nawet kilka osób z Białorusi, ale niepowiązanych z naszym szanownym kolegą Panzerem :wink: , ale poczekajmy, kropla drąży skałę...oraz jeden inostraniec, któy odwiedził nas na jednym treningu - nasz vortalowy olbrzym: Jeżyk :)
Sensei uśmiechnięty, pełen werwy i poruszający się sprawniej niż w zeszłym roku, a także siadający już w seizan. A lekarze mówili, że już nigdy nie będzie ćwiczył :? , cóż wszystko jest możliwe, czego zreszta dowodzi sensei ucząc się pilotować samoloty.
Były pewne problemy z tłumaczeniem :) , na szczęście można było spokojnie zrozumieć przekaz techniczny bez słów, mam nadzieję, że może dorobimy się swojego tłumacza, a może nasz stary tłumacz wróc do aikidoi? W sumie mamy wybór - sensei obiecał, że jeśli z osób obenych przy stole w czasie obiadu, 5 że się tak wyraże 'sztuk' nauczy się francuskiego, to on nauczy się polskiego. Nie mogliśmy w czasie konwersacji używać niecywilizowanych jezyków, takich jak angielski :lol:

Staż zaczęliśmy od technik z ataku rio te tori, sensei podkreślał bazę aikido szkoły Kobayashiego i mówił o tym, co je odróżnia od innych styli aikido (dla internetowych wojennych podżegaczy - nie mówił, o tym że jest lepsze, mówiło różnicach, o tym, co podkreslał ś.p. shihan Kobayashi, taki ładny obrazek relacji uczeń-nauczyciel...)
Po południu przerobiliśmy kilka technik z powiązanych ze sobą grup: stateczyną pracę z katate rio te tori, kokyu-ho, stateczna praca kaeshi z dobrze założonego nikyo. Kilka interesujących obserwacji można było wyciagnąc z tego przekazy, szczególnie osoby bardziej zaawansowane. Na a potem przyszedł czas na niektórych, 3 egzaminy: 1 na 1 dana, 2 na czwartego. Egzamin na 1 dana bardzo dynamiczny, kolega Konrad naprawdę szybko się rusza, a w seizan, to chyba jest najszybszy w tej federacji oczywiście :lol: . Duża baza technik, wiedział co chciał pokazać, dynamiczne wykonanie, ogółem ładnie. Zastanawiam się tylko, czemu osoby z Warszawy i Siedlec zawsze zaczynają swoje egzaminy na shodany od mae geri i tsuki :?: Jest tyle fajnych rzeczy do pokazania w aikido, a oni nic tylko by się po gebach naparzali :roll: :rofl:
Potem dwa egzaminy na 4 dany: naszego jedynego, kasłającego i roznoszącego zarazki (i co jeszcze :?: ) Pancera oraz kolegi Jurka z Lublina. Nie obyło się bez wpadek, ale sensei zaakceptował oba stopnie, a i kolega Pancer pogodził sie z bronią (drewnianą oczywiście) :)

Dobra, muszę lecieć na trening, reszta później lub może ktoś za mnie dokończy...
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
gratulacje zatem dla Pancera :D
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
My czterej Panzerni.....lalalalal..... Gratulejszen :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
No szanowny Pancerze, teraz to juz zadne zarty, jak mawiala Zocha sciagajac majtki....

Serdecznie gratulujemy oboje z Majka!!!
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
uhuhuhuhuuuuuuuuuu
zeczywiscie sie porobilo...
gratuluje Panzerowi i Jurkowi (zaraz mau sesemesa wysmaruje :) )
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
Nikt za mnie nie dokończył, jestem rozczarowany :( Trochę się spieszyłem i popełniłem parę błędów w poprzedniej części relacji, nie była żadnej statecznej pracy tylko statyczna oczywiście :lol:

No dobra ciąg dalszy relacji:

Z części humorystycznej dotyczącej egzaminów 2 anegdoty: jak pan Panzer stojąc na środku z bokkenem z otaczającymi go trzema uke, rozkasłał się nagle straszliwie i błagalnym gestem wyciągnał dłoń do przodu, prosząc bez słów o litość :) (przynajmniej chwilową) oraz jak w czasie egzaminu pana Jurka, sensei Cognard mówi 'ken dori', Jurek nic, stoi jak w murowany, sensei znowu 'ken dori', Jurek jeszcze bardziej się w murował, 'ken dori', a uke szczepcze (bardzo cicho oczywiście): 'odłóż bokken' i w końcu Jurka odmurowało :lol:

Wieczorem przyszedł czas na wspólne spotkanie, niestety z racji sytuacji w Rzymie, bardzo ograniczone, zwłaszcza, że w jej trakcie doszła do nas informacja o śmierci Papieża, no ale zdającym wypadało postawić chociaż drinka gościom. Pojawił się też nasz innostranny kolega Pajączek (który miał też okazję oceniać chłodnym okiem egzaminy), którego skutecznie przytrzymaliśmy, zabierając mu karteczkę z zapisaną godziną odjazdu ostatniego autobusu

Na drugi dzień było już nas mniej na treningu, zaginał też nasz świeżo upieczony 1 danowiec Konrad, ale zamiast niego pojawił się (ale tylko na ławce) tata Konrada, strasznie podobny do niego i nie wiadomo czemu, też punkowo ubrany :lol: W każdej życiowej czynności potrzebna jest pewna praktyka, jeśli zdolności genetycznych brak...

Tematem niedzielnych treningów było trochę hami hantachi waza i technik unieruchomień oraz trochę kaeshi waza i aiki jo. Sesnei Cognard pomimo problemów z tłumacz-eniem powiedział kilka ważnych prawd o aikido. Zastanawiam się, że te 10-15 lat temu on pewnie o tym też mówił (o prawdziwym zwyciestwie w aikido) i tylko ja tego nie potrafiłem dosłyszeć, szukając 'nieprawdziwego' fizycznego zwycięstwa...

