Skocz do zawartości


Zdjęcie

philisophy of philip rhee


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

philisophy of philip rhee
Przetlumaczy mi to ktos z gory wielkie dzieki:
PHILOSOPHY Of Phillip Rhee



ACHIEVEMENT: To win without RISK is to triumph without GLORY.
BELIEF: Faith that makes everything POSSIBLE.
CHOICE: The greatest POWER that we possess.
CONFIDENCE: Being PREPARED.
CONFLICT: A war existing between the SENSES and REASON.
COURAGE: Resistance to FEAR not absences of FEAR.
CONCENTRATION: A focal point of all your ENERGY.
MASTERY: When your thoughts and action are ONE.
STRATEGY: The ability to MANUEVER and CONTROL your opponent.
RESPECT: The ability to recognize the special QUALITY in each individual.
EXCELLENCE: Doing MORE than what is expected of you.
FEAR: A thought that can be overcome by ACTION.
GOALS: The most important thing about goal is HAVING ONE.
POWER: Knowledge.
KI : A SOUND that brings together MENTAL and PHYSICAL energy into one place of focus.
MEDITATION: Finding INNER PEACE.
INNER STRENGTH: Turning NEGATIVE into POSITIVE.
SELF CONTROL: Knowing YOURSELF.
DISCIPLINE: Accepting HARD WORK.
COMPASSION: Giving.
WARRIOR SPIRIT: Never saying ˇ° I QUITˇ±.
LOYALTY: A definition of CHARACTER.
HONESTY: Being TRUE to YOURSELF.
WINNER: Being a CHAMPION of LIFE.
SUCCESS: Money comes and goes. FAMILY and true FRIENDS are forever.
LOVE: Appreciating the BEAUTY in LIFE.
HUMILITY: Being HUMBLE.
TEMPER: A thought that MUST be CONTROLLED
EGO: A SIGN of WEAKNESS
GLORY: A reward for PASSION.
MISTAKE: A path to PERFECTION.
FAILURE: A road bump towards SUCCESS.
FINAL WORDS:
We as human beings must always help others, through our strength we help the weak. Through our compassion, we change the world, one day at a time. Good will always prevail over Evil.







SPARRING TIPS AND STRATEGY



1. Size up your opponent before you engage. If he strikes first then you know he is an offensive fighter. If he waits for your attack then you know he is a defensive fighter.

2. Find out what technique your opponent is good at by giving a fake. If your opponent moves his hands then you know he is a puncher. If your opponent moves his leg then you know right away that he is a kicker.

3. Try to get your opponent to attack first, either by a fake or taunt. You will quickly learn what technique your opponent relies on. (every fighter has their favorite technique) then plan a counter for that attack.

4. Do not telegraph your attack.

5. Never show fear when sparring. Your opponent will sense fear and go on the attack, however, fear also can be used as a fake.

6. When you and your opponent are in hitting range make sure youˇŻre legs are never wider than your shoulder width. Wider stands makes your movements slower.

7. Always set up your opponent before you strike. Set up high, strike low. Set up low, strike high. Most experience fighters will never get hit unless you set them up.

8. Always relax the body before you strike. Tension slows down attacks. Visualize a snake attacking itˇŻs prey. Calm, relaxed, then strike with lightening speed.

9. Close the gap between your thought and action. DonˇŻt think too long or the opportunity is lost.

10. The moment to strike an opponent is when he is about to launch an attack or as he is landing from his attack.



11. Jabs and back knuckles are the fastest weapon for your hands which is done with the lead hand. Also practice round house and side kicks like a jab with the lead leg to set up or jam oncoming opponent.

12. Always remember when your opponent attacks -- a part of their body will be exposed for counter. This applies to your counter as well.

13. If you are constantly clashing with your opponent then you must work on timing. If you donˇŻt understand timing then go back to rule #10.

