Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Nie można powiedzieć, że nic nie umie ale w Polsce są instruktorzy aikido, którzy przewyższają go umiejętnościami.


A podobno w aikido nie ma lepszych i gorszych...Zakrawa mi to na rywalizacje. :>
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
ninja nie chodzi o rywalizację. Jak w każdej branży są dobrzy i słabsi.
Wokół Seagala narosło sporo mitów, które są wynikiem jego sukcesu komercyjnego.
Tam na niego pracował sztab ludzi i pracuje dalej. Omawiany film jest kolejnym etapem działań marketingowych a u nas praktycznie każdy wyprcowuje swój warsztat samodzielnie kosztem wielu wyrzeczeń.
Dla tego uważam, że Seagal jest mało autentyczny.
Nie umniejszam przy tym jego zasług w rozwój aikido.

  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

ninja nie chodzi o rywalizację. Jak w każdej branży są dobrzy i słabsi.
Wokół Seagala narosło sporo mitów, które są wynikiem jego sukcesu komercyjnego.
Tam na niego pracował sztab ludzi i pracuje dalej. Omawiany film jest kolejnym etapem działań marketingowych a u nas praktycznie każdy wyprcowuje swój warsztat samodzielnie kosztem wielu wyrzeczeń.
Dla tego uważam, że Seagal jest mało autentyczny.
Nie umniejszam przy tym jego zasług w rozwój aikido.


O znow zaczynasz temat od poczatku...]
A co ma byc wg Ciebie autentyczne? Byles u niego na treningu? Rzucałl Toba? Po co takie wypowiedzi z palca wyssane skoro widziales tylko film na podstawie ktorego nic nie mozna powiedziec...
Ja nie mowie ze S.S jest jakims Bogiem czy tez w druga strone ze jest cieniasem. Poprostu uwazam ze nie powinno sie glosu zabierac skoro sie ocenia czlowieka ktorego sie nie widzialo na zywo i z ktorym sie nie zamienilo słowa ani co w tym wypadku byloby dla wielu dobrym rozwiazaniem CWICZYLO z nim. Dla mnie sa tu slowa ludzi ktorzy czuja tylko i wylacznei zazdrosc i jakas zawisc ze ona ma 7 dan a ja nie, ze jego caly swiat a mnie nie. Nie powinno to miec wogole miejsca i tyle...Moglbym rownie dobrze tak samo pisac o Szczepanie wogole nie widzac go na oczy i nie trenujac z nim. Ale tego nie robie bo chłopa nie znam. Szanuje za to co robi i to sie powinno liczyc a nie czcze gadanie. Kto co i ile zrobil i jak trenuje i czy realnie i czy komus zapłacił czy tez nie. CO MNIE TO OBCHODZI. Patrze na Siebie i rozliczam sie przed samym soba. I zapewniam ze nie jest to przejaw egoizmu lecz wpojone pewne zasady...That's All...
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Nie można powiedzieć, że nic nie umie ale w Polsce są instruktorzy aikido, którzy przewyższają go umiejętnościami.


no kochanienki, teraz to sie nie wymigasz :) którzy twoim zdaniem i na jakiej podstawie takie wnioski?

[stawiam,ze to bedzie wysocki, ale zobaczymy,zobaczymy :) ]
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Nie można powiedzieć, że nic nie umie ale w Polsce są instruktorzy aikido, którzy przewyższają go umiejętnościami.


no kochanienki, teraz to sie nie wymigasz :) którzy twoim zdaniem i na jakiej podstawie takie wnioski?

[stawiam,ze to bedzie wysocki, ale zobaczymy,zobaczymy :) ]



taaa... i znow zacznijmy glupio oceniac tych ktorzy maja bagatela 5 dany...:/
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Ninja, czego sie tak stresujesz? Zobacz na tytuł topiku - kazdy ma prawo wyrazić opinie o filmie i tym co na nim zobaczył, i nie ma tu znaczenia czy uważasz to za stosowne, uzasadnione, uczciwe etc.
To subiektywne wrażenia i opinie ludzi, którzy już iluśtam mistrzuniów oglądali, sami ileśtam lat spędzili na macie. Możesz wyrazić i swoją, zupełnie dowolną, ale nie odbieraj prawa głosu innym.

