Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiazka o Krav Maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Ksiazka o Krav Maga
Ktoregos pieknego dnia zrobilem sobie mala wycieczke po ksiegarniach. W pewnym momencie zauwazylem na polce ksiazke Imi Lichtenfelda Krav Maga How do you defend yourself. Slyszalem dobre opinie o niej i nie kosztowala zbyt wiele, wiec ja kupilem. Ksiazka okazala sie totalna klapa. W zasadzie nie uporzadkowana merytorycznie, nielogiczny sposob dobrania materialu (techniki malo przydatne) zupelnie ja dyskwalifikuje jako podrecznik. Osoba nie znajaca KM wyrobi sobie raczej negatywna opinie na jej temat.
Zdecydowanie odradzam wszystkim.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
szkoda zwlaszcza, ze z tego co wiem to jedyna ksiazka o KM.
I miala byc przetlumaczona na jezyk polski
  • 0

budo_marcello
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
Podobno ta książka jest dostępna tylko w sprzedaży wysyłkowej IKMP w cenie 90,-pln(bez kosztów przesyłki) i jest jedynie w języku angielskim oraz bez prawa do rozpowszeniania w księgarniach i innych tego typu punktach sprzedaży.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga

oraz bez prawa do rozpowszeniania w księgarniach i innych tego typu punktach sprzedaży.


W Polsce pewnie tak
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
Sorry. Zapomnialem napisac ze w tej chwili mieszkam w Wielkiej Brytanii. Kosztowala ona 13£ co na tutejsze warunki to raczej niewielka kwota, gdzie np ksiazki o karate kosztuja okolo 20£, a o BJJ w granicach 20-30£.
Co do rozpowszechniania w ksiegarniach nie wiem czy to nie jakies widzi mi sie IKMP, gdyz jest to oryginalne wydanie izraelskie, a nie lokalny przedruk.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
Jest jeszcze jedna książka o Krav Maga- David Kahn: "Krav Maga- the contact combat system of the israel defense forces". Nic specjalnego, przegląd podstawowych uderzeń i obron, nie ma nawet zdjęć, a tylko rysunki.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga

Ktoregos pieknego dnia zrobilem sobie mala wycieczke po ksiegarniach. W pewnym momencie zauwazylem na polce ksiazke Imi Lichtenfelda Krav Maga How do you defend yourself. Slyszalem dobre opinie o niej i nie kosztowala zbyt wiele, wiec ja kupilem. Ksiazka okazala sie totalna klapa. W zasadzie nie uporzadkowana merytorycznie, nielogiczny sposob dobrania materialu (techniki malo przydatne) zupelnie ja dyskwalifikuje jako podrecznik. Osoba nie znajaca KM wyrobi sobie raczej negatywna opinie na jej temat.
Zdecydowanie odradzam wszystkim.


A może to jest wersja po hebrajsku ... spróbuj przerobić cały materiał raz jeszcze, tym razem zaczynając od ostatniej strony :lol:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
Bo to na pewno ksiazka dla krawmagowych przedszkolakow. Dalej hierarchia przebiega tak - dla cywili (palec wpychamy w oko na 2 cm), teraz (tajemna) tylko dla wybrancow-profesjonalistow (palec wkladamy na 4 cm).
K_P
  • 0

budo_ttadekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z gór wysokich, chlodnych i skalistych

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
tez zamierzalam zakupic ta ksiażke ale znajomy odradzil znacznie bardziej oplaca sie zainwestowac w materialy filmowe lepiej wszystko widac i latwiej sie lapie
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
tia... na pewno czegoś sie nauczysz czy to z książki czy to z materiałów filmowych bez trenera :roll: powodzenia
  • 0

budo_ttadekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z gór wysokich, chlodnych i skalistych

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
tu sie zgadzam ze trener jest najwazniejszy jednak jezeli mialbys wybrac miedzy ksiazka a filmem to co bys wybral??
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
OLAFF
ksiazka jest po angielsku, probowalem od poczatku, probowalem od konca nawet wyrywkowo ze srodka. Za diabla nie moge pojac o co w niej wlasciwie chodzi.
  • 0

budo_ttadekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z gór wysokich, chlodnych i skalistych

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze;)
  • 0

budo_marcello
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga

OLAFF
ksiazka jest po angielsku, probowalem od poczatku, probowalem od konca nawet wyrywkowo ze srodka. Za diabla nie moge pojac o co w niej wlasciwie chodzi.

może twój angielski nie jest jeszcze na odpowiednim poziomie aby zrozumiec to co napisano w tej książce? :lol:
  • 0

budo_bio`[m]a[dma]x
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:B.R.V. / Burkina Faso / New Reno

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
Więc tak, jest takie nrzedzie jak DC++, emul, torrent i powiem szczerze tam jest wszystko (czasem trzeba sie uzbroić w cierpliwość) ale jak ja zaczynałem to pierwsze co zrobiłem po pierwszym treningu to nasiekałem przeróżne kombinacje słów kravmaga, krav-maga, krav maga [nawet od jakiegoś buca zassałem plik o nawie kraf-maga :))) ], a potem sortowanie.
i ową książkę z tego co pamiętam w postani PDF mam (jak komuś zależy to mogę odszukć)
ale szczerze jak przedmówcy mówią , zero chronologii, i w rzeczywistości to ja z niej nie skorzystałem wcale, filmy co innego (zwłaczsza pokazy krav albo klatkofe walky :)
na filmie widać co i jak i sobie można zwolnić i przejżeć n x...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
Thufir Hawat
Co ciekawsze w ksiegarni angielskiej ksiazka Khana wydana w GB jest drozsza od ksiazki Lichtenfelda wydanej w Izraelu... Co do zawartosci tej pierwszej calkowicie sie z Toba zgadzam.
  • 0

budo_kodziro_17
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KORONA KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
"bio`[M]a[DMA]x" ja bylbym zainteresowany ta ksiazka , a takze innymi pozycjami jakie posiadasz!! daj znac na gg (nawet przy czerwwonym slonku) lub privie to sie dogadamy !! thx
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
Tja, najwięcej się nauczycie z pokazów kravki. ;)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
Książka "How to defend yoursef against armed assault",
to nie podręcznik samoobrony mający na celu naukę techniki z książki (na podstawie tekstu i obrazu), to raczej przegląd, coś w rodzaju małej encyklopedii KM - (technik KM z bronią, a więc mamy tu noże, pałki, pistolety, karabiny). Uczyć się z tej książki jest ciężko (tak jak i odradzałbym uczenia się czegokolwiek z encyklopedii), ale stanowi ona świetną pomoc metodyczną dla instruktorów, jest jakiś kłopot - luka w wykształceniu (czy też pamięć zawodzi, he he) otwiera się książkę pod hasłem np:... obrona przed kijem z góry - i wszystko jasne.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka o Krav Maga
Ukazal się też podręcznik World Krav Maga Federation, pokazujący techniki na poszczegolne stopnie. Tez nie mozna się z tego nauczyć KM, ale stanowi użyteczny bryk przypominajacy jakie techniki uzywa sie do rozwiazania poszczegolnych problemów. Duzo zdjęć, mało tekstu, 166 stron formatu A4. Dostepne tez jest DVD na ktorym pokazane są te techniki.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam, Thufir
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024