Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
Kilka uwag (moze i nikogo to nie bedzie interesowac, no, ale mimo tego):

- nigdy nie czerpalem profitow z nauki systemu kravmaga
- nigdy nikt mi nie placil za udzial w zajeciach walki nozem
- interesuje mnie sport, a nie Tzw. "ulica", a moja aktywnosc jako trenera traktuje jako hobby i jesli mialbym rozpatrywac to w kategoriach fiannsowych, to lepiej jakbym rzucil to wszystko w pizdu i zajal sie wlasnym treningiem i rowojem, bo "trenerstwo" to bardzo czasochlonne zajecie

- odczuwam jednak satysfakcje, ze ktos po roku u nas - poprawnie boksuje, potrafi zachowac sie w parterze, poprawil kondycje - a czasami zmienil na lepsze swoje zycie, czy osobowosc

- nie uwazam sie z mistrza w zadnej dziedzinie - nadal sie ucze - uczestniczac w seminariach, obozach szkoleniowych etc. - i jak sadze, majac uprawnienia (odpowiedni dyplom), zgromadzilem takze odrobine wiecej wiedzy niz Ci, ktorzy uczeszczaja na zajecia u nas (chyba, ze ukrywaja przede mna swoje umiejetnosci z nieznanych mi przyczyn)

- rozumiem, ze taka uwaga - "a poza tym chłopaki z sekcji bjj będą mieć pewnie dużo przyjemności turlając się z tobą przez prawie cały trening po macie" - jest ostrzezeniem, troska o "slaba plec"?

- nie wykluczam, ze uczestniczace w treningach kobiety, wejda w zwiazku glebsze niz "treningowe".
Uprawiajac okolo 10 lat kyokushin widzialem, ze sporo chlopakow i dziewczym - z dojo trafilo prosto na slubny kobierzec. Mam jednak swiadomosc, ze kontakty miedzy plciami nie zawsze maja taki epilog, A ktos, ze zwiazku moze wyjsc z poczuciem krzywdy i wykorzystania. Nie mam jednak na to zadnego wplywu

- uwage o moim "ego" przyjmuje z calym szacunkiem i chce ja odebrac zawsze jako sygnal wart rozwazenia, majac w pamieci stara sentencje, ze nie ma prawdy absolutnej.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
Zwierzu ale o co konkretnie walczysz? :D
stary wyluzuj, nie odbieraj każdego komentaza tak osobiscie bo sie spocisz... :D
wracając do tematu
co jest złego w tym żeby dziewczyna cwiczyła bjj?
ZAWSZE czegoś sie nauczy.
pozatym potencjany gwałciciel dązy do gardy ( chodzi o to ze chce sie znalęźć między nogami ofiary) więc można mu wyciągnąć balache jak ręce zostawi na klacie a pewnie zostawi żeby se pomacać :X
oczywiście zaraz to podważysz w kultralny sposób, wierze w Ciebie.
ale na razie nie zaproponowałeś nic oprócz nauki uciekania(zgodziłeś sie z Novocainem więc tak to zrozumiałem)
czasm NGS(NiemaGdzieSpier....) i co wtedy...propnując jej jakis trening zwiększamy jej szanse, proste.
a może zaproponuj jej sztukę walki która Ty cwiczysz?
pzdr gnz santo
ps. więcej luzu, mniej osobistych wycieczek...
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

bjj,krav maga, sambo czy cokolwiek innego nijak sie ma do 3-4 kolesi bez skrupulow

jest to tak oczywiste że nie wiem po co o tym wspomniano nie po to chodzi się na treningi sw żeby samotnie pokonywać jakieś duże grupy przeciwników

moim zdaniem bardzo dobre dla dziewczyny jest bjj jak już ktoś wspomniał jest najlepsze do obrony przed gwałtem a tego chyba boi sie bardzo wiele kobiet czego mężczyźni mogą nie rozumiec bo im raczej gwałt nie zagraża przynajmniej ja takich obaw nie mam:P dobrze by było jak by w tym klubie do którego pójdziesz było też sporo technik judo lub zapasów tródniej będzie cię wywrócić a nawet jak upadniesz to bezpieczniej
w bjj technika jest ważniejsza od siły no chyba że napadnie was pudzian niektórzy myślą że taki jest standardowy napastnik
gdzieś przeczytałem że w większości przypadków kobiety są gwałcone przez osoby im znane a jak zaczniesz się zdecydowanie bronića to jakoś sobie nie wyobrażam żeby wujek sąsiad czy kolega dalej miał ochote na harce
nie wiem kto ustalił takie limity że do 70kg kobieta nie ma szans i że wymagane jest 7 lat treningu może jeszcze napiszecie ile ma wyciskań na klate

