Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fantazje o ulicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
To ja tak dla porządku:

Usunąłem od momentu kiedy jestem tu modem myślę nie więcej niż dziesięć tematów.

Dziś jeden został zamknięty na prośbę założyciela, który odnalazł analogiczny w innym dziale, drugi poszedł się je*ać bo zrobił się kretyński czat zamiast rozmowy na temat. Cóż - nic nie poradzę na to że jak się pojawia po raz tysięczny taki sam wątek, bo autorowi nie chciało się użyć magicznych gogli, to userzy z miejsca wstawiają trzydzieści postów czystej złośliwości.

Proszę więc uprzejmie (żeby nie było - polityczna poprawność ;) ) wskazać mi te dziesiątki zamykanych tematów, kasowanych zanim się jeszcze pojawią :) Może niech się ich autorzy zgłoszą, czy coś?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
Sorki, ze tak post pod postem, ale mi sie przypomnialo a nie mam dzialajacej edycji ;)

Patrol co do urzadzen typu mp3 player, to osobiscie wogole nie uzywam. Raz ze moga prowokowac, a dwa nie wiem czy nie na tym forum ktos juz pisal, ze dodatkowo odcinaja od otoczenia i trudniej zauwazyc, jak zaczyna sie kolo Ciebie dziac cos podejrzanego.
Co do telefonow kom. to faktycznie, nieuzywanie poza domem byloby bez sensu. Jedynym wyjsciem bedzie chyba niewyciaganie telefonu, kiedy widzisz w poblizu podejrzanych typow, ewentualnie zostawic w domu, jesli nie musisz go akurat miec, a wybierasz sie powiedzmy gdzies, gdzie z duzym prawdopodobienstwem moglby sie komus spodobac ;)
Niestety, dopoki wladze nic nie zrobia, zeby zapewnic nam bezpieczenstwo, trzeba sie liczyc z jakimis niedogodnosciami albo przykrymi doswiadczeniami.
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
O cholera, podpadlem wladzom ;) AdamD nie unos sie ;) Ja nie zlosliwie, widac jakos tak sie zlozylo pechowo, ze w dniu dzisiejszym, w trakcie gdy pisalem odpowiedz, najpierw zniknal jeden watek, a pozniej nastepny zostal zamkniety :lol: Skad mialem wiedziec, ze akurat dzis wyrabiasz roczna norme? :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
Spoko spoko, jak się już uniosę to raczej po mnie widać :wink:
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
i slychac :) :wink:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy

W ten właśnie sposób powstała wiktymologia

Wstyd sie przyznac, ale musialem az sprawdzic co znaczy ten termin :oops: Faktycznie rozwiazywaloby to czesc problemow ;) Pozostaje jeszcze kwestia sposobu dzialania przeciwnika.


A teraz piszesz lepiej . Bo motywy dresów to ja mam głęboko w d..., razem z ich ciężkim dzieciństwem itd. Natomiast warianty zaczepek, "dialogi na dwa dresy i krojonego" zawsze poszerzają wiedzę
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy

wedlug mnie znajomosc motywow jest wazna i moze komus dupe uratowac. mozemy splycac wszystko do sytuacji kiedy juz walka jest nieunikniona, tylko czemu do cholery wiekszosc postow na forum mowi o jej unikaniu :?: A co pomoze skuteczniej uniknac kryzysowych sytuacji, jak nie umiejetnosc rozrozniania schematow, w ktorych wystepuja?


