Skocz do zawartości


Zdjęcie

Broń w systemach Combat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_lameass
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Broń w systemach Combat
Witam. Jako iż jest to mój pierwszy post na Budo.pl. chciałbym po piewsze wszystkich przywitać. Po drugie mam do Was pytanie (co skłoniło mnie do zarejestrowania się, po okresie biernego śledzenia Waszych poczynań :-) ). Chodzi mi o broń wykożystywaną w różnych systemach. Podobnie jak w przypadku walki "gołymi rękami" (tudzież innymi częściami ciała :-) ), do systemów wprowadzono szeroki wachlaż najefektywniejszych technik związanych z bronią białą, a w przypadku militarnych również z bronią palną. Ciekawi mnie to, jakie bronie obejmują różne systemy, które z nich lubicie najbardziej, które uznajecie za najskuteczniejsze, a które niekoniecznie :wink: . Najbardziej interesuje mnie to co realne (więc proszę o nie wspominanie sztuk walki na miotacze ognia :wink: ), jednak z przyjemnością przeczytam wszystko co mielibyście w tej kwestii do powiedzenia (nawet jeśli chcielibyście przedstawić niesamowitą skuteczność walki na szpadle i krzesła opracowanej do perfekcji w wiadomej sztuce walki :wink: ).
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
Jeżeli chodzi o Krav Magę to (przynajmniej u nas) nie jest nauczana walka bronią. Obrona przed szantażami - tak, do obrzydzenia.
Nóż, pistolet, pałka. Jak jest gdzie indziej tego nie wiem, ale pewnie wszystko zależy od sekcji.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
z tego co slyszalem to w wersjach bojowych właściwie każdego combatu kładzie się większy nacisk na walkę bronią niż bez niej, ale może się myle? Wtedy uczą używania wszystkiego co pod ręką i może posłużyć za broń, ale głównie tego co żołnierz zazwyczaj ma przy sobie. A co na to eksperci?
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
W kemvocombat stosujemy m.in. yawarę, nóż, pałki i inne wynalazki - reszta na stronie.
pozdro
  • 0

budo_lameass
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
Tak... Yawara ... mała rzecz a cieszy :D ... Szczerze mówiąc zacząłem ćwiczyć bardzo niedawno, bo zaledwie kilka miesięcy temu, więc w tej chwili zaczynam patrzeć na sztuki walki z nieco innej perspektywy. Broń natomiast zainteresowała mnie w szerszym ujęciu po stażu Kempo Tai Jutsu / Viet Vo Dao, który odbył się na początku miesiąca (swoją drogą, coś wspaniałego, nie mogę się doczekać kolejnego :D ). Wybadałem sprawę w przypadku Kempo, które obejmuje takie bronie jak wspomniana Yawara, nóż, Nun chaku, różnej długości kije czy pałki. Istnieją jednak tysiące innych modeli broni, których używania uczą klasyczne sztuki walki, słyszałem również o rzadziej spotykanych, raczej „egzotycznych” obiektach. Stąd też moje pytanie... Ciekaw jestem, z którymi z nich spotkaliście się (stanowicie całkiem spory kolektyw pasjonatów o sporym doświadczeniu, więc ktoś musi coś więcej wiedzieć :-) ) a które znalazły miejsce w systemach... Cóż, nie jest to może zbyt „oblegany” temat, jednak mam nadzieję, że ktoś jeszcze rzuci jakąś ciekawą informację :D . Pozdrawiam.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
już niedługo na stronie kem vo combat info i techniki z TBS ( pałka teleskopowa )
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
W Modern Arnis - filipińskiej sztuce walki na początek kije, nóż, dulo-dulo (odpowiednik yawary), a przy okazji pałka teleskopowa ... Pozdrawiam
  • 0

budo_sirherm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Czestochowa - Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
Co do Filipinskich zabawek to dodal bym jeszcze wszelkiejgo rodzaju miecze w tym Kriss i espade noze lacznie z najbardziej znanym nozem motylkowym, oraz jak wspomnial zax palki i dulo dulo.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
Mnie chodziło o bronie w systemach combat a nie w MA.
Np. w VVD podstawa to pojedyńczy nóż, dwa noże, pałka oraz dwie takie same bronie, krótkie palki ( trochę dłuzsze od yawary - coc nho ), maczeta, miecze, szable, halabardy, wachlarz - ufff..
a w KTJ - nóż, pałka, tonfa, yawara, sznur, jo, bo itd.
Tylko kurna kiedy to ćwiczyć ???????? :D :D :D :D
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
chyba musisz sprecyzowac co masz na myśłi bo combatów jest jak psów na miescie , sama nazwa combat niewele mówi , choc załozenie jest takie ze chodzi o sytemy wojskowe a w wojsku to wiadomo czym sie walczy
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
Mnie chodzi o combat ( vide artykuł z mojej książki i strony www. dot. teorii combatu ) czyli o system dla służb mundurowych. Natomiast wspomniałem o broniach, ktore stosujemy w MA a które na pewno nie bedą nauczane w systemie combat.
:)
  • 0

budo_carrot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
W mojej sekcji KM program na P3 (czyli po ok 1,5 roku treningu) obejmował podstawy walki pałką (podstawowe uderzenia, bloki, łączenie ciosów w serie oraz dodawanie kopnięć). Z tego co wiem później jest kolejna porcja walki bronią (głównie pałka, choć dochodzi potem nóż).

Pozdrowienia
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat

Najbardziej interesuje mnie to co realne (więc proszę o nie wspominanie sztuk walki na miotacze ognia ), jednak z przyjemnością przeczytam wszystko co mielibyście w tej kwestii do powiedzenia (nawet jeśli chcielibyście przedstawić niesamowitą skuteczność walki na szpadle i krzesła opracowanej do perfekcji w wiadomej sztuce walki )


temat byl juz nie raz walkowany, ale spoko ;)

hm no pewnie slyszales o czyms takim jak bron improwizowana - waz ktorym podlewasz akurat ogrodek, gazeta z ktora wracasz do domu, widelec ktory masz wlasnie w reku w knajpie i td i tp. co do krzesel to polecam zapoznanie sie z instrukcja walki wrecz opracowana przez brytyjskiego oficera - nazwiska niestety nie pamietam - ubarwionej bardzo sugestywnymi ilustracjami (ktos juz na budo linka wrzucal, chyba nawet mam to gdzies w domu na twardym) w czasie II WW.
zreszta kazdy combat zaklada dazenie do maksymalizacji przewagi nad przeciwnikiem poprzez uzywanie dostepnych w zasiegu reki przedmiotow - cegla, olowek, zwienieta gazeta (bardzo skuteczna palka), i generalnie cokolwiek twardego, z ostrymi krawedziami.

a szpadel bylby wymarzony rzecz jasna, niestety nie miesci sie w kieszeni.

pozdro
  • 0

budo_emon
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat

W mojej sekcji KM program na P3 (czyli po ok 1,5 roku treningu) obejmował podstawy walki pałką (podstawowe uderzenia, bloki, łączenie ciosów w serie oraz dodawanie kopnięć). Z tego co wiem później jest kolejna porcja walki bronią (głównie pałka, choć dochodzi potem nóż).

Pozdrowienia

no z tego co ja wiem, w cywilnej kravce nie ma czegos takiego jak walka nozem... Jest, owszem, podstawa walki palka, ale ma to raczej wymiar fakultatywny (pomachalismy troche palka, nieco technik blokujacych i kontrujacych). Ale nie traktuj tego co pisze jako pewnik stary, bo nie jestem zadnym adeptem kravki :P
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
emot, masz racje - bylem na obozie KM dla P3 - na zdanie bylo P2 + 'machanie i bloki palka na wszelkie sposoby' - nic specjalnego... powoli zaczynam sie zniechecac i chyba bede ciagnac rownolegle ju-jitsu - bo KM jest spoxik, a i owszem, ale jakos .. 'czegos mi tu brakuje' ;] np. kolega od ju-jitsu (1dan, 6 qju czy jak to sie pisalo.. eh niewazne - 9 lat ponad treningow) - ma np. ataki na punkty witalne czego u nas nie ma (np. miesnie laczace reke z tulowiem, z przodu na wysokosci pachy, uciski wszelkiego rodzaju - np. kciuk kolo obojczyka i masa maaaaaaasa innych) - na ulicy czasem to sie moze przydac zeby nie robic 'rozpierduchy' od razu - tak po prostu zniechecic kogos do walki....

Pozdrawiam
  • 0

budo_emon
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat

emot, masz racje - bylem na obozie KM dla P3 - na zdanie bylo P2 + 'machanie i bloki palka na wszelkie sposoby' - nic specjalnego... powoli zaczynam sie zniechecac i chyba bede ciagnac rownolegle ju-jitsu - bo KM jest spoxik, a i owszem, ale jakos .. 'czegos mi tu brakuje' ;] np. kolega od ju-jitsu (1dan, 6 qju czy jak to sie pisalo.. eh niewazne - 9 lat ponad treningow) - ma np. ataki na punkty witalne czego u nas nie ma (np. miesnie laczace reke z tulowiem, z przodu na wysokosci pachy, uciski wszelkiego rodzaju - np. kciuk kolo obojczyka i masa maaaaaaasa innych) - na ulicy czasem to sie moze przydac zeby nie robic 'rozpierduchy' od razu - tak po prostu zniechecic kogos do walki....

Pozdrawiam

czyzbys byl w tym roku w Ustce?? :-) Co do tych punktow witalnych (uciskanie roznych miejsc) to mysle ze to CI sie moze przydac w sytuacji, kiedy musisz wyprowadzic z baru zalanego menelka...Wtedy owszem, wszelkie dzwignie na nadgarstek uciski za ucho, uchwyt za wlosy z nosa :P skutkuja. Ale radzil bym nie probowac tego jak sie lejesz z dresikiem - wyciagniesz reke, zeby go zlapac za wspomniany miesien laczacy reke z tulowiem (nawet jesli go zlapiesz) to on CI sypnie bombe (oczywiscie jesli trafisz na przyslowiowego "leszcza" - zwinie sie i bedzie blagal: "nie, mistrzu!" :P . Ale razcej nie bedzie takiej sytuacji, bo takie "leszcze" same sie nie rzucaja, a prac sie z takimi w grupie to juz inna bajka. ) A wracajac do glownego tematu, to nie oczekuj, ze gdzies nauzcysz sie jakichs "magicznych" technik walki palka... Czlowiek dobrze wladajacy palka ma pewny chwyt, doskonale opanowane pewne utylitarne, schematyczne kombinacje i nie boi sie tej palki uzyc... To wszystko (moim zdaniem, choc moge sie mylic) daje Ci kravka, tyle ze zamiast "reki mlot" trzymasz "lole" i uzywasz "reki palki" :-) dodajac do tego wszelkie kopniecia (nie powyzej pasa :!: :D ) lokcie, kolana, glowe itd itd...
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
Tak, bylem w Ustce, ale nie w tym roku tylko w lecie tamtego roku, na obozie KM.

Wiem, ze na dresiki sa inne sposoby niz pijaczkow - chodzilo mi wlasnie o sytuacje typu wyprowadzenie kolesia z knajpy... bo ostatnim razem jak zalozylem anakonde kolesiowi, ktory wszczal awanture w barze, to mi 'zasnal' jak sie cofalem, przy wyjsciu z baru.. ludzie troche 'dziwnie' na mnie patrzyli - dlatego wole subtelniejsze metody.

P.S. na ten punkt pod obojczykiem sie nie naciska, a uderza.

Pozdrawiam!
  • 0

budo_cfd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń w systemach Combat
Jeśli chodzi o KM i nóż, to rzeczywiście jak 5 lat już ćwiczę(Katowice) nie było treningów poświęconych ofensywnemu użyciu noża w walce. Wynika to m.in. z faktu, iż nikt z trenerów nie chce być posądzony o "szkolenie killerów".
Były co prawda zorganizowane ponad rok temu 2 szkolenia z walki nożem, ale nie pod egidą Instytutu KM, i to raczej dla węższego grona zainteresowanych osób(Kris-wielkie pozdrowienia o ile czytasz ten post :D )
Co do użycia samego noża to w tym systemie walczy się podobnie jak i bez broni-z tą różnicą, że w jednej ręce mamy nóż.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024