Ani się obejrzeliśmy a staż się skończył. I czas nam przyszedł na powrót do swoich pieleszy i swojej codziennej pracy i treningów... :)
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
Dla mnie zadziwiające było to, że brak na tym stażu było wielu vortalowiczów, którzy skorzy są do pohukiwania i skrajnych wypowiedzi. Mieli okazję poćwiczyć, mieli też okazję do zadawania pytań :wink:
No cóż, ja się cieszę że tam byłem i sobie nielicho poćwiczyłem. Teraz czekam na końcowe EFE :)
Jeszcze raz gratulacje dla kolegów: Konrada, Jurka i PANZERA :) . Mam nadzieję, że moja osoba nie była czynnikiem stresującym na egzaminie :wink: :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
No i trzeba pochwalić że organizatorzy wkońcu przestali się czepiać kamerzystów :)

Co do skrajnych fundamentalistów to lepiej nie wywoływać wilka z lasu, ja siedziałem ze względu na kontuzję biodra na trybunach z jednym takim gragosem (hi!) co strasznie marudził, ale podobno on juz taki jest i marudzi dla żartu. Ale dzięki niemu się dowiedziałem że większość ludzi na stażu włącznie z shihanem źle wiąże obi 8O szkoda że swoje zostawiłem w szatni mogłbym zostać oświecony.

A swoją drogą muszę zebrać te wszystkie uwagi i przekazać je może wierchuszce zeby więcej mi tu takich rzeczy nie robili ;) Zaczniemy od tego zeby shihan Cognard zmienił tytuł swojej książki na "Niepoprawnie zawiązany węzeł na pasie" :rofl:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
Najbardziej w tej relacji spodobaly mi sie wasze osobiste komentarze, to niezwykle ozywia ducha opowiesci.
Co do kamerzystow, to moze ktos w koncu sie zlituje i wrzuci jakies video z tajemniczym meguri, s'il vous plait?

s(doskonale wyobrazajacy sobie Pancera blagajacego o litosc :) )
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
relacja super fajowa!!
gratulacje sam bym lepiej nie napisal.
Tylko jedno mnie dziwi

dlaczego narzekasz na tlumaczenie??

kurde mol
R. Gembal tlumaczyl A.Cognarda latajac w powietrzu i wkladajac w to sporo wysilku jak mniemam - raz czy dwa razy mial problemy z dobraniem slow ale nie powiedzialbym zeby bylo cos nie tak. wydaje mi sie ze raczej nalezaloby napisac ze facet jest jak czlowiek orkiestra. przynajmniej ja bylem pod wrazeniem. sprobuj tlumaczyc jaki ci "wielki niedzwiedz" zaklada nikkyo albo cos rownie finezyjnego :) :):)

a swoja droga to jakis dobry tlumacz by sie przydal zeby juz R. Gembala nie męczyc :)

dziwne troche ze na koncu nie bylo zdjecia. takiego ladnego, takiego grupowe. :(

wirtualne gratulacje dla posiadaczy nowych stopni poklon
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
Chciales garry powiedziec, ze go wcale nie wiaze- bo tam :) nie ma zadnego wezla- jest za to zwykle przelozenie i jak to sie ma do "Cywilizacji sztuk walki czyli wezla na pasie"? 8O
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem

Chciales garry powiedziec, ze go wcale nie wiaze- bo tam :) nie ma zadnego wezla- jest za to zwykle przelozenie i jak to sie ma do "Cywilizacji sztuk walki czyli wezla na pasie"? 8O

moze wezel jest duchowy? :lol: Ale co to mogloby znaczyc? :roll: 8O
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem

Chciales garry powiedziec, ze go wcale nie wiaze- bo tam :) nie ma zadnego wezla- jest za to zwykle przelozenie i jak to sie ma do "Cywilizacji sztuk walki czyli wezla na pasie"? 8O


Ja tam shihanowi pod hakamę nie zaglądam ;)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem

Chciales garry powiedziec, ze go wcale nie wiaze- bo tam :) nie ma zadnego wezla- jest za to zwykle przelozenie i jak to sie ma do "Cywilizacji sztuk walki czyli wezla na pasie"? 8O


gregos, Ty dalej sie guzlow czepiasz :)
pozdrowka
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
no dobra a teraz zdjecia :)
ktos w ogole nagrywal egzaminy??
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem

jak to sie ma do "Cywilizacji sztuk walki czyli wezla na pasie"? 8O


tu trzebaby śledziś książki AC od początku jego pisarskiej twórczości, węzeł na pasie nawiązuje bowiem do jego drugiego treningu aikido, kiedy to miał na sobie zwyczajnie biały pasek...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem

tu trzebaby śledziś książki AC od początku jego pisarskiej twórczości, węzeł na pasie nawiązuje bowiem do jego drugiego treningu aikido, kiedy to miał na sobie zwyczajnie biały pasek...

A teraz nosi jaki kolor?
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
teraz nosi niebieski... obi :) tyle tylko, ze nauka wiazania poszla (od drugiego treningu :) :) ) w las bo nadal nie potrafi go zawiazac...a jesli potrafi i nie wiaze to znaczy , ze jest chyba leniem??? :) :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
Jak dla mnie to potrafi bo jakby nie potrafił to mu powinny portki spadać, ale z tego zrozumiałm co gregos mi mówił ze jakby miał obi we wzorki, a precyzując w kwadraciki, wtedy mowa byłaby o kakuobi, i można by wtedy powiedzieć że kakuobi jest zaiązane poprawnie :D
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu z shihanem Andre Cognardem
oh shit, sprawa sie komplikuje :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024