14. Focus on the target in your mind without looking at the target.

15. DonˇŻt kick just to be kicking. Let each technique have a purpose rather than kicking or punching for the sake of just sparring.

16. DonˇŻt block unnecessary attacks.

17. Pace your energy, kicking takes more energy than hands so use it sparingly.

18. If your opponent is good with sliding kicks then the time to attack is when his feet comes together right before he tries to launch a kick.

19. If your opponent has a great counter back kick with his right leg and you also fight with right leg back then you must switch your fighting stands with left leg back instead of right, this way you can move away faster and not walk into his back kick

20. Watch your opponents body movement, not just their eyes. Experienced fighters do not show emotion so you must focus on their whole body.



21. Use back knuckle to set up opponent or to cover their vision.

22. DonˇŻt turn your back on an opponent.

23. DonˇŻtˇŻ try to score on the first attack. Have in mind to set up and score on the 2nd or the 3rd attack.

24. The most common technique used in sparring is round house kick. Learn various counter for the round house kick. Such as back kicks and spin heel kick.

25. When cornered, jam your opponentˇŻs attack before they can fully extend their leg or hand and slip out to the side.

26. Every attack has a counter so learn them. You learned that playing rock, paper, scissors as a kid.

27. If you get hit, never lose your temper and go after your opponent, your rage will make you more venerable for a counter attack.

28. When fighting a defensive fighter, you must use fakes to open them up before attacking.

29. Learn to side step when kicking in close distance.

30. Do not use high jump kicks for sparring. Low jump kicks are okay at a higher level.



31. Do not back up straight against a combination attack, move side ways or jam them before they can launch their attack.

32. When you attack there must be no doubt or hesitation, you must commit otherwise, you are open to counter attack.

33. Do not always try to beat your opponent in the first round, especially if they are bigger. Cover up well, make them move, get them tired then move in.

34. Never under estimate your opponent.

35. No one person fights the same. Quickly adopt and assess opponentˇŻs weakness.

36. Sparring has 3 principles. RELEASE energy. RESERVE energy and REGENERATE energy.













Five elements you must master in order to become a Champion.

1. Speed.

2. Power

3. Technique

4. Timing

5. Confidence.







A true CHAMPION is one who is a champion in LIFE not just in the RING
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee
chodzilo mi raczej o konkretna pomoc jesli ktos umie dobzre jezyk angielski i nie szkoda mu czasu to prosze zeby mi to przetlumaczyl
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee
narazie rozszyfruje Ci początek ...
jestem chory więc siedzę w domu ...
postaram się jutro przetłumaczyć resztę ...


Filozofia Philipa Rhee

Dokonanie: Wygrana bez ryzyka, jest jak zwycięstwo bez chwały
Przekonanie: Wiara sprawia, że wszystko jest możliwe
Wybór: Najlepsza siła, to ta którą posiadamy
Pewność siebie: Liczyć na siebie
Konflikt: Wojna isniejąca pomiędzy instynktem a rozsądkiem ( tu mam wątpliwości :| )
Odwaga: Opór przed strachem
Koncentracja: Ośrodek całej twojej energii
Mistrzostwo: Kiedy twoje myśli i działanie to jedność
Strategia: Zdolność manewrowania i kontrolowania przeciwnika
Respekt: Zdolność do uznawania specjalnych zalet każdorazowo, indywidualnie ( ? :| )
Doskonałość: Robienie wiecej niż się od Ciebie oczekuje
Strach: Myśl która potrafi owładnąć czyn
Cele: Najważniejsza rzecz tycząca się celów, to posiadanie jednego
Siła: Wiedza
Ki: Fala łącząca jednocześnie duchową i fizyczną energię w twoim centrum
Medytacja: Odkrycie wewnętrznego spokoju
Wewnętrzna siła: Zmienianie tego co negatywne w pozytywne
Panowanie nad sobą: Poznawanie samego siebie
Dyscyplina: Akceptowanie trudnej pracy
Miłosierdzie: Darowanie, dawanie
Dusza wojownika: Nigdy nie mówie, że się poddaje
Wierność: Definicja charakteru
Szczerość: Bycie prawdziwym dla samego siebie
Zwycięzca: Bycie mistrzem życia
Sukces: Pieniądze przychodzą i odchodzą. Rodzina i prawdziwi przyjaciele są wieczni
Miłość: Uznanie piękna w życiu
Pokora: Bycie skromnym/pokornym
Usposobienie: Myśl która musi być kontrolowana
Ego: Znak słabości
Chwała: Nagroda za pasję
Pomyłka: Droga do perfekcji
Porażka: Przeszkoda na drodze do sukcesu