Dla mnie sa tu slowa ludzi ktorzy czuja tylko i wylacznei zazdrosc i jakas zawisc ze ona ma 7 dan a ja nie, ze jego caly swiat a mnie nie.

Wcale nie czuję zazdrości że Stefan ma 7 dana a Ty nie. ;) I że jego cały świat.
:o :-) :D :lol: :) :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

PS2. Śmiesznie Stefan wygląda w tych indiańskich ciuszkach. No i garbi sie ;)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Śmiesznie Stefan wygląda w tych indiańskich ciuszkach. No i garbi sie ;)


garbi sie (moj kolejny ulubiony temat :lol: )

ale tak:?:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

czy tak :?:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a może jeszcze nie podwija palców w suwari waza :?:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i nie zamyka końcówek Jo :?:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:) :) :)

to nie do ciebie Randall, tylko takie luźne mysli apropos popadania w schematy myslowe :twisted:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
:lol:
Nie, nie tak. On sie garbi jak stoi prosto :lol: :lol: :)
A tak serio, to to jego garbienie wynika, jak sie zdaje, z faktu że jest drągal. Przez tyle lat w japonii musiał sie schylać i tak mu zostało. Tak to jest jak się ćwiczy z konusami. :wink: 8) :peace:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Ninja, czego sie tak stresujesz?



Czemu kazdy jak cos ostrzej napisze mysli ze sie stresuje?
Jestem spokojny jak najbardziej tylko poprostu Wy nie rozumiecie pewnych spraw...i tyle. :lol:
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Ninja ostro reagujesz - pewnie młodzik jesteś i stąd te emocje.
Wyraziłem swoją opinię na konkretny temat po przeczytaniu wcześniejszych wypowiedzi.Na podstawie swojej wiedzy.Tak się składa, że 15 lat temu też byłem pod wrażeniem Seagala i tego co prezentował w filmach oraz tego co pisano o nim w prasie. Potem miałem okazję zweryfikować swój pogląd o nim w rozmowach z ludźmi, którzy znają jego drogę budo, pracowali z nim na macie i na planie filmowym.
Tak nawiasem naucz się atakować w polemice problem nie człowieka zwłaszcza gdy go nie znasz bo przylepią ci łatę pieniacza.
Co do Instruktorów aikodo w Polsce to bardzo szanuję I.Kołodziejaka z Lublina, reszty nazwisk nie podam bo nie mam do tego głowy ale będąc kilkakrotnie na stażach aikido przekonałem się, że są wśród nich świetni technicy i metodycy, którzy odwalają kawał dobrej roboty z dziećmi i młodzieżą.
Co do J. Wysockiego to po obozie gdy miałem okazje poznać go osobiście rozczarowałem się jego postawą, zachowaniem i tym co prezentował na macie.
Pozdro

  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Ninja ostro reagujesz - pewnie młodzik jesteś i stąd te emocje.
Wyraziłem swoją opinię na konkretny temat po przeczytaniu wcześniejszych wypowiedzi.Na podstawie swojej wiedzy.Tak się składa, że 15 lat temu też byłem pod wrażeniem Seagala i tego co prezentował w filmach oraz tego co pisano o nim w prasie. Potem miałem okazję zweryfikować swój pogląd o nim w rozmowach z ludźmi, którzy znają jego drogę budo, pracowali z nim na macie i na planie filmowym.
Tak nawiasem naucz się atakować w polemice problem nie człowieka zwłaszcza gdy go nie znasz bo przylepią ci łatę pieniacza.
Co do Instruktorów aikodo w Polsce to bardzo szanuję I.Kołodziejaka z Lublina, reszty nazwisk nie podam bo nie mam do tego głowy ale będąc kilkakrotnie na stażach aikido przekonałem się, że są wśród nich świetni technicy i metodycy, którzy odwalają kawał dobrej roboty z dziećmi i młodzieżą.
Co do J. Wysockiego to po obozie gdy miałem okazje poznać go osobiście rozczarowałem się jego postawą, zachowaniem i tym co prezentował na macie.
Pozdro


