Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silownia a kregoslup


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Silownia a kregoslup
Witam
bardzo mozliwe ze taki temat juz byl, jednak takowego nie znalazlem, mimo usilnych poszukiwan ;) . niedlugo rozpoczynam trening na silowni, a jako calkowity lajkonik ;) nie wiem jakie cwiczenia wykonywac, by nie uszkodzic sobie za nadto kregoslupa (chciaaalbym jeszcze urosnac).
Pozdrawiam
Ps. Celem cwiczen jest ogolne zrzucenie paru kg (rzezba, sila itd. pewnie tez, ale mniej). Do silowni dorzucam takze bieganie
Pps. O silowni nie mam zielonego pojecia, wiec jezeli napisalem cos strasznie glupiego, to nie obraze sie gdy ktos mnie poprawi ;)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup
w trosce o kręgosłup wymyslono wszelkie maszyny. Pozwalają one odciążyć stawy i kregosłup i skoncentrować sie na wybranym mięsniu/grupie mięsni. Aczkolwiek praca z wolnymi ciężarami daje lepsze efekty.
Tłumaczenie wszystkiego tak na sucho jest jak korespondencyjny kurs karate - bez wiekszego sensu. Na siłowni powinien być trener ( najlepiej po AWF) i pokazac Ci jak uniknąc przeciążenia kręgosłupa ( zwłaszcza przy przysiadach ze sztangą i martwym ciągu)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup
z tego co sie zorientowalem na tej silowni trenera niet, jednakowoz kumam wasc o czym zapodajesz ;) :)
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup
Oj Mradu,
to lepiej na początek zasuwaj gdzieś gdzie jest trener czy instruktor.
Idziesz na miesiąc, rozpiszą Ci trening naucza jak bezpiecznie wykonywac ćwiczenia, jak w ich trakcie oddychać itp.
A potem wracaj na tą "wygodniejszą"
Moim zdaniem to najlepsze wyjście.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup
Mradu, tak się po prostu nie da. Nie znamy Cię, nie wiemy o Tobie nic. To troszkę tak jakbyś napisał:"chciałbym namalować obraz - pomóżcie."
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup
ale mozna mu chyba powiedziec, zeby nie robil cwiczen ze sztanga stojac, martwego ciagu etc.
cziwczenia na laweczce, z tego co wiem, az tak kregoslupa nie obciazaja, podobnie jak inne, w ktorych plecy sa oparte i proste.
:?:
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup
chodzilo mi raczej o rady uniwersalne, podobne do tych, ktore dal Novocaine. A co do trenera - w poniedzialek jade na dokladny rekonesans, moze sie okaze ze i tu trener jest ;)
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup
Mradu a czytałeś [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :?: :?:
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup
nie czytalem, ale dzieki za linka, zaraz nadrobie zaleglosci ;)
  • 0

budo_jean38
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup

Witam
bardzo mozliwe ze taki temat juz byl, jednak takowego nie znalazlem, mimo usilnych poszukiwan ;) . niedlugo rozpoczynam trening na silowni, a jako calkowity lajkonik ;) nie wiem jakie cwiczenia wykonywac, by nie uszkodzic sobie za nadto kregoslupa (chciaaalbym jeszcze urosnac).
Pozdrawiam
Ps. Celem cwiczen jest ogolne zrzucenie paru kg (rzezba, sila itd. pewnie tez, ale mniej). Do silowni dorzucam takze bieganie
Pps. O silowni nie mam zielonego pojecia, wiec jezeli napisalem cos strasznie glupiego, to nie obraze sie gdy ktos mnie poprawi ;)

Hej,wszsytkie ćwiczenie,wykonywane w pozycji leżącej odciążają kręgosłup,czyli na tzw np.aweczce.Ćwiczenia wykonywane w pozycji stojace logicznie mają o wiele wiekszy wpływ na kręgosłup.To zależy czy masz juz jakieś problemy czy nie.eżli masz watpliwosci skontaktuj sie z lekarzem sportowym.Pozdrawiam.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup
Odnawiam temat.

Moje pytanie jest następujące:

Czy popularne ćwiczenia wykonywane w wielu dojo takie jak brzuszki, "scyzoryki", pompki mogą jakoś negatywnie wpływać na kręgosłup? Czy zbyt duża ilość tych ćwiczeń może wywołać bóle w plecach?
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup
Raczej nie, ale zle wykonywany rzut moze.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup

Odnawiam temat.

Moje pytanie jest następujące:

Czy popularne ćwiczenia wykonywane w wielu dojo takie jak brzuszki, "scyzoryki", pompki mogą jakoś negatywnie wpływać na kręgosłup? Czy zbyt duża ilość tych ćwiczeń może wywołać bóle w plecach?


wszystko zalezy jak je wykonujesz...

dam przykład, nie wolno robić brzuszków z prostymi nogami, takich drobiazgów jest bardzo dużo.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup
Przedewszystkim nie powinienes wykonywac cwiczen w ktorych nacisk polozony jest na kregoslup. Tak wiec ze swojego planu koniecznie wyeliminuj: martwy ciąg, przysiady ze sztangą, wyciskanie zza karku, podciaganie sztangi w opadzie, podciaganie sztangi do brody..

Pozatym nauka prawidlowej techniki wykonywnia cwiczen tez ma znaczenie, aby wykluczyc kontuzje.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia a kregoslup
No dobra. Wstyd się przyznać, ale nie wiem co to jest ten "martwy ciąg". Ktoś mi wyjaśni?

Pozdrawiam

Uzz(laik w dziedzinie kulturystyki;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024