Skocz do zawartości


Zdjęcie

PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1321 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
"Bylo super klasa"
"A to jest zabawnie trudna sprawa."

szczepan ... za długo jestes za granicą... :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

"Bylo super klasa"
"A to jest zabawnie trudna sprawa."

szczepan ... za długo jestes za granicą... :)


pmasz - przecież ewidentnie widać, że to nie Szczepan pisał.
Naszemu O'Modowi w zyciu coś takiego by spode palców nie wyszło:
"... i zaczely mi sie techniki sypac jak trzeba."

:wink: :twisted: :twisted:
pozdr
k.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Może to w sensie, że zacząłem technikami sypać jak z rękawa? ;-)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Może to w sensie, że zacząłem technikami sypać jak z rękawa? ;-)



aaaaa... no racja... znaczy - ".... w trzy sekundy związałem gościa w supełek i poturlałem w kąt dojo."

no tak - to prędzej.

:) :) :) :)
  • 0

budo_adriann
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
A ja po treningu zawsze cwicze jeszcze 2 godziny w domu.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
a u mnie jutro pierwszy dzien w dojo w nowym sezonie. juz dzisiaj od rana podskakuje z radosci na sama mysl :D
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Ból. Spełnienie. Ból. Spełnienie.

Nie po każdym treningu, oczywiście, tylko w tym tygodniu, bo podniosłem sobie dystans codziennego pływania (pływam pięć razy w tygodniu wczesnym popołudniem, a późnym popołudniem aikido, też pięć razy w tygodniu). Wczoraj spałem bite jedenaście godzin jak kamień - czy to znaczy że się przemęczam? ;)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Witam, niedawno wróciłem z pierwszego treningu, nieźle było i już zaliczyłem pierwszy uraz :) Bark sobie stłukłem jak źle upadłem, coś tak sądze że trzeba będzie sie nauczyć kulać, zanim kiedyś zostawię obie grabki na macie 8) 8)
Kondycyjnie daje radę, pływa sie w końcu, no i trochę zwała bo trafiłem do zaawansowanej grupy, ale na szczęście każdy nowy został wyposażony przez mistrzunia w anioła stróża ;]
"lewa noga do przodu... LEWA!"
xD
no nic dość biadolenia, pozdro all, przyzwyczajcie sie powoli do mojego marudzenia ;]
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
no a ja co... pierwszy tydzien po wakacjach na macie i ni cholery sie cwiczyc nie da. poltora tygodnia temu stluklam sobie bardzo mocno kolano podczas upadku na rowerze no i nie idzie nic zrobic na treningu - pady - niedobrze bo uderzam kolanem o mate. techniki - pol biedy jak jest bez koncowki w seiza... dupa dupa... :evil: :evil:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Kantele :!:
przeciez od wiekow wiadomo jakie jest na to najlepsze lekarstwo-oklady z jakiegos dorodnego.....
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Witam, niedawno wróciłem z pierwszego treningu, nieźle było i już zaliczyłem pierwszy uraz :) Bark sobie stłukłem jak źle upadłem

Podstawa i chyba pierwszy uraz większości aikidoków. ;) Uważaj na ten bark na następnym treningu, ale szybko przejdzie i od tej pory będziesz więcej uwagi poświęcał ukemi. Dobry początek! :)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

no a ja co... pierwszy tydzien po wakacjach na macie i ni cholery sie cwiczyc nie da. poltora tygodnia temu stluklam sobie bardzo mocno kolano podczas upadku na rowerze no i nie idzie nic zrobic na treningu - pady - niedobrze bo uderzam kolanem o mate. techniki - pol biedy jak jest bez koncowki w seiza... dupa dupa... :evil: :evil:


Cze Kantele! Miło Cię znów tutaj widzieć. Trza było na obóz pojechać, a nie na rower wsiadać, to i powrót na matę łatwiejszy i kolana nie bolą. :wink:

A ja się na razie po treningu nie czuję, bo trening (kolejny) dopiero za kilka godzin. Ale zaczęło się już ćwiczenie pełną parą. :)

Aaa, ostatnio taka mnie myśl opadła, że im dłużej ćwiczę, tym bardziej jestem świadoma, jak mało wiem i jak mało umiem. Ha, powymądrzać się na forum nie można. :) I uczę się cały czas od jednego kolegi (także bywalca tego forum, ale nie powiem kto zacz :P ) jak realizować ducha aiki na macie i poza nią. ;)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Tia… ten jeden kolega tak realizował wczoraj ducha Aiki na macie, że dziś ma łokieć do przeszczepu… :?
Takie cuś było: atak katate ryote tori, uke jest wciągany i zakręcany wokół własnej osi. Następnie jego obie ręce zostają splątane z jednoczesną dźwignią na łokcie. Tak „podanego” uke rzuca się przez biodro. Jeżeli tori nie odpuści dźwigni to w miarę zbliżania się rzucanego uke do maty jego łokieć coraz bardziej wygina się w stronę, w którą Matka Natura nie przewidziała możliwości wygięcia. Dzięki związanym ramionom upadek amortyzuje się dupą. Jeżeli tori wyjdzie rzut nie przez biodro a przez bark, w amortyzacji dupie pomagają pięty. Dodatkowym bonusem jest chwilowe zmiażdżenie przy upadku interesu uke jego własnymi udami KLANG :!: :shocked!:
Serdecznie polecam Państwu tę technikę na zbliżające się długie, jesienne wieczory :?
Pozdrawiam, h-k :wink:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Jeżeli tori nie odpuści dźwigni to...

