Skocz do zawartości


Zdjęcie

nadciśnienie w wieku 17 lat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_jedi god
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

nadciśnienie w wieku 17 lat
ludzie help!

u kolegi wykryto nadciśnienie, ma bodajże 160/100 czy coś koło tego, leży teraz w szpitalu(jeśli to można tak nazwać, nie chciałbym tam iść nawet z obitym paznokciem, ale dobra-kończe już off topic). Jak to może wyglądać w tak młodym wieku? z tego co wiem, to chyba jest dość niebezpieczne-może to być związne z zażywaniem kreatyny? kupiliśmy kiedyś 500g. na dwóch, on miał brać podczas trenowania na siłowni(ale chyba jednak nie brał), ja brałem jak trenowałem karate kyokushin...

naprawde, mam zawrót głowy, musze się coś o tym dowiedzieć, jakieś rady? artykuły?
pozdrawiam
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat

...


Poszukiwania warto rozpoczac od wspanialej wyszukiwarki jaka jest googlarka :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
Nie jest dobrze ,ale może być gorzej jeden znajomek ma 200/120 :-)
  • 0

budo_jedi god
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
dziękuje :!: :wink:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
Też miałem nadciśnienie, ale "zbiłem":
-należy unikać stresu, np. rzucić zbyt denerwującą pracę, zdrowie jest ważniejsze, dać sobie trochę luzu, nie przeciążać sie obowiązkami, zadaniami do wykonania w krótkim czasie itp.
-unikać przeciążenia treningami, zbyt ciężkich i częstych dużych wysiłków fizycznych
-spacerować codziennie ok. 30-40 min, zalecany jest umiarkowany wysiłek fizyczny
-dieta: unikać soli, papierosów, alkoholu, kawy, coli, napojów energetycznych itp. jeść ogólnie mniej, oraz mniej mięsa i tłuszczu, wiecej owoców i warzyw,
- schudnąć, jezeli ma się nadwage
- pić mleko, sok grejpfrutowy lub z czarnej porzeczki, herbatkę z głogu
- codziennie robić polewania wewnętrznej strony przedramion w zimnej wodzie (np. kazda ręka na minute pod kran)
- akwarium z rybkami, obserwowanie płynącej wody też uspokaja, tzn. pomaga
- muzyka relaksacyjna typu deszcz, strumień, morze itp.
Pozdr!
  • 0

budo_jedi god
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
Kselols dzięki, naprawde się przyda

powiedz mi- jak z tym się w ogóle żyje? przejmuje się tym kumplem, on miał naprawde ambicje i możliwości jeśli chodzi o trening siłowy-a teraz chyba będzie musiał to rzucić na bok(chyba że bardzo soft to może ćwiczyć).

XaiMoon-kurde,nie powiem, że pocieszająca wartość :roll: :(

pozdrawiam
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
Najpierw brałem prochy przypisane przez lekarza - trochę pomagało, ale to nie jest dobre dla młodego człowieka - robiłem się blady, zimne dłonie, zwolnione reakcje itp. potem rzuciłem te prochy, przeszedłem na dietę, schudłem jakieś 8 kg (tłuszcz i mięsnie), przez rok odpuściłem sobie ciężkie treningi itd. (patrz wyżej) teraz jest O.K. ale wiem czego generalnie unikać, pije dużo soków, unikam kofeiny itd.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat

Najpierw brałem prochy przypisane przez lekarza - trochę pomagało, ale to nie jest dobre dla młodego człowieka - robiłem się blady, zimne dłonie, zwolnione reakcje itp. potem rzuciłem te prochy, przeszedłem na dietę, schudłem jakieś 8 kg (tłuszcz i mięsnie), przez rok odpuściłem sobie ciężkie treningi itd. (patrz wyżej) teraz jest O.K. ale wiem czego generalnie unikać, pije dużo soków, unikam kofeiny itd.