ps a i tak najczęściej kobiey są lane przez mężów więc może panowie przestańcie bić swoje żony dziewczyny to mniej kobiet będzie musiało chodzić na sztuki walki
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
Kubusiu Puchatku,Gonzo! Miło,że wasze posty są utrzymane w duchu poszanowaniu prawa bliźniego(czyli Zwierza :wink: )do odmiennego czasem spojrzenia na poruszane kwestie :D Mam nadzieję,że tak już pozostanie -albowiem nie w moim jest zamiarze siać ferment emocjonalny i zamieszanie na tym forum,a pragnieniem jest aby konstruktywność dysputom wszelakim tutaj przyświecała :D Jak już wcześniej pisałem -z ubolewaniem konstatuję ,że niestety polską przywarą jest wywyższanie swojego ,a opluwanie czyjegoś(co ma miejsce w polskim światku sztuk walki-bo bywając na zachodzie i północy europy w klubach SW nie dostrzegłem żadnej nienawiści czy chociażby animozji między szkołami SW,trenerami czy uczniami...a wręcz swoistą solidarność ludzi ,którzy trenują nawet bardzo odmienne sztuki walki gdzie czynnikiem ich łączącym jest właśnie trenowanie sztuk walki.Ale cóz! polska "kultura" i miłość do bliźniego jest wręcz przysłowiowa i dość dobrze znana w świecie :D A wracając do tematu samoobrony dla kobiety- to najlepiej ten temat jest rozwinięty w działe o tej tematyce.Moim zdaniem- trenowanie systemu grapplingowego przez kobietę o przeciętnych cechach psycho-motorycznych MOŻE przynieść pewien efekt po latach żmudnych treningów.Jesli w technikę grapplingową nie będzie włozona odpowiednia siła potrzebna do tego aby ta technika była efektywna to technika ta będzie"martwa"...oczywiście ta siła nie musi przewyższac siły napastnika,ale musi sprawic ,że technika "zadziała".Judoczka to zawodniczka wiele lat trenująca wyczynowo,która w czasie wieloletnich treningów wykształciła cechy potrzebne do efektywnego zastosowania technik i rzeczywiscie na macie może sprawiać pewne kłopoty swoim kolegom...ale w sytuacji ulicznej -ok.70-80% umiejętności ulega "zanikowi" z powodu powstałych -niekorzystnych czynników emocjonalno-fizycznych (np.warunki terenowe)i to co wspaniale "wychodziło"na macie -nie będzie "działać" na betonie ulicznym.W przypadku słabiej wytrenowanej amatorki te 30-20% pozostałych umiejętności już absolutnie nie wystarczy aby sobie poradzić. Nie może być mowy o "walce"przeciętnie wytrenowanej kobiety nawet ze słabym fizycznie napastnikiem.Jeśli napadający decyduje się na agresję oznacza to ,ze jego osobowość i fizyczne cechy posiadają predyspozycje do takiego kroku czyli zapewne będzie on bezwględny i agresywny i silny.Nie rozpatruję tu "podchodów" do kobiety podchmielonego jej kolegi na imprezie.GONZO! treningi którymi ja się zajmuję nie nadają się dla kobiety....ale polecałbym kobietom siłownię i naukę wyzwalania agresji przeciw napastnikowi i odpowiednie uderzenia , kopnięcia,używanie paznokci i zębów(to kobiety mają niejako w genach)-pomijając to,że powinny używać w pierwszej kolejności odpowiednich przedmiotów do obrony....i natychmiastową ucieczkę.Pozdrawiam!
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

