Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobór suplementów do treningu siłowego prosze o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Paweł19
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dobór suplementów do treningu siłowego prosze o pomoc
Cześć wszystkim. Mam problem i prosze o rade. Mam 19 lat ważę 88kg przy wzrośćie 185cm zaczynam trening siłowy i nie wiem jakie suplementy kupić. Ćwicze od 5 miesiecy i jeszcze żadnych odżywek nie brałem(w końcu nie zaczyn się od odżywek). Ćwicze 4 razy w tygodniu i aktualnie podnosze 100kg na klate. Prosił bym o pomoc w doborze suplementów pod trening siłowy. Z góry dzieki
  • 0
Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, a złość sprzyja kłamstwu.

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobór suplementów do treningu siłowego prosze o pomoc
Kreatyna będzie chyba najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, kup Sobie monohydrat kretyny. I zrób sobie cykl od 4 do 6 tygodni. W dni treningowe przyjmuje się kreatynę w dwóch dawkach po 5g. Pierwszą porcję zaleca się rano po przebudzeniu lub na 30 minut przed treningiem rozpuszczoną w wodzie, a drugą bezpośrednio po treningu 5g. W dni bez treningu najlepiej pierwszą dawkę kreatyny 5g. wypić rano bezpośrednio po przebudzeniu z dekstrozą, co spowoduje szybsze odnowienie zapasów glikogenu. Drugą dawkę w ilości 5 g najlepiej spożyć w połowie dnia. Siła powinna podskoczyć znacznie bo jak pisałeś jeszcze nie stosowałeś żadnych supli.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Paweł19
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobór suplementów do treningu siłowego prosze o pomoc
Dzieki za rade. Mam jeszcze jedno pytanie bo z tego co napisałeś to tą dekstroze(środek wspomagajacy wchłanianie?? czy moze to cos innego jest??) mam brać tylko w dni nie treningowe czy każdorazowo. A co do kreatyny to jaką firme polecasz??
  • 0
Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, a złość sprzyja kłamstwu.

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobór suplementów do treningu siłowego prosze o pomoc

Mam jeszcze jedno pytanie bo z tego co napisałeś to tą dekstroze(środek wspomagajacy wchłanianie??

Co to jest dekstroza ?
Delstroza to węglowodan zwiększający wydzielanie hormonu anabolicznego insuliny, który potęgującego wchłanianie kreatyny oraz aminokwasów.

Jak działa dekstroza ?
Dekstroza jest węglowodanem zwiększającym bilans energetyczny organizmu. Wpływa to na zwiększenie zasobów energii organizmu przez co podwyższa się wydolność i wytrzymałość treningową. Stosowanie dekstrozy powoduje zwiększone wydzielanie hormonu anabolicznego - insuliny, która ułatwia transport kreatyny oraz aminokwasów do komórek mięśniowych. Dodatkowe zażywanie kreatyny z dekstrozą powoduje wzrost stężenia kreatyny we krwi nawet o 50%.

Jak ją najlepiej stosować ?
Chcąc uzyskać lepsze efekty w tworzeniu masy mięśniowej, pożądane jest łączenie dekstrozy z kreatyną, peptydem glutaminy, oraz białkiem serwatkowym. Dekstrozę należy stosować rano po przebudzeniu oraz bezpośrednio po treningu, rozpuszczając ją w szklance wody w ilości 30-40g (2-3 łyżki stołowe).


A co do kreatyny to jaką firme polecasz??

Kiedyś jak zaczynałem porzygodę z kreatyną to wziołem to: [url=http://www.trec.com.pl/sc/produkty/creatine200taurine.html:22d2la7j]560 g + 1000 g Dextrose gratis - 119' date='00 zł[/url:22d2la7j']. Ale możesz Sobie kupić sam monohydrat i oddzielnie dextrose. A jakieś firmy {SMILIES_PATH}/icon_question.gif Trec, Olimp, VITALMAX - na początek będzie OK.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Paweł19
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobór suplementów do treningu siłowego prosze o pomoc
No i wszystko jasne. Dzięki za pomoc
  • 0
Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, a złość sprzyja kłamstwu.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024