Słowa zakończenia: My jako istoty ludzkie musimy pomagać innym, z naszą siłą pomagamy słabym. Z miłosiedziem, zmieniamy świat. Dobro zawsze triumfuje nad złem.



tak mniej więcej wygląda początek, chyba mnie to przerosło ;) ...
nie wiem czy to po "polskiemu", czekam na ewntualne poprawki i przepraszam za ewentualne błędy ...
anglistą nie jestem ale chciałem pomóc ;) ...
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee

narazie rozszyfruje Ci początek ...
jestem chory więc siedzę w domu ...
postaram się jutro przetłumaczyć resztę ...


mam to samo (i jutro wolne) wiec równierz spróbowałem, poprzez porównanie 2 wersji moze cos skumasz, szczególnie ze momentami brakowalo mi słówek.

A oto i moja wersja


ZADANIE – wygrac bez RYZYKA to zwycięzyc bez CHWAŁY
UFNOŚĆ\WIERZENIE W COS – wiara która czyni wszystko MOŻLIWE
WYBÓR – największa SIŁA jaka dysponujemy
PEWNOŚĆ SIEBIE – bycie PRZYGOTOWANYM
KONFLIKT – wojna istniejąca między ZMYSŁAMI a POWODEM
ODWAGA – opór przed STRACHEM, a nie nieodczuwalnie STRACHU
KONCENTRACJA –a focal (?) punkt wszystkiej twojej ENERGII
MISTRZOSTWO – kiedy twoje mysli i ruchy sa JEDNOSCIA
STRATEGIA – umiejętność do MANEWROWANIA i KONTROLOWANIA swoim przeciwnikiem
SZACUNEK – umiejętność do wprowadzenia specjalnej JAKOŚCI w każdym szczególe
IDEAŁ – robienie WIĘCEJ niż od ciebie oczekuja
STRACH – myśl która może być zastąpiona przez DZIAŁANIE
CEL – największa rzecza dotycząca celu jest aby GO MIEĆ
SIŁA – WIEDZA
KI – DŹWIĘK który łączy MENTALNA i PSYCHIKA energię w jednym miejscu
MEDYTACJA – znajdowanie WEWNĘTRZNEGO POKOJU
WEWNĘTRZNA SIŁA – zmiana\zamiana NEGATYWÓW w POZYTYWY
SAMOKONTROLA – (po)znanie SAMEGO SIEBIE
DYSCYPLINA – zaakceptowanie CIĘŻKIEJ PRACY
COMPASION-PASJA (?) – DAWANIE
WOJOWNICZA DUSZA – nigdy niemówienie DOSC \ nigdy się niepodawanie
LOJALNOŚĆ – definicja CHARAKTERU
SZCZEROSC albo DOBROCZYNNOŚĆ (?) – być PRAWDZIWYM dla SAMEGO SIEBIE
ZWYCIĘZCA – bycie ZWYCIĘZCA w ŻYCIU
SUKCES – Pieniądze przychodza i odchodza. RODZINA i prawdziwi PRZYJACIELE sa wieczni.
MIŁOSC - Appreciating (?) PIĘKNA w ŻYCIU
CZŁOWIECZEŃSTWO – bycie HUMBLE (?)
TEMPERAMENT (?) – myśl (w neg. kontekcje) która MUSI być KONTROLOWANA
EGO – OZNAKA (ZNAK) SŁABOŚCI
CHWAŁA – nagroda za PASJE
BŁĄD – przeprawa (która trzeba przejść) do (osiągniecia) PERFEKCJI
PORAŻKA – droga prowadząca do SUKCESU
SŁOWA KOŃCOWE:
My jako istoty ludzkie zawsze musimy pomagac innym, poprzez nasza siłę możemy pomagac słabszym. Poprzez nasza COMPASION (pasje\zainteresowanie??) możemy zmieniac świat, z dnia na dzień. Dobro zawsze zwycięzy zło.


