Skocz do zawartości


Zdjęcie

WKF na eurosporcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

mi najbardziej pasują przepisy light kontaktu, których nie ma ani w kk ani u mnie w gosoku. Czyli bezpieczna walka ciągła.

Light kontakt wystepuje na zawodach KK. Formula dla dzieci 15-17lat a takze jako alternatywa dla juniorow.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
aaa, czyli ten clicker to jest light contact z kontaktem na twarz? Rękawice bokserskie czy inne?

Fajne sa też przepisy sport ju jitsu, czyli light kontakt z limitowanym parterem
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

I taka jest rozniaca pomiedzy WKF a KK


Ja tam potrafie sie obiema formulami pasjonowac i na obu zasnac, zalezy wszystko od poziomu walczacych.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

aaa, czyli ten clicker to jest light contact z kontaktem na twarz? Rękawice bokserskie czy inne?

Fajne sa też przepisy sport ju jitsu, czyli light kontakt z limitowanym parterem

Clicker i light contact sie nieco roznia od siebie.
W Clicker w pozycji walki jedna reka jest na kihite.
Nie znam dokladnie niuansow tych dwoch formul ale nie ma lowkickow, mocnych uderzen, postawione sa na szybkosc i technike. W clickerze mozna wyprowadzac ciosy na glowe.
Tak mi sie wydaje przynajmniej :wink:
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Czy każdy post osoby trenującej Kyokushin na tym forum na temat zawodów w formule WKF musi kończyć się stwierdzeniem że "no fajnie róbcie takie zawody ale nie mówcie, że to karate"?


Dobrze powedziane, 'od zawsze' na tym forum trenujacy kyokushin uzurpuja sobie prawo do definiowanie tego co jest a co nie jest karate.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

każda dyscyplina prezentowana jest na zasadzie WYSIWYG. A jak zaprezentować karate?


Ogladajac karate wg. przepisow WKF - widzisz karate wg przepisow WKF :D
  • 0

budo_ewa
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

No to dla rozluźnienia zejdźmy z tematu o formułach sportowych i pogadajmy o etyce wypowiedzi. Jak można nie traktować wyrażania myśli i opinii jako atak, skoro wybór słów jawnie na to wskazuje "X jest do dupy", "X jest beznadziejne", "X to hańba dla Y" itd. itp. Co innego jest powiedzieć "Moim zdaniem, X jest źle przemyślane", co innego "Moim zdaniem, X jest do dupy", a jeszcze co innego "X jest do dupy". Pierwsze zaznacza że to [...]


Patrol to naprawde madre slowa. Brzmi jakbys byl uczestnikiem zajec o agresji :P I w zupelnosci sie z toba zgadzam.
A poza WKF. Widzialam tylko kawaleczek i nawet mi sie podobalo, tylko wydaldalo to jakos dziwnie. A najlepsze bylo to ze w ciagu tych pietnastu minut ktore ogladalam, na 3 finaly, 2 wygrali Polacy :D
Nie jestem ekspertem jezeli chodzi o WKF powiedzialabym wrecz odwrotnie. wiec jezeli ktos zna jakas stronke o tym i o zasadach (po polsku najchetniej ;) ) To bylabym bardzo wdzieczna gdyby umiescil tu link. W koncu to forum moze tez doksztalcac nieświadomych :)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Tak :) :) :)

Zgodzę się też ze zdaniem Lasera - light contact wydaje się być "złotym środkiem". Co o tym sądzicie?


Nie sadze , ale chyba nie ma zlotego srodka. Jest taka roznorodnosc styli i przepisow walki sportowej , ze co by nie weszlo na olimpiade , to i tak wielu poczuje sie pokrzywdzonych i nie zadowolonych.
Jak wiadomo kazdy obstaje przy swoim.
A na olimpiade wejdzie ta organizacja , ktora ma lepsze uklady a uklady sa najwazniejsze jak we wszystkim. :)
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

A poza WKF. Widzialam tylko kawaleczek i nawet mi sie podobalo, tylko wydaldalo to jakos dziwnie. A najlepsze bylo to ze w ciagu tych pietnastu minut ktore ogladalam, na 3 finaly, 2 wygrali Polacy :D


To już były zawody kyokushin (kontaktowe). WKF (bezkontaktowe) było wcześniej. Co do zasad jednego i drugiego to można je znaleźć w internecie, ale nie znam niestety żadnych polskich stronek.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

A najlepsze bylo to ze w ciagu tych pietnastu minut ktore ogladalam, na 3 finaly, 2 wygrali Polacy


Jezeli chodzi o Polakow, to sa najsliniejsi w Europie w tej organizacji Kyokushin...poza tym zdaje sie ,ze w kumite old boyow byli tylko sami Polacy , wiec nie dwa lecz trzy finały nalezały do naszych rodakow.

