Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przechodzę na dietę....pomoże mi ktoś? :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Przechodzę na dietę....pomoże mi ktoś? :)
Witam.
Chciałbym sie zaczać zdrowo odżywiać. Mam 18 lat i jestem " na garnuszku " mojej mamy,ale ona gotuje bardzo niezdrowo dlatego wolałbym od niego odstąpić :wink: . Trenuje Muay Thai (I'm lovin' it :) ) 3 razy w tygodniu(w tym iesiący bede renował 5 razy w tyg ale to tylko taki eksperyment).
Wiem narazie tyle, ze rano potrzebuje białko(płatki musli lub twarozki jakies i jogurty), przed treningami potzreba węglowodanów( niewiem w jakiej postaci i w jakim czasie przed treningiem), wiem ze mieso z kurczaka, ryby, ryż i chleb pełnoziarnisty powinny byc podstawami mojego dzienego zywienia(prosze poprawić jak co :wink: ) . Bardzo bym prosił specjalistów, fachówców, dietetyków lub poprostu ludzi, którzy sie na tym znają o pomoc. Zarówno na priv, mail- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak i gg- 3577353. Również jeśli macie godne polecenia materiały(książki, linki, cokolwiek :P ) prosze napisać. Dziękuje serdecznie za każdą pomoc i prosze moderatorów o nieblokowanie mojego posta-jeśłi byłby już takowy :wink: . pozdrawiam i zdrowia zyczę :P :P
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Przechodzę na dietę....pomoże mi ktoś? :)
Pare pytan :-)
( na czes posrednio odpowiedziales, ale na przyklad z treningami to jest duza roznica czy 3 czy 5 x tyg ! )

1. Ile wazysz?
2. Stac cie na suplementy?
3. Co ile jestes w stanie przyjmowac posilki ?


co do linku :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i duzo innych, musisz poczytac :-)
zazwyczaj ludzie smai sobie ukladaja cos i pytaja czy to moze byc, a dopiero inni o tym sie wypowiadaja, sproboj tak, a napewno bedzie duzo propozzycji i modyfikacji.

Pozdrawiam
Niedziel.
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Przechodzę na dietę....pomoże mi ktoś? :)
Mam 175 cm wzrostu, ważę 74kg. Nie stać mnie na suplementy a posiłki moge przyjmować kiedy mam na to ochotę:) (oprócz szkoły-czyli od 8.00-15.00). Pomysłu na dietę niemam, poniewaz sie na tym nieznam i niewiem co na kiedy ustalić. Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przechodzę na dietę....pomoże mi ktoś? :)

Mam 175 cm wzrostu, ważę 74kg. Nie stać mnie na suplementy a posiłki moge przyjmować kiedy mam na to ochotę:) (oprócz szkoły-czyli od 8.00-15.00). Pomysłu na dietę niemam, poniewaz sie na tym nieznam i niewiem co na kiedy ustalić. Pozdrawiam :wink:


sensowne sa tylko 2 rodzaje diet - albo "klasyczne" oparte na weglowodanach i malej ilosci tluszczu - mozliwie pochodzenia roslinnego, albo tzw diety niskoweglowodanowe, oparte na tluszczu i ograniczajace ilosc weglowdanow do malych ilosci. oczywiscie oba warianty wymagaja odpowiedniej ilosci bialka. najgorsza mozliwoscia ze wszystkich jest mieszanie "paliw" czy jedzenie weglowodanow z tluszczami.

jesli interesuja cie te pierwsze to poczytaj na google o - dieta japonska, dieta/metoda montignac, south beach

jesli interesuja cie niskoweglowodanowe to poszukaj dieta optymalna (zywienie optymalne), dieta Atkinsa, dieta ketogeniczna, dieta Lutza

wiem ze zaraz sie zacznie ze tluszcz to jest niby niezdrowy, ze zwierzecy to juz masakra, ze cholesterol, miazdzyca, ze weglowodany sa koniecznie bo glikogen i bez nich sie nie da itd itp. im mniej sie ktos na tym zna, tym wiecej tego typu "argumentow" wyciaga

najlepiej "udokumentowane" w polskim necie sa montignac i dieta optymalna. ta druga jest bardzo kontrowersyjna - a ja lubie kontrowersje. jest ona o tyle wygodna, ze wygada stosunkowo niewielkich "poprawek" i zmian w kuchni przecietnego polaka, natomiast ma ta wade, ze moze byc nieco szokujaca dla wielu osob, dla ktorych jedzenie np boczku na chlebie jest czyms normalnym, ale jedzenie tego samego boczku bez chleba jest juz smiertelnie grozne

co bys nie wybral i na jaka diete nie wszedl odradzam wszelkie produkty zawierajace cukier, biala make i skrobie

pozd
WiRAHA
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024