Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poznanie S [niezawodny sposób]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Poznanie S [niezawodny sposób]
Wiele osób cały czas pyta się co zrobić, co kupić, co wybrać, jak wybrać, a czego, a co, a po co... są to zazwyczaj początkujący, którzy nie mają zamiaru lub umiejętności by korzystać z google, ani wyszukiwarki budo. są to osoby które chcą się nauczyć SW żeby bic kogoś dla zysku, lub chronić się umiejętnie przed napastnikiem... Wiele osób pyta się jak z psychiką ,co robić by się nie bać... i tą niezawodną radą będzie coś takiego:

polubcie to, pokochajcie naprawde, zrozumcie, niech dotrze do Was że jak zaczniecie trenować, dojdziecie z czystym sumieniem do wniosku że kolega w dresach, który przy każdej chwili wolnej, chwali się co on nie ćwiczył, boji się bardziej od Was i dlatego cały czas jest agresywny... Wy natomiast ćwicząc sumiennie i całkowicie dla siebie, ani dla stopni, ani dla bycia kozakiem... będziecie potrafili skutecznie się obonić i nie bać się !!!

Pozdrawiam
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
sory miał być temat "Poznanie SW"
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
:) :) :) :) :) :) :)

zaraz się zacznie.... :twisted:
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
co, że zaraz się zacznie ? :) takie jest moje zdanie na ten temat... [ CROSS- BUDO psychologia] to pisze to co mysle otwarcie... zgodzicie się ze mną ? co Wy na ten temat myślicie ? Pozdrawiam
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
Ja chyba troszkę nie rozumiem, co ma pierwsza część Twojej wypowiedzi, do drugiej. niewinne rysy, mógłbyś mi wyjaśnić? Jak ktoś już kocha to co ćwiczy to wtedy nie ma potrzeby się radzić np. jakie rękawice powinien sobie kupić do treningu i dlaczego takie a nie inne?To, że ktoś zadaje tego typu pytania chyba nie znaczy, że chce tylko kogoś bić dla zysku?

Mówisz też o ćwiczeniu tylko dla siebie...można ćwiczyć dla kogoś innego??...hmm no w sumie może i można :wink: (bo taka moda).
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
Krótko mówiąc chodzi mi o to, że nie trzeba mieć mieć rękawic Everlasta żeby się nauczyć czegoś i że trzeba to polubić, a nie męczyć się wyłącznie po to aby ubić starszego o rok dresa. Pozdro
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
Nie trzeba mieć, ale warto rady zasięgnąć, żeby syfu nie kupić co się zaraz rozpadnie. Oczywiście, najpierw należy poszukać, to wiadomo.

Natomiast to, dlaczego ktoś ćwiczy wogóle, dlaczego właśnie to a nie inne..to zupełnie oddzielna sprawa IMHO. Ludzie z róznych powodów ćwiczą, różne mają motywacje i tak już zostanie, chyba tego nie zmienisz.
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
Nie zmienie żeczywiście... lecz daje sygnał że jest to poprostu niezawodny sposób na to by być w tym dobrym. Nieda rady inaczej się tego nauczyć :D rozwalają mnie pytanie typu " co mam zrobić żeby dobrze się bić" tyle. Pozdro
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
Temat stanowi ciekawą odmianę na budo. Wiadomo, świata się nie zmieni, ale może przynajmniej kilka osób ten topic zmusi do myślenia. Chociaż sztuki walki dają wile w różnych dziedzinach a nie każdy szuka tego samego więc nie każdym to zdanie przypada do gustu...
Ale mimo wszystko gratuluję inicjatywy i ciekawej uwagi.