RADY SPARINGOWE I STRATEGIA

1. Zmierz swojego przeciwnika przed walka. Jeśli atakuje pierwszy jest ofensywnym wojownikiem (ma usposobienie ofensywne). Jeśli czeka na twój atak jest defensywnym wojownikiem (j.w. tylko ze defensywne).
2. Znajdź techniki w jakich twój przeciwnik jest dobry w robieniu zmyłek. Jeśli twój przeciwnik porusza swoimi rękoma to jest uderzaczem ( czyt. bokser). Jeśli twój przeciwnik rusza nogami wiesz ze jest kopaczem (lepiej kopie).
3. Spróbuj sprowokowac swojego przeciwnika, aby zaatakował pierwszy, nawet poprzez zmyłke albo trafienie. Szybko nauczysz się na jakich technikach bazuje twój przeciwnik. (każdy zawodnik ma swoje ulubione techniki) i wtedy opracuj na nie kontre\odpowiedz na te (jego ulubione) uderzenia.
4. Nie znakuj swoich technik (niepokazuj co chcesz zrobic)
5. Nigdy niepokazuj strachu podczas sparingu. Twój przeciwnik wyczuje strach i zaatakuje, aczkolwiek, strach może być także wykorzystany jako zmyłka.
6. Kiedy twój przeciwnik jest z zasięgu rażenia upewnij się ze twoje nogi nigdy niesa szerzej niż rozstaw twoich bioder. Węższy rozstaw cie spowalnia.
7. Zawsze „ustaw sobie przeciwnika” zanim zaatakujesz. Ustaw wysoko, zaatakuj nisko, ustaw nisko, zaatakuj wysoko. Większość doświadczonych zawodników nigdy nieda się trafic dopuki ich sobie nieustawisz.
8. Zawsze odprężyj ciało przed atakiem. Napinanie spowalnia atak. Wizualnie (+ costam o wężu i modlitwie, malo istotne). Uspokój się, zrelaksuj i wtedy zaatakuj z szybkościa błyskawicy.
9. Zmniejsz opóźnienie miedzy mysla a działaniem. Niemysl zbyt długo, bo szansa na dobry atak przepadnie.
10. Moment do ataku na przeciwnika jest wtedy gdy dopiero wyprowadza swój atak, lub kiedy jego atak (ręka\noga) dopiero do niego powraca.
11. Z uwagi na brak znajomości nazw. wlasnych technik w jezyku ang. miemoge przedłumaczyc
12. Zawsze pamiętaj, ze kiedy twój przeciwnik atakuje – część jego ciała będzie wyeksponowana na kontre. To powoduje ze możesz równie dobrze skątrowac.
13. Jeśli twoje ataki sa ciagle rozbijane, wtedy musisz popracowac nad timingiem. Jeśli niezrozumiales na czym polega timing to wróc do punktu 10.
14. Skup się na celu w swoim umysle, niespogladajac na niego (np. jak chcesz zaatakowac low kickiem to spójrz jak ma ustawione nogi i cale cialo, patrzac się na oczy wyprowadzasz atak , w głowie caly czas powinienes mieć obraz celu czyli ułożenia jego nóg\bioder – PiT :) )
15. Niekop tylko po to aby kopac. Niech każda technika dochodzi celu – po to sa sparingi (niemacaj powietrza – PiT :) )
16. nieblokój niepotrzebnych ataków
17. szacuj swoja energie, kopanie „zużywa” wiecej energii niż uderzanie (pięsiami) tak wiec kiedy kopiesz rób to „z głową”
