Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Tak więc drodzy Inkwizytorzy, bardzo bym chciał napisać coś innego, ale nie mogę, Stefan mi się poprostu technicznie całkiem spodobał i nic na to nie poradzę :lol:

PS:A, dodam jeszcze, dla porządku, że za trening nie wzioł ani grosza :!:

A ciebie wzial jako uke? :lol: OOOOOOO! jak to!!! tylko "specjalni uke"? Moze dobierani wzgledem masy i wzrostu? :roll: :wink:

no dobra, juz sie nie odzywam 8)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA


szukam tego filmu,ale znalezc nie moge...

Prącie bardzo:
ed2k://|file|Aikido%20-%20Steven%20Seagal%20-%20The%20Path%20Beyond%20Thougt.avi|356799864|C68B7E6EFC0C7EBCC0D61CFAA31FC94A|/

nie "idzie"...

Nie wiem czy wiesz, ale to link do sieci P2P /Emule, Edonkey etc./ Plik 340 mega.
Jak chcesz dowiedzieć się jak to działa, wal na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Sciągnij program i zasysaj.
  • 0

budo_gorath
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

no dobra, juz sie nie odzywam 8)

Hej Szczepan,
zanim zamilkniesz na chwile, mozesz mi cos wyjasnic tak troche off-topic?
Zaciekawil mnie ten tekst w stopce, cos 'Ame no .... kuku-ryku' :-) .
Wyglada mi to na tekst jakiejs sekty, ale jak wrzucam na google to mi tylko naga baba wyskakuje. Ta broda to dla zmylenia uke? :) usmialem sie...

Przy okazji, mnie tez sie Stefek bardzo podobal w akcji i m.in. dlatego zaczalem aikido.

pozdrawiam
Gorath

P.S. Jak sie pisze takie kuku-ryku, zeby bylo 'Wesolych Swiat'?
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

:lol: OOOOOOO! jak to!!! tylko "specjalni uke"? Moze dobierani wzgledem masy i wzrostu? :roll: :wink:

no dobra, juz sie nie odzywam 8)

Szczepan znów się kompromitujesz :) :wink: Tym razem sklerozą. Przecież napisałem już kiedyś jak było

