Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka w wodzie(basen)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
rybak nie na calym basenie jest 1,5 m glebokosci. :wink:
K_P
  • 0

budo_zahar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
maciek, tacy co w trojke chodza i poszturchuja kolesia, ktory jest z dupa na basenie to sa cipki i raczej 5 lat boksu ani zapasow za soba nie maja, bo to by ich uspokoilo, wiec nie beda pomagac
a sam sprawdzalem z kolegami jaka sile maja ciosy w wodzie, i pod woda i ponad ale bez oparcia i wierz mi to slabizna
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)

maciek, dwaj pozostali spierdola odrazu, nikt nie chce byc topiony
moze jeszcze na ulicy to by walczyli ale nie w wodzie

Serio myslisz, ze im nie przyjdzie do glowy, ze we trojke waza wiecej, niz ten jeden, przed ktorym niby mieliby spierdalac?

No chyba, ze nie waza wiecej we trojke, no ale wtedy to problem z glowy ;)

maciek, tacy co w trojke chodza i poszturchuja kolesia, ktory jest z dupa na basenie to sa cipki i raczej 5 lat boksu ani zapasow za soba nie maja, bo to by ich uspokoilo, wiec nie beda pomagac
a sam sprawdzalem z kolegami jaka sile maja ciosy w wodzie, i pod woda i ponad ale bez oparcia i wierz mi to slabizna

Niezly psycholog z Ciebie wychodzi. Po paru zdaniach na forum, wiesz, kto go zaczepial i ze "by uciekli".

A z tymi ciosami to prawda, tylko, ze jak masz przeciw sobie trzech ludzi w wodzie, a zakladam, ze to nie jest przypadek drugi z przeze mnie wymienionych ;) to pozostaje spier... samemu, bo nie ma znaczenia, czy Cie beda bili, czy dusili.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)

rybak nie na calym basenie jest 1,5 m glebokosci. :wink:
K_P

To prawda, ale ja bym sie wolal przekonac ze ktos lepiej ode mnie plywa raczej tam, gdzie bym jeszcze mogl oparcie nogami zlapac...
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)

shaft no co ty? 1 na 3 i ty chcesz nad woda na lapy z nimi walczyc, oni cie ciosami wepchna pod wode a jak wyplyniesz wepchna znowu.
jedyna metoda to nabrac powietrza i z jednym pod wode, bo tam jest bezpieczny od bomb no i raczej walka 1 na 1 i mozesz liczyc na to ze jak wyplyniesz to bedzie walka 1 na 2 lub jak wymiekna to po walce


Sorki Zahar, co ty zakładasz?? Że jak gość pod wodą odklepie, to już się podda na amen? :) Czy sugerujesz, żeby gości po kolei utopić? Bo wiesz, to jest nielegalne... :wink:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
polecam jednemu kolesiowi zciągnąć slipy, pozostali dwaj umrą ze śmiechu lub dławiąc się wodą, sytuacja się rozluźni, a kolesiowi ciśnienie opadnie zauważalnie ;)
  • 0

budo_gold_lion
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
Albo wzrosnie jeszcze bardziej
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)

Ja nie byłem w stanie zadać ciosu nogą, a nie chciałem stosowac chwytów, gdyż chwytanie mężczyzn w kąpielówkach ociera się dla mnie o perwersje.


To masz pecha, zwalcz tę fobię. Dawno temu jakiś "dowcipny" przytapiał mnie na basenie, pływał lepiej niż ja, ale ja znałem ju jitsu dużo lepiej niż on.
Umiałem sobie poradzić w "uwalnianiem głowy z uchwytu pod pachę" (jak to wtedy określano) i bez zbrzydzenia schwyciłem go za genitalia a potem lekko (w moim odczuciu) ścisnąłem. Pomogło. Odczepił się.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
ciekawe co byś powiedział, jak by Ci zaczął kwiatki przysyłać na Walentynki :wink: :) :) :)
  • 0

budo_zahar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
nie bede sie zaglebial w szczegoly.
chodzilo mi glownie o to ze walka w wodzie to zupelnie co innego niz normalnie i dobry plywak spokojnie moze wygrac z kims kto cos cwiczy.
po prostu tak jak na ziemi zapasy sa o polowe skuteczniejsze od boksu to pod woda zwykla technika "nabierz powietrza, wciagnij kolesia, scisnij w klacie zeby sie zaksztusil i nabral wody" jest 5x skuteczniejsza od najlepszych ciosow czy dzwigni.
jak ktos sie na serio przedlawi woda to jest bardziej wylaczony niz po solidnym nokaucie
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
Zahar nie widzisz ze cala sytuacja nie odbyla sie pod woda tylko w wodzie ? Ja bym probowal goscia obalic i wcisnac go pod nogi znaczy sie doslownie wcisnac go pod siebie i odbijajac sie od niego zapiepszalbym na brzeg ... male szanse na 3 ale w wodzie sa jeszcze mniejsze ... ponadto na brzegu wikesza szansa ze zauwazy ktos i wezwie pomoc.
  • 0

budo_zahar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
to nie ma nic do rzeczy, temat jest walka w wodzie.
jednak dalej uwazam, ze 1na3 sa wieksze szanse w wodzie niz na glebie
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)