.........ble ble ble banialuki ble ble........................ .Moim zdaniem- trenowanie systemu grapplingowego przez kobietę o przeciętnych cechach psycho-motorycznych MOŻE przynieść pewien efekt po latach żmudnych treningów........................w sytuacji ulicznej -ok.70-80% umiejętności ulega "zanikowi" z powodu powstałych -niekorzystnych czynników emocjonalno-fizycznych (np.warunki terenowe)i to co wspaniale "wychodziło"na macie -nie będzie "działać" na betonie ulicznym.W przypadku słabiej wytrenowanej amatorki te 30-20% pozostałych umiejętności już absolutnie nie wystarczy aby sobie poradzić. Nie może być mowy o "walce"przeciętnie wytrenowanej kobiety nawet ze słabym fizycznie napastnikiem.

znowu pojawiają sie jakieś procenty i warunki konieczne żeby można sie było bronić skąd bierzesz te dane

Jeśli napadający decyduje się na agresję oznacza to ,ze jego osobowość i fizyczne cechy posiadają predyspozycje do takiego kroku czyli zapewne będzie on bezwględny i agresywny i silny.

a to dziwne bo już kilka razy czytałem że jak kobieta sie broni to ma dużo większe szanse że napastnik się zniechęci i wycofa za dużo filmów się naoglądałes

.Nie rozpatruję tu "podchodów" do kobiety podchmielonego jej kolegi na imprezie

dlaczego nie
ps. powinno być jej podchmielonego kolegi
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
Ciesze sie Zwierzu, ze doszlismy do porozumienia. Wiekszosci z nas w stresie zawodow, czy walki ulicznej ucieka gdzies te 70 proc. umiejetnosci. To prawda.
Jesli chodzi o nas zyjemy w zgodzie z innymi stylami. A z judo szczegolnie.
K_P
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

Judoczka to zawodniczka wiele lat trenująca wyczynowo,która (....) rzeczywiscie na macie może sprawiać pewne kłopoty swoim kolegom...ale w sytuacji ulicznej -ok.70-80% umiejętności ulega "zanikowi" z powodu powstałych -niekorzystnych czynników emocjonalno-fizycznych (np.warunki terenowe)i to co wspaniale "wychodziło"na macie -nie będzie "działać" na betonie ulicznym.


Posparuj z judoczka na macie, a pozniej "na betonie ulicznym".

Potem opisz nam, jak to jej technika "na betonie ulicznym" nie dzialala - o ile bedziesz w stanie cos napisac... :)

Ja tam bym z judoczkami i zapasniczkami na betonie walczyc nie chcial.....
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

Ciesze sie Zwierzu, ze doszlismy do porozumienia. Wiekszosci z nas w stresie zawodow, czy walki ulicznej ucieka gdzies te 70 proc. umiejetnosci. To prawda.
Jesli chodzi o nas zyjemy w zgodzie z innymi stylami. A z judo szczegolnie.
K_P

Puchatku! Ja również jestem zadowolony z naszego dojścia do porozumienia i mam nadzieję,że twoje podejście do "życia w zgodzie z innymi stylami" będzie stale znajdowało odzwierciedlenie w przyszłych twych postach.
Pozdrawiam!
Zwierzu :wink:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
zwierzu: zalecasz dziewczynom ucieczkę, co sensowne jest, ale pamietaj, że faceci na ogół szybciej biegają :) i umiejetność walki może sie dziewczynie mimo wszystko przydać.
sam ważę 65 kg i w naszej sekcji wiekszośc facetów jest ode mnie przynajmniej 10kg cięższa więc wiem jak odczuwa kobieta :) :) :)
przewagę masy i siły przeciwnika. W sekcji z chłopakami silniejszymi i cięższymi o takim samym poziomie wytrenowania wygrywam nie więcej niż 20-25% sparingów, ale ostatnio zrobiłem sobie sparrind z kumplami spoza bjj (kick i kravka). Obie walki zakończyły sie w niespełna minutę poddaniem przeciwników, a obaj są ode mnie ciężsi. Techniczna przewaga miedzy poczatkującym bjjotowcem a laikiem w sprawach parteru jest druzgocząca, wieksza niż przewaga świeżego np. boksera nad laikiem.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

