Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garda w karate.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_reed_88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda w karate.
Garda bokserska jest dobra ale nie w karate. W boksie mało atakuje sie na brzuch i na korpus bo nóg sie nieużywa, a w KK to co innego odblokujesz jedną część brzucha to w nią dostaniesz z mawashi odblokujesz głowe to w głowe dostaniesz.
Dlatego ja jak walcze to zakrywam głowe i łokciami blokuje nerki & wątrobe (albo chociasz próbuje ) i to jest dobra garda do karate, ręce mają krutki dystans do splotu itp. i łatwiej jest blokować.
Ale każdy powinien mieć swoją technike trzymania gardy.
Pozdro....
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda w karate.
Ale przecież garda bokserska chroni też wrażliwe części korpusu (chociażby wspomnianą wątrobę), a co do rzadkiego uderzania w brzuch to oglądając walki bokserskie widziałem jak chwila nieuwagi kończyła się K.O. i to bynajmniej nie przez cios w głowę, więc nie należy ignorować takiej możliwości choćby nie wiadomo jak rzadko występowała.
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda w karate.
ja polecam trzymać o tak:
jeżeli lewa noga jest z przodu a prawa z tyłu to prawa ręka znajduje się przy bodzie (troche pod niom ok 1cm-2cm ) a lewa ręka z przodu na wysokości mostka jest troche ugięta tak aby trzymać przeciwnika na dystans ale i umożliwić sobie uderzenie kizamizuki na jodan. 8)
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda w karate.
Ja polecam trzymać o tak:
jeżeli lewa noga jest z przodu a prawa z tyłu to prawa ręka znajduje się przy bodzie (troche pod niom ok 1cm-2cm ) a lewa ręka z przodu na wysokości mostka jest troche ugięta tak aby trzymać przeciwnika na dystans ale i umożliwić sobie uderzenie kizamizuki na jodan. 8)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda w karate.
Ja z koleji polecam popatrzeć na datę czasami :wink: . Tak czy inaczej reke prawą radzę trzymać wyzej. Próbujesz chyba naśladować bokserską gardę więc radzę ci przejdź się na boks.
  • 0

budo_danbog
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda w karate.
Garda bokserska sprawdza się doskonale przy walce w rękawicach , jeśli walczy się bez to wzrasta znaczenie blokowania .
Najistotniejsze moim zdaniem jest to żeby ręce zawsze znajdowały się pomiędzy mną a przeciwnikiem.
Moja garda jest troszkę wysunięta w przód w stosunku do bokserskiej. Wolę trzymać ręce za wysoko niż za nisko ( tylko że dranie same opadają z czasem :D ).
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda w karate.
nie przeczytałem wszystkich postów co robi karateka, za dużo ;) ale mi najlepiej się walczy z taka garadą w zależności od strony oczywiście robię gardę w lustrzanym odbiciu ;) , tylna ręka łokciem w dół do ochrony żeber i brzucha łokciem między innymi, hehe, na wysokości oka, ale leciutko z przodu, tak że mogę szybko zmienić stronę obrony głowy tą tręką właśnie, przednia ręka daleko z przodu, nie wyprostowana, wiadomo, ale lekko prostawa, pięść pod kątem 45 stopni, lubię penetrować gardą, robię sobie z niej taką tarczę troszkęi od razu taran. nie wie m czy to dobrze opisałem, mam nadzieję że jasno. jo!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024