Skocz do zawartości


Zdjęcie

KAsk bokserski?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

KAsk bokserski?
Czy w Waszych sekcjach trenujecie w kaskach?

Dołączona grafika
  • 0

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: KAsk bokserski?
Trenujecie, te z poliwęglanową szybą raczej niż klasyczne otwarte.
Sugerowałbym uzywanie cienkiej bawełnianej balaclavy (kominiarki) takiej jak czasem na motor sie uzywa. Pot tak nie przeszkadza, kask pewniej siedzi i sie nie slizga nawet po mocnym uderzeniu.

Uczucia mam mieszane - z jednej strony pewne rzeczy można robić śmiało, ale z drugiej pole trafienia jest dużo większe, niektóre uderzenia (podbródkowy) potrafią kask przekręcić. Na pewno bardzo przydaje się dziewczynom bo pomaga przełamać oba rodzaje lęku przy uderzeniu (lęk przed otrzymaniem uderzenia i przed uderzeniem z większą siłą w twarz agresora/sparringpartnera). Kiedyś biłem się z gościem ubranym w taki kask, kamizelkę ochronną, nabiodrki do niej, nagolenniki i rękawice - trochę się za bardzo rozkręciłem i przez nieuwagę lekko go ogłuszyłem (kopnięty schylił się i dostał "młotek" na kask/wierzch głowy). Nie jest to więc tak pełna ochrona (mówię ciągle o wersji z szybą) jak na przykład RedMan uzywany w nauce samoobrony kobiet albo w profesjonalnym szkoleniu strzelania bojowego. Jako pomoc naukowa rzecz jest dobra, ale na pewno nie polecałbym sparowania tylko w kaskach. Aha - zamknięty kask nie zwalnia z noszenia szczęki.

Jako plusy ponadto wymieniłbym - dobre dla ludzi którzy ze względu na pracę (wygląd) nie mogą raczej chodzić parę dni z "Reksiem" na oku, dobre dla osób po niedawnych uszkodzeniach nosa (ostatni sparring miałem w kaskach bo na poprzednim kolega mankut mi zasadzil pare szybkich prostych z kontry, bez kasku bym sie nie bil bo szkoda nosa spuchnietego).

Podkreślam, że moje uwagi odnoszą się do kasku zamkniętego z szybą poliwęglanową (taką z jakiej robi się np zasłony do kasków hokejowych). Kask otwarty miałem na sobie tylko parę razy i trudno mi mówić o jego ewidentnych zaletach (ochrona skroni i kości jarzmowych) coś więcej.
  • 0

budo_cfd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: KAsk bokserski?
Mateusz, gdzie "upolowałeś" ten kask z osłoną poliwęglanową?
Ja widziałem je tylko na zagranicznych stronach, a chciałbym sobie taki sprawić.
U mnie w okolicy są tylko z kratą, ale ona bardzo ogranicza pole widzenia.
  • 0

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: KAsk bokserski?
Shogun robi/sprowadza takie (stemplują swoje logo w każdym razie) na ich stronie kosztuje 255pln, ale nie ma fotki. Jest parę rozmiarów, co do kolorów widziałem niebieskie i czerwone tylko.
  • 0

budo_cfd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: KAsk bokserski?
Dzięki Mateusz :-)
Będę musiał kupić "w ciemno" bo fotki jaknazłość nie dali :evil:
Czy może coś jak ten?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cfd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: KAsk bokserski?
Kurcze, nie wchodzi obrazek, w takim razie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: KAsk bokserski?
Zgadza się, dosyć podobny, wydaje mi się że ten Shoguna ma masywniejsze materacowanie trochę. Tak samo jak ten w linku rzep do zapinania jest z tyłu, na potylicy. Mam jakieś 60cm obwodu głowy i na mnie "L" siedziało dobrze, ale mówię - kominiarka się przydaje bo kask jak się spocisz potrafi się przekręcić. Poza tym jeśli to sprzęt "na grupę" to jest higieniczniej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024