pomyliles sie troche...bo mlodzikiem nie jestem...Problem polega na tym(nie moj problem zreszta) ze coniektorzy boja sie slow krytyki a ja mam cięty jezor i nie zamierzam sie zbytnio hamowac ;) gdy widze ze ktos pisze takie bzdety...;)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Dobra obejrzałem to się wypowiem.

Film jak film, oskara z tego nie będzie. Ale do rzeczy, jeśli chodzi o aspekt techniczny to podoba mi się u Stefka, płynne i szybkie przejście do wykonania samej techniki-głównie kotegaeshi, fajnie się klei do atakującej ręki. Jeśli zaś chodzi o resztę, np.wychwalających go uczniów to Szczepan proszę cię, to co mówią i w jaki sposób to mnie naprawdę wali, ale jak dla mnie wypowiadają się z szacunkiem dla swojego nauczyciela. Pomyśl co byś czuł jakby twoi uczniowie powiedzieli o Tobie i twoim treningu na krawędzi że to kicha.

Natomiast ja się przyznaję z obywatelską odwagą że choć o Aikido usłyszałem troszkę wcześniej, to głównym bodźcem do rozpoczęcia treningów był Nico. I wcale się tego nie wstydzę.

To by było na tyle. Może pobieżnie i chaotycznie, ale sens napewno zrozumiecie :D

Pozdro
  • 0

budo_yoshua
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Wg mojej opinii film jest przeglądówką, reklamówką z komercyjnym przesłaniem. Kwestii technicznych tam raczej nie uraczymy.. Osobiście z takich historyjek podobał mi się bardziej film "aiki".

Oceniając SS i to co zrobił (a mogę ocenić, wszak jest osobą publiczną i medialną), to uważam że jego Aikido nie było by takie popularne, gdyby nie wszechobecność kamer i chwyt marketingowy. SS jest produktem medialnym, który wspomógł swoje umiejętności techniczne showmeństwem i komercją. Przyrównując jego poziom techniczny do równieśników (kierunku, stażu i stopnia), SS nie wypada pozytywnie.

Mam natomiast pytanie do ćwiczących w Wa-wie i nie tylko ze SS.

Czy SS tłumaczył dynamikę swoich technik? Mam tutaj na mysli zmienne tempo: wolno-wolno, szybko-szybko. Jaki jest w tym cel?

Abstrachując do kolegi Ninji.
Ćwiczyłeś, że tak tutaj moralizujesz starszych i bardziej doświadczonych kolegów?
Uważam, że wyrażanie opinni winno być tutaj obwarowane etykietą rodem z największego kontynentu.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Czy SS tłumaczył dynamikę swoich technik? Mam tutaj na mysli zmienne tempo: wolno-wolno, szybko-szybko. Jaki jest w tym cel?


:nie: tłumaczył
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Abstrachując do kolegi Ninji.
Ćwiczyłeś, że tak tutaj moralizujesz starszych i bardziej doświadczonych kolegów?
Uważam, że wyrażanie opinni winno być tutaj obwarowane etykietą rodem z największego kontynentu.


No coment stary...juz sie zamykam bo widze ze Ci bardziej doswiadczeni to pozjadali wszelkie rozumy...przez kilkanascie lat cwiczen nie myslalem ze ktos mi tu z takim tekstem wyleci...
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
film widzialem...srednio mi sie podobal...
komentarze typowo amerykanskie...


jesli chodzi o Segala- bardzo spopularyzowal Aikido...wiele osob przyszlo do sekcji po obejrzeniu ktoregos z jego filmow...ale mistrz z niego zaden :?
mistrz to nie tylko technika-mistrz to osobowosc, charyzma i duch

ps. czytam ten topic i jest mi przykro, ze powazni(chyba :? ) ludzie w taki sposob wyrazaja swoje opinie...