zwierzu: zalecasz dziewczynom ucieczkę, co sensowne jest, ale pamietaj, że faceci na ogół szybciej biegają :) i umiejetność walki może sie dziewczynie mimo wszystko przydać.
sam ważę 65 kg i w naszej sekcji wiekszośc facetów jest ode mnie przynajmniej 10kg cięższa więc wiem jak odczuwa kobieta :) :) :)
przewagę masy i siły przeciwnika. W sekcji z chłopakami silniejszymi i cięższymi o takim samym poziomie wytrenowania wygrywam nie więcej niż 20-25% sparingów, ale ostatnio zrobiłem sobie sparrind z kumplami spoza bjj (kick i kravka). Obie walki zakończyły sie w niespełna minutę poddaniem przeciwników, a obaj są ode mnie ciężsi. Techniczna przewaga miedzy poczatkującym bjjotowcem a laikiem w sprawach parteru jest druzgocząca, wieksza niż przewaga świeżego np. boksera nad laikiem.

wiesz co odczuwa kobieta?! :D no to pogratulować empatii! :D pogratulować! :) wyobraź sobie dziewczynę w spódniczce i w szpileczkach jak "wchodzi" napastnikowi w nogi :lol: w ciemnym zaułku...sądzę ,że byłby on miło zaskoczony taką szybką reakcją dziewczyny :D ...no ,ale zakładając że powaliła napastnika i robi natychmiastowy dosiad(spódniczka zapewne kusząco podwinęłaby jej się do góry) co sprawiłoby niewątpliwe zadowolenie złoczyńcy :) ...nie mówiąc już o wyciąganiu balachy między swoimi nóżkami :D ...ale gdyby tak się stało ,że napastnik już by się znalazł między nogami owej dziewczyny będącej w spódniczce i ona chciałaby zrobić wyuczone na treningach trójkątne duszenie nóżkami on wtedy być naprawdę bardzo mile zaskoczony jej reakcją :) ....A poważnie-UCIECZKA kobiety powinna nastąpić po jej błyskawicznej i agresywnej reakcji obronnej na atak napastnika przez użycie przedmiotów,paznokci,zębów,dźgnięć w oczy,uderzeń i kopnieć.Bez wzgłedu na płeć-łatwiej i szybciej uderzyć niż złapać i przewrócić -nie mówiąc o zakładaniu dźwigni(zwłaszcza w stresie i warunkach ulicznych)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

Bez wzgłedu na płeć-łatwiej i szybciej uderzyć niż złapać i przewrócić -nie mówiąc o zakładaniu dźwigni(zwłaszcza w stresie i warunkach ulicznych)

A z tym ze nie napewno, ja pamietam ze od dzieciaka z bratem sie tarzalem po ziemi jak sie bilismy :?
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
A z tym,że akurat na pewno! :D Ja pamiętam,że od dzieciaka z kumplami zawsze zaczynaliśmy napierdzielańsko w stojeniu :D ...a dopiero potem ewentualnie robiliśmy gwałtownego "niedźwiadka" :) ....i po chwili znajdowaliśmy sie w pozycji horyzontalnej :) aby bombardować :wink: tego który był pod spodem :)
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
Jak widzę, już od kilku dni próbujecie panowie dojść do tego jaka forma samoobrony jest najepsza dla kobiety. Pewnie za jakiś czas doszlibyście do wspólnych wniosków, ale żeby wam to ułatwić to może powiem co ja na ten temat myśle, jako kobieta. To czy lepsze jest kopanie i uderzanie od jakiś technik obronnych w parterze, to zależy w dużej mierze od tego w którym momencie kobieta zrozumie, że grozi jej poważne niebezpieczeństwo i może użyć siły. Prawda jest taka, że kopanie i uderzanie w przypadku, gdy ma je zastosować kobieta może się przydać tylko kiedy wyprzedza atak. Czyli tak naprawdę kobieta ma nikłą chwilę na podjęcie decyzji. Jeśli kobiety miały by reagować kopem w jaja na każde świńskie gadki podchmielonego faceta, to z każdej imprezy połowa gości wychodziłaby zgięta w pół ;-) . W 99,9% na takiej gadce się kończy, ale gdy zaczyna się robić naprawdę groźnie to na kopnięcie robi się za późno, a wtedy przydały by się według mnie właśnie jakieś techniki wyswobadzania się z uścisku, wyjścia z parteru, uderzenia w czułe punkty itp. Dlatego uważam, że jedna sztuka walki nie jest w stanie nauczyć kobiety zachowania w takich sytuacjach i nauczyć wszystkich typów technik obronnych. Najlepiej było by wybrać jakąkolwiek sztukę walki kierując się indywidualnymi preferencjami, a równolegle przejść się na specjalistyczny kurs samoobrony dla kobiet. Taki organizowany np. przez policję z zajęciami teoretycznymi i praktyką, bo tak naprawdę to każda sztuka walki ma jakieś braki jeśli chodzi o samoobronę dla kobiet. Takie jest moje zdanie HOWGH! :-)

