Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskryminacja kobiet na macie ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

budo_# tenshi #
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mała Polska mieścinka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
no tak wiem cos o tym ze faceci jak widza drobne dziewuszki na macie to sie ich boja.. oj cos o tym wiem...

co do podzielania zdan.. to nie podzielam wszystkich.. ale kazdy wypowiada to co mysli.. kazdy ma inne zdanie...

z pozdrowieniami #tenshi#
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

Jedno ale. Kobiet, które przychodzą na matę z celem uczenia sie budo to jest baaaardzo mało. One owszem - przyjdą żeby poćwiczyć /ładnie wyglądać, zrzucić to i owo/, poplotkowac, poznać nowych ludzi, poszukac faceta etc. /nie generalizuję - powody mogą występować w różnych zestawieniach/. Może tez być, że czują sie niepewnie i naczytały sie w kolorowym pismie o samoobronie /tej bez endrju leppa/.
Tak czy inaczej są za słabo /w większości/ zbudowane, ze sprawnością jest jeszcze gorej niż u facetów, nie mają predyspozycji psychicznych /uparte to są, ale nie w tym rzecz/ i przede wszystkim nie mają instynktu do walki.


Z tym słabym zbudowaniem i sprawnością to bym zbytnio nie szarżował... Znam kilka dziewczyn ćwiczących SW, które radzą sobie całkiem nieźle, jeśli chodzi o sprawność, koordynację etc. Podobnie z budową.. Statystycznie, kobiety są oczywiście raczej słabsze i lżejsze :wink: :wink: od mężczyzn, ale przecież też nie każdy facet to paker pokroju pana Pudznianowskiego :twisted: . Poza tym pamiętajmy, że aikido jest techniczną sztuką walki :wink: .

Natomiast jeśli chodzi o podejście i predyspozycje psychiczne, to z całym moim zapasem równouprawnienia 8) muszę się zgodzić. 90% dziewczyn nie posiada psychicznych predyspozycji do walki ani tzw "ducha bojowego" na treningu . I nie jest to tylko moje zdanie, ale również moich znajomych z maty (również dziewczyn :!: ). Generalnie kobiety w dojo boją się wykonywania technik zarówno jako uke, jak i tori :!: . Często dochodzi do irytujących zastojów ("ja się boję"; "ja tego nie zrobię" - szczególnie podczas ćwiczenia ukemi, zwłaszcza w grupach). Podczas techniki jako tori panie sprawiają wrażenie jakby myślami były daleeko od śmiercionośnych zamiarów uke :twisted: ., z kolei ataki przez nie wykonywane (np shomen lądujący "obok"tori - chociaż to akurat jest przpadłością również wielu "męskich" uke :) ). Brakuje w ich charakterze swego rodzaju "agresji" czy "świadomości walki", co natomiast u większości mężczyzn jest naturalne.
Ufff... Ale się rozpisałem... :wink: Teraz zanim zostanę zlinczowany :splat: przez grono budo-forumowiczek, pragnę powiedzieć, że oczywiście te ccechy mają charakter czysto statystyczny i oczywiście jak już trafią się kobiety mające żyłkę do budo, to często niejednego faceta w swoich umiejętnościach prześcigną. Jednak jest ich stosunkowo mało...
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
kurde ludzie, na jakies dziwne laski trafiacie chyba... u mnie jest ich co prawda niewiele, ale nie zauwazylam ani zeby sie z nimi (nami) ktos specjalnie cackal ani zeby one (my) z kims sie cackaly. sama mam takie since, ze nie schodza mi w ciagu tygodnia i jestem z nich dumna :P
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
AIKI poskromicielu samic przybywaj by udowodnić że kobiety i budo to pomyłka.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

Z tym słabym zbudowaniem i sprawnością to bym zbytnio nie szarżował... Znam kilka dziewczyn ćwiczących SW, które radzą sobie całkiem nieźle, jeśli chodzi o sprawność, koordynację etc. Podobnie z budową.. Statystycznie, kobiety są oczywiście raczej słabsze i lżejsze :wink: :wink: od mężczyzn, ale przecież też nie każdy facet to paker pokroju pana Pudznianowskiego :twisted: . Poza tym pamiętajmy, że aikido jest techniczną sztuką walki :wink: .