To juz nie sa motywy ale okolicznosci ;D nie interesuje mnie to czy ktos dostal za brzydki ryj to jest nie istotne ale to jak go zalisz jak dostal jest naprawde istotne, RobertP takze trafil w sedno
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
Ta, tylko ze sie nadal nie rozumiemy. Mi nie chodzi o motyw ciezkiego dziecinstwa, nie mam zamiaru siegac tak daleko. Chodzi mi o besposredni motyw dzialania. Czyli np. kasa albo zwykla chec dania komus w morde.
No darujcie, ale jak ktos bedzie tylko szukal ofiary do pobicia, to czy oddacie mu cala kase zegarek i telefon nie ma znaczenia. Po prostu wiecej stracicie przed lomotem. Wiec lepiej znac motyw ktory sprawca kieruje. A Wy mi ciagle wmawiace, ze ja probuje rozgryzac ich problemy rodzinne czy kompleksy :roll:
A okolicznosci to bardziej srodek dnia/wieczor, centrum miasta/ pusta ciemna uliczka itd. No chyba, ze ja juz po polsku nie rozumiem...
skorpiob skoro dla ciebie nie wazne za co ktos dostal, a wazne jak, to rozumiem ze oceniasz sytuacje powiedzmy nastepujaco:
ide sobie alejka w parku a tu naprzeciw widze 5 podpitych dresow, zachowujacych sie agresywnie. Mam na szyji dobrze widoczny zloty kajdan grubosci krowiego lancucha i rozmawiam akurat przez nowiutki tel. komorkowy. Ale to mnie na razie nie interesuje... Wiec docieram do nich, zastepuja mi droge, cos krzycza i jeden wali prawym prostym. W tym momencie zaczynam sie zastanawiac nad swoim polozeniem...
Ze niby tak to u Ciebie wyglada? :wink:
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
jak ktos napisze tak:
"ide sobie alejka w parku a tu naprzeciw widze 5 podpitych dresow, zachowujacych sie agresywnie. Docieram do nich, zastepuja mi droge, cos krzycza i jeden wali prawym prostym.Pewnie dostalem za zloty kajdan ktory mam na szyi albo za to ze przed chwila skonczylem gadac z ziomkiem przez moj calkiem nowiutki telefonik "
to co jest podkreslone moim zdaniem jest zupelnie nie istotne po co komu takie hipotezy(bo jak to nazwac??nigdy nie mozesz byc pewny za co dostales)
Jednak:
ide sobie alejka w parku a tu naprzeciw widze 5 podpitych dresow, zachowujacych sie agresywnie. przechodze kolo nich, jeden zastepuja mi droge, cos krzycza inni pojawiaja sie dookola mnie drech mowi.
-masz dwa zeta itp itp (caly dialog)
(wywiazuje sie walka??, uciekam?? itp)
to ma jakas wartosc wiesz jak to sie stalo mozesz wyciagac pozniej wnioskii uczyc sie na czyis bledach(bo przechodzenie kolo 5 podpitych drechow to blad)
Nie wazne za co dostajesz czy ktos Ci wali za twarz czy za co (bo nigdy nie mozesz byc pewien za co mozesz tylko wysówac hipotezy)ale schemat dzialn jest mile widziany obrony takze jaka blysneles gadka ze Ci sie udalo tysh ale to ze "dostalem w jape bo wyjelem nowy telefon" bo co to komu przecierz wiadomo za co mozesz dostac albo kogo wkur... albo masz cos cennego ... i juz ...
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
skorpiob sorki ale ja widze jakies sprzecznosci w tym co piszesz :wink: Bo skoro wiadomo za co mozesz dostac, to po co Ci dialogi do wyciagania wnioskow? ;)
A poza tym, jesli Ty masz nadzieje, ze trafisz na identyczna sytuacje jak ktos opisal i dialog bedzie wygladal identycznie, to chyba marne szanse nie? No a skoro piszesz o wyciaganiu wnioskow, to chyba chodzi Ci jednak o to samo co i mnie. Bo jesli motyw nie jest wazny, to niby identyczna gadka splawisz kogos kto chce Cie skroic i tego, ktory po prostu szuka dymu ? Mnie chodzi o to, ze jak wiesz, ze motywem jest np skrojenie, to mozesz dostosowac gadke do sytuacji. Wiec chyba tak czy inaczej motyw jest tu wazny, a sama gadka to juz tylko wykonanie zalozen ;)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
nie ludze sie tym ze bedzie ten sam koles i bede kims. Wiadomo za co mozna dostac a dialogi ... zawsze moze znależć sie cos nowego (nowy text inny niz znane 1 2 czy 5zl) :wink: Jesli Ty wiesz podczas "ataku" za co ma Cie ktos skroic to ok mozesz sie dostosowac ale po co to na forum nie wyciagniesz z tego wniosku by sobie pozniej pomóc oczywiscie mozna to napisac moze kiedys koms sie fartnie i uratuje sie tym samym textem (??) ale chodzi o to by skupic sie na calej reszcie. Zreszta nie pisalem ze w czasie wlasniej obrony to mnie nie interesuje bo moze uratowac tylek ale pisanie na formum jak wczesniej napisalem wniosków typu "chyba dostalem za kajdan na szyi" jest nie istotne sam chyba przyznasz
zreszta jak widze ani Ty nie przekonasz mnie ani ja Ciebie wiec zostawmy to :D
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy

Bo jesli motyw nie jest wazny, to niby identyczna gadka splawisz kogos kto chce Cie skroic i tego, ktory po prostu szuka dymu ?