18. Kiedy twój przeciwnik jest dobry w sliding kiks (rodzaj kopnięcia) to czas aby go zaatakowac jest wtedy kiedy jego stopy sa razem, na moment przed „odpaleniem” kopnięcia (z opisu wnioskuje ze chodzi o obotówke na bebechy - PiT :) )
19. Kiedy twój przeciwnik ma świetna kontre z obrotówki walczac w „lewej” pozycji walki (prawa noga z tyłu), a ty tagrze walczysz w lewej pozycji walki wtedy musisz zmieniac pozycje walki lewa\prawa tym sposobem będziesz poruszal się znacznie szybciej niewchodzac na jego obrotówke.
20. Obserwuj spos. poruszania się twojego przeciwnika, nie tylko jego oczy. Doświadczeni zawodnicy nieokazuja emocji wiec musisz obserwowac cale ich ciało.
21. Używaj „back knuckle’ (back – tył) do ustawiania sobie przeciwnika, lub do „przykrycia\przerobienia” jego wizji.
22. Nieodwracaj się do przeciwnika
23. Niestaraj się „zaliczyc\punktowac” pierwszym uderzeniem. Pamiętaj żeby najpierw sobie ustawic przeciwnika, i trafiac dopiero 2-3
24. Najczęściej stos. technika podczas sparingów sa kopniecia okrężne (mawashi geri zwane mawasami – PiT :) ). Naucz się kontrowac mawasy. Na przykład.. ( i podane 2 techniki, ale jeżeli dobrze je przetłumaczyłem to autor musial byc jakims TeaKwonDo maniakiem żeby dawac takie kontry na mawasy - PiT 8O ).
25. Kiedy przeciwnik znajdzie się w narożniku, atakuj zanim będzie mugł w pełni wykozystac rece albo nogi i wyślizgnąć się do boku.
26. Każdy atak ma swoja kontre, wiec się jej naucz. Nauczyłeś się jusz tego grajac przecierz w kamien, papier, nożyce jako dziecko.
27. Kiedy trafisz, nietrac zimnej krwi (niedaj się ponieść emocja), zbizajac się do przeciwnika stajesz się bardziej czuły na jego kontratak.
28. Kiedy walczysz z defensywnym zawodnikiem najpierw musisz użyc zmyłek aby się „otworzył” przed właściwym atakiem
29. Naucz się zachodzic (na boki) kiedy kopiesz z bliska
30. Nieużywaj wysokich kopniec z wyskoku podczas sparingów. Niskie kopnięcia z obrotu sa OK, ale dopiero po osięgnieciu pewnego poziomu (kurde wiedziałem, jacys maniacy Teakwondo - PiT :) ).
31. Niecofaj się (do tyłu) gdy jestes atakowany kombinacja, zachodź na boki, lub staraj się ja przerwac przed wykonaniem kolejnego uderzenia.
32. Kiedy atakujesz niemoze byc wachania lub ”cienia wątpliwości” musisz się zgodzic (tak pisze, ale pewnie chodzi o „bycie pewnym’) w przeciwnym razie stajesz się zbyt otwarty na kontratak
33. Niestaraj się zawsze pokonac swojego przeciwnika w 1 rundzie, szczególnie gdy jest większy. „Nakryj go” dobrze, spraw aby się ruszał, zmęcz go i dopiero wtedy jazda
34. Nigdy nielekcewaz swojego przeciwnika
35. Sparingi maja 3 cele: UWOLNIENE energi, REZERWOWANIE (?) energii i REGENEROWANIE energii