Kobieta na taki sam przyrost masy mięśniowej /zdrowej, nie rozdętej na siłce/ musi wiele więcej pracować. Generalnie przyrost ten jest zawsze mniejszy. Facet szybciej nadrobi braki. Zawsze będą miały dodatkowe obciążenie w postaci sporej ilości podskórnej tkanki tłuszczowej /było o tym w reklamie w TV - Tyle przytulnej miękkości :twisted: / Facet zawsze szybciej zrzuci. Róznice w skoordynowaniu są nie ze względu na płeć - nasza kultura uwarunkowywuje pewnien tryb życia dla ♀ i ♂;, przez co te ostatnie cierpią na niedobór ruchu.
Oczywiscie sprawne dziewczyny są, ale to jak na lekarstwo :cry: :cry:
Rzecz jasna mówię tu o narybku do sekcji.
Nie przesadzałbym też z tym technicznym aspektem. Judo też jest techniczne, bjj też i boks itd... Chyba że chcesz ćwiczyc balet, fizyki nie da sie oszukać.
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

One owszem - przyjdą żeby poćwiczyć /ładnie wyglądać, zrzucić to i owo/, poplotkowac, poznać nowych ludzi, poszukac faceta etc. /nie generalizuję - powody mogą występować w różnych zestawieniach/. )


no tak.. a jakie są powody panów? Bo wychodzi mi po tym że oni zapisują się na coś od razu z przekonaniem że będą ćwiczyć aż nie zostaną mistrzami... Może dlatego tylu z nich uważa się po miesiącu ćwiczęń za guru...
Ale tak serio... to może jeszcze bo im się nudzi/ bo chcą się nauczyć czegoś nowego/... etc... do twoich założeń uwierz mi:

"ładnie wyglądać, zrzucić to i owo"- siłownię, tam by pracowały nad tym co jest akurat im potrzebne... pady nie rozwiązują problemów z tuszą :wink:
"poplotkowac, poznać nowych ludzi"- cokolwiek
"poszukac faceta"- naprawde myślisz że gdybym szukała faceta wybrałabym sztukę walki gdzie paowie latają w kieckach?? :wink:
"Może tez być, że czują sie niepewnie i naczytały sie w kolorowym pismie o samoobronie /tej bez endrju leppa/."... o tak... i ponownie nie ma jak aikido...

"Tak czy inaczej są za słabo /w większości/ zbudowane, ze sprawnością jest jeszcze gorej niż u facetów"

Czyli panowie poniżej 60 kilo wagi nie mają przyszłości w sporcie :cry: Jazda do garów :twisted: .. ostatecznie moga na balet się zapisać 8)

"I jak ja mam ćwiczyc z przeciętną dziewczyną, jak ona będzie tak 35-40 kilo lżejsza i 20-30 cm niższa?/i to będzie kawał baby jeszcze :wink: / "
Dokładnie tak samo jakbyś ćwiczył z panem o podobnych gabarytach :roll:
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
Ja tu moze kobietki pobronie, bo moja siostra judo uprawiala (a teraz aikido :D :D) i czasami jezdzilem na zawody sobie poogladac - no i musze powiedziec ze dziewczyny walczyly bardzo zaciekle, nic im jako zawodniczkom sportu walki nie brakowalo. Zatem problem jest inny - ♀ vs ♂ - to jest nie do przeprowadzenia chyba w zadnej dyscyplinie (moze poza brydzem czy szachami), a w szczegolnosci w sztukach walki.
nie odbywaja sie mecze meskich i zenskich druzyn w koszykowce, pilce noznej, etc., nie ma mieszanych zawodow w zapasach (hehehe, chociaz chetnie bym sobie z jakas urodziwoa zapasniczka "powalczyl :lol: :lol: ), wiec jaki jest problem z aikido? proste - dziewczyny cwicza z dziewczynami (ew. facet jako uke)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

Kobieta na taki sam przyrost masy mięśniowej /zdrowej, nie rozdętej na siłce/ musi wiele więcej pracować. Generalnie przyrost ten jest zawsze mniejszy. Facet szybciej nadrobi braki. Zawsze będą miały dodatkowe obciążenie w postaci sporej ilości podskórnej tkanki tłuszczowej /było o tym w reklamie w TV - Tyle przytulnej miękkości :twisted: / Facet zawsze szybciej zrzuci. Róznice w skoordynowaniu są nie ze względu na płeć - nasza kultura uwarunkowywuje pewnien tryb życia dla ♀ i ♂;, przez co te ostatnie cierpią na niedobór ruchu.
Oczywiscie sprawne dziewczyny są, ale to jak na lekarstwo :cry: :cry:
Rzecz jasna mówię tu o narybku do sekcji.
Nie przesadzałbym też z tym technicznym aspektem. Judo też jest techniczne, bjj też i boks itd... Chyba że chcesz ćwiczyc balet, fizyki nie da sie oszukać.