Nie, gadki to nie role. Ale tak jak Cię uczą nie opuszczać gardy, tak istnieje "garda słowna". Byłem świadkiem w tramwaju
-Pożycz 5 złotych
-Nie mam drobnych
-To my ci rozmienimy

Nie "rozmienili" wtrąciłem się. Smarkateria straszna to była. Ale ofiara popełniła babola elementarnego.


Mnie chodzi o to, ze jak wiesz, ze motywem jest np skrojenie, to mozesz dostosowac gadke do sytuacji. Wiec chyba tak czy inaczej motyw jest tu wazny, a sama gadka to juz tylko wykonanie zalozen ;)


Żeby oni sami wiedzieli czego chcą. Zawsze mogą zmienić zdanie i co wtedy.
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
skorpiob nie chodzi mi o to, zeby powiedziec chyba dostalem za kajdan. Przeczytaj mojego pierwszego posta jak Ci sie zechce, to zobaczysz o co mi chodzilo. Podalem przeciez jakies mozliwe wyjscia z sytuacji.
Chlopaki jasne, ze sytuacja zawsze moze ulec zmianie, np. wskutek niewlasciwej gadki ;) Zwykle jednak jak juz Cie ktos zaczepia, to zazwyczaj cos mu zaswitalo w glowie i trzeba sie jak najszybciej zorientowac co ;)
Bo jesli mamy spamietywac dialogi z forum nie przypisujac ich do sytuacji danego typu to co? Koles rzuci tekst, my odpowiemy odpowiednim, po czym padnie niespodziewana odpowiedz i zaczniemy w myslach przewijac 1000 dialogow z forum ? Ja nie mowie, ze opisywanie sytuacji nie ma sensu, ale jak nie sluzy wyciaganiu bardziej ogolnych wnioskow, to sie na nic nie przyda.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
Oczywiście przeczytanie paru takich dialogów nie zaszkodzi, ale jak ktoś jest idiotą to nic mu nie pomoże, więc przede wszystkim myśleć i być czujnym wiele więcej nie zrobimy. No chyba, że są jakieś scenariusze krojenia, które wykorzystują dresiarze, takich rzeczach chętnie bym się dowiedział.


P.S. Szukałem for dyskusyjnych, na których by się wypowiadali dresiarze o tym jak kogoś skroili i nic nie znalazłem, co specjalnie dziwne nie jest.
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy

P.S. Szukałem for dyskusyjnych, na których by się wypowiadali dresiarze o tym jak kogoś skroili i nic nie znalazłem, co specjalnie dziwne nie jest.


a czy z działu nie zrobiła by się taka "melina" na budo, że każdy mistrz ( ale klawiatury ) opwiadałby tutaj jakieś dziwne , nie do końca prawdziwe, nie do końca coś wnoszące zdarzenia ?
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
Dran przeczytalem Towjego pierwszego posta juz dwano ale postanowilem odswierzyc swoja pamiec faktycznie podajesz wyjscia z sytuacji ale co ten pierwszy post wogole ma do motywów ??(moze poprostu siada mi czytanie zezrozumieniem :D ) Wogole debate zaczlismy od motywów agresora i ich mozliwych wypowiedzi na forum na temat "akcji" . Wychodzi na to ze przeszlismy na inne plaszczyzny niz rozpoczał sie wątek wiec nie porównujmy tego do pierwszego posta :D
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
OK, prosze moderatora o skasowanie tematu, bo okazal sie glupi :lol:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy
:rofl:

spoko temat, nie będzie kasowania 8)
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy

:rofl:

spoko temat, nie będzie kasowania 8)

Adam w Tobie to zero litosci :) :wink: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Fantazje o ulicy

No chyba, że są jakieś scenariusze krojenia, które wykorzystują dresiarze, takich rzeczach chętnie bym się dowiedział.

No ja mysle, ze sa jak najbardziej... Nie podejrzewasz chyba, ze taki dres, to romantyczny rozbojnik-artysta i za kazdym razem taki napad to nowe dzielo sztuki ;)

AdamD zlituj sie prosze... Jak mam teraz tlumaczyc przez 10 stron, ze motywem jest np. rabunek/chec pobicia a nie nieszczesliwe dziecinstwo i mam udowadniac ze pisalem o tym od poczatku to mi sie nie chce... Wiem, ze bylem wobec Ciebie wyjatkowo niesprawiedliwy, ale badz lepszym czlowiekiem i oszczedz mi meczarni :wink: :) :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024