Co do formuły WKF to mi to nie pasuje i nie podoba sie w ogole - za duzo skakania, brak gadry itd. Nie wiem czym pan Drewniak si ekieruje promując te formułe w Kyokushin...

Niemniej zyczę Karate Shotokan i działaczom aby wprowadzono ich styl/formułe na Igrzyska, jezeli tego chca...natomiast nie chciałbym , aby NIGDY Karate Kyokushin stworzone przez Masutatsu Oyame Sosai kiedykolwiek było w programie Olimpiady. On sam tego nie chciał i to powinno byc uszanowane.

Mam pytanie co do wielkosci WKF - ktos moze podac przyblizona liczbe członkow? style? bo kazdy mowi ,ze jest najwieksza na swiecie...moze i jest ,ale knockdow biorąc pod uwage ilosc styli jest całkiem pokazne, zeby wymienic tylko głowne: Kyokushin( dalesze style powstały bezposrednio z Kyokushin)-> Oyama, Seidokaikan, Seido, Shidokan, Ashihara, Enshin, Ku Do Daido Juku(?), Sato Juku, Sewai Kai, Kyokushin Budo Kai, Yamaki Ryu, Phoenix Karate Do, Mushin Karate do, Tsuoi Ryu, Shintaiikudo, Seishin Ryu, Kenshikai, Nagata-ryu, Seishinkaikan i wiele wiele innych kontaktowych styli... tak wiec prosiłbym o jakies info o WKF .
  • 0

budo_kyokushinboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Co do formuły WKF...


Dołączona grafika
Dołączona grafika

:D
  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
coś w tym niestety jest...
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
A gdzie tak nie jest?....
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

O Boszzzz.... jak to coś trafi na Olimpiadę pod nazwą "Karate", to się spalę ze wstydu :nie:

Dlaczego? Nie mówię, że mi się to jakoś bezgranicznie podoba, ale chcę poznać argumenty "za" i "przeciw" zamiast suchych stwierdzeń.

Opowiadam sie zdecydowanie przeciw. Nie chodzi mi nawet o olimpiade ale w ogole o sport. Z tego powodu jest mi tez obojetne czy to bedzie "to cos" czy tamto cos. Wszystko dlatego ze walka sportowa ma sie nijak do prawdziwej walki. Za najwieksze glupstwo uwazam podzial na kategorie wagowe. Nawet na treningu cwiczy sie z roznymi partnerami po to by sie tego nauczyc. Jesli zloty medalista przechwala sie przed innymi ze jest najlepszy a na propozycje kolezenskiego sparringu odpowiada: ale przeciez jestes 5kg cięższy, to jest to zenada. W kazdej stosowanej formule rozgrywania zawodow czegos brakuje. W kazdej sa mniejsze lub wieksze ograniczenia. Zadna nie jest dobra.
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Washi, nie zrozumiałeś mnie. Nie chodzi mi o to, że zasady są trudne do zrozumienia. Chodzi mi o to, że we wszystkich dyscyplinach, i tych które wymieniłeś, ale chyba naprawdę wszystkich, treningi polegają na rozwijaniu technik, które wykonuje się na zawodach. W zasadzie nie ćwiczy się niczego, co nie jest związane z zawodami. Łyżwiarka szlifuje axle, czy inne tulupy, bo na tym polega łyżwiarstwo firurowe, piłkarze kopią piłkę, bo na tym polega ta gra itp. Jeśli się przejdziesz do nich na trening, to zobaczysz, że ćwiczą to co wykorzystują na zawodach. Z karate już sprawa wyglądałaby inaczej, zobaczyłbyś co innego na zawodach i co innego w dojo. Możliwe że zaczęły by powstawać kluby nastawiające się tylko na szkolenie zawodników do tej, konkretnej formuły walki. No a to już by był koniec świata, bo w tej formule to już prawie nie ma karate!