Nie mówię o przyroście masy mięśniowej (który nota bene u facetów też nie jest taki sam) tylko o sile już posiadanej. Ja też nieraz ćwiczę z partnerami dużo silniejszymi ode mnie i jakoś mi idzie. A skoro mnie idzie, to fizycznie rzecz biorąc kobiecie też powinno :) a przyrost nie ma tu nic do rzeczy.
Oczywiście aspekt kulturowy i styl życia też mają tu niemałe znaczenie. Ale (nieliczne) jednostki jak już się wybiją, to.... wiadomo :twisted: .
A co do techniczności aikido... A zauważyłeś " :wink: " przy mojej wypowiedzi? 8) Oczywiście, że nawet siłowe sztuki czy sporty walki wymagają umiejętności technicznych, jak i wyćwiczone mięśnie są potrzebne przy uprawianiu najbardziej technicznych stylów... To nie balet...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

Nie wiem czy zauwazyliście ale w niektorych sekcjach panuje typowa dyskryminacja kobiet..


tego nie wiem , ale kobiety i budo to pomylka
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

To nie balet...

Baletem zajmuja sie prawie wylacznie zawodowcy, w przeciwienstwie do sztuk walki. Przecietna baletnica, juz nie mowiac o baletmistrzach, zrobi wiecej brzuszkow, przysiadow i pompek niz ktorykolwiek z uzytkownikow tego forum.
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

Oczywiście, że nawet siłowe sztuki czy sporty walki wymagają umiejętności technicznych, jak i wyćwiczone mięśnie są potrzebne przy uprawianiu najbardziej technicznych stylów... To nie balet...

Przykro mi was besztać, ale balet wymaga naprawdę wielkiego wysiłku i doskonałej formy. To nie jest jakieś uduchownione MA a prawdziwy, solidny trening. Zresztą mało jest osób tak doskonale wyćwiczonych jak profesjonalni tancerze.
  • 0

budo_rycerz zioła
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

To nie balet...

Baletem zajmuja sie prawie wylacznie zawodowcy, w przeciwienstwie do sztuk walki. Przecietna baletnica, juz nie mowiac o baletmistrzach, zrobi wiecej brzuszkow, przysiadow i pompek niz ktorykolwiek z uzytkownikow tego forum.


z tymi pompkami to chyba nieeeeeeee
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

1)"ładnie wyglądać, zrzucić to i owo"- siłownię, tam by pracowały nad tym co jest akurat im potrzebne... pady nie rozwiązują problemów z tuszą :wink:

2)"Może tez być, że czują sie niepewnie i naczytały sie w kolorowym pismie o samoobronie /tej bez endrju leppa/."... o tak... i ponownie nie ma jak aikido...

3)Czyli panowie poniżej 60 kilo wagi nie mają przyszłości w sporcie :cry: Jazda do garów :twisted: .. ostatecznie moga na balet się zapisać 8)

4)"I jak ja mam ćwiczyc z przeciętną dziewczyną, jak ona będzie tak 35-40 kilo lżejsza i 20-30 cm niższa?/i to będzie kawał baby jeszcze :wink: / "
Dokładnie tak samo jakbyś ćwiczył z panem o podobnych gabarytach :roll:

Po kolei:
1) Mało wiesz chyba 8) robienie tych padów i ogólnorozwojówki na aikido pozwoli ci na wiele lepsze usprawnienie i wyrzeźbienie ciała oraz zrzucenie ewentualnej nadwagi, co najważniejsze w sposób dużo zdrowszy niż siłka.

