Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studiuj Wing Chun kung fu w Australii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_dabeer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Studiuj Wing Chun kung fu w Australii
Polecam polską wersję strony Międzynarodowej Akademii Wing Chun arcymistrza Jima Funga w Australii. Osoby z Polski mogą studiować w Akademii i legalnie pracować w Australii podczas studiów. Po ukończeniu kursu zostaje się wykwalifikowanym instruktorem Wing Chun kung-fu. Więcej informacji na stronie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Paweł Dąbrowski
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Studiuj Wing Chun kung fu w Australii
Ja osobiście w Australii polecam Modliszkę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Brendana. O ile ktoś lubi prawdziwe kungfu i prawdziwą walkę.
MW
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Studiuj Wing Chun kung fu w Australii
Ale wiesz czy szkola modliszki to ma tez ARCYMISTRZA :?:
  • 0

budo_dabeer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studiuj Wing Chun kung fu w Australii

Ale wiesz czy szkola modliszki to ma tez ARCYMISTRZA :?:


si-fu - mistrz
si-gung - arcymistrz

czy coś mi się pokręciło?

pad
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Studiuj Wing Chun kung fu w Australii

Ale wiesz czy szkola modliszki to ma tez ARCYMISTRZA :?:



Niestety nie ma bo to normalna szkoła niestety na tym polu to przegrywamy z tymi gdzie są arcy............. :(
Pozdrawiam
MW
  • 0

budo_dabeer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studiuj Wing Chun kung fu w Australii

Niestety nie ma bo to normalna szkoła niestety na tym polu to przegrywamy z tymi gdzie są arcy............. :(


zgadzam się że tytuł sam w sobie niewiele znaczy jeśli nie jest poparty ogromną wiedzą i umiejętnościami tego, który go nosi

w mojej linii przekazu (Yip Man -> Tsui Seung Tin -> Jim Fung) stosuje się określenie si-gung, po angielsku "grandmaster", które przetłumaczyłem na "arcymistrz". Tytuł si-gung został nadany Jimowi Fungowi przez Tsui Seung Tina w roku 1999. Rozumiem, że tytuł ten odpowiednikiem wysokich danów (stopień honorowy a nie za umiejętności techniczne).

czy osoby obeznane mogą napisać czy pojęcie si-gung istnieje w ich liniach i co znaczy

i z całym niewątpliwie należnym szacunkiem dla mistrza Brendana - uważam że Akademia Jima Funga szkołą normalną też jest :-)

dabeer
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Studiuj Wing Chun kung fu w Australii

Niestety nie ma bo to normalna szkoła niestety na tym polu to przegrywamy z tymi gdzie są arcy............. :(


zgadzam się że tytuł sam w sobie niewiele znaczy jeśli nie jest poparty ogromną wiedzą i umiejętnościami tego, który go nosi

w mojej linii przekazu (Yip Man -> Tsui Seung Tin -> Jim Fung) stosuje się określenie si-gung, po angielsku "grandmaster", które przetłumaczyłem na "arcymistrz". Tytuł si-gung został nadany Jimowi Fungowi przez Tsui Seung Tina w roku 1999. Rozumiem, że tytuł ten odpowiednikiem wysokich danów (stopień honorowy a nie za umiejętności techniczne).

czy osoby obeznane mogą napisać czy pojęcie si-gung istnieje w ich liniach i co znaczy

i z całym niewątpliwie należnym szacunkiem dla mistrza Brendana - uważam że Akademia Jima Funga szkołą normalną też jest :-)

dabeer


Nie bierz wszystkiego dosłownie. Ja po prostu nie lubię tych tytułów a w szczególności tak jak używa się na Zachodzie. Grandmaster czyli Wielki Mistrz czy jak chcesz Arcymistrz trochę to brzmi śmiesznie. W Modliszce naszego mistrza nazywaliśmy shi fu a jego nauczyciela mistrza Lin shi ye dlatego, że był nauczycielem nauczyciela. Nikt o nim nie mówił Wielki Mistrz ani Arcymistrz. Czym Arcymistrz różni się od Mistrza czy potrafi latać albo znikać. Oczywiście nie. Ma większe zasługi dal swojego stylu. Może tak może nie. To różnie bywa. Tradycyjne szkoła kung fu jest trochę jak rodzina shi fu to ojciec, shi shu to wujek czyli brat mistrza, shi gong to bardziej dziadek i ja tak pojmuję bez zbytniego tytularstwa.
Pozdrawiam
MW
  • 0

budo_dabeer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studiuj Wing Chun kung fu w Australii

Nie bierz wszystkiego dosłownie. Ja po prostu nie lubię tych tytułów a w szczególności tak jak używa się na Zachodzie. Grandmaster czyli Wielki Mistrz czy jak chcesz Arcymistrz trochę to brzmi śmiesznie. W Modliszce naszego mistrza nazywaliśmy shi fu a jego nauczyciela mistrza Lin shi ye dlatego, że był nauczycielem nauczyciela. Nikt o nim nie mówił Wielki Mistrz ani Arcymistrz. Czym Arcymistrz różni się od Mistrza czy potrafi latać albo znikać. Oczywiście nie. Ma większe zasługi dal swojego stylu. Może tak może nie. To różnie bywa. Tradycyjne szkoła kung fu jest trochę jak rodzina shi fu to ojciec, shi shu to wujek czyli brat mistrza, shi gong to bardziej dziadek i ja tak pojmuję bez zbytniego tytularstwa.


słusznie, ale "Akademia dziadka Jima Funga" też jakoś nie brzmi, hihihi

popatrzyłem na moją stronę raz jeszcze pod tym kątem i faktycznie w niektórych kontekstach lepsze byłoby po prostu "mistrz".

pozdrawiam z synejowa

dabeer
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: Studiuj Wing Chun kung fu w Australii
ja chetnie bym popracowal w australii przy okazji troche sie poruszal bo pracujac w polsce to mam ochote strzelic sobie w leb...:) do pracy chetnie ale zostac instruktorem to juz niechetnie...
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Studiuj Wing Chun kung fu w Australii

popatrzyłem na moją stronę raz jeszcze pod tym kątem i faktycznie w niektórych kontekstach lepsze byłoby po prostu "mistrz"

zawsze mozesz, co niesmialo postuluje, wejsc na terminologie krzyzacka, i nazwac dziadka Wielkim Mistrzem 8)
ale wtedy musisz postawic znak rownosci miedzy dziadkiem a pradziadkiem :)
btw: popatrz na niezdrowe (w tym moje) zainteresowanie swoja strona jakie powstalo w ksiazce skarg i wnioskow
http://budo.net.pl/v...er=asc&start=90
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Studiuj Wing Chun kung fu w Australii

) do pracy chetnie ale zostac instruktorem to juz niechetnie...


Ale tam nie ma obowiązku zostawania instruktorem, o ile się nie mylę. Jeśli dobrze pamiętam, to mój kolega siedzący w Australii ćwiczył tę opcję i kupa ludzi się dziwiła, jak to możliwe, że ćwiczy Wing Chun i liczy mu się to jako edukacja :)

K.
  • 0

budo_dabeer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Studiuj Wing Chun kung fu w Australii
dla zainteresowanych: pojawiła się nowa wersja strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wszelkie uwagi mile widziane

pozdrawiam
  • 0

budo_yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Studiuj Wing Chun kung fu w Australii
ja tak tylko z punktu widzenia design... stronka jest do dopracowania, nadaja sie do wyglaskania przez jakiegos grafiste... szkoda ze nie ma za wiele wspolnego z glona stronka...
powodzonka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024