Karate nie ma w zadnej formule. Czesto jest tak ze trening jest poswiecany udzialowi w zawodach. Dzieciaki sie ciesza ale to juz nie jest w ogole karate. To tylko zabawa, w ktorej w jednej wersji chodzi o refleks, w drugiej o punkty a w jeszcze innej o to by zdazyc kopnac wiecej razy niz przeciwnik. W walce kopie sie raz a skutecznie. Wygrywa sie wtedy gdy przeciwnik nie moze juz kontynuowac walki. Wiedzą to ludzie studiujacy wszystkie sztuki walki a zapominaja o tym sportowcy.
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

W omawianym temacie zwolennicy kontaktu i zwolennicy WKF beda przedstawiac swoje argumenty i kazdy bedzie mial troche racji. Ale zawody musza cos dac ogladajacemu.Czy ogladajac te walki choc troche komus podnioslo cisnienie, wzrosl poziom andrenalinki , jakis dreszczyk emocji ? Nie ! Nie bylo tam nic. Po kilku minutach ogladania zasnolem.I taka jest rozniaca pomiedzy WKF a KK , na KK zasnac nie mozna.
Pozdrawiam zwolennikow jednego i dugiego.

Zwracam uwage na straszna rzecz. Spieracie sie o to jaka formula rozgrywania zawodow jest najlepsza dla widza? A po co sa zawody? Po to zeby sie sprawdzic i poznac umiejetnosci innych. Czy to sie juz nie liczy? Wazne za to sa pelne trybuny! Rozglos, impreza, reklama, dochod! :evil:
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Opowiadam sie zdecydowanie przeciw. Nie chodzi mi nawet o olimpiade ale w ogole o sport. Z tego powodu jest mi tez obojetne czy to bedzie "to cos" czy tamto cos. Wszystko dlatego ze walka sportowa ma sie nijak do prawdziwej walki. Za najwieksze glupstwo uwazam podzial na kategorie wagowe. Nawet na treningu cwiczy sie z roznymi partnerami po to by sie tego nauczyc. Jesli zloty medalista przechwala sie przed innymi ze jest najlepszy a na propozycje kolezenskiego sparringu odpowiada: ale przeciez jestes 5kg cięższy, to jest to zenada. W kazdej stosowanej formule rozgrywania zawodow czegos brakuje. W kazdej sa mniejsze lub wieksze ograniczenia. Zadna nie jest dobra

Ehm dlatego to sie nazywa WALKA SPORTOWA bo odbywa sie na specjalnych zasadach z podzialem na kategorie wagowe... bo tak jest w sporcie.
Denerwuja mnie takie komentarze. Idz przed blok jak jestes glodny realnej walki, nawet jak na treningu cwiczysz z 5kg ciezszym kolesiem to na ulicy dostaniesz z 10kg lzejszym... ale co tam bo w koncu na treningu ty trenujesz z ciezszym, a twoj trening ma sie nijak do REALNEJ WALKI.
W lidze bokserskiej walczy sie w kaskach i to ograniczenie jest po to zeby byla przyjemnosc z walki , a nie ze po jednym pojedynku odechciewa ci sie zyc.
Ehm w koncu w samym PRIDzie , ktory odzwierciedla najbardziej REALNA WALKE sa OGRANICZENIA...
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
r0bak
Kaski, szczeki i suspensoria nie maja tu nic do rzeczy. Zgadzam sie, sa konieczne. Chodzi o rozne formuly rozgrywania zawodow. Powtarzam-nie ma dobrej. Co do PRIDa moze jest bardziej wiarygodny ale uwazam ze nie ma mniej lub bardziej realnej walki. Albo jest sportowa(w jakimkolwiek sensie), albo jest realna. A glodny nie jestem niczego. Nie walcze w ogole jesli nie musze.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie

Za najwieksze glupstwo uwazam podzial na kategorie wagowe. Nawet na treningu cwiczy sie z roznymi partnerami po to by sie tego nauczyc. (..) W kazdej stosowanej formule rozgrywania zawodow czegos brakuje. W kazdej sa mniejsze lub wieksze ograniczenia.


W WKFie jest rowniez kategoria Open.
A zastanowiles sie czemu te ograniczenia sluza?? Jest ich wiele i mozna by mnozyc przyklady, ja podam dwa podstawowe:
- po pierwsze zdrowie zawodnikow
- po drugie - ograniczenia zwiazane z roznicami stylowymi.

Trzeba miec na uwadze to, ze przepisy WKF to nie jakis tam twor, w ktorym zasady spisalo 3 ludzi na kolanie przy piwie. Te przepisy ewoluuja i nabieraja ksztaltu juz od kilkudziesieciu lat WUKO -> WKF.
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WKF na eurosporcie
Poczekam zatem na dalsza ewolucje :-) Na temat samych zawodow(bez wzgledu na formule) na razie nie zmienie zdania. :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024