Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śruba męczący mie temat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Śruba męczący mie temat
Od czasy kiedy zakupiłem mój pierwszy nóż składany z śrubą w osi głównej - chyba był to Gerber dręczy mnie pytanie dlaczego producenci utrudniają życie użytkownikom z dokręceniem tejże. Bodajże tylko Emerson ma mózg i oferuję noże które można regulować bez problemów. Co stoi na przeszkodzie aby każda najbardziej wymyślna śruba miała proste nacięcie aby dokręcić można było np. monetą. Rozumiem że niektóre firmy kombinują aby jakiś głupol kupujący jej wspaniały produkt nie rozebrał tej świetności na czynniki pierwsze. Zapewne wiekszość z nas kombinuje usprawnienia w stylu super klej lub taśma sylikonowa. Wiem to działa, ale zdażają się takie kwiatki że nie chcemy usprawnień lub noszenia odpowiedniego imbusa, torxa lub innego hiperpatentu, a monetę lub inny płaski przedmior zapewne każdy ma przy sobie. Co wy na to.

Zainspirował mnie do tego tematu Pan Leatherman w modelu Wave - torx z pindolkiem w środku :?
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
Według mnie to utrudnienie dla pajaców co grzebią a jak cos zepsują to biegną z reklamacją
W USA kiedyś było cos o procesie gdzie baba oskarżyła producenta mikrofalówki że nie
napisał w instrukcji coby do niej nie wkładać psa A ona włożyła do wysuszenia po kąpieli
Diabli wiedzą co taka wymyśli robiąc nożem

Jest to uzasadnione przy skomplikowanych konstrukcjach - MT ale oni udzielają dożywotniej gwarancji - prawda?
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
Po pierwsze, tego typu gniazda w śrubach są dużo łatwiejsze do obsługi wszelkiego typu wkrętakami automatycznymi, co przy produkcji masowej ma niebagatelne znaczenie, a po drugi nakręca popyt na klucze :-)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
Myślę, że to lekka przesada wymyślanie tak dziwacznych śrub. Nie wiem tak na prawdę o co producentowi idzie. Mam od niedawna Leathemana Charge. Wyczuwalnie należałoby mu się minimalne dokręcenia śruby osi gł. przy najczęściej uąuwanym ostrzu, i co? A no jajco. Nie ma czym :roll: . Zamówiłem, specjalnie sprowadzą mi torxa plus pięciokatnego z dziurką :) . To nie śmieszne, zważywszy na to że te akurat zamawiać można tylko z .....uwaga ZEZWOLENIEM :!: .Myślę, że mi się uda :-) Dodatkowa informacja te torxy w europie jako nowość 2005 roku wprowadziła tylo jedna firma. Na koniec dodam, że w wave jest ten sam problem. Myślę, że nie trzeba być pajacem aby delikatnie chcieć dokręcić śrubkę, bo co mam wysłać do Leathermana i poprosić by dokręcili :?: Bzdura :!:
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat

... Zamówiłem, specjalnie sprowadzą mi torxa plus pięciokatnego z dziurką :) . To nie śmieszne, zważywszy na to że te akurat zamawiać można tylko z .....uwaga ZEZWOLENIEM :!: ...

Mozesz podac szczegoly? Chcialem zamawiac Charge i zaniepokoilo mnie to.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
No wlasnie wlasnie, gdzie mozna torxy zakupic?
Wiem ze czasem mozna skorzystac w punktach obslugi klienta sieci komorkowych, ale tam maja tylko rozmiary do telefonow.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat

No wlasnie wlasnie, gdzie mozna torxy zakupic?


Praktycznie w kazdym dobrym sklepie z narzedziami... W Praktikerze na przyklad. Wbrew pozorom nie sa to tak bardzo rzadko spotykane rodzaje wkretakow.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
Hmmm, w każdym lepiej zaopatrzonym sklepie z narzędziami, bez problemu kupimy bity jakie tylko Nam się spodobają. Torxy, imbusy, gwiazdki z pięcioma ramionami, kosmosy z dziurką, pierdoły z ajzolem, dynxy, wichajstry itp. Ceny - przystępne.

I tutaj też coś zakupić można:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sercz da "Torx" Liczmistrz ...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
ze swojej strony polecam angielskie Stanleye, jedna sztuka za ok 10-12zl.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat

ze swojej strony polecam angielskie Stanleye, jedna sztuka za ok 10-12zl.


