Skocz do zawartości


Zdjęcie

GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
po kilku dniach treningu expanderem stalo sie cos co mnie troche wystraszylo..
przy cwiczeniu "rozciaganie expandera nad glowa" - rozkladanie ramion.. wystrzelila jedna guma.. dobrze ze mialem ją z tylu glowy.. az strach pomyslec jakbym wygladal gdybym "celowal" w siebie.. zaczep trzymal, ale ta kulka z gumy sie wysliznela.. i BACH!!!

chcialbym jakos to zabezpieczyc. nie wiem czy to byl pojedynczy przypadek, czy moze sie powtorzy.. gumy mam jak jakas detka, wiec zadne dziurawienie nie wchodzi w gre. moze by jakas dratwa owinac te gumy na koncach.. a wczesniej jakiegos kleju tam kapnac - tylko zeby gum nie uszkodzic.

zdarzylo sie wam cos takiego? jak sobie z tym poradzic?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
Kiedys mialem taniego expandera (plastykowe zaczepy). Rozsypal sie po tygodniu normalnego treningu.
Kup cos solidniejszego moim zdaniem.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
Takie jest i moje zdanie. Ja wiele lat temu w Niemczech kupilem ekspandor (sprezyny, nie gumy), o swietnych zaczepach do raczki i caly czas bezpiecznie sluzy. (Fakt, skore czasami przyszczypie).
K_P
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
przy sprężynach trzeba uważać żeby klaty nie zdepilować
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
ja kupilem w supermarkecie.. kosztowal 19.90.. jak mi sie rozlecial to przerzucilem sie na sprezyny.. mam jedne z zestawu - sprezyny i pare innych rzeczy..
i jedne stare - kupilem kiedys od ruskich na targu.. kosztowaly 30 tys zlotych!!!

teraz za 30 tys zl to kupilbym chyba expander ze zlota !!

w GO SPORT widzialem expandery za 29.9 - guma taka jak do trzymania paczek na bagaznikach dachowych w autach..

a do tematu.. jakies moze wezelki porobie.. skroci sie wprawdzie calosc, ale bedzie mi ciezej cwiczyc.. i bezpieczniej.. poki co - sprezyny :)
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
mam stary rosyjski ze sprężynami, do tej pory sie nie urwał i raczej nie zamierza..a że czasem może "uszczypnąć"..trudno .twardym trzeba być.
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
Też mam sprężynowy, pewnie starszy ode mnie. :) I cały czas wygląda jak nowy, sprężyny się nie wyrabiają w ogóle. Uszczypie, tak jak wszyscy powiedzieli, ale trudno. Nic za darmo. ;)
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
hehe..!!

az zaluje ze ten gumowy kupilem..
pomysle nad zabezpieczeniem i bedzie OK.
jest jeden niezaprzeczalny plus - przynajmniej zaczalem doceniac expander.

i tak na marginesie.. jak ktos cwiczy expanderem.. cwiczycie 2-3razy w tyg czy jak? robicie serie do zmeczenia? czy okreslona ilosc powtorzen?
ja robie 3 serie na maxa (a nie jest to duzo) - 3x w tyg (w dniu treningu SW w klubie; okolo godziny po treningu.)
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
Podziwiam za odwagę ćwiczenia czymś takim. Kumplowi ostatnio odlewali dwie jedynki, bo mu expander spod stopy wyleciał prosto w twarz. :(
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
Mi tez raz podczas rozciagania nad glowa pekla plastikowa raczka od gumowego expandera i dostalem "strzal" tuz za uchem. Skonczylo sie na wielkim siniaku, ale i tak pokazaly mi sie na chwile "gwazdy" przed oczami.

Identyczne ekspandery sa nadal do kupienia w prawie kazdym sklepie sportowym np. w Go sport - lepiej ich unikac i kupic model ze sprezynami.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
Opatrywałem kiedyś oka trafione z espandera. Trzeba jednak postawić na solidność wykonania.
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
mialem gumowy z plastikowymi raczkami...wywalilem po tygodniu mocniejszego urzytkowania :/
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
Ja mam sprężynowy, solidny. Ale nawet na nim jest obrazkowa instrukcja obsługi. :)
Narysowano i przekreślono kilka niebezpiecznych ćwiczeń, coby ich nie robić. Tak, na wszelki wypadek. :) Nie wolno np. rozciągać go przed twarzą, nad głowę itp.
Cóż, widocznie nie na wszystkich są naklejane takie obrazkowe instrukcje obsługi... :wink:

A generalnie to nie ma chyba bezpiecznych rozwiązań, jesli chodzi o sprzęt do treningu siłowego.
Sztanga może przygnieść (co mię kiedyś spotkało). Sztangielka upaść na palec u nogi. 8O Drążek może się zarwać razem z ćwiczącym (co spotkało kiedyś moją siostrę :) ) Itp. Itd. :)

W sumie to pompki chyba najbezpieczniej robić...
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
Niby tak, ale robienie pompek jest wtedy bardzo egoistyczne, bo co z innymi? Ktoś może np. się o ciebie potknąć! :twisted: :)

Zwyczajnie trzeba przed treningiem pomyśleć nieco, wypracować sobie jakieś własne BHP ćwiczeń i się go trzymać. Jeśli się wszystko sprawdzi i ćwiczy rozsądnie, można uniknąć większości przykrych wypadków.
  • 0

budo_petar
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
kiedyś jako szczeniak rozciągałem taki tani eskander od rusi kupiony, ze spreżynami. Diabeł tkwił w uchwytach- obracały się nadzwyczaj lekko. Któraś seria, łapy drżą, jeszcze troszkę, zaraz dociągnę...

uchwyt obrócił mi się w zmęczonych palcach (a rozciągałem go za plecami) i dostałem na odlew zza plecków prosto w pysk.
au :)
  • 0

budo_mariaczi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw/prawy brzeg

Napisano Ponad rok temu

Re: GUMOWY EXPANDER - NIEBEZPIECZNY!!
Też się swojego czasu depilowałem sprężynami :) , a jak zacząłem chodzić na judo, kupiłem sobie fachową gumową taśmę (jakieś 5 m x 20 cm) do ćwiczenia wejść itp. Po złożeniu można jej było z powodzeniem używać jak ekspandera (zero twardych części latających z prędkością Mach 2). Nie wiem, czy jeszcze to sprzedają - było w specjalistycznym sklepie dżudowym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024