Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wasze pierwsze zawody.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Wasze pierwsze zawody.
Właśnie wróciłem z moich pierwszych takich poważniejszych zawodów i aż nie mogę się powstrzymać, żeby się nie podzielić moimi refleksjami na ten temat. :) Musi mi ulżyć :)

Turniej odbywał się pod patronatem SHIDOKAN w trzech formułach - sumo grappling, bare knuckle karate i thai kick boxing. Brałem udział w pierwszych dwóch. Zaznaczę w tym miejscu, że sumo polegało mniej więcej na sprowadzeniu przeciwnika na ziemię - ot takie sobie szarpanie :)Pierwsza walka, adrenalinka lekka, troszkę niewyspany, pierwsza runda - dogrywka, w dogrywce, przegrałem przez mój błąd :) jednym punktem. Dryga walka, prowazdiłem cały czas jednym punktem, tylko po to, żeby w dogrywce przegrać trzema :) . Karate - ważę 80kg, pierwsza walka z kolesiem który waży prawie setkę:) tak na dobry początek ...dwie rundy na remis, dogrywke przeghrałem jednym głosem, chociaż nie miałem juz ochoty na dalszą walkę :) (gościu pózniej wygrał całość)....wygląda tak to wszystko pieknie...ale jednak adrenalinka zrobiła swoje. Z reguły mnie paraliżuje, w walce karate dostałem potężnego powera, którego sam do mkońca nie wiem jak spożytkowałem, bo nie za dużo pamiętam...ale to był piekne :) PS. Strasznie się poobijaliśmy, tyle tylko, że ja już nie wyszedłem do walki o trzecie :)

Wasze refleskej?:)
  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze pierwsze zawody.
congratulations:-)

początki bywają trudne, ale nie zrażaj się. może się kiedyś spotkamy 8) daj mi troszkę czasu :-)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze pierwsze zawody.
Pamietam, ze na moich pierwszych zawodach bylem strasznie spiety. Byl to II Ogolnopolski turniej karate tradycyjnego Fudokan w 2003 roku. Szczeze mowiac, to strach, stres... itd sparalizowal kompletnie w doslownym tego slowa znaczniu.

Najpierw bylo kata, bylem spiety, ale jakos dalo rade i zdobylem I miejsce, ale w kumite porazka!!!! Nawet technik przeciwnika nie widzialem, nogi mi sie trzesly, sam nie wiem jak to sie stalo, techniki dostrzegalem dopiero wtedy gdy dochodzily. To sie w glowie nie miesci co stres moze zrobic z czlowiekiem. :( :(

Nastepne zawody to juz byl lajcik, zero stresu, nic... Ogolnopolski Turniej Karate Tradycyjnego Shotokan 2003. Mialem wtedy niebieski pasek (4 kyu), Startowalo wielu bardzo doswiadczonych zawodnikow, brazowe pasy.Bylo widac, ze mnie lekcewaza. Nikt mnie nie znal tam i sie chopali zdziwili jak im lomot pospuszczalem. I tak na podium na I miejscu stal sobie niebieski niepozorny gosciu, a w nizeje same brazki :) :) :) :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze pierwsze zawody.
Moje pierwsz zawody to były MP juniorów Oyama karate. Byłem tak cholernie szczęsliwy, że będe mógł sobie powalczyć na zawodach, że miałem głęboko gdzieś to czy wygram - swoją nagrodę odebrałem już stając na macie.
Pamiętam, że trener doradził nam, byśmy nie oglądali walk, bo to rozprasza. Tak więc przez cały czas rozgrzewałem się tyłem do maty. Gdy przyszła moja kolej trener zaprowadził mnie na matę, postawił do niej tyłem, po czym powiedział: "O, jest już twój przeciwnik. Z takim malutkim chuchrem poradzisz sobie raz dwa. Facet jest prostu cienki." Obróciłem się twarzą do swego przeciwnika, i ujrzałem przypakowanego rysia, który już na oko wyglądał na cięższego i bardziej "konkretnego" ode mnie. 8O Na szczęście nie miałem czasu, żeby się tym przejąć, bo walka się zaczęła. Wygrałem. :wink:
Na moich pierwzysch zawodach zająłem trzecie miejsce. :)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze pierwsze zawody.

Pamietam, ze na moich pierwszych zawodach bylem strasznie spiety. Byl to II Ogolnopolski turniej karate tradycyjnego Fudokan w 2003 roku. Szczeze mowiac, to strach, stres... itd sparalizowal kompletnie w doslownym tego slowa znaczniu.

Adrenalinka robis swoje :) Kiedyś się bałem, że na mnie działa niekorzystnie, bo się zaczynają trząść mi ręce itp, teraz była tylko czysta młucka :D . Chyba się można z czasem przyzwyczaić do tego.
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasze pierwsze zawody.
wow moje pierwsze zawody mialam w 1996 roku.. startowalam tylko w KATA ale to i tak bylo dla mnie wieeeeelkie przezycie.. pamietam, ze nawet nie wiedzialam jak sie na mate wychodzi.. jak sie zachowuje hyhy ale kata trzasnelam :) bylam taka szczesliwa, bo mialam wtedy niski stopien, chyba 7 kyu a wygralam na punkty z dziewczyna, ktora miala 5 kyu. Dla mnie to juz byla wygrana, chociaz na zawodach nie zajelam zadnego miejsca. Kolejne zawody, ktore utkwily mi w pamieci to Puchar Polski WKF.. mialam takiego stresa, ze raz plakalam a raz sie smialam.. stres niesamowity... no i stanelam do walki.. patrze a tam dziewczyna nogi dlugie, rece tez, o wzroscie to juz nie powiem... (ja to kurdupel jestem).. no ale jakos to poszlo. pozniej trener mi powiedzial, ze myslal ze ona mnie rozniesie, ale tak sie nie stalo :) 3 miejsce na tych zawodach bylo moje :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024