2) Jest dużo łatwiej niż na np. kravacie, a poza tym łatwiejsze do zaadoptowania psychicznie. O skuteczności można zapomnieć, tak samo jak o skuteczności laski po każdym innym "kursie" samoobrony. /Prosze bez kontrprzykładów ze sportu zawodowego, nie o tym temat./

3) No jakby tu... jeśli nie mają okresu dojrzewania przed sobą to kariery fajtera im nie wróżę. /boks waga lekko półśmieszna np./

4) Z takim panem to ja ćwicze jak z dziewczyną - bo może mi sie w rękach pokruszyć i jeszcze na mnie będzie :twisted:

DUŻY MOŻE WIĘCEJ :D
Jesteś kobietą i nie wiesz :?: 8) :wink: :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
Cóż, moim zdaniem podstawowym czynnikiem, warunkującym liczebność i skuteczność kobiet w sw jest po prostu jakby wewnetrzny duch walki i niesmialosc ataku, nie mowiac juz o swego rodzaju zachowywaniu zimnej krwii w krytycznych chwilach. W aikido trudno o wyksztalcenie u kobiet zajadłości i ("kontrolowanej", zeby nikt sie nie czepial :roll: ) agresji. Chociaz np. na sekcji kickboxingu mozna spotkac te nieliczne wyjatki, ale jednak naprawde zaprzeczajace swoja postawa to co napisalem powyzej. No ale w statystyce chyba nie istnieje pojecie 100% 8)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
totez pisalem ze facet jako uke jak najbardziej, zreszta ta pani nie byla duzo nizsza od swojego kolegi, wiec przynajmniej 1 wymiar jest podobny :D . poza tym pani w hakamie, wiec doswiadczona, przypuszczam ze przez kilka pierwszych lat cwiczyla w 90% z osobnikami swojej plci (u mnie tez dziewczyny z dziewczynami cwicza, a jak jest para mieszana to olaboga co sie dzieje :!: ostatnio (wczoraj) ze swoja siostra cwiczylem... malo brakowalo i poszlaby do domu :lol: )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
o qczaki, gosciu, uprzedzaj na drugi raz, jak dajesz takie cos :roll: Moglem dostac zawalu serca :wink: :) Co TO ma byc? nie mow ze shihonage????????????? W kazdym razie ostra anty-reklama aikido cwiczone przez dziewczyne..... :cry:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

nie mow ze shihonage?????????????

Nie tylko bez dzwigni, ale tez bez wychylenia. :twisted: :roll:
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
Po kolei:

[quote name="budo_Randall"][1) Mało wiesz chyba 8) robienie tych padów i ogólnorozwojówki na aikido pozwoli ci na wiele lepsze usprawnienie i wyrzeźbienie ciała oraz zrzucenie ewentualnej nadwagi, co najważniejsze w sposób dużo zdrowszy niż siłka.:[/quote]

Z krzesła spadłam...

W ogóle nie ma co przyrównywać fitnesu w którym CHODZI o to zeby poprawić wygląd sylwetki (dla czepialskich- są też ćwiczenia na wtrzymałość :wink: ), do aikido które z zasady nie bierze sobie tego za priorytet :wink: . Poza tym siłownia jest mniej kontuzyjnaod aikido- bezaoelacyjnie.
Rozwój centrum zaś to nie jest to co panie lubią najbardziej :wink: A obserwując shihanów rzekłabym że to jest ideał do którego ciąży ich figura po latach aikido :wink:

Ale nie o tym jest temat :wink:

Z resztą się zgadzam 8)

[quote]4) Z takim panem to ja ćwicze jak z dziewczyną - bo może mi sie w rękach pokruszyć i jeszcze na mnie będzie :twisted: [/quote][/quote]

Ok.. to ja mam pomysł- zacznij spokojnie a później w miarę ćwiczenia ukuj/toruj (:wink: ) co raz bardziej energicznie, wkładaąc w to więcej masy, energii, czaego tam jeszcze.
W ten sposób nie zrobisz partnerowi krzywdy- da ci znak w którym momencie jest ta granica "kruszenia się", w miarę zaawansowania będzie ona coraz dalej (powinna być). Z drugiej strony nie będziesz frustrować partnera bo nie wierzę w takie cuda żeby nikt nie wiedział ze mu się podkładasz...
  • 0

budo_kustosz.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

DUŻY MOŻE WIĘCEJ


no! *titanic* byl najwiekszy.
goliat tez kawal chlopa.
dobrze w pochodzie 1-majowym sie prezentowal.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024