Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łapki do chwytania i uderzeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Łapki do chwytania i uderzeń
Kłaniam się

Moje pytanie dotyczy rękawic-łapek do Sztuk Walk "uderzanych i chwytanych" - chodzi mi o rękawicę, która od zewnątrz jest "mocno watowana" do uderzeń, tak jak rękawica bokserska a jednocześnie ma uwolnione palce , i odpowiednio skonstruowane wnętrze dłoni, co umożliwia chwytanie, zakładanie dźwigni i wykonywanie rzutów, co , niestety przy klasycznych ręawicach boxerskich jest wyjątkowo utrudnione.
Sensei mój ma takie "przedpotopowe" ;) łapki - warstwa "materaca" z zewnątrz i paski skóry od wewnątrz...do niedawna nie widziałem nic podobnego, ale wczoraj znalazłem coś takiego :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika

podejrzewam że jest to coś podobneg do tego tutaj :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Cena wydaje sie rozsądna, ale pytanie moje brzmi - czy ktoś tego używał ??? jaka jest jakość wykonania, praktyczność, komfort..itd...??
a jeżeli nie tego, to poprosze o jakieś alternatywne rękawice :)

pozdrawiam
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łapki do chwytania i uderzeń
Tez chcialem sobie kupic podobne rekawice, i z tego co mi radzono (nawet tutaj na forum) to to, ze sie nie oplaca takich kupowac, tylko od razu skorzane bo sa duzo bardziej wytrzymale i lepsze
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łapki do chwytania i uderzeń
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tutaj masz ladne. Ja sie podlacze do tego pytania i zapytam jaka jest roznica pomiedzy tym ze w srodku jest skora w rekawicach, lub jak na powyzszym przykladzie nie ma tej skory? Jak jest lepiej waszym zdaniem , dzieki z gory za odpowiedzi
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łapki do chwytania i uderzeń

http://pakpol.pl/grep2.htm tutaj masz ladne.


Ładne ???? mnie sie nie nie podobają :P >
poza tym nie wiem czy gąbka nie jest zbyt cienka/za mała ??? zresztą w tych grapplingowych wogóle jakos ta amortyzacja mała tak generalnie

Znalazłem u nich takie same rękawice jak na wzmiankowanej stronie : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale material też nie jest skórą :P

Co do skóry/nie skóry - fakt, że przedpotopowe łapki Sensei`a są skórzane i tyle wytrzymały, ale mam rękawice zwykłe, nie skórzane, tylko właśnie z takiego materiału, kupione jeszcze w podstawówce od kumpla który ćwiczył TKD, więc mimo wszystko jakoś się trzymają....a poza tym cena skórzanych na pewno nie bezie taka niska...

Chyba że się mylę - jeżeli ktoś zna jakąś inną alternatywę, chętnie rzucę okiem
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łapki do chwytania i uderzeń
Wiec tak, zadzwonilem do tego pakpol`a i ich ceny nie sa wygórowane.
Niestety maja dwa modele rekawic grapplingowych tylko i reszty sie narazie nie spodziwaja.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - ten model kosztuje 59+vat + koszty przesylki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - a ten kosztuje 69+vat+koszty przesylki

Pan mowil ze jest to prawdziwa skora i jeszcze nikt nie oddawal ich do reklamacji.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Łapki do chwytania i uderzeń
Zadnej skai szybko sie niszcza i smierdza gorzej niz skorzane. Ohyda.
K_P
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łapki do chwytania i uderzeń
K_P - ale gdzie można dostać TAKIE skórzane ??? właśnie w tym problem, że te Grapplingowe, choc sa ze skóry, to jak sama nazwa wskazuje sa przeznaczone do grapplingu - a mnie chodzi o rękawice do normalnego sparingu z kopnieciami i uderzeniami, i w miarę możliwosci rzutami, gdzie mam ten "komfort" psychiczny, że moge spokojnie uderzyć w okolice szczęki sparing-partnera, czy nosa, bez strachu że mu poprzestawiam twarz...patrząc na te rękawice o których mówiłęm na poczatklu, wydaje mi się, że one ten komfort dają, a patrząc na te grapplingowe, to chyba bym tego komfortu nie miał :( chyba że się mylę ??

Jezeli ktoś mi powie gdzie moge dostac takei coś skórzane, przy okazji w cenie góra...100 zł...

a że skai śmierdzi...trudno sie nie zgodzić :] i jeszcze fakt że po sparingu ręce znich "wypływają" :P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Łapki do chwytania i uderzeń
Prawda jest taka - ze na pewno ciosy rekawicami do tzw. vale tudo, beda grozniejsze od tych otrzymanych bokserskimi. Nie ma co sie oszukiwac. Maja mniejsza powierzchnie, co determinuje takze i obrone nimi.
W koncu inwestycja 30 zl, nie jest wielka i mozna nabyc te i ze skaju, chocby dla proby...
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Łapki do chwytania i uderzeń
Stosowalem tez jakis czas temu taki patent - pod bokserskie bandaze, kladlem dwie, trzy warstwy grubej gabki od strony "kostek oczywiscie", upierdliwe troche, ale tanie i spelniajace jakies wymogi bezpieczenstwa i da sie dosyc dobrze chwytac.

K_P
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łapki do chwytania i uderzeń
hmmm....Mówiąc szczerze to własnie miałem zamiar zaryzykowac te pare zł, i zakupic takie rękawice...zobaczymy, poza tym kiedyś coś tam w skórze dziergałem, więc najwyżej w wolnej chwili się pobawię , albo igłą, albo jak mi się uda dorwać do maszyny w zakładzie znajomym :P :P

a te do VT i tak będa bezpieczniejsze od tych Grapplingowych ;) :P >

poza tym zastanawiam sie nad tym gdzie w Krakowie można by było zobaczyć takie rękawice na żywo, a nie na zdjęciu w sieci .... musze poszperać po Budo za adresami sklepów, ale na razie coś mi Szukajka nie działa najlepiej :/ musze zaczekać aż serwis odpali w pełni :|
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024