Pięc elementów które musisz mistrzowsko opanowac aby stac się zwycięzca

1. Szybkość
2. Siła
3. Technika
4. Timing
5. Pewnośc siebie (dzięki smoke, tego slowa nieznalem i podzczepilem sie pod ciebie)


Prawdziwym ZWYCIĘZCA jest ten kto jest zwyciezca podczas ZYCIA a nie tylko na ringu




Troche czasu mi to zajeło, miejscami brakuje niektórych słówek, ale mysle ze z konktekstu generalnie mozna sie domyslec o co chodzi. Literówki i ortografie poprawie jutro bo teraz juzs mi sie niechce tego robic.

P.S. Zajeło mi to ponad godzinke, wiec mysle ze na jakis browarek moge liczyc :D 8O
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee
a tak wogole to co to ? wyglada jak zestaw mlodego telemarketerzysty :oops:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee
Dzieki za tlumaczenie!

To naprawde mądre rady
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee
Dzięki Pit, to ja już nawet się nie łapie za tą drugą część ;) ...
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee
wielkie dzieki ze mi pomogliscie t ojest filozofia aktora i artsty sztuk walki pfillipa rhee gral w slynnej seriii "best of the best" czyli najlepszy badz najlepsi z najlepszych posiadac z 6 dan taekwondo 3 dan hapkido i 1 dan kendo lub iaido jzu nie pamietam moj idol dlateg otak wazna byla dla mnie ta filozofia a jezyka angielsiego calkowicie nie umiem wiec dlateg owas poprosilem jeszcze raz dziekuje za prace ktora wlozyliscie w przetlumaczenei tego dziki ni i widze ze slynny tae tad tez docenil pozdrawiam
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee
z browarkiem bylo by trudno jesli eni jestes z wrocka:P
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee

... 6 dan taekwondo 3 dan hapkido i 1 dan kendo lub iaido ...



kurde wiedziałem, wiedzialem ze gosc który to napisał był maniakiem teakwondo

z browarkiem bylo by trudno jesli eni jestes z wrocka:P


niezbadane sa miejsca które czasami odwiedzam :) , szczególnie ze kiedys mozemy sie spotkac na jakims zlocie, albo innym budochlaniu
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee
hihi miales nosa:P mianiak taekwondo:P nio moze sie kiedys spotkamy t obrowarka masz bankowegoa moze nie jedneg ob oja nie pije alkoholu:P
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee
11. Lewy prosty i prawy prosty(?) są najszybszymi technikami ręcznymi przy najlepiej wytrenowanych rękach. Także trenuj kopnięcia okrężne i boczne, tak jak lewe proste, by poprawić swoje techniki lub przedszkodzic wejściu przeciwnika.

18. Tu chodzi kopnięcie boczne z ślizgiem. Atakowac wtedy kiedy dostawia nogę do drugiej.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: philisophy of philip rhee

11. Lewy prosty i prawy prosty(?) są najszybszymi technikami ręcznymi przy najlepiej wytrenowanych rękach. Także trenuj kopnięcia okrężne i boczne, tak jak lewe proste, by poprawić swoje techniki lub przedszkodzic wejściu przeciwnika.


"Uderzenia proste i odwrotne (grzbietem pięści) to najszybsze ciosy wykonywane przednią ręką. Trenuj też kopnięcia okrężne i boczne tak jak ciosy proste - z przedniej nogi, by ustawić albo zablokować zbliżającego się przeciwnika."

Precyzyjnego znaczenia slowa "jab" nie znam, bo mnie nikt tego nigdy nie uczyl, ale z lektur wnosze, ze to po prostu szybki krotki cios piescia w podbrodek - nie wiem czy tylko prosty (jab to "szturchniecie", "dzgniecie") i czy tylko w podbrodek.

"Back knuckles" po prostu zgaduje o jaka technike chodzi na podstawie znaczenia słow.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024