Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak się rozciągać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Jak się rozciągać?
No właśnie chciałbym zapytać jakie ćwiczenia polecacie i z jaką częstotliwością. Chciałbym również dodać że nie jestem najmłodszy i wiem że imi później człowiek zaczyna tym gorzej. W latach swojej młodości byłem powiedzmy sobie nieźle rozciągnięty, ale to już historia. Teraz bym chciał powrócić to dawnego stanu. Czy ktoś z was zaczynał tak późno rozciąganie, jeśli tak to poprosiłbym o wskazówki.


Dzięki
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się rozciągać?
Hmmm, zależy do czego miało by Ci służyć rozciągniecie. Zależnie od dyscypliny są inne ćwiczenia i co innego one kształtują bo rozciąganie rozciąganiu nierówne. 8)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się rozciągać?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_harnaś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się rozciągać?
Cwicz jogę. Najlepiej zapisz się na zajęcia, a jak nie masz czasu na zajęcia zorganizowane to kup jakieś ksiązki o jodze i ćwicz w domu. Efekty są gwarantowane, a dodatkowo jest to bezpieczny sposób na rozciągnięcie bez niebezpieczeństwa kontuzji. POLECAM
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się rozciągać?

Cwicz jogę. Najlepiej zapisz się na zajęcia, a jak nie masz czasu na zajęcia zorganizowane to kup jakieś ksiązki o jodze i ćwicz w domu. Efekty są gwarantowane, a dodatkowo jest to bezpieczny sposób na rozciągnięcie bez niebezpieczeństwa kontuzji. POLECAM

Nie wiem. Ja robie regulatny stretching ( codziennie, albo co 2 dni ) wg 2'ch ksiazek, ktore czytalem o Stretchingu. Czytalem tez duzo w sieci na ten temat.
A ostatnio dorwalem ksiazke o jodze i zeby nei sklamac 99% cwiczen juz robilem.
Moze zeczywiscie nie oczyszczalem jezyka podczas cwiczen, anie warstwa duchowa mnie nie pociagala, ale cwiczenia sa niemal idntyczne.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się rozciągać?

Nie wiem. Ja robie regulatny stretching ( codziennie, albo co 2 dni ) wg 2'ch ksiazek, ktore czytalem o Stretchingu. Czytalem tez duzo w sieci na ten temat.
A ostatnio dorwalem ksiazke o jodze i zeby nei sklamac 99% cwiczen juz robilem.
Moze zeczywiscie nie oczyszczalem jezyka podczas cwiczen, anie warstwa duchowa mnie nie pociagala, ale cwiczenia sa niemal idntyczne.

A jak myślisz - skąd się wzięły te ćwiczenia w tych książkach? :-)
Wielu fachowców w tej dziedzinie czerpie pełnymi garściami z jogi.
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się rozciągać?
Cóz ja radze sprawdzić czy na forum takiego pytania nie ma a ja jestem pewien ze jest.
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się rozciągać?
Jeżeli chcesz podejść do tematu naprawdę profesjonalnie to polecam Ci książkę Thomasa Kurz`a: "Stretching. Trening gibkości." Warszawa 1997
Pozycja naprawdę w pełni fachowa, sygnowana przez Centralny Ośrodek Sportu, do nabycia w sportowych księgarniach internetowych (sam tam kupiłem - cena 21,30 zł.). Opisane zarówno metody rozciągania dynamicznego jak i różnych metod rozciągania statycznego - wszystko z dokładnym objasnieniem naukowym jak to działa i dlaczego właśnie tak.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024