Wpierw wieść gminna, a tajemnicza i szeptana z ust do ust podawana obiegła co bardziej wtajemniczonych i zaprzyjaźnionych z redakcja budojo Cool aikidoków. Tez wszyscy reagowali ze to jakiś bullshit Embarassed nam wciskają ale redakcja jest stateczna i niekiedy godna zaufania więc sprawy zlekceważyć nie mozna było. Zwłaszcza, że zaliczyć się do grona wybrańców (śmierci Razz Smile ) nie było łatwo i w sumie na karowej na macie pojawiło się może z 25 – 30 aikidoków – śmietanka śmietanki Wink warszawskiego aikido. Jak zawsze był czas na wspominki i żarciki często mało wyszukane Embarassed Laughing ale zawsze śmieszne bo gros z nas znało się od hola i ho ho a już dawno nie było okazji poćwiczyć razem na Karowej zwłaszcza. Trening miał się rozpocząć o 17.00 ale nikt chyba nie liczył ze tak się uda- zwłaszcza znając zwyczaje gwiazd Hollywood Rolling Eyes . I nie omyliliśmy się wszelako. Po 327 strzałach znikąd równych 267 momentom i ok. 50 minutom nadjechał konwój trzech limuzyn. Najpierw wysiadł jakiś gostek opitolony na łyso w żółtym szlafroku i czerwonych lamówkach i już się bałem #Shocked ze to rzeczony Stefan jako żywo opisany przez Szczepana ale ku mej uldze i pozostałych jak mniemam także to na szczęście nie był on . Potem wysiadło trzech gości z których każdy wyglądał jak szafa gdańska trzydrzwiowa większość wywoskowana ciemna politura (my nie rasiści) Potem wytoczyły się z następnej limo 3 czy cztery skośnookie laski Embarassed i to w takim typie że niektórzy chcieli raczej z nimi iść poćwiczyć do sauny (hello Pancer) niż ze Stefem na macie. No i finally wytoczył się ON- wielki jak góry o twarzy nieco zmęczonej ciężka pracą po godzinach Smile Cool z plerezka nabrylantynowną ala naturall Confused lecz nie związana w słynny ku Wink cyk. Całe to towarzycho wtoczyło się na sale obok salki do judo gdzie spragnieni boskiego Nico wojowie czekali w bojowym szyku. Gdy Wielki SS przebierał się a świta przygotowywała do wkroczenia całkowicie demokratycznie przez wskazanie palcem redakcja budojo wybrała Seagalowi trzech uke. Mieli miny jakby im kto w kieszeń nasikał. Neutral #Shocked Po krótkiej acz wzruszającej ceremonii pożegnania i odzywkach w stylu fajne z was były herbatniki tylko po co się maczaliście wybrańcy usiedli z boczku a reszta przezornie odsunęła się od zadżumionych. Razz Po wielkim entrance i przedstawieniu kto zacz Seagal walnął dłuższa mówkę nt. ewolucji aikido, które wraz z O-senseiem zmieniało się i kiedyś kładło większy nacisk na to co niektórzy zwą skutecznością. W części technicznej seagal zaprezentował kilka znanych patentów z filmu the Path beond... typu przechwyt łapiącej munetori ręki za kciuk z dojściem do sankyo i przejściem do nikkyo, irimi z godan tsuki, irimi nagę z duszeniem na biodrze, przechwytywanie ręki po tsuki kiedy atakujący wycofuje pieść, kokyu nage. Trzeba przyznać że nie lenił się często podchodził do wszystkich par i dawał dodatkowe instrukcje Idea . Generalnie zwracał uwagę na zbyt obszerne ruchy i na zbyt widoczne zejścia z linii ataku Embarassed . W pewnym momencie usadził wszystkich mówiąc Wiele osób robi wiele bardzo głupich rzeczy, gdzie jest ten 5 dan?? Tu wszyscy spojrzeli na Romka coby lepiej zapamiętać jego postać zanim zagaśnie w rękach Stefana, Wink Smile ale na szczęście do tego nie doszło. Oprócz urwanego rękawa gi i paru trafień w ryło ( w tym moje) Embarassed Confused wielkich szkód w substancji ludzkiej nie ponieśliśmy
Na zakończenie treningu trwającego ok. 1h 20 min była sesja pytań i odpowiedzi. Ludziska pytali o jego nauczycieli, o sposoby neutralizowania ataku uderzenia hakiem, o jego opinie na temat bjj . Ja zapytałem jak widzi funkcję randori w świetle tego co widzieliśmy na filmie z jego dojo ( i of course naszych vortalowych dyskusji).
Widać było ze po sztywnym początku lody zostały przełamane a Steaven S częściej się uśmiechał. Potem nastąpiła długa sesja fotograficzna z SS w roli białego niedźwiedzia. Musze przyznać ze był wyjątkowo cierpliwy i wyrozumiały w tym aspekcie czego się raczej nie spodziewałem. To pewnie kolejna zasługa Redakcji budojo!!! A potem łowcy autografów i dedykacji mieli używanie. Całość skończyła się w wersji oficjalnej ok. 20.00 a część rozrywkowa dla niektórych była kontynuowana w knajpie 7 grzechów. #Beer A teraz mam nadzieję ze Jeżyk i reszta wrzucą trochę zdjątek na vortal


Dla nowych użytkowników vortalu i tych co chcą sobie odświezyć ów upojny topic, w którym wkręciliśmy Szczepana na maksa podaje linka
tu
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

A ciebie wzial jako uke? :lol: OOOOOOO! jak to!!! tylko "specjalni uke"? Moze dobierani wzgledem masy i wzrostu? :roll: :wink:

no dobra, juz sie nie odzywam 8)


no była taka możliwość, ale chyba trochę spękałem :lol: pomyślałem, niech się wrazie czego na srodku kompromituja młodzi :twisted: w kazdym razie podczas cwiczenia podchodzil i pokazywal techniki praktycznie na kazdym z cwiczacych 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

w kazdym razie podczas cwiczenia podchodzil i pokazywal techniki praktycznie na kazdym z cwiczacych 8)

ale przyznaj, ze jak go atakowales to nie w ten sam sposob w jaki dokazujecie na co dzien z Labedziem? Nie mowie o kompletnym blokowaniu, ale byles jak piorko, nie? no z szacunku , czy co tam, sam padales... :lol:
A moze nie wspolpracowales wcale jak On robil na tobie technie? :)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

mowie o kompletnym blokowaniu, ale byles jak piorko, nie? no z szacunku , czy co tam, sam padales...

