Skocz do zawartości


Zdjęcie

BUDO w mieście Łodzi!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: BUDO w mieście Łodzi!
szanowni panowie Silvio i Bestja, luzik i spoko, to byl taki niewinny zarcik, raczej przyjacielski, nieprawdaz 8)
Fakt, ze Ki aikido jest niezwykle malo znane, moze byscie napisali jakies tematy co i jak cwiczycie, ludzi to ciekawi.
  • 0

budo_bestja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź / Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: BUDO w mieście Łodzi!
Szczepanie, samą już ciekawostką jest to, ze i Silvio wiczy inne Ki Aikido i ja też inne, mimo, że wyszliśmy od tego samego nauczyciela.
Ale nasz rozwoj idzie w troche różnych kierunkach.
Silvio praktykuje "tradycyjne" Ki Aikido wg.szkoły Tohei'a a ja już zajmuje się tzw. Toitsu Aikido, które jest nauczane wg. K. Yoshigasaki, wieloletniego ucznia Tohei'a. Ale zwarzywszy, że sam Tohei jest daleko i sam już zaprzestał ze względów zdrowotnych treningów Aikido i rzeczywiście nie ma on wielu dobrych kontynuatorów, europejskie / poza Anglią/ Ki Aikido wolało się przyłączyc do Yoshigasaki, którego ma się stale na miejscu i który jest dobrym nauczycielem.
Nasze podejście do zasad Ki też jest odmienne. Tohei koncentrował się na pracy punktu i rozszerzaniu KI, a Yoshigasaki uczy pracy ciała wg. linii bocznych, gdzie centrum nie jest już tak ważne.
I ja rozumiem, bo sam kilka lat wiczyłem Aikikai, jaką egzotyką jest trening Ki, ale jak czytam forum to dla mnie,sorry za wyrażenie.. aż wyziera prostactwo i mechaniczne podejście do tego co ludzie robią na macie i po za nią.
Samo Ki nie jest mistyką tylko nauką psychologii, poznawaniem własnego ciała i umysłu. Nie jest to też szkoła medytacji w ruchu jak to gdzieś usłyszałem. To co ty miałeś okazje widziec to rzeczywiście, niektórzy mogą miec do tego nawet religijne podejście ale to raczej odosobnione przypadki. Technicznie widoczną różnica jest swoboda i dynamika technik w których wykorzystuje się nie tylko dynamikę ataku, ale samemu też się sporo daje od siebie :) ale tego nie widac na filmach jakie ma sie możliwośc zobaczyc w internecie tylko to samemu trzeba poczuc, że to jednak dziala i nie jest takie głupie, bo to czego się nie zna najłatwiej się ośmiesza.
B.
  • 0

budo_peter80
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: BUDO w mieście Łodzi!
Bestjo!Gdzie można poczuć Ki Aikido na własnej skórze w Łodzi?
Z chęcia bym przyszedł na trening,możesz podać namiary na sekcje? :lol:
  • 0

budo_bestja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź / Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: BUDO w mieście Łodzi!
Juz wysłałem do Ciebie prywatną wiadomość, co gdzie i kiedy.
Jak ktoś potrzebuje jakieś wiadomości to proszę o kontakt.
Bestia
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: BUDO w mieście Łodzi!
Bestja napisal

Tohei koncentrował się na pracy punktu i rozszerzaniu KI


Moglbys przyblizyc o co chodzi??
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: BUDO w mieście Łodzi!

Bestja napisal

Tohei koncentrował się na pracy punktu i rozszerzaniu KI


Moglbys przyblizyc o co chodzi??


Chyba chodzilo o:
"Koncentrowal sie na pracy punktu" to znaczy ze podkreslal jak wazne jest pamietanie o srodku ciezkosci.
"rozszerzaniu Ki" oznacza ze podkreslal jak wazne jest wykonywanie technik dynamicznie, swobodnie i bez uzywania sily.
Jakby nie mozna bylo od razu prosciej napisac, potem ludzie mowia ze Ki Aikido to jakas magia. :?
Silvio
PS. Co nie znaczy, ze Yoshigasaki Sensei tego nie uczy, po prostu uzywa wlasnych okreslen zeby podkreslic "nowatorstwo" swojej szkoly.
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: BUDO w mieście Łodzi!
Dzieki za wyjasnienie.
  • 0

budo_nico
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BUDO w mieście Łodzi!
Ja jestem z Łodzi i uczęszczałem przez krótki okres czasu na zajęcia w jednym z dojo - niestety mam nieszczególne wspomnienia : było jakoś tak sztywno i miałem wrażenie, że wszyscy mnie "olewają" brzydko mówiąc, ale to wszystko wynika pewnie z faktu, że pojawiłem się tam jako ktos zupełnie nowy i "zielony", podczas gdy oni wszyscy już byli zżyci ze sobą od dłuższego czasu. Czy ktos tu może polecić jakąś łódzką sekcję, gdzie nie traktuje się nowych w sposob sztywny i ignorujacy i gdzie panuje mila atmosfera ? Byłbym wdzieczny za wszelkie informacje i adres.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: BUDO w mieście Łodzi!

Ja jestem z Łodzi i uczęszczałem przez krótki okres czasu na zajęcia w jednym z dojo - niestety mam nieszczególne wspomnienia : było jakoś tak sztywno i miałem wrażenie, że wszyscy mnie "olewają" brzydko mówiąc, ale to wszystko wynika pewnie z faktu, że pojawiłem się tam jako ktos zupełnie nowy i "zielony", podczas gdy oni wszyscy już byli zżyci ze sobą od dłuższego czasu. Czy ktos tu może polecić jakąś łódzką sekcję, gdzie nie traktuje się nowych w sposob sztywny i ignorujacy i gdzie panuje mila atmosfera ? Byłbym wdzieczny za wszelkie informacje i adres.

a zrobiles cos sam z siebie, zeby sie z grupa zintegrowac? Zorganizowales impreze zapoznawcza u siebie zpraszajac ludzi z dojo? zaprosiles szefa dojo na piwo? zaproponowales mu skladanie hakamy? :) Sprzatales regulanie dojo po kazdym treningu, bez nakazu odgornego? Zaproponowales swoja pomoc w dojo, np do pomalowania czegos, naprawienia, przyniesienia?

Obojetnie do jakiego dojo sie zapiszesz, tyle z niego otrzymasz ile wlozysz.
  • 0

budo_nico
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BUDO w mieście Łodzi!
Zawsze czysciłem dojo przed treningiem, imprezki nie zrobilem, gdyz mam za maly dom, a piwa nie pijam raczej. Ale i tak dzieki za rady !!! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024