Dawno temu jakiś "dowcipny" przytapiał mnie na basenie, pływał lepiej niż ja, ale ja znałem ju jitsu dużo lepiej niż on.
Umiałem sobie poradzić w "uwalnianiem głowy z uchwytu pod pachę" (jak to wtedy określano) i bez zbrzydzenia schwyciłem go za genitalia a potem lekko (w moim odczuciu) ścisnąłem. Pomogło. Odczepił się.



Przepraszam, czy chwytanie za genitalia to technika z ju-jitsu ? 8O
O mój boższ....

BTW: W tym tygodniu była już technika walki na lodzie , a teraz techniki na basenie - czekam na topic "techniki walki w kisielu" :roll:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
W basenie nie uciekniesz ... i latwiej tracisz rownowage ... trudniej Ci nie dac sie okrazyc ... tracisz szybkosc ... przewage daje masa ktorej 3 przeciwnikow bedzie mialo zawsze wiecej ...

Boze z mojej Strony EOT
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
Ja bym dodal jeszcze, ze woda nieco wyrowna szanse w przypadku 1:1 - bo to mysle dla wiekszosci bioracych udzial w takiej "wodnej" awanturze calkiem nowe doswiadczenie.

No a jako calkiem nieplywajacy zdecydowanie wolalbym walke vs. trzech na ladzie niz w wodzie 8)
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
Hieh, na lądzie można zawsze dwóch typów wepchnąć do wody i zostanie tylko jeden ;)
Ja to nie miałem sytuacji żebym musiał walczyć w wodzie, więc się nie wypowiadam. :)
  • 0

budo_asroc
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
spytałem ojca co tym myśli( był instruktorem nurkowania w wojsku)
powiedział "jak będą chcieli walczyć to w płytkiej wodzie jesteś martwy
jak jest głęboko a oni nie umieją dobrze pływać to masz szanse uciec"
w walce w wodzie stosuje się uderzenia w brzuch.
generalnie chodzi o to żeby przeciwnikowi szybciej skończyło się powietrze.
W wojsku używa się do tego noża , który każdy płetwonurek ma ze sobą
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
jest tylko takie ryzyko, ze szanse na to ze choc jeden sposrod tych trzech gosci plywa rownie dobrze, albo i lepiej niz ty.

a w moim przypadku to jest praktycznie pewnosc ze kazdy z nich jest lepszym plywakiem :? :oops:
  • 0

budo_zahar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
wreszcie cos na temat asroc nmapisal.
bicie w brzuch, o to chodzi, walka w wodzie jest o powietrze.
tylko w brzuch ciezko czysto trafic. tak jak ja napisalem cwiczy sie ruskich komandosow. wciagniecie pod wode i duszenie w klacie, czyli walka o powietrze. o nozu nie pisalem bo to nie w temacie.
a jakies ciosy bokserskie lub balachy pod woda to bajer, rownie dobrze mozna probowac kopow obrotowych
  • 0

budo_anjew
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka w wodzie(basen)
Fajny temat na wakacje. :wink:

Ja przede wszystkim wyszedlbym z wody, mimo, ze plywam dobrze. Jesli juz walka w wodzie, to przy moim wzroscie (180) walka na ciosy w wodzie o glebokosci 150 nie wchodzi w gre z oczywistych powodow (taki cios ma slaba efektywnosc). Mimo to, nie staralbym sie wciagac pod wode czlowieka i 'walczyc o powietrze'. Nigdy nie wiesz, kogo wciagasz, jesli gosc jest nurkiem, to marne szanse, ze go przetrzymasz, hehe. Jedyne, co mi przychodzi do glowy, to atakowac oczy i jaja. Zreszta kazdy w stresowej sytuacji instynktownie szuka najskuteczniejszych mozliwosci. Grappler sprobuje udusic, ale to sie moze zle skonczyc, albo dla niego albo dla przeciwnika (i w konsekwencji prawnej dla niego samego). Po pierwsze wyjsc z wody, jesli tylko mozna, IMO.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024