BTW, piszecie, że w stresie walki ulicznej ucieka 70% umiejętności wyniesionych z treningu. No i racja, ale im więcej będzie się umiało na treningu, tym relatywnie więcej, nawet odejmując te 70%, będzie się umiało zastosować w sytuacji zagrożenia. Faktem jest, że żadna technika nie pomoże, jeśli nie będzie wykonana odruchowo. A odruch, tj. podniesienie gardy, strzał w twarz, czy zaciśnięcie rąk na szyi, może nieźle zaskoczyć agresora.

Acha, jeszcze jedno:

Nie może być mowy o "walce"przeciętnie wytrenowanej kobiety nawet ze słabym fizycznie napastnikiem

No nie rób z nas kalek! Piszesz o podstawowym znaczeniu siły fizycznej, a w następnym zdaniu piszesz, że nie jestem w stanie powalczyć ze słabszym fizycznie napastnikiem! Dobrze, że parę razy miałam okazję się sprawdzić w walcę ze słabszym facetem, więc mogę cię z całą pewnością wyprowadzić z błędu. Bo nie masz racji ;-)
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
Aikido to styl walki nastawiony glownie na atak :roll: [/quote] Sorki tu bym się nie zgodziła......Na obrone przed atakiem
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
[quote name="budo_Czarna"]Aikido to styl walki nastawiony glownie na atak :roll: [/quote] Sorki tu bym się nie zgodziła......Na obrone przed atakiem[/quote]
http://www.forum-kul...showtopic=69688

edit
PS. Da autorki tematu: bylas juz u nas na bjj? :-)
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
no ja nie mówie o całym Aikido ale o tym co my robimy u nas na macie....
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
ronja! jak najbardziej masz prawo do własnego zdania ......ale nie wiem czy wzięłaś pod uwagę fakt,że generalnie sprawę ujmując - samiczki :wink: nie mają genetycznych uwarunkowań do walki.........szczególnie do walki z samcami 8)
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
Nie mają genetycznych uwarunkowań? Widziałeś kiedyś jak samica walczy o swoje młode? Ograniczając się tylko ssaków, gdzie chyba nie ma wypadku, alby samice były silniejsze od samców swojego gatunku, to nie możesz twierdzić, że nie są zdolne do walki. A czym my fizycznie różnimy się od zwierząt?

Kiedyś na temat samiczek i samców i ich zdolności do walki bardzo rzeczowo wypowiedział się Pawel Drozdziak. Dlatego pozwoliłam sobie wyszperać jego odpowiedź w podobnej kwestii z formum samoobrony kobiet i zacytować jego słowa, bo zgadzam się z każdym jego zdaniem, więc oszdzędzi mi to pisania. Jak znajdziesz czas to rzuć na to okiem.

Z kobieca agresja to jest tak, ze jak slyszysz od urodzenia, ze nie jestes do czegos stworzony i ze Ci nie wypada chocby myslec o tym, to logiczne, ze nie bedziesz w tym dobry. Czlowiek chce byc w tym dobry za co moze zostac pochwalony, a nie w tym, za co bedac dobrym moze zostac wysmiany albo uznany za dziwadlo. Nawet jak Ci pojdzie dobrze w czyms, czego od Ciebie nikt nie oczekuje, to sie bedziesz z tym czul jakos niezrecznie i ten wlasnie efekt dziala u kobiet. Jest to dokladnie tak jakby Ciebie ktos chwalil za to, ze masz piekne dlugie rzesy i zgrabne nogi. Wielu facetow mogloby sie wrecz obrazic za takie stwierdzenie, nie?
Natomiast jesli chodzi o geny i wrodzona zdolnosc psychiczna kobiet do walki i samoobrony, to z punktu widzenia etologii nie ma podstaw zeby twierdzic, ze kobiety roznia sie od mezczyzn na niekorzysc. Nawet przeciwnie.

