Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tanto vs Atrapa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa
Ps.. po dokładnym przyjżeniu się doszłam do wniosku że to jakiś japończyk w czapeczce św mikołaja robi im podkład muzyczny(jakiś bębenek i pałeczki....) Była tak fukncja w dojo :?:
:twisted: :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

Takie stwierdzenie to już czyste nadużycie (nie oceniam tu Tomiki aikido). Ciekawe skąd takie info: z netu, od innnych shihanów :?: :?

Naduzycie???? :roll: :lol: To sa fakty, szanowny Jon, fakty. W swojej najnowszej ksiazce obecny szef Tomiki aikido nawet o tym wspomina, cwiczyl w owym czasie z Kobayashi sensei w Osace.

Jestes zwyczajnie niedoinformowany :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
a usilujesz mnie krytykowac :(
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

Logicznie rozumując skoro nie miał pedagogiki to nie uczył też aikido :roll:

NIEZWYKLE trafne spostrzezenie, Garry, :) jemu po prostu nie zalezalo. To uczniowie musieli robic wszystko zeby cokolwiek sie nauczyc. To K.Tohei sensei zaczal w ogole jako pierwszy cokolwiek tlumaczyc, znaczy jak technicznie zrobic jakas technike.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa
Szczepciu, może i fakty może i naginanie faktów. Tego to ty nigdy nie będziesz wiedzieć na pewno. A pisać każdy może :) Papier wszystko przyjmie :wink: Co do aikiken, dlaczego uważasz że tego nie pokazywał? Być możenie była to ta formuła ale............ Tego też nie możesz stwierdzić bo nie ma na ten temat żetelnej informacji. Tylko nie mów, że ktoś tam coś napisał :) Każdy ze starych shihanów ma inną wersję wydarzeń. I nie nam rozprawiać który ma rację. Do niedawna jeszcze większość wypierała się, że Kobayashi sensei w ogóle praktykował z O'sensei'em. Dla nich nie istniał i co???
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

lepszy timeing oraz moze wykorzeniloby przekonanie co niektorych, ze czlowiek vs noz to bardzo niefajny uklad.


Z tego wynika, ze czlowiek vs noz to jest fajny uklad? Mozesz to rozwinac?
  • 0

budo_robin_de_ro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

Dziadek nie stoi w zadnym profilu, tylko po prostu zszedl z linii ciecia, normalne. Od wiekow w szkolach miecza to robili, nawet poczatkujacy :wink: Zaden cud. Nikt jakis szczegolnych filozofii z tego nie wywodzil..........Za to patrzy sie na atakujacego, jak najbardziej. Moze widzisz tez gdzies jakis cien meguri? :P


Wydawalo mi sie, ze to Ueshiba na lozu smierci powiedzial, ze jest dopiero na poczatku sciezki :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa
Ten otenashinoken /czy jakkolwiek sie to pisze/ to taki pomysł H.K. Miecz nie wydający głosu. Chodzi o to by sie nie stukać.

Randall (pogrążony w cierpieniu wynikającym z zakazu stukania)
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa
a czemu miało by służyć owo niestukanie się ??

W.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

Naduzycie???? :roll: :lol: To sa fakty, szanowny Jon, fakty. W swojej najnowszej ksiazce obecny szef Tomiki aikido nawet o tym wspomina, cwiczyl w owym czasie z Kobayashi sensei w Osace.

Jestes zwyczajnie niedoinformowany :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
a usilujesz mnie krytykowac :(

Problem z Tobą Szczepciu jest taki, że ty przyjmujesz tylko fakty z jednej strony :) Jeśli fakty z jednej strony różnią się faktami z drugiej, to które z nich są te najprawdziwsze, te jedyne :?:
Coś mi się przypomiało w podobnej sprawie (mam nadzieję, że sie nie mylę, coś mi tak kołacze w głowie...) jak to Aleksander Wielki miał swojego piewcę, który jego czyny w miarę na bieżąco spisywał i jak to ten piewca nie wspomiał o tym, że w czasie pierwszej wielkiej bitwy w Azji mniejszej z wojskami perskimi Aleksander najpierw dostał w dupsko i dopiero za drugim podejściem mu się udało...
Poczekaj aż ja napiszę książkę, tam dopiero zobaczysz fