Skocz do zawartości


Zdjęcie

PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1321 odpowiedzi w tym temacie

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
tacy nie "tak" poczatkujący......tylko wiesz pół roku po łażą i myślą ze wiedza wiecej jak sensej..............
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

... bo uczysz sie jak zrobic, zeby zrobic dobrze ...

Nauka "jak zrobić dobrze" jest bardzo ważną częścią edukacji. Oczywiście występują pewne różnice zastosowania technik jeśli chodzi o to "kto robi dobrze komu", ale to kwestia chęci uczących się do poznania nowych, szerszych i dalszych horyzontów wiedzy... . :wink: :wink:

Życząc sukcesów w "robieniu dobrze" w różnych płaszczyznach - Shawnee :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

gdzie ci sie podkladaja?


Jak to gdzie?, na Aikido ;]
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Nauka "jak zrobić dobrze" jest bardzo ważną częścią edukacji. Oczywiście występują pewne różnice zastosowania technik jeśli chodzi o to "kto robi dobrze komu", ale to kwestia chęci uczących się do poznania nowych, szerszych i dalszych horyzontów wiedzy... . :wink: :wink:
Życząc sukcesów w "robieniu dobrze" w różnych płaszczyznach - Shawnee :)


ja w kwestii formalnej: w tym magicznym dojo to tylko uczą, jak zrobić, czy też robią? :) :) :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

(dzisiaj najpierw mam karate, potem aikido a potem kenjutsu) :D

Aż mnie boli, jak coś takiego czytam.

Trenujesz codziennie? Bo jeśli tak, to trzy treningi jednego dnia to zdecydowanie za dużo, chyba, że faszerujesz się odżywkami, jesteś na sportowej diecie i regularnie sypiasz po osiem, dziewięć godzin dziennie - tak trenują zawodowcy, ale nawet oni nie mają treningów pod rząd, a rozłożone w ciągu dnia (rano, po południu i wieczorem).

Jak tak będziesz dalej ciągnąć, nawet kiedy treningi będą lekkie i przyjemnie, to choć na początku będzie Ci si wydawać, że jest świetnie, wkrótce się przetrenujesz. Organizm nie będzie miał czasu na regenerację, zacznie się spadek siły i szybkości zamiast przyrostu, a przyjdzie wyczerpanie, kontuzje i jeszcze gorsze rzeczy.

Nawet jeśli stosujesz taką masakryczną kombinację np. dwa razy w tygodniu to prędzej czy później na tym ucierpisz. Lepiej rozłożyć to w czasie (idealnie jeden trening sztuki walki dziennie, a do tego ewentualnie basen, rower, biegi czy co tam jeszcze jeśli Ci mało, ale i tak w dużym odstępie czasu - jedno rano, drugie wieczorem).

Przeczytaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (niekoniecznie tylko ten, na stronie jest mnóstwo przydatnych informacji, ale ten jest on najbardziej a propos) i pomyśl nad tym.
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
ja trenuje judo, aikido i karate i z cała pewnością powiem, ze dwa porzadne treningi jeden po drugim są szkodliwe na maxa...............rano mięsnie domagają sie masażu, albo wieczorkiem przypominają, ze chcą takiej rozgrzewki codziennie..........i to jest straszne.......jeden dziennie jest w sam razzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

(NIE PRZESTRASZCIE SIE - AIKIDO< BO KOCHAM, KARATE JEST FAJNE, A JUDO TO UCZELNIANY WF) :)
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Trenujesz codziennie? Bo jeśli tak, to trzy treningi jednego dnia to zdecydowanie za dużo, chyba, że faszerujesz się odżywkami, jesteś na sportowej diecie i regularnie sypiasz po osiem, dziewięć godzin dziennie - tak trenują zawodowcy, ale nawet oni nie mają treningów pod rząd, a rozłożone w ciągu dnia (rano, po południu i wieczorem).
(...)
Przeczytaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (niekoniecznie tylko ten, na stronie jest mnóstwo przydatnych informacji, ale ten jest on najbardziej a propos) i pomyśl nad tym.


poczytam na pewno :)
trenuje 4-5x w tygodniu przewaznie max 2h (tylko wtorki mam takie ekstremalne, ale to od niedawna bo chcialam koniecznie zobaczyc jak wyglada to karate u nas w dojo, niedawno wprowadzili). w sezonie dodatkowo jezdze dziennie okolo 22km rowerem (do pracy i powrot) ale to juz za duzo nieco i wtedy sobie robie przerwy. zreszta ogolnie, jak czuje sie przetrenowana to sobie na jakis czas zmniejszam ilosc treningow a potem znowu. poki co trenuje od prawie 2,5 roku i to zdaje egzamin

dzisiejszy trening naladowal mnie energia, czuje sie jakbym mogla przenosic gory :)
no i wyszlam z mala kontuzja a mianowicie mam wielka sliwke na luku brwiowym (stuknelam sie glowa z kolezanka hehe)


ja trenuje judo, aikido i karate i z cała pewnością powiem, ze dwa porzadne treningi jeden po drugim są szkodliwe na maxa...............rano mięsnie domagają sie masażu, albo wieczorkiem przypominają, ze chcą takiej rozgrzewki codziennie..........i to jest straszne.......jeden dziennie jest w sam razzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz


moje miesnie rzadko kiedy potrzebuja masazy - chyba, ze robimy jakies nietypowe cwiczenia... za to jak mam dluzsza niz tydzien przerwe w aktywnosci fizycznej (czasem sie zdarza, np. sesja hehe) to wszystko mnie zaczyna bolec z powodu bezruchu!
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
a. no jeszcze jedna rzecz. najczesciej te 2h ktore spedzam na treningu to jeden trening "lajtowy" (grupa poczatkujaca) na rozgrzewke a drugi normalny :) tudziez odwrotnie (tzn ten "lajtowy" w ramach uspokojenia i stopniowego ostudzenia po normalnym treningu). uwazam, ze to dobre polaczenie :)
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
uj......nie systematycznosc boli.........jak jest sie systematycznie na treningu jest light......nawet jak jest ich duzo na raz.......ja mam w czwartek ekstreme musze odrobic wf....mam judo i dwa karate........
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

trenuje 4-5x w tygodniu przewaznie max 2h (tylko wtorki mam takie ekstremalne, ale to od niedawna bo chcialam koniecznie zobaczyc jak wyglada to karate u nas w dojo, niedawno wprowadzili). w sezonie dodatkowo jezdze dziennie okolo 22km rowerem (do pracy i powrot) ale to juz za duzo nieco i wtedy sobie robie przerwy. zreszta ogolnie, jak czuje sie przetrenowana to sobie na jakis czas zmniejszam ilosc treningow a potem znowu. poki co trenuje od prawie 2,5 roku i to zdaje egzamin

Jak zdaje, to dobrze, tak trzymaj. :) Ale i tak uważaj na siebie, bo kiedy czujesz się przetrenowana (co jest czymś innym niż zwykłe zmęcznie), to oznacza, że już jest źle - nie powinno do takiej sytuacji dochodzić.

a. no jeszcze jedna rzecz. najczesciej te 2h ktore spedzam na treningu to jeden trening "lajtowy" (grupa poczatkujaca) na rozgrzewke a drugi normalny :) tudziez odwrotnie (tzn ten "lajtowy" w ramach uspokojenia i stopniowego ostudzenia po normalnym treningu). uwazam, ze to dobre polaczenie :)

No tak, godzinne treningi, ja się już odzwyczaiłem. ;) Mam teraz pięć razy w tygodniu po półtorej godziny (na judo przeważnie jakąś godzinę dwadzieścia, ale na karate czasami nawet dłużej niż półtorej, a nigdy mniej) i całkowicie mi wystarcza raz dziennie. Z tym, że przed judo (rano) zazwyczaj się nie wysypiam, co nie wpływa pozytywnie na moją wydolność. Na przykład jutro za niecałe osiem godzin wstaję, a tu jeszcze mnie czeka dokończenie pracki semestralnej oraz odrobina nauki na jutrzejsze zaliczenie. :?
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
A ja dzisiaj czuję ból w nadgarstkach i drżenie rąk... Wczoraj jedna z młodszych koleżanek podczas rozgrzewki rzuciła "żarcik anatomiczny" na temat stawów. Sempaiowi się spodobał i stwierdził, że "dzisiaj pobawimy się rękami". Zabawa rękami okazała się godzinnym zakładaniem na zmianę nikyo i sankyo :P
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

