Skocz do zawartości


Zdjęcie

MAM PROBLEM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

MAM PROBLEM
Mam mały, a raczej dla mnie duży problem. Na treningach mamy ćwiczenie, że stoisz, robisz skłony, dotykasz palcami do podłogi i się stoi kilka minut, to jest "niby relaksacyjne", a dla mnie koszmar. Nogi sie się trzęsą i bolą jak cholera. I tak od miesięcy. Rozciągam się jak się da, a tego nie daje rady. Co myślicie :question:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM

Mam mały, a raczej dla mnie duży problem. Na treningach mamy ćwiczenie, że stoisz, robisz skłony, dotykasz palcami do podłogi i się stoi kilka minut, to jest "niby relaksacyjne", a dla mnie koszmar. Nogi sie się trzęsą i bolą jak cholera. I tak od miesięcy. Rozciągam się jak się da, a tego nie daje rady. Co myślicie :question:

To złe ćwiczenie jest. :evil:
  • 0

budo_drexio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMz

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM
U mnie jest tak samo. Też nie cierpię tego ćwiczenia :twisted:
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM
to moje pytanie takie, na karate, na poczatku i na koncu treningu jest zawsze takie przyklekniecie- po 30 sek, i dotyka sie pietami tylka, moj problem polega na tym, ze jak tak mocno nogi zginam, to czuje bol w kolanach9jak jestem nie rozgrzany)

co na to poradzic, moze zmienic dyscypline? ;)
  • 0

budo_horror vacui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Warszawy. I nie wstydzę się tego.

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM

Mam mały, a raczej dla mnie duży problem. Na treningach mamy ćwiczenie, że stoisz, robisz skłony, dotykasz palcami do podłogi i się stoi kilka minut, to jest "niby relaksacyjne", a dla mnie koszmar. Nogi sie się trzęsą i bolą jak cholera. I tak od miesięcy. Rozciągam się jak się da, a tego nie daje rady. Co myślicie :question:


Pamiętam to ćwiczenie z baardzo dawnych czasów. Na początku też to była męka. Pot się lał strumyczkiem ze mnie, nogi trzęsły, no koszmar. A po którymś szczególnie forsownym treningu nie miałem siły się napinać i "puściłem" biodra. Nie wiem jak to opisać - przestałem się naciągać na siłę tylko zwisłem bezwładnie na wyprostowanych nogach i okazało się, że i do podłogi łatwiej dosięgnąć i kark odpoczywa pozbawiony ciężaru głowy. No po prostu... ehem... relaksacja :roll:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM
Reakcja nie jest nienormalna. Tak się właśnie zachowują nadmiernie rozciągnięte mięśnie, a inaczej się ich nie rozciągnie. Problemem są czasami warunki osobnicze, ale tego bez badania się nie da ocenić.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM
Długotrwałe stanie w pozycji z 'głową w dół' powoduje także nadmierny napływ krwi do mózgu, co nie jest korzystne dla zdrowia i może wywoływać 'dyskomfort'. :wink:
Głęboki sens tegoż ćwiczenia jakoś mi na razie całkiem umyka... :)
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM
a wisisz luźno? sprobuj lekko ugiąc nogi i wisiec tak niedbale, luźno, powinno pomóc, nie staraj sie dotykac ziemii na sile, moze po prostu masz za dlugie (co nie jest wadą :wink: ) nogi :)
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM

moze po prostu masz za dlugie ( co nie jest wadą ) nogi


Co zdecydowanie nie jest wada :wink:



a jesli chodzi o takie cwiczenia to musisz sie skupic na aktywnym rozluznianiu miesni
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM
no przecie to powiedzialam....a moze sie myle :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM

no przecie to powiedzialam....a moze sie myle :)


Owszem, bo sens ćwiczenia przy wykonywaniu go zgodnie z twoim opisem idzie się rozmnażać. To ćwiczenie wykonuje się na prostych nogach, bo jego głównym zadaniem jest rozciąganie mięśni tylnej części ud. Przebywanie przez kilka-kilkanasćie minut głową w dół nie stanowi dla zdrowego organizmu zagrożenia. Wykonywane w ten sposób ćwiczenie mniej obciąża kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy niż to same rozciąganie w siadzie.
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM
mowici tu o beerpes ? czy jak to sie pisze :P
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM

...Przebywanie przez kilka-kilkanasćie minut głową w dół nie stanowi dla zdrowego organizmu zagrożenia...

Ale brak chyba naukowych badań rozstrzygających jak wpływa to na organizm jeśli jest praktykowane powiedzmy przez 30 lat codziennie... :wink:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM
Nie sądzę, aby takie badania były potrzebne. Tak samo jak nie bada się wpływu faz księżyca na kształt blizn macicznych u ryjówki malutkiej. Niby można, ale po co. Są natomiast ludzie (głównie związani z jakąś formą akrobatyki), którzy to robią i nie słyszałem o jakichś następstwach. Faktem jest, żem się zbytnio nie przysłuchiwał :)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM

Nie sądzę, aby takie badania były potrzebne. Tak samo jak nie bada się wpływu faz księżyca na kształt blizn macicznych u ryjówki malutkiej. Niby można, ale po co. Są natomiast ludzie (głównie związani z jakąś formą akrobatyki), którzy to robią i nie słyszałem o jakichś następstwach. Faktem jest, żem się zbytnio nie przysłuchiwał :)

Znam np. ludzi (sztuk dwa), których od tego srodze łeb na treningu nawala. A niezbędnie konieczne toto wcale nie jest... :wink:
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM

moze po prostu masz za dlugie (co nie jest wadą :wink: ) nogi :)


Jak pojdziemy dalej tym tropem to: moze masz za krotkie rece? :)
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM

moze po prostu masz za dlugie (co nie jest wadą :wink: ) nogi :)


Jak pojdziemy dalej tym tropem to: moze masz za krotkie rece? :)


Tak, na bank mam ręce za krótkie :) :Smile:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM

Znam np. ludzi (sztuk dwa), których od tego srodze łeb na treningu nawala. A niezbędnie konieczne toto wcale nie jest... :wink:


Owszem, najprawdopodobniej mają przewlekłe zapalenie zatok czołowych.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM
A może przesłałbyś mi mailem zeskanowane recepty na jakieś lekarstwa, które mogłyby im na to pomóc, skoro już zadałeś sobie trud aby zdiagnozować przyczynę ich dolegliwości. :wink:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: MAM PROBLEM
Czy przesłać Ci również zeskanowane pieniądze na ich wykupienie? Jeśli poczytasz troszkę moich wypowiedzi, to powinieneś zauważyć, że unikam stawiania diagnozy przez net, a temat był zupelnie inny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024