...szybko kończą mu się uke, których bezpieczeństwo ma za nic? ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Serdecznie polecam Państwu tę technikę na zbliżające się długie, jesienne wieczory :?
Pozdrawiam, h-k :wink:

Technika nazywa sie juji-nage a jak wykonujesz ja przez biodro to zamienia sie w rodzaj koshinage. Jedyna metoda na wlasna ochrone uke jest calkowite wyluzowanie (co zmiejsza napiecia na stawach) i jak najszybszy pad oraz nadzieja na litosc nage. Amortyzuje sie nie dupa ale stopami. Zeby uniknac zmiazdzenia musisz nauczyc sie padac poprawnie, tzn z nogami szeroko rozlozonymi w osi poziomej padu -- to pozwala wlasnie dodatkowo na amortyzacje stopami z dowolnego rzutu.

ps. przykro mi z powodu twego lokcia, to parszywa technika faktycznie.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Technika nazywa sie juji-nage a jak wykonujesz ja przez biodro to zamienia sie w rodzaj koshinage. Jedyna metoda na wlasna ochrone uke jest calkowite wyluzowanie (co zmiejsza napiecia na stawach) i jak najszybszy pad oraz nadzieja na litosc nage. Amortyzuje sie nie dupa ale stopami. Zeby uniknac zmiazdzenia musisz nauczyc sie padac poprawnie, tzn z nogami szeroko rozlozonymi w osi poziomej padu -- to pozwala wlasnie dodatkowo na amortyzacje stopami z dowolnego rzutu.

ps. przykro mi z powodu twego lokcia, to parszywa technika faktycznie.

Dziękuję za troskę :-) będę żył (ale co to za życie :wink: :lol: ). Troszkę sobie żartuję z całej tej sytuacji, amortyzacji dupom etc., choć łokieć faktycznie nadwyrężony. Tori uważni i życzliwi (bo dwóch ich było na zmianę, taki gang-bang w trójkącie śmy se urządzili :wink: ) , ale chłopy jak dęby to i o rzut przez bark nie trudno. A kiedy już się tak z wysoka leci tą koshinagą to się człowiek aż na bok przekręcić może i wtedy o wspomniany bonus najłatwiej :wink:
Nas uczą, że z rzutem przez biodro to koshinage a bez biodra (z wejściem ciałem) to udekime nage.
Pozdrawiam, h-k :-)
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Cze Kantele! Miło Cię znów tutaj widzieć. Trza było na obóz pojechać, a nie na rower wsiadać, to i powrót na matę łatwiejszy i kolana nie bolą. :wink:


na obozie tez bylam. tyle ze kenjutsu :) fajnie bylo. a kolano sobie stluklam juz po obozie...

Aaa, ostatnio taka mnie myśl opadła, że im dłużej ćwiczę, tym bardziej jestem świadoma, jak mało wiem i jak mało umiem.


taaa... ja to mam juz od dawna i czasami dostaje z tego dolek oO

dzisiaj nie poszlam na trening, licze na to ze mnie kolano przestanie bolec do poniedzialku...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Nas uczą, że z rzutem przez biodro to koshinage a bez biodra (z wejściem ciałem) to udekime nage.
Pozdrawiam, h-k :-)

JAk ci zaplota dwa lokcie razem, to bedzie juji nage, udekimenage to dzwignia na jeden lokiec. Chyba zatem nie zrozumialem dobrze twego opisu.

dzisiaj nie poszlam na trening, licze na to ze mnie kolano przestanie bolec do poniedzialku...

Od samego liczenia kontuzja nie zniknie, wypada zastosowac stara metode z Himalajow : masaze za pomoca mlodych dziewiczych piersi :oops: 8) :lol:
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
moje piersi ani takie mlode ani dziewicze, a lesbijka nie jestem :) natomiast oklady z mlodej meskiej klaty by sie przydaly...
za to dzisiaj zrobilam sobie rundke na rowerze po deszczu, fajnie zmoklam... endorfin co najmniej tyle co po treningu aikido :)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Ouu?! 8O Kantele, to byliśmy na tym samym obozie kenjutsu? :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024