Pozdrawiam..
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
ZANSHIN - fajnie że dostrzegasz mądrośc w tym :D Pozdro
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]

Nie zmienie żeczywiście... lecz daje sygnał że jest to poprostu niezawodny sposób na to by być w tym dobrym. Nieda rady inaczej się tego nauczyć :D rozwalają mnie pytanie typu " co mam zrobić żeby dobrze się bić" tyle. Pozdro


moim zdaniem to pytanie wcale nie głupie ! ale często głupie są odpowiedzi

jeżeli ktoś pyta "co zrobić żeby dobrze się być" pyta często tak naprawdę o metodyke treningu - jak uważasz że wystarczy to kochać to się grubo mylisz. To że kochasz dziewczyne nie znaczy ze pojdzie z Tobą do łóżka ;)

można się uwziąść i zawsze robić wszystkiego więcej i lać z siebie 7dme poty - ale efekt nie zawsze tego jest najlepszy. pytania jak ćwiczyć żeby ćwiczyć mądrze i nauczyć się dobrze bić, unikając przy tym kontuzji i niektórych niepotrzebnych zawodów i błędów jest jak najbardziej słuszne!

niestety odpowiedzi często są typu "X jest lepsze od Y", zamiast dać przykład rozpiski treningu dla danej osoby (pod względem wiekowo-masowym) na najbliższe pół roku, oraz liste instruktorów do których można by się zgłosić (a niekoniecznie styli)

pozdrawiam serdecznie i zapraszam do polemiki ;)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
WingTsun, widzisz..dla mnie to co napisałeś to jest teraz jak, korzystając z Twojego porównania, pójść do łóżka z dziewczyną, której się nie kocha i mi się nie podoba. Większość styli generalnie jakąś tam skuteczność większą lub mniejszą ma. To, że nawet mniejszą, to nie znaczy, że osoba ćwicząca to pełnym zaangażowaniem, nie będzie potrafiła się bić.Być może nawet lepiej się będzie biła od osoby z takim super planem wyliczonym specjalnie dla niej przez komputer kwantowy, która ćwiczy bo ćwiczy.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
chodziło mi tylko o to że to nie pytania są glupie, a często odpowiedzi

oczywiście "ćwiczenie ot tak sobie" czegokolwiek mija się totalnie z celem - ale to chyba oczywiste, że jeżeli komuś się nie chce to i tak do niczego nie dojdzie?

kochać to znaczy, trochę bardziej lubić to co się robi prawda?

dajmy na to że jestem zawodowym bokserem, który w sumie nie lubi boksu ale robie to dla pieniędzy - nie da się ukryć że nie kocham, a podejrzewam że bedzie mial dobra efektywnosc

to o czym mowisz (brak wlozonej pracy) - jezeli masz plan do ktorego sie nie stosujesz (bo cwiczac "ot tak sobie" nie realizujesz tak naprawde planu) to tak jakbys z niego nie korzystal, prawda?

moim zdaniem cwiczac madrze mozna dojsc do wielu rzeczy duzo szybciej
np. ostatnimi czasy pewna osoba zapytala mnie dlaczego nie moze wyrobic miesni brzucha, mimo ze cwiczy codziennie rano i wieczorem. Prawdopodobnie dlatego nie mogła że mięśnie brzucha potrzebują 24h odpoczynku - tak wiec cwiczac nadmiernie "spalala" miesnie zanim zdazyly sie zbudowac. Dlatego ile by nie miec zapalu, jednak trzeba troche wiedzy i metodyki
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
Zakochojemy się w SW, robiąc to, a nie patrząc jak powinno się robić to najlepiej. :) Jedynie to co robimy z pasją ma dużą moc :D I pisząc ten post chce zwrócić uwagę na wiele niepotrzenych pytań typu (jaki styl wybrać, czego kolega X jest lepszy ćwicząc coś tam). Ja wiem że można rozplanować z głową, ale puki się tego nie poczuje, to planowanie nie da takich efektów, jak ciągła praca wyłącznie tylko ze sobą. Swoim ciałem, swoim charakterem i swoją psychiką. :)

PS. Może się myle, może tylko mi pomaga takie myślenie.

