Skocz do zawartości


Zdjęcie

zawody Aikido, jak wam poszło?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

zawody Aikido, jak wam poszło?

Pragnę wytłumaczyć, że byłem jednym z organizatorów „Pokazów sztuk walki oraz zawodów o puchar prezydenta miasta Zabrze”, które odbyły się 19 października 2002 na hali MOSiR Zabrze. Zawody odbywały się w różnych konkurencjach między innymi w katach (z bronią, bez broni) i jui-wazach. Pokazy oraz zawody organizowane były przez Stowarzyszenie Instytut Shudokan Aikido Polska.

GI-NA Liu:: Jedną z form które wymyślił wygrałem turniej, gdzie startowali ludzie z wielu styli aikido, karate i kung fu. Tu przy okazji nie sprawdza się teza, że zabrania nam się startować w turniejach.


http://budo.net.pl/p...37fb1b7a331f8be

Uczeń Slawomira Huczaly (przez niektórych w dziale kung fu oskarżony o sekciarstwo- przeczytajcie sobie temacik) mówi o osiągnięciach w jakiś zawodach gdzie było wiele styli Aikido 8O :wink: i odniósł jakieś sukcesy ... O co chodzi? Co to za zawody i rozmaitość styli Aikido które w kata rywalizują. No i ilu fighterów z tego działu tam wymiatało?
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody Aikido, jak wam poszło?
Ty to jesteś jednak niezły troll, wiesz?
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody Aikido, jak wam poszło?

Ty to jesteś jednak niezły troll, wiesz?

:D

Wiem tylko że się odbyły, bo jakieś śladowe wiadmości w internecie znalazłem ale nie wiem jak rywalizowali :cry: .
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody Aikido, jak wam poszło?

VIGO:Mógłbyś napisać jak przebiegał ten turniej, opisać; szczególnie zależy mi na tym co wykonywali Aikidocy

Mianowicie to nie był turniej tylko pokazy sztuk walki z zawodami. Główny nacisk położony był na pokazach (w pokazach brały udział osoby zaawansowane), a przy okazji zostały dodane zawody(w zawodach młodzi adepci) o puchar prezydenta miasta Zabrze.
Zawody odbywały się w konkurencjach jui-waza(coś podobnego do randorii w innych szkołach Aikido) i to głównie wykonywali aikido-cy (i to w ramach jednej szkoły, inne po prostu się nie zgłosiły, wielka szkoda). W pozostałych konkurencjach którymi były kata (z bronią, bez broni, grupowe) wykonywali adepci szkół Kung-Fu i tu warto wymienić Pszczyńską Akademię Sztuk Walki, szkołę Shih Ming Tag Lung Pa, oraz Gliwicki klub karate (jeżeli kogoś pominąłem a brał udział to przepraszam ale czas płata czasami figle pamięci). Aikido-cy wykonywali w tej konkurencji Kihon-Dosa Rensoku (dobrze znane Kata w odmianie Yoshinkan aikido).
Warto w tym miejscu nadmienić, że celem tych zawodów była dobra zabawa, a nie zażarta walka o „złote majtki”. Dlatego większość szkół wystawiła młodych adeptów, aby przy tej okazji dobrze się bawili. Instruktorzy zasiadali w komisjach sędziowskich. Mam nadzieję, że cel „dobrej zabawy” został osiągnięty bo o to w tym wszystkim chodziło.


podkreślone fragmenty przeze mnie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to najprawdopodobniej sekcja która brała udział w tym przedsięwzięciu

Coś na temat założyciela Yoshinkan aikido:

Jednym z najbardziej wyróżniajacych się uczniów Ueshiby był Soke Gozo Shioda, który założył Yoshinkan Aikido. Przyczynił się w wielkim stopniu do doprowadzenia do popularnosci, którym aikido się cieszy od końca wojny. Soke Gozo Shioda urodził się w 1915, był synem sławnego lekarza. Od wieku 18 lat studiował aikido u Ueshiby, założyciela aikido. Przez okres osmiu lat poswięcił się praktyce aikido i w rezultacie sam rozwinał i w końcu opanował sztukę. Nawet jako student okazywał jednoznaczna technikę i nadzwyczajny wigor, który okazał w póżniejszych latach swojego życia.


No dobra koledzy z Zabrza nie wstydźcie się i gadajcie jak było :wink:
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody Aikido, jak wam poszło?
Archeolog jakiś czy cuś 8O ????
Toż to był 2002 rok.... ludzie tak długo nie żyją :) :) :)
  • 0

budo_joeblack
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody Aikido, jak wam poszło?
Jeśli chcesz wiedzieć jak było to nie szukaj na siłe w miejscach do tego niestworzonych

Link który podaleś jest błędny
Organizatorów można aktualnie spotkać na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a uczestnicy ... no coż mam tabele wyników ze 110 nazwiskami (niektóre się powtarzają bo ludzie czasem startowali w 2 konkurencjach),

i przeczytaj sobie :
http://budo.net.pl/v...=33652&start=45

Jakie wrażenia ?
Wydaje mi się że wszyscy byli szczęśliwi
żałujcie że nie widzieliście tych szeregów dzieci z dyplomami, medalami, nagrodami i oczywiście cukierkami :)
żadne dziecko nie odeszło z pustymi rękami :)

A dorośli ?
No cóż mieli okazję sprawdzić jak są przez instruktorów ocenianie ich umiejętności i porównać się z innymi adeptami

Szczerze powiedziawszy impreza miała odbywać sie co roku
ale nasi następcy nie potrafili tego wszystkiego ogarnąć :(

Latka biegną a ja może kiedyś wróce do tej idei i już możecie czuć sie zaproszeni :)

pozdrawiam
Black
  • 0

budo_sq5qc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody Aikido, jak wam poszło?
Moje doświadczenie w kwestii sztuk walki jest minimalne,ale jak dla mnie Aikido to chyba jedyna,której jeszcze nieskomercjalizowano. Najbardzoej podoba mi się bez zawodów,ale to sprawa indywidualna.Pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024