Vince! Owszem, Stanley, to zacna firma, słynąca z jakości narzędzi, tylko po co do dokręcania śrubek w nożu narzędzie z takim wielkim "zapasem mocy" (używając terminologi nożoholicznej) :-) Ale racja, że z narzędziami wszelakimi nie ma kłopotu - w każdym lepszym sklepie można dostać praktycznie wszystkie ich rodzaje, nawet w rozmiarówce calowej. A właśnie, a propos rozmiarówki calowej - czy śruby imbusowe w nożach amerykańskich posiadają łby zwymiarowane w systemie calowym, czy metrycznym? A gwinty - posiadają skok calowy, czy metryczny? Tak z ciekawości pytam :) Pozdr.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat

No wlasnie wlasnie, gdzie mozna torxy zakupic?


Praktycznie w kazdym dobrym sklepie z narzedziami... W Praktikerze na przyklad. Wbrew pozorom nie sa to tak bardzo rzadko spotykane rodzaje wkretakow.

Hmm, nigdy w zyciu w sklepie torxa nie widzialem...
No ale pewno mialem oczy gdzie indziej :)
Poszukam, dzieki za info.
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
To dziwne, bo ja akurat takich dostać nigdzie nie mogłem. Widziałem nowy katalog Stanleya i nie było. Jedynie znalazłem (a raczej sprzedawca) w katalogu WIHA. Swoją drogą bardzo dobre sprzęty robią. Co do reszty to nic nie zmyslałem, może u Was jest większy wybór :?: W każdym sklepie z narzędziami........., hmm to ciekawe dlaczego Piter, bo go pytałem odpisał, że to krucha sprawa i że miał ten sam problem z WAVE :roll: Tak czy inaczej myślę, że Leatherman powinien dołączać ten bit do kompletu. Czy ktoś rozumie racjonalny powód dla którego nie daje :?: :?: :?:
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
Dodam tylko,że nie mówię o torxach poprostu, a o konkretnym jednym modelu :!:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
Moze troche OT ale jak pierwszy raz przyjzalem sie torxom w Chargu i zobaczylem te malusia wypustke blokujaca kazdy standartowy srubokret to powiem wam moi mili, ze przez chwile mialem wrazenie jakby mi ktos gest kozakiewicza pokazal prosto w nos ;)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
Dobrze prawi :)
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
Ciekawa debata gdzie i jakie torxy kupić.....
Ja się pytam po jaką cholerę w osi głównej śruby do których potrzebne są specjalistyczne narzędzia. To tak jakby producenci samochodów zaczeli udziwniać sruby do kół
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat

Ciekawa debata gdzie i jakie torxy kupić.....
Ja się pytam po jaką cholerę w osi głównej śruby do których potrzebne są specjalistyczne narzędzia. To tak jakby producenci samochodów zaczeli udziwniać sruby do kół

Nie calkiem.

W miejscu, w ktore wstawiasz sruby do kol, ja bym raczej silnik wstawil - sprobuj sobie sam wymienic w jakim nowym modelu sterowanym elektronicznie, spiernicz, a potem idz do firmy i powiedz, zeby Ci to naprawili w ramach gwarancji.

A odpowiedzial Ci IMO juz na samym poczatku peterskin.

"Jesli cos jest nie tak, to Ci wymienimy co trzeba - ale pod warunkiem, ze w tym nie grzebales.

Bo jak grzebales, to choinka Cie wie, cos tam robil i czemu sie to zepsulo - sam se plac za naprawe."

Kropka.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
Moze ktoś zna rozmiar torxa do Leathermana wave tego z cycelkiem na srodku bo ja całego kompletu za 40zł kupować nie zamierzam ps jakieś torxy mam ale bez otworka usprawnień ani rozbierać z ciekawości neizamierzam ale neidaj bozę jakiś paproch piasek wleci a nie da rady go wydmuchać wypukać to co zrobic ? Z góry dziękuje
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Śruba męczący mie temat
gość coraz lepsza polszczyzna....

ja tam w CRKT nie narzekam, normalna śruba

w microtechu itp. to moim zdaniem tak jak opisał rybak.

co do torksów (bitów) jak upiłęm sobie do nożyka 2 sztuki w gównianym sklepie narzędziowym gdzie mają wybór wszelkich dziwnych
za sztuke płąciłem 2.50 pln
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024