Pozdrawiam
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
Aha i jako polemika :D Pokaż mi boksera który nie kocha boksu. Nieważne czy lubił czy nie. Ważne że teraz jako staruszek ma sentyment i kocha boks. Pozdrawiam
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
co do tego kochania - przekonałeś mnie :)
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
Chciałem jeszcze poruszyć jeden temat od strony moralne i psychicznej. Każdy chce się umieć bić. Każdy chce unieszkodliwić osobe wzbudzającą strach. Prawda jest taka, że chodząc na treningi zyskujecie ją. Wielu pyta się, dlaczego w realnej walce nie umie sobie poradzić z napstnikiem. To jest strach wewnętrzny, przez który nie umiecie się przełamać. Macie umiejętność i teraz trzeba się tylko przłamać. Tak jak byś miał pistolet i tylko go trzymał. Pozdrawiam. mam nadzieje że komuś to pomoże. Bez obrazy :)
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]

Ludzie z róznych powodów ćwiczą, różne mają motywacje i tak już zostanie, chyba tego nie zmienisz.

Nie zmienie żeczywiście... (...) rozwalają mnie pytanie typu " co mam zrobić żeby dobrze się bić" tyle. Pozdro

są to osoby które chcą się nauczyć SW żeby bic kogoś dla zysku, lub chronić się umiejętnie przed napastnikiem...Pozdrawiam


Aby pokonać przeciwnika, należy go np. zaskoczyć. Jeżeli chce się bronić przed napastnikiem to muszę nieźle nagłówkować, aby zrobić coś nieoczekiwanego, a nie zastosować oklepaną sztuczkę. Jeżeli byłbym dresem wychodzącym z bocznej uliczki i walącym znienack pałą w łeb, to zaskoczenie miałbym zagwarantowane. Ludzie, którzy pytają się o takie rzeczy, to po prostu NEWBIE, którzy chcą się bronić.

Jak im pomóc? Nie dawać gotowych rozwiązań, ale zachęcić do samodzielnej pracy. Tak jest na tym forum. Przeczytałem o co tu chodzi, zainteresowałem się, zerknąłem na poradniki (dzięki Liczmistrz), potrenowałem na poligonie doświadczalnym i kumam już jak się co robi.

Początkującym pomórz serdecznie, sam też kiedyś zaczynałeś. Wykorzystaj pracę innych. Zamiast szczegółowych wskazówek podaj im linka do odpowiedniej strony, np: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jeśli chodzi o szukanie informacji.

Chciaż pare lat grałem w CS'a, nigdy nie zapomniałem, że na początku nie umiałem załadować botów (po zainstalowaniu pewnego patcha, język całej gry, zmienił mi się na francuski :lol: ) i gdy tylko mogłem pomagałem początkującym.
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
W sumie to zgadzam się xiosan :-) Żeczywiście gotowe rozwiązania są nie do zrozumienia, gdy ktoś tego nie czuje. Pozdrawiam
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poznanie S [niezawodny sposób]
niewinne rysy nie za czesto pozdrawiasz ? :P
zawodowy bokser wcale nie musi kochac tego co robi , to nie jest juz jego hobby , tylko praca ,on w ten sposob zarabia na chleb! nie mowie tutaj o bokserach z gornej polki ktorzy rzeczywiscie robia to co kochaja(chociaz tez nie do konca,znam przypadek boksera kompletnie bez ambicji ktory za to ze sie da znokautowac i pokaze reklame na podeszwie :lol: dostanie dodatkowy hajc) ,mam na mysli takich ludzi ktorzy nie potrafia robic niczego innego oprocz lania po mordzie i musza boksowac dla pieniedzy .

aspekt cwiczenia ? oczywiscie jesli cwiczenie SW bedzie pasja to wszystko przyjdzie latwiej i szybciej, trzeba to naprawde kochac , jednakze wszystko z glowa :!: nie chce mi sie rozpisywac bo spac mi sie chce wybacz :roll:
pozdry
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024