Skocz do zawartości


Zdjęcie

FULL vs LIGHT kontakt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

FULL vs LIGHT kontakt
Witam wiec moj post dotyczy dwoch metod sam nie wiem jak t onazwac walki oczywiscie tylk ostyle uderzane zadnych mma nei mam na mysli wiec prosze o wypowiedzi czyst ouderzanyhc styli a wiec prosze o wypowiedzenie sie na temat tego czym sie roznia to jest np czym rozni sie szybkosc sila timing technika pozycja poruszanie itd w full kontaktowych walkach i light kontaktowych ktory system jest lepszy i wogole o wszelkie niuanse i spostrzezenia zwiazane z tymi systemami. powiem szczerze trenuje taekwondo w federacji ITF i jak wiecie to jest light kontakt ale czasami irytuje i denerwuje mnie system punktowy prowadzenia walki c osplyca technike walka toczy sie tak ze polega glownie na samej szybkosci doskoku do pzreciwnika a tam paru zwyklych szybkich ciosach rekoma ewentualnie jakas technika nozna na kiepskim poziomie technicznym nawet u w miare dobrych zawodnikow . dlateg owole walki w K1 world max poniewaz o wiele bardziej podoba mi sie styl full kontaktowej walki nawet full kontaktowe karate mi sie bardzije podobajajesli chodzi o aspekty walki niz moje ukochane taekwondo druga sprawa t ostep czyli takie lekkie podkoki w pozycji walki co takze pzreszkadza w walce w wyprowadzeniu kopniecia prosze o jakies fachowe wypowiedzi najlepiej ludzi znajacych sie na rzeczy i sorka za chaos w wypowiedzi ale ma mjeszcze duzo msyli ktore sa nie poukladane i woallby je raczej wypowiedziec niz pisac ale mam nadziej ze mnie zrozumieliscie pozdrawiam
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
8O

Znalazłem dwie kropki i to pewnie przypadkowe... Zformatuj ten tekst, człowieku... Wiesz, wielkie litery, kropki, przecinki, jakiś enter raz na jakiś czas etc.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt

ktory system jest lepszy i wogole

Mysle ze to wystarczy, zeby zablokowac temat...

mam nadziej ze mnie zrozumieliscie

Ni cholery... :roll:
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt

Witam wiec moj post dotyczy dwoch metod sam nie wiem jak t onazwac walki oczywiscie tylk ostyle uderzane zadnych mma nei mam na mysli wiec prosze o wypowiedzi czyst ouderzanyhc styli a wiec prosze o wypowiedzenie sie na temat tego czym sie roznia to jest np czym rozni sie szybkosc sila timing technika pozycja poruszanie itd w full kontaktowych walkach i light kontaktowych ktory system jest lepszy i wogole o wszelkie niuanse i spostrzezenia zwiazane z tymi systemami. powiem szczerze trenuje taekwondo w federacji ITF i jak wiecie to jest light kontakt ale czasami irytuje i denerwuje mnie system punktowy prowadzenia walki c osplyca technike walka toczy sie tak ze polega glownie na samej szybkosci doskoku do pzreciwnika a tam paru zwyklych szybkich ciosach rekoma ewentualnie jakas technika nozna na kiepskim poziomie technicznym nawet u w miare dobrych zawodnikow . dlateg owole walki w K1 world max poniewaz o wiele bardziej podoba mi sie styl full kontaktowej walki nawet full kontaktowe karate mi sie bardzije podobajajesli chodzi o aspekty walki niz moje ukochane taekwondo druga sprawa t ostep czyli takie lekkie podkoki w pozycji walki co takze pzreszkadza w walce w wyprowadzeniu kopniecia prosze o jakies fachowe wypowiedzi najlepiej ludzi znajacych sie na rzeczy i sorka za chaos w wypowiedzi ale ma mjeszcze duzo msyli ktore sa nie poukladane i woallby je raczej wypowiedziec niz pisac ale mam nadziej ze mnie zrozumieliscie pozdrawiam


8O 8O 8O ja nie mogę. Moja pani od polskiego w grobie się przewraca.
  • 0

budo_xjankowski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
Ma talent, potrafi w jednym zdaniu opisać wszystko 8) Przepraszam są dwie kropki, ale chyba to przypadek, bo po nich jest mała literka.
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
a teraz przeczytaj to co napisałeś na głos, tak jak to napisałeś, bez przecinków ,kropek etc.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
dobra widze ze pomyliliscie forum tutaj nie ma nic o jezyku polskim a napisalem w ten spoosb bo mam kompa zloma i wszytsko chodzi starsznie wolno nawet nie widze jak pisze wiec nie narzekajcie bo umiecie sie tylko przyczepiac do wszytskiego zero tolerancji i skupieniu na temacie pzreczytajcie sobie wolno to zrozumiecie i wtedy so napiszcie a na temat a ty liczmistrz nie cwaniakuj z tym: of10 napisał:
ktory system jest lepszy i wogole

