Skocz do zawartości


Zdjęcie

mięśnie...za duże!! pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy
a to ja odwrotnie spytam, czy brzuszki wystarcza, na kaloryferek?
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy

a to ja odwrotnie spytam, czy brzuszki wystarcza, na kaloryferek?

no jesli jeszcze dodasz do tego diete to pewnie tak
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy
wybiórcze spalanie mięśni to taki sam mit jak wybiórcze spalanie tłuszczu, sauna soluszyn cholera...
najlepiej dziewczyno jakbyś polubiła swój nowy brzuszek, a jak nie, to przestań ćwiczyć po prostu, powinno pomóc.

novocaine, ABS II i dobra dieta i w 3 miesiące się uszczęśliwisz. a jak nie to znaczy że jesteś mutantem i nigdy nie będziesz łądny :D
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy
no z tego co mi mowiono, to same brzuszki mozna robic, ale jak sie tego nie polaczy ze spalaniem tluszczu to kaloryferka nie bedzie. a abs2 mi sie znudzil, robie z niego tylko pare czwiczen :wink: co do diety. jem zdrowo i naturalnie, nie na odchudzanie. wiec raczej nie strace. musze tylko pomeczyc dolne partie i bede zadowolony :roll:
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy
dziekuje chlopaki za interesujace porady :D Chupacabara special for you bigkisek;) bo wg zdjecia to juz wiem ze to co mam to to egzatly to :) a skoro tak wyczerpujaco udzielacie pomocy to moze pozwole sobie jeszcze na jedno pytanko...moze ktos moglby poradzic konkretnie jak sobie cwiczyc na silowni. Czas 1,30 po rozgrzewce. Chodzi o to, ze ja nie bardzo wiem co cwiczyc. Niby cos tam szukam w necie, pytam kolegow, ale tak naprawde to nie wiem co i jak cwiczyc. Chodzi mi glownie o brzuch i dolne partie ciala, no i...moze jest cos na cellulitus :oops: ? Moj trener z KB mowi, ze to sprawa indywidualna i ze kazde cialo jest inne. Podobno powinnam robic szybkie serie, na lekkich ciezarkach...ja chyba jakis tuman jestem bo nic z tego nie kumam. Chcialabym, zeby ktos mi poprostu powiedzial jak dziecku-np."siadaj tu, rob tak i tyle, potem tyle przerwy, potem to itd." Nie wiem czy sie jasno wyrazam...uprzejmie sie prosi o podpowiedz, beem zobowiązana :) a trenera sie nie bede pytac..NIE BO NIE!
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy
a może zrób fotki tego tajemniczego brzucha jakoś nie chce mi się wieżyć że w 2 miesiące wyrocły ci tam mięśnie
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy
scorpio-gdybys przeczytal caly wątek nie wysunąłbys tak sarkastycznego tekstu :box:
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy
Przykro mi, ale nie da się krótko odpowiedzieć, trzeba by napisać niemal mini podręcznik. Ponadto nie wiem nic o specyfice treningu kobiet. Niestety, musisz na siłowni porozmawiać z instruktorem. Na podstawie własnych doświadczeń - myślę, że najpierw musisz sobie określić cel, po co chcesz ćwiczyć - żeby pozbyć się tłuszczu? żeby nabrać masy? żeby być sprawniejszym? itd. W zależności od celu stosuje sie zupełnie inny trening. Na masę - duże ciężary, takie, które ledwo unosisz 4-8 razy pod rząd (w jednej serii). Ćwiczysz dokładnie, dość wolno. Na zrzucenie tłuszczu (oprócz intensywnych aerobowych ćwiczeń) - małe ciężary, które jesteś w stanie unieść, dość szybko, co najmniej kilkanaście razy w jednej serii. Sprawność - kłaniają się także ćwiczenia ćwiczenia izometryczne i bardzo urozmaicony trening.
Nie możesz tylko ćwiczyć dolnych partii - po pewnym czasie widoczne byłyby dysproporcje pomiędzy partiami regularnie ćwiczonymi i tymi, których nie poddajesz regularnemu treningowi. Sylwetka stawałaby się coraz bardziej nieproporcjonalna.
W pierwszym okresie, na każdym treningu (średnio co 2-3 dni) powinnaś trenować obwodowo, tj. przećwiczyć na każdym treningu wszystkie główne partie mięśni. Dopiero po pewnym czasie (pół roku, rok) jesteś gotowa do bardziej specjalistycznego treningu, kiedy na jednym treningu trenujesz wybrane partie mięśni, nie częściej jednak daną partię, jak średnio raz na tydzień (np. poniedz. - plecy-triceps, środa klatka-biceps, piątek - ramiona-nogi i w poniedziałek - od początku). Brzuch możesz trenować częściej, nawet na każdym treningu.
Dopiero po dłuższym czasie takich ćwiczeń wybierasz własną drogę, indywidualny, wyżej specjalizowany trening.
Jeśli "oponka" to mięśnie - masz je zbyt rozwinięte w stosunku do innych partii. Unikaj skrętów bocznych z obciążeniem, przysiadów z obciążeniem itp. i trenuj inne partie, w tym mięśnie proste brzucha, pośladki itp. bez- lub z małym obciążeniem. Po pewnym czasie, kiedy zarysują się inne, blisko położone mięśnie - "oponka" nagle zniknie, stanie się naturalnym elementem muskulatury.
Inną sprawą jest stosowanie w tym czasie fast-burner'ów, kreatyny i innych specyfików (naturalnych, nie żadnych sterydowych wynalazków itp) które wspomagają i przyspieszają efekt, który chcesz osiągnąć.
Cellulitis - muszę Cię zmartwić - to częsta przypadłość ćwiczących. Najprościej mówiąc bierze się z szybszych przyrostów obwodów mięśni, niż może temu sprostać rozciągliwość skóry i tkanek. Trudno ją leczyć - można specjalistycznie (drogo, jak cholera).
O diecie, w zależności od rodzaju i celu treningu, nie wspomnę - to oczywiste.
Uff... Wybacz, chciałbym Ci więcej napisać, ale nie sposób. Radzę Ci skorzystać z rad swojego trenera w klubie oraz instruktora na siłowni. To żaden wstyd, a pomoże szybciej osiągnąć pożądany efekt niż rady np. takich jak ja forumowiczów.
Wybacz za chaotyczne myśli, ale ja tym kierowałem się i kieruję na siłowni, to przekazywał mi instruktor. Poza tym siłownia jest dla mnie jedynie "sportem uzupełniającym" i nie leży w centum moich zainteresowań - trenuję Karate, ćwicząc specjalistycznie do wynikających stąd potrzeb, ale starałem się napisać Ci to, co sam wiem i sprawdziłem na siłowni.

