Skocz do zawartości


Zdjęcie

Timberline Worden


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Timberline Worden
Czy ktoś z kolegów użytkował ww. jako EDC? Cena w Bestknives to 43,95$ a w Arsenaliku 325 zł. Dużo i mało ale jest bardzo ładny. Tylko niestety stal ... Aus 8. Tymniemniej proszę o opinie użytkowników.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Timberline Worden
tego dokladnie modelu nie mialem w dloni ale nie wiem co przeszkadza ci stal aus8?
jumbo ma timberline valottona ktory rowniez jest z aus8 i jakos na niego nie narzeka (zreszta, sam sie wypowie jezeli zechce).
aus8 jest przeciez dobra stala na noz edc, no chyba ze koniecznie chcesz miec edc z s30v hartowanego przez samego bosa.
ale to juz nie ten pulap cenowy.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Timberline Worden
Stal w porządku .Nierdzewna ,łatwo się ostrzy i przyzwoicie trzyma ostrze . Mam małego SOG'a z aus6 ,która jest teoretycznie gorsza i nie mogę narzekać . Na EDC spoko. Jeżeli jednak będziesz używał noża do cięcia kabli ,blaszek itp , musisz się liczyć z częstszym ostrzeniem i już .
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Timberline Worden
a mi jakoś AUS8 wystarcza jako EDC
chyba że jedziesz w las na 2 tygodnie i nie ma gdzie podostrzyć nożyka
w domu raz na kilka dni to na talerzyku możesz podciągnąć
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Timberline Worden
Napisałem niestety Aus 8 ponieważ człowiek zawsze chciałby mieć najlepsze np. S30V. A samo ostrzenie lubię.
Najpierw osełeczka, następnie pas (gruby, oficerski) wszystko powoli, starannie i czy chce czy niechce goli... i to jak.

W kontekscie wypowiedzi barsziej chodziło mi o całośc noża (wraz ze stalą).
Piszcie.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Timberline Worden
Ten Arsenalik to był aktualizowany jakieś 3 lata temu pewnie ostatnio, a sam Worden, w ręku nie miałem, jednak Vallaton zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie... Tyle, że na EDC to właśnie on wyśmienicie pasuje, Worden to coś bardziej "taktycznego" i walecznego (Kelly Worden to przecież niezły nożo-wojownik). Zależy, co kto rozumie pod hasłem "every day carry" :wink:
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Timberline Worden
Moje EDC to nie walka (codzienna :wink: ). Bardziej elementy kulinarno techniczne z inklinacją do oprawiania ryb.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024