Mysle ze to wystarczy, zeby zablokowac temat...

dziekuje pozdrawiam pozatym napisalem na koncu ze pzrepraszam ale tak musialem wiec czekam na sensowne odpowiedzi raczej ludzi znajacych sie na tym a nie takich co to mysla ze sie znaja bo i ja nie jestem laikiem juz dawno
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
light contact jest lepszy.


skoro już rozwiałem Twoje wątpliwości myślę iż można zamknąć ten topic :roll:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
sor icharlie ale widac ze ty tez nie jestes na poziomie prosze o wypowiedzi trenerow i weteranow sztuk alkiw szczegolnie uderzanych nie ludzi ktorzy sie czepiajaczegos nie chce rozmawiac z dziecmi fakt ze t zdanie tez mi sie nie podoba ze tak je sformuowalem i tak wyslz oze tak je odbieracie prosze o wypowiedzi fachowcow na temat bardziej od strony technicznej nie interesuje mnie co jest lepsze tlyk otak jak napisalem che sie dowiedziec o wszelkich niuansach i roznicach jak one wplywaja na umiejetnosci itd prosze niech sie znajdzie chociaz jeden madry i cos na temat napisze jakeis swoje pzremyslenia spostrzezenia a nie jacys ignoranci pzryczepiajacy sie do wszytskiego a na temat to nic cisza
jeszcze raz pozdrawiam zaczyanm watpic w ludzi trenujacy hsztuki walki czy wy nie powinniscie byc bezkonfilktowi ? ja nie wiem ja kwy wogole trenujecie bez zadnego zaplecza moralnego etycznego i ludzkiego pozbadzcie sie wredoty nabierzcie troche skromnosci pokory noi poporstu badzcie zyczliwymi dobrymi ludzmi i wojownikami eh.. czekam na sensowna odpowiedz
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
spoko, ja jestem bezkonfliktowy.
ale glupote trzeba tepic :wink:
http://www.forum-kul...ndpost&p=805104
czekaj dalej na wypowiedzi "fachowcow" :wink:
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
Ja was nie rozumiem kurde chłopak chciał sie dowiedzieć czegoś konkretnego a wy go besztacie. Nie jestem super expertem ale wedlug mnie jest tak.
W Light kontakcie liczy sie głównie szybkość reakcji wyczekanie na odsłoneprzeciwnika.
W Full kontakcie liczy sie głównie siła a ja sądze ze jakby połączyc te 2 cechy tych odmienych systemów punktacji i prowadzenia walki, to wyszło by coś jeszcze lepszego tak jak jest w TKD w teori siły generała Siła=szybkość + masa. Więc jak bedziesz szubki i miał odpowiednia mase bedziesz oddawac bardzo silne i szybkie ciosy. Kompromis pomiedzy tymi cehcami jest chyba najlepszy. Ale to jest moje subiektywne zdanie. I koledzy z forum prosze was nie besztajcie innych za ich niewiedze pa. Jak by cos komus w moim poście nie pasowało to sorki co złego to nie ja. :lol:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
noi nareszcie pierwszy normalny napisal nic mu nie pzreszkadzalo i za t owielkie dzeiki a jedyna niewiedza to wlasciwie moje mozliwosci pisania postow ja kjuz mowilem mam zloma a nie kompa wiec zabardzo nie ma mwplywu na jego wyglad itd i za to wielkie sorki ps wiecej skupiajcie sie na temacie niz na innych sprawach pozdrawiam
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt

Witam wiec moj post dotyczy dwoch metod sam nie wiem jak t onazwac walki oczywiscie tylk ostyle uderzane zadnych mma nei mam na mysli wiec prosze o wypowiedzi czyst ouderzanyhc styli a wiec prosze o wypowiedzenie sie na temat tego czym sie roznia to jest np czym rozni sie szybkosc sila timing technika pozycja poruszanie itd w full kontaktowych walkach i light kontaktowych ktory system jest lepszy i wogole o wszelkie niuanse i spostrzezenia zwiazane z tymi systemami. powiem szczerze trenuje taekwondo w federacji ITF i jak wiecie to jest light kontakt ale czasami irytuje i denerwuje mnie system punktowy prowadzenia walki c osplyca technike walka toczy sie tak ze polega glownie na samej szybkosci doskoku do pzreciwnika a tam paru zwyklych szybkich ciosach rekoma ewentualnie jakas technika nozna na kiepskim poziomie technicznym nawet u w miare dobrych zawodnikow . dlateg owole walki w K1 world max poniewaz o wiele bardziej podoba mi sie styl full kontaktowej walki nawet full kontaktowe karate mi sie bardzije podobajajesli chodzi o aspekty walki niz moje ukochane taekwondo druga sprawa t ostep czyli takie lekkie podkoki w pozycji walki co takze pzreszkadza w walce w wyprowadzeniu kopniecia