A ja dzisiaj czuję ból w nadgarstkach i drżenie rąk... Wczoraj jedna z młodszych koleżanek podczas rozgrzewki rzuciła "żarcik anatomiczny" na temat stawów. Sempaiowi się spodobał i stwierdził, że "dzisiaj pobawimy się rękami". Zabawa rękami okazała się godzinnym zakładaniem na zmianę nikyo i sankyo :P

Mam dla Ciebie zestaw ćwiczonek:
1. Podpór przodem jak do pompki, stopy razem, dłonie dotykają maty zewnętrzną stroną, palce obu dłoni skierowane „do środka”, czuli ku sobie. W tej pozycji robimy 10 pompek.
2. Podpór przodem jak do pompki, stopy razem, dłonie dotykają maty zewnętrzną stroną, palce dłoni skierowane „na zewnątrz”. 10 pompek.
3. Podpór przodem jak do pompki, stopy razem, dłonie dotykają maty wewnętrzną stroną, palce dłoni skierowane „na zewnątrz”. 10 pompek.
4. Podpór przodem jak do pompki, stopy szeroko, dłonie dotykają maty wewnętrzną stroną, kciuki obu dłoni stykają się. 10 pompek.
Za niedługo, kiedy ktoś założy Ci nikkyo, Ty roześmiejesz mu się szyderczo w twarz, przechwycisz jego kubrak, podniesiesz delikwenta do góry i odrzucisz na przynajmniej kilka metrów :wink: :lol:
Pozdrawiam, h-k :-)
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Już czuję bólllll.....
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Już czuję bólllll.....


eee, nie jest tak strasznie, mamy to na każdej prawie rozgrzewce. co nie, h-k? :)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

eee, nie jest tak strasznie, mamy to na każdej prawie rozgrzewce. co nie, h-k? :)

Ano mamy i przyznaję, że szczerze tego nienawidzę. :wink:
Szczególnie #2 :lol:
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Ano mamy i przyznaję, że szczerze tego nienawidzę. :wink:
Szczególnie #2 :lol:

Właśnie o #2 będzie mowa. Próbowałem to zrobić wczoraj. W połączeniu z bólem z wtorkowego treningu odpuściłem sobie zupełnie: bałem się, że postrzelają mi nadgarstki :oops:
Ale jak trochę mi przejdzie ból po nikyo, to spróbuje znowu :wink:
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
dla mnie zdecydowanie gorszy jest nr 1 :?

Właśnie o #2 będzie mowa. Próbowałem to zrobić wczoraj. W połączeniu z bólem z wtorkowego treningu odpuściłem sobie zupełnie: bałem się, że postrzelają mi nadgarstki :oops: Ale jak trochę mi przejdzie ból po nikyo, to spróbuje znowu :wink:


ekhem, jakby tu. to się stosuje, że tak powiem, profilaktycznie, żeby wyćwiczyć i rozciągnąć nadgarstki, nie jako lekarstwo na naciągnięte i obolałe nadgarstki. co nie, h-k?

a propos nadgarstków, nie tak dawno robiłam tłumaczenie o złamaniu kości nadgarstka, niefajna sprawa :?
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

ekhem, jakby tu. to się stosuje, że tak powiem, profilaktycznie, żeby wyćwiczyć i rozciągnąć nadgarstki, nie jako lekarstwo na naciągnięte i obolałe nadgarstki.

Po 1-szej próbie już o tym wiem :wink: Popróbuje znowu, jak przestaną mnie boleć nadgarstki... Jest lepiej niż wczoraj: nadgarstki bolą mniej, bo ból przesuwa się w górę ramion :P
  • 0

budo_mychaa3
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Ja po treningu czuję się cudownie rozluziona i wciaz mi mało to cudowne uczucie :lol:
tylko czasem gorzej na drug dzień ale naet to jest super bo wiem że dałam z siebie ile tylko mogłam :D
Pozdrówki
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
po wtorkowym treningu mam LIMO (dzisiaj rano wylazlo) :) a wszystko przez to, ze sensei podczas wykonywania cwiczenia zgasil swiatlo na sali...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024