Nie ma w przyrodzie gatunku, w ktorym zaatakowana przez drapieznika samica broni sie mniej zazarcie niz samiec. Ludzie sa natomiast jedynym gatunkiem, ktory wychowujac mlode aktywnie zacheca samce do konkurencyjnosci i jednoczesnie aktywnie zniecheca do niej samice.
Stad tylko u ludzi widac tu wyrazna roznice.

U wiekszosci ssakow jest tak, ze samce walcza s p o r t o w o o akceptacje samic. Nie tocza wtedy w a l k i r e a l n e j, tylko tocza rytualne przepychanki z porykiwaniem, w ktorych w pewnym momencie jeden sie poddaje i w tym momencie agresja konkurenta sie konczy. To nie jest walka, tylko rytual godowy ktorego gotowe sekwencje zachowan sa uruchamiane przez testosteron. Samice tego rzeczywiscie nie maja, ale to co testosteron uruchamia, to nie jest agresja typu "killer instinct" tylko sklonnosc do popisow. Testosteron to co robi, to naklania samca - na przyklad mezczyzne - do zwracania na siebie uwagi samic. Do popisow.
Popisow, bo on po prostu samca nakreca seksualnie i samiec musi wtedy cos wykombinowac, zeby te samice podejsc.
Te popisy faktycznie moga, ale wcale nie musza byc realizowane w formie fizycznych atakow na inne samce. To zalezy po pierwsze od gatunku (niektore gatunki tak maja, ze jak samcowi dasz testosteon, to on tanczy, a nie sie bije, albo stuka sobie w klate) a po drugie od tego czegbo sie ten samiec wyuczy. Forma popisow jest rozna u roznych gatunkow i takze zroznicowana u roznych naczelnych. Wcale nie zawsze jest to fizyczna walka i nie ma dowodow na to, ze homo sapiens ma wrodzona sklonnosc akurat do atakowania fizycznego pod wplywem testosteronu.

Co zas do samic, to u wszystkich gatunkow ssakow walcza one w trzech przypadkach - w obronie przed drapieznikiem, w obronie mlodych i podczas polowania. Kazdy z tych wypadkow jest walka na smierc i zycie a nie walka popisowa i wlasnie do takiej walki - bez ograniczen - jest dostosowana biochemia i system nerwowy samic. Takze kobiet.
Facet walczy z powodu ambicji i walczy tak, zeby go doceniono, zas kobieta walczy kiedy ja zmusisz i walczy po to, zeby przezyc.


  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
samiczki na łonie dzikiej przyrody-jeśli są zmuszone do obrony młodych-owszem walczą zaciekle,ale zauważ że zaatakowane bezpośrednio-nie wykazują już takiej determinacji do walki ,a zdecydowanie do ucieczki.Podobnie jest w świecie ludzi-kobieta może się zdobyć nawet na wysiłek ponad swoje siły aby walczyć o swoje dziecko ,natomiast zaatakowana bezpośrednio przez napastnika nie wykazuje generalnie determinacji do walki...i dlatego sugerowałem aby podczas treningu samoobrony-zamiast uczyć się rzutów przez biodro,obaleń ,wejść na nogi,dźwigni czy duszeń-uczyła się wyzwalania agresji aby zastosować techniki dźgnięć, uderzeń,kopnięć,gryzienia,drapania.....
Pozdrawiam!
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

dlatego sugerowałem aby podczas treningu samoobrony-zamiast uczyć się rzutów przez biodro,obaleń ,wejść na nogi,dźwigni czy duszeń-uczyła się wyzwalania agresji aby zastosować techniki dźgnięć, uderzeń,kopnięć,gryzienia,drapania.....
Pozdrawiam!


a nie można uczyć się tego i tego?
czasem same krzyki i drapanie nie pomagają
dodatkowe umiejętności napewno nie zaszkodzą

acha i czemu ciągle piszecie o wejściu w nogi chyba nawet doświadczeni zapaśnicy tego na ulicy nie stosują
może jeszcze kobiety mają robić suplesy i inne siłowe techniki ?

ja jeszcze raz polecam bjj albo judo przynajmniej diewczyna jak troche powalczy będzie umiała realniej ocenić swoje możliwości
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024