W Light kontakcie liczy sie głównie szybkość reakcji wyczekanie na odsłoneprzeciwnika.
W Full kontakcie liczy sie głównie siła a ja sądze ze jakby połączyc te 2 cechy tych odmienych systemów punktacji i prowadzenia walki, to wyszło by coś jeszcze lepszego tak jak jest w TKD w teori siły generała Siła=szybkość + masa. Więc jak bedziesz szubki i miał odpowiednia mase bedziesz oddawac bardzo silne i szybkie ciosy. Kompromis pomiedzy tymi cehcami jest chyba najlepszy.

8O 8O 8O
Semi-kontakt prefeuje szybocs i technika walyki, podobnie jak w szermiece sędzowie przerywaje pojdynek po karżdej odanej akcyi i na biezaco przyznaj punky. Preferowywany jest atak, szybki atak, lub kontra pojedynuiczą techniką, czytelny dla seędziów/\Light-kontakt jest ciagla forma walki, czesto w kaskach, nokauty nie sa dopuszczalne, tak jak w fullu czesto stosowane sa kombinacje ciosów, liczy sie ciągłosc ataku, nie wolno rozstrzygac walki jednym ciosem, walczac w tej formule zawodnicy najczesciej przygotowuja se do startu w fullkontakcie-fullkontakt jest formułą w której dobra obrona jest ważniejsz niż pozostałych dwóch bez dobrej obrony nokautszybkomozebyc!
Sorry za formę, ale pisałch to w "biegu"
8O 8O 8O
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
Po pierwsze to moim zdaniem pytanie

ktory system jest lepszy


jest zle postawionym pytaniem, a po drugie to pierwszy post w tym watku jest malo precyzyjny, bo autor nie pisze czy chodzi mu o formuly zawodow czy o formuly sparringow w sensie walk treningowych, a jest duza roznica.

Uwazam, przynajmniej jesli chodzi o sparring, ze przeciwstawianie sobie light i full kontaktu jest bledem, bo obie formuly maja swoje miejsce, jak to napisal Kselos light contact przygotowuje do full contactu.

Wada full contactu jest to, ze za bledy mozna zaplacic kontuzja ktora wylaczy nas z treningow na jakis czas i w efekcie nasze umiejetnosci sie cofna :( W light contakcie niby jest bezpieczniej, no bo light :P ale niestety czesto sie zdarza ze w ferworze walki nasz przeciwnik nagle, bez uprzedzenia i jednostronnie przestraszony zmienia sobie formule na full contact i wtedy moze byc jeszcze gorzej, bo sie nie spodziewamy...
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
Tego czego dotyczy temat, domyślam się tylko po odpowiedziach mioch przedmówców :wink:
A teraz moja odpowiedź.
Light służy raczej ćwiczeniu techniki, myślenia w czasie walki, wyrabianiu odpowiednich odruchów, przećwiczeniu określonych technik będx sekwencji.
Full to zastosowanie ich w praktyce, ale nie na ulicy, tylko jeszcze w warunkach treningowych.
To oczywiście dotyczyło formuły treningów, a nie zawodów.

i już na sam koniec:
>>of10 jeśli ktos ci tutaj zwrócił uwagę, to nie z chęci dokopania, wyżycia się etc. tylko dlatego, że wierz mi, jest to straszliwie wk#$@%^$&!ce gdy chcesz przeczytać posta i nic nie rozumiesz. I stary komputer i to jak on wygląda, nie ma tu nic do rzeczy, wierz mi.
A to jak piszesz i jak bardzo utrudniasz czytanie swoich postów innym userom, świadczy też o twoim szacunku wobec nich. Pomysl o tym, bo przecież sie tu zalogowałeś, żeby czasem coś napisać i chciałbyś żeby ciebie też odpowiednio traktowano.
Dobra koniec przynudzania :wink:
pozdrawiam
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
math i taka krytyke lubie konstruktywna az milo byc zbesztanym:P pozdrawiam
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt

math i taka krytyke lubie konstruktywna az milo byc zbesztanym:P pozdrawiam


Zawsze do usług :)
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
trenowalem semi kontakt(shotokan) i full karate(seidokan) i moje spostrzezenia sa takie:

reguly sa inne i zaden nie jest lepszy w kategoriach absolutnych, jednak jeden i drugi jest lepszy i gorszy subiektywnie.