:D :wink:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

ale przyznaj, ze jak go atakowales to nie w ten sam sposob w jaki dokazujecie na co dzien z Labedziem? Nie mowie o kompletnym blokowaniu, ale byles jak piorko, nie? no z szacunku , czy co tam, sam padales... :lol:
A moze nie wspolpracowales wcale jak On robil na tobie technie? :)


nie no co ty :?: normalnie klincz, gleba, dosiad i balacha, zero lityści :D :D :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

nie no co ty :?: normalnie klincz, gleba, dosiad i balacha, zero lityści :D :D :D

to jest to co misie lubia najbardziej poklon poklon poklon
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Steven'a Seagal'a znam osobiscie...
Czesto bywa u mnie w domu...
Mamy niezly ubaw czytajac te kwasy... :?

Na koniec jedno pytanie do Szczepana:
Czy O'sensei Morihei Ueshiba to Twoj dziadek? - nie wiem czy dobrze zrozumialem :roll:

Pozdrawiam wszystkich bez wyjatku.

gogatsu
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
A nie widzisz, że bródka podobna? :rofl:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
że o łysince nie wspomne... :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Steven'a Seagal'a znam osobiscie...
Czesto bywa u mnie w domu...
Mamy niezly ubaw czytajac te kwasy... :?

Na koniec jedno pytanie do Szczepana:
Czy O'sensei Morihei Ueshiba to Twoj dziadek? - nie wiem czy dobrze zrozumialem :roll:

Pozdrawiam wszystkich bez wyjatku.

gogatsu



o ten teraz grubo pojechał buahahahah :rofl:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Steven'a Seagal'a znam osobiscie...
Czesto bywa u mnie w domu...
Mamy niezly ubaw czytajac te kwasy... :?


o ten teraz grubo pojechał buahahahah :rofl:


Internet jak papier, wszystko przyjmie ;) 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Na koniec jedno pytanie do Szczepana:
Czy O'sensei Morihei Ueshiba to Twoj dziadek? - nie wiem czy dobrze zrozumialem :roll:

Pozdrawiam wszystkich bez wyjatku.

gogatsu

pisze sie O sensei a nie O'sensei. :roll: :lol: O'sensei to pisownia nazwisk irlandczykow :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Odp na pytanie: nie! Zalozyciel aikido to nie moj dziadek, to Dziadek. Nie widzisz roznicy 8O :)
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
... atak wracając do opinii na temat filmu:
podobała mi sie koncepcja randori
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Mnie się nie podobało zachowanie Segala :? ... troszę hamskie :evil: ... i jakąś do mnie nie przemawia :(
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Dobra, ściągnęło się, obejrzałem, ubawiłem się setnie.
1) Holiłudzki sposób montażu, patetyczne teksty podparte odpowiednimi migawkami z Sigalem - może amerykanie to łykają, ale mnie to bawi. Gebels był reżyserem?
2) Większość tych technik nie wyszłaby mu w takim wykonaniu, miota okrutnie uke dziesiąt kilo lżejszymi. Jeżeli uczył ludzi takiego sposobu wykonywania technik, to ja się nie dziwie, że go zostawili - zorientowali sie pewnie że to może wyjść tylko jak ma sie przewagę: zasięgu ramion/siły/wzrostu/masy/wielkie kroki.
3) Randori a'la bjj. Wszystko cacy, tylko jakim cudem złapanym udawało sie podnosić? I dlaczego jak Stefan robił randori, to uke byli nice & gentle? :twisted:
4) Śmieszna scenka o kobiecie która wywnętrza się jak to w aikido nie ma znaczenia siła mięsni etc. i przebitka na Stefana odbijającego panienkę która mu głową do klaty sięga.

Taki sobie filmik. Jako propaganda dobry - można puścić w szkole żeby dzieciaki naciągnąć do sekcji.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Panowie nie tak ostro na Szczepana bo ma sporo racji.
Seagal został wypromowany przez Japończyków na rynku amerykańskim w celu popularyzacji aikido. Dojo aikodo prowadzone w Japonii, staże i poparcie Japonczyków było planowym działaniem. Powód bardzo prozaiczny chodziło o kasę. Jego choreografem do walk była kobieta. Efekt przerósł najlepsze oczekiwania Seagal zrobił karierę, stał się idolem i wzrocem aikido. Nie można powiedzieć, że nic nie umie ale w Polsce są instruktorzy aikido, którzy przewyższają go umiejętnościami.

Pozdro.

  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Mnie się nie podobało zachowanie Segala :? ... troszę hamskie :evil: ... i jakąś do mnie nie przemawia :(

heheh przejedz sie do Berkeley do Shibaty sensei. tam Ci da popalic to zmienisz zdanie o Stefku ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024