Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav maga Kielce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga Kielce
Przemek W: "K_P źle wyselekcjonowałeś kandydata czy wymknął się spod kontroli?
A może za bardzo uwierzył w skuteczność BJJ i Vale tudo - to w dalszym ciągu jest tylko rywalizacja sportowa i przenoszenie jej skuteczności z areny na ulicę jest ryzykowne".

Nikt nie musi przynosic, chcac trenowac, jak na razie - zaswiadczenia od psychiatry, a i badanie tego ostatniego czesto bywa zwodne. A ja nie potrafie przewidziec nawet wlasnej przyszlosci, a co dopiero tu mowic o cudzej! Choc przyznam - ze w zasadzie nie zdarza mi sie, zebym wymknal sie sobie spod kontroli, chyba, ze towarzysza temu okolicznosci na ktore nie ma wplywu.

Byl jedna z grubo ponad setki chlopakow, ktorzy przewineli sie przez sala treningowa i znikli jak meteoryty, nie zagrzawszy dluzej miejsca.
Zjawil sie kilka lat temu na krotko, w tym czasie, kiedy robilismy glownie boks i kick. Wiec nie mogl raczej uwierzyc w sila vale tudo, czy bjj - bo wowczas nawe nie poslugiwalimsy sie takimi pojeciami.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga Kielce
Cynik 75 i K_P jestem za :D taka dyskusja jest na poziomie.
Ja osobiście jestem zagorzałym przeciwnikiem sportu kawlifikowanego w SW bo układy i pieniądze skutecznie rozpieprzają atmosferę ćwiczeń i wypaczają pogląd na uprawianie tych dyscyplin. Z drugiej strony faktycznie jest to jedyna bezpieczna forma konfrontacji między ćwiczącymi.
K_P nie odbieraj mojego tekstu jako atak za to co się stało nie mniej jednak na każdym z nas Instruktorów część tej odpowiedzialności za takie wypadki spoczywa.
To my mówimy to jest sport, to jest rekreacja, to jest sztuka a to wchodzi na ulicy.

Pozdro

  • 0

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga Kielce
Przykro słyszeć K_P... śledztwo jak rozumiem utknęło na nieznanych sprawcach, nic ani nikogo nie znaleziono?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga Kielce
Facet sie ukrywal pare miesiecy i go w koncu aresztowano. Procesu nie sledzilem.
K_P
PS. Niestety. Nie bardzo mamy wplyw na to co zrobia nasi adepci.
  • 0

budo_krav_magik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga Kielce
pewnie i tak jest, nie twierdze ze nie, kwestia techniki i szybkosci - dzwignie i sprowadzanie do parteru ? moze i tak ale trzeba byc naprawde ekspertem bo w koncu jak sie walczy z trzema to walczy sie rownoczesnie a nie trzech zawodników jeden po drugim jesli mamy do czynienia z trzema sredniorozgarnietymi gosciami ktorzy cos trenuja to mysle ze nic tu nie pomoze jednak nie kazdy jest fighterem i czasami wystarczy zwykle ustawianie w jednej linii i juz maja problemy nie zawsze mozna uciekac czasami trzeba z kims zostac np. kobieta a co do dzwigni w walce z trzema jakos marnie widze te techniki ale jesli ktos sie czuje na silach to jego sprawa.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga Kielce
Zapewniam Cie, ze wystarczy czasami kogos rzucic na beton (jakies osoto gari), w koncu nie jakis wysoki rzut, albo wejscie w nogi - i 98 procentom odchodzi od reki zapal bojowy. A reszta nagle szuka dystansu.
A zapewniam Cie mistrzowie swiata z ktorymi mialem do czynienia i nie tylko ja - potrafia to robic nie gorzej niz wybitni judocy. Zreszta czasami sa wybitni w obydwu tych dyscyplinach.
Natomiast stereotyp podpowiada, ze bjj poleg na tym, ze teraz bede sie pochylal nad napastnikiem, albo sam sie poloze pod nim na plecach, zeby wykonac "technike konczaca".

Zreszta ja i tak prawde powiedziawszy wale - jak mi juz ktos nie daje zdanego wyboru - zwyczajnie w buzie,zapominajac o bjj. To tez ostudza bojowe zapedy.

K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga Kielce
Musze tez powiedziec, ze ja takich problemow nie mam. Sportowcow i bylych sportowcow, kupe bramkarzy etc. to ja znam. Czasami zdarza sie tylko spor z kims z pokolenia wstepujacego. Ale bic jakby nie ma potrzeby.
K_P
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav maga Kielce

wystarczy wyobrazic sobie sytuacje kraver vs 3 kolesi na ulicy a bjj vs 3 kolesi na ulicy


:) to mi sie podoba :) :) :) strasznie fajny tekst...ja trenowalem boks,kick boxing a teraz trenuje bjj. Na poczatku jak zaczynalem boksowac to tez myslalem ze bokser to 3 kolesi pozabija bez trudu, potem trenowalem dla przyjemnosci. Po trzech latach boks i kick sie znudzily, bo ilez mozna tluc jedno i to samo. Teraz trenuje bjj bo bardzo mi sie podoba jako ogolnorozwojowy sport, a nie na ulice. Na ulicy nosze noz, bo jak ktos juz musi sie obronic na ulicy to przed kilkoma bandziorami-zdeterminowanymi i pewnymi siebie. Tutaj to juz zadne krav magi, boksy i nic nie pomoze-tylko bron. Trzeba robic to co sie lubi. Krav maga jest fajnym zajeciem, bjj tez super, a do obrony na ulicy to trzeba sie uzbroic. Wazne ze nie jestesmy po tej drugiej stronie, bo kiedy oni napadaja na ulicy to my sobie trenujemy w dobrym towarzystwie. Pozdro fo all
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024