Pozdrawiam, życząc pokonania przeciwieństw -

Budoka.
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy

Nie możesz tylko ćwiczyć dolnych partii - po pewnym czasie widoczne byłyby dysproporcje pomiędzy partiami regularnie ćwiczonymi i tymi, których nie poddajesz regularnemu treningowi. Sylwetka stawałaby się coraz bardziej nieproporcjonalna.
Budoka.

no wlasnie o to biega, ze nie moge ale MUSZE...bo gorne partie jakby szybciej, oj duzo szybciej sie wyrabiają :]

Jeśli "oponka" to mięśnie - masz je zbyt rozwinięte w stosunku do innych partii. Unikaj skrętów bocznych z obciążeniem, przysiadów z obciążeniem itp. i trenuj inne partie, w tym mięśnie proste brzucha, pośladki itp. bez- lub z małym obciążeniem. Po pewnym czasie, kiedy zarysują się inne, blisko położone mięśnie - "oponka" nagle zniknie, stanie się naturalnym elementem muskulatury. .

-przyznaje racje co do tego, ze jak sie zarysują bardziej inne miesnie to oponka stanie sie mniej widoczna...ale CIĄGLE BEDZIE!!!! a ja niekoniecznie chce by AŻ TAK bardzo byla widoczna moja muskulatura gdyż....tak jak i Ty, silownie traktuje raczej jako dodatek do treningu.

Wybacz za chaotyczne myśli, ale ja tym kierowałem się i kieruję na siłowni, to przekazywał mi instruktor.


...no tak, tylko ze moj instruktor nie widzi tego problemu tak jak ja! On wogole nie widzi problemu, choc zwrocil juz uwage ze gorne partie sa...ok, a nawet za ok wrrrrr....