Jezeli chcesz ocenic, powiedz mi jaki jest twoich treningow? Na tej podstwaie stworzymy kryteria oceny.

z wlasnego doswiadczenia powiem tak.

semi kontakt

plusy:
dozwolone sa techniki na twarz na tyl glowy.
Dystans jest wiekszy i moim zdaniem bardziej naturalny.
Czesciej stosuje sie wyciecia.
W semi kontakcie dobijamy przciwnika a idealem jest zakonczenie walki w jednym kilku ciosach - uwazam ze to bardzo dobry odruch i bardzo efektywny w sytuacji realnej walki...jezeli wlozysz w to cala, anie pol sily!!!!!
nacisk na nauke schodzenia z linii ciosu.

minusy:
jak przestaniesz myslec to bedziesz wykonywac techniki jak cyrkowiec piekne i dobrze punktowane. Jezeli twoim celem jest zdobywanie punktow i zawody to ok.
Niektore techniki wygladaja swietnie i zarobisz za nie punkty, ale sa zupelnie niepraktyczne w walce nie na punkty. Przykladem jest Ura mawashi geri na glowe (3 pkty w shotokanie) w wersji sportowej (w taekwondo nie wiem jak sie to nazywa tak: tolyochagi tylko pieta a nie podbiciem na glowe)

Full kontakt

plusy:
kontakt jest pelny wiec nie ma sciemniania ze cos wyglada ladnie a nie boli.
low kicki

minusy:

brak uderzen rekami na glowe co sprawia ze dystans jest o wiele krotszy
rzedziej wyciecia
mniejszy nacisk na nauke schodzenia z linii ataku

stoisz i naparzasz i masz byc twardy - taka jest idea przewodnia plusem jest to ze uczysz sie przyjmowac i zadawac "realne ciosy" minusem ze warto pomyslec o zakonczeniu walki w miare szybko zamiast nastawiac sie na dlugi czas walki.

Podsumowanie:

1. Kazda sztuka walki ma jakies reguly i w granicach tych regul jest efektywna.
2. Musimy miec reguly bo inaczej bysmy sie pozabijali.
3. Trenujac sztuki walki musimy zdawac sobie sprawe z ograniczen jakie narzucaja reguly inaczej dostaniemy becki.

np.: widzialem zawody w Olsztynie 2002 bodajze w karate semi na ktore to zawody przyjechali goscie z jakiegos klubu fullkontaktowego i wiekszosc z nich bardzo sie irytowala dostajac baty.

Byli zazenowani ze zamiast stac i naparzac sie na low kicki, ich przeciwnicy atakowali z dlugiego dystansu i dostawali punkty. I to nie znaczy ze full kontakt jest do dupy tylko ze ci goscie powinni przeczytac regulamin albo pocwiczyc, zanim wystapili w tych zawodach.
(byly to zawody szkol wyzszych)

Z drugiej strony jak zaczalem seidokan to latwo znajdywalem unikanie ciosow, ale jak gosciu mnie dopadl to musialem nie raz "przykleknac" bo nie bylem przygotowany(ani nauczony) do przyjecia duzej ilosci low kickow i uderzen na korpus. Czasami tez nie moglem sie powstrzymac od uderzen w twarz.

tak wiec sadze ze "myslenie" w kategoriach ktory styl jest lepszy MA sens i nie jest zle jezeli sensownie zdefiniujemy co znaczy lepszy i dla kogo.

Wiec pomysl czego chcesz i wez to.

Pozdrawiam
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
ps.

podkreslic chce ze po paru latach semi podczes pierwszego sparringu full uderzylo mnie jak ograniczony jestem niemoznoscia zadawania ciosow na glowe i jak zle czulem sie w krotkim dystansie ktory odbieralem wtedy jako bardzo nienaturalny. Ale to dlatego ze wczesniej zawsze walczylem w dystansie. Z czasem sie przyzwyczailem i bardzo polubilem. Full to zupelnie inne myslenie o walce. Zaciagnalem jednego kolege z semi na treningi full (choc bardzo tego nie chcial) zeby poobserwowac jego reakcje i naprawde mialem duzo zabawy.
Gosc trenuje ten semi juz jakos tak dluzej wiec wiele potrafi...w ramach semi...i caly czas ktos go poprawial bo on inaczej robil techniki mial dlugie postawy itp - byl zagubiony, tak jak ja na poczatku. Fajne doswiadczenie.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: FULL vs LIGHT kontakt
chyba nei o full mówisz tylko o knockdown. W Fullu są uderzenia an głowę jak najbardziej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024