pozdrawiam w ten swiateczny poranek
  • 0

budo_yoshua
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

No coment stary...juz sie zamykam bo widze ze Ci bardziej doswiadczeni to pozjadali wszelkie rozumy


Zjedli o jeden rozum więcej niż Ty i za sam ten fakt, należy przeczytać ich post dwukrotnie zanim zdecydujesz się go zacytować. Dziwię się, żę nie wiesz tego po, jak to mówisz, kilkunastu latach treningu! I to Ty, wybacz sprawiasz wrażenie jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Potraktuj to jako spostrzeżenie kolegi. Nic osobistego.

Jeżu
Randori wg SS ma wymiar przestrzenny i celowy. Jaki jest klucz do pozycji wyjściowej prezentowany przez jego uczniów i jego samego? Wg Chibata Sensei, tori stoi w miejscu, a ruch rozpoczyna dopiero wraz z pierwszym uke. Tissier lawiruje nim ruch się rozpocznie. Ikeda cofa się nim rozpocznie się cokolwiek. Wszystkie metody mają swoje wytłumaczenie, że tak to nazwę "logistyczne". Na filmie widać zamęt i brak logiki; pospolitą szamotaninę. Niestety nie widziałem samego Sensei :roll: Co o tym sądzisz względem Twojej wizyty na tym stażu?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

No coment stary...juz sie zamykam bo widze ze Ci bardziej doswiadczeni to pozjadali wszelkie rozumy


Zjedli o jeden rozum więcej niż Ty i za sam ten fakt, należy przeczytać ich post dwukrotnie zanim zdecydujesz się go zacytować. Dziwię się, żę nie wiesz tego po, jak to mówisz, kilkunastu latach treningu! I to Ty, wybacz sprawiasz wrażenie jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Potraktuj to jako spostrzeżenie kolegi. Nic osobistego.


Nie przypominam sobie bym mial takiego kolege jak Ty...moze mi sie przypomnisz na prv.?
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Jeżu
Randori wg SS ma wymiar przestrzenny i celowy. Jaki jest klucz do pozycji wyjściowej prezentowany przez jego uczniów i jego samego?


nie robił randori, ani nie wypowiadał się w tej kwestii. to nie było tak jak na tym filmie :)gdyby nie to, że SS jest "gwiazdą" :) , to byłby normalny trening. stefan nie mówil az tak duzo o swojej koncepcji aikido.

co do jego uczniów,to jeden z jego chloptasiow lekko mnie wpienil i dobrze, ze akurat skonczylismy kolejna rundke cwiczen, bo moglo byc slabo - znacie ten motyw "ty nie zrobisz,ja zrobie" :lol:
  • 0

budo_piotr 2000
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Moim zdaniem Seagal w tym filmie pokazał bardzo piękne aikido. Zachwyciła mnie płynność jego ruchów przy dużej szybkości wykonywanych technik. Zwróciłem uwagę na:
1. Tanto randorii z użyciem noża a nie drewnianej atrapy. Kombinowane ataki Uke i świetne techniki obronne Seagala. To naprawde zrobiło na mnie wrażenie.
2. Randorii nie ułożone. Gwałtowne natarcie uke na Stefa i jego obrona. Bardzo krótkie techniki i przede wszystkim przemieszczanie się decydowało o powodzeniu akcji obronnej.
Na koniec dadam, że nie taki z niego cienias jak go malują. Wprawdzie jego aikido jest ubogie w techniki, ale te, które zna ma opanowane po mistrzowsku. W efekcie jego aikido jest bardzo dynamiczne a ruchy płynne. Z własnego doświadczenia wiem , że randorii nie ułożone przy spontanicznym, zdecydowanym ataku uke jest bardzo trudne. Mnie łapano już po 2-4 sekundach. Segal wytrzymał 3 minuty :!: Zasłużył na 7 dana. To tyle.
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024