....moi klubowi koledzy chcieliby miec takie problymy jak ja, tak mowią :]

:cry: JA NIE CHCE WYGLĄDAC JAK KINKONG :cry: (...ale chce boksowac 8O )
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy

:cry: JA NIE CHCE WYGLĄDAC JAK KINKONG :cry: (...ale chce boksowac 8O )

No to sorry jedno albo drugie ...
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy
zajebiście mnie pocieszyłeś :X , co nie oznacza, że się opieram na Twoim zdaniu :) , wcale nie uwazam, zeby to bylo az tak oczywiste :]
  • 0

budo_chupacabra
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy

Cellulitis - muszę Cię zmartwić - to częsta przypadłość ćwiczących. Najprościej mówiąc bierze się z szybszych przyrostów obwodów mięśni, niż może temu sprostać rozciągliwość skóry i tkanek. Trudno ją leczyć - można specjalistycznie (drogo, jak cholera).

Hmmm... koledze chyba się pomylił cellulitis z rozstępami 8)
"Cellulit jest przypadłością typowo kobiecą polegającą na nierównomiernym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. W ten sposób powstaje obrzęk, zakłócający funkcjonowanie sąsiednich tkanek łącznych w tym cyrkulacji krwi i limfy. *)estety proces ten stopniowo się pogłębia. Skóra staje się nierówna i gąbczasta. Pojawia się mnóstwo grudek i zagłębień. Na "pomarańczową skórkę" szczególnie narażone są uda, pośladki i brzuch rzadziej kark i przedramiona. Cellulit pojawia się najczęściej przy dużych wahaniach hormonalnych np.: podczas ciąży czy w okresie menopauzy. I tych zmian niestety nie da się uniknąć ale zdrowy tryb życia może te procesy zwolnić. Na rozwój cellulitu wpływają: bezruch, nadwaga, gorące kąpiele, stresy, przepracowanie a także nadmierne spożywanie węglowodanów, soli oraz żywności wysoko przetworzonej, zawierającej konserwanty i syntetyczne barwniki. Czasem przyczyną są wrodzone predyspozycje dziedziczone po matce. "
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy


JA NIE CHCE WYGLĄDAC JAK KINKONG :cry:

powtarzam swoją proźbe żebyś pokazała jakąś fotke bo z twojego opisu wynika że ten brzuch jest jakiś straszny a dziewczyny lubią przesadzać i zawsze widzą u siebie dużo wad więc może to tylko twoje urojenie?
jeśli instruktor mówi że brzuch jest ok to może ma racje
albo spytaj jeszcze kilku osób co sądzą o twoim brzuchu

co do ćwiczeń to dobrze jest ćwiczyć wszystkie części ciała ale myśle że na treningach boksu dostatecznie ćwiczysz góre więc nie musisz tego robić jeszcze na siłowni o to też najlepiej spytaj instruktora:P
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy

zajebiście mnie pocieszyłeś :X , co nie oznacza, że się opieram na Twoim zdaniu :) , wcale nie uwazam, zeby to bylo az tak oczywiste :]

Narazie sie nie opierasz, ale pomnij moje slowa, kiedys za x dni staniesz przed lustrem i wspomnisz slowa starego poczciwego volta, trzeba bylo z tym skonczyc :wink: .
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy
Do Cupacabra: masz rację, pomyliłem. Nie jestem w tym fachowcem.

Pozdro-

Budoka
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy
volt-takie przemyślenia mam juz daaaaawno za sobą :wink:
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy

chyba mnie zle zrozumiales :] chodzi o to, ze WYROSŁA mi opona i nie wiem dlaczego, a brzucha nie mam :]

Heh tez to mam, smiesznie to wyglada troche i tez sie mi to nie podoba. Tzn teraz coraz mniej bo zaczyna sie rozrastac powoli i juz nie wyglada tak smiesznie(ostatnio sporo cwiczen na brzusio). Tyle ze jestem dosc szczuply (183cm/70kg) zero tluszczyku :) i o tyle o ile od gory tak jak wspomnailem coraz lepiej to zaczyna wygladac bo sie rozrasta i 'komponuje' z reszta ciala, to od dolu strasznie sie odcina od kosci miednicy(czy jak to sie nazywa) i wyglada naprade smiesznie. No ale mam nadzieje ze jak troche nabiore cialka to sie wszystko ladnie zkomponuje. :)
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy
nie łódź się :]
  • 0

budo_anamarija
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy
łudź!!!! :) :) :) :twisted: :) :) :)
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mięśnie...za duże!! pomocy

nie łudź się :]

:) Dzieki za pocieszenie :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024