Opisujesz reakcje przy źle dobranych lekach. Dobrze postąpileś chudnąc, szkoda jednak, że po odstawieniu leków i bez konsultacji z (rozsądnym) lekarzem. Nadciśnienie występujące u ludzi młodych jest bardzo niebezpieczne i powinno być bezwarunkowo leczone.
  • 0

budo_jedi god
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
kur*a nie wiem czy się śmiać czy płakać, ten znajomy już wyszedł ze szpitala, w ogóle podczas pobytu mógł sobie iść do domu, jedyne czym go leczyli to zafajdanymi posiłkami z kafeterii i dietą solną :?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
Dlatego właśnie

...i bez konsultacji z (rozsądnym) lekarzem.


  • 0

budo_jedi god
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
tylko gdzie tutaj znaleźć dobrego i rozsądnego lekarze, oczywiście nie moge uogólniać ale dotychczas spotkałem się jedynie z "dupkami",przynajmniej jednego dobrze wspominam-jak mi nastawiał(łamał)ręke
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
Słoniak mam pytanie czy jak mam nadciśnienie , ktorego wogole nie odczuwam jesli mozna to tak nazwac , to czy moge cieżko treneowac strartować w zawodach itp? Bo mam tak 100-140 i tetno 55 , ale w niczym mi to nie przeszkadza i nie odczuwalne jest.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
Niestety, podwyższone ciśnienie rozkurczowe (to niższe), które nie powinno przekraczać 85 niszczy twój układ naczyniowy. Po prostu męczy tętnice, które tracą elastyczność i częściej ulegają mikrouszkodzeniom. Stąd już niedaleka droga do przyspieszonego rozwoju miażdżycy i innych patologii układu naczyniowego. Ciśnienie trzeba znormalizować i utrzymywać na prawidłowym poziomie. Ciężki trening nie jest przeciwskazany, ale chyba nie zastąpi w tym przypadku leczenia farmakologicznego.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
Aha spoko rozumiem pytam sie tez o to leczenie ,bo razem z kolegą mamy takie ciśnienie jego skierowali na hospitalizacje tam miał ciśnienie takie 100-130 mierzyli mu przez cała dobe i w rezultacie powiedziali ze to normalne teraz u wielu młodych ludzi :? ja wiem ze ludzi nie mozna porownywać i tez pojde z tym wkoncu do lekarza ale taka opinia wydaje mi sie dziwna
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
Mimo ze mowa tutaj o za wysokim cisnieniu, to zapytam o za niskie.Dzisiaj zmierzylem dwa razy sobie tak przypadkowo, ojciec mierzyl, i mialem
rozkurczowe rano 60 a popoludniu 57 (wiem ze powinno byc okolo 80), skurczowe dobre okolo 120, ale zastanawia mnie to niskie (nie martwi).
Jezeli ktos moze napisac czy to zbyt niskie, warto sie przejmowac?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
Nie jest za niskie.
  • 0

budo_jedi god
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
tzn. za wysokie to rozumiem-duży powód do zmartwień, ale za niskie- wcale nie musi oznaczać, że jest źle? dobrze to wydedukowałem?(łał,ach ta moja inteligencja :) )
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
Dzięki Słoniak.
  • 0

budo_vitari
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat
ja w roku poprzednim, czyli w wieku lat 17 przez okres zimowy miałam duzy wyskok cisnienia. O ile pamietam to dochodzuiło do 150/100, a wczesniej miewalam zwyczajne, czyli 120/70
latałam po lekarzach szukajac przyczyn i jak to w Polce bywa nikt nic nie wiedział. Po kilku tygodniach sie samo unormowało, a teraz zauwazam ze czasami jest za niskie.

ale z cisnieniem fakt, nie ma zartow, niszczy to to naczynia i inne rzeczy w cielsku... a o lekarza ktory potrafia zaradzic to hmm.... trudno, przynajmniej ja mam do nich uraz.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: nadciśnienie w wieku 17 lat

tzn. za wysokie to rozumiem-duży powód do zmartwień, ale za niskie- wcale nie musi oznaczać, że jest źle? dobrze to wydedukowałem?(łał,ach ta moja inteligencja :) )



Ciśnienie jest za niskie tylko wtedy jeżeli występują z tego powodu zaburzenia hemodynamiczne. Jeżeli nie ma negatywnych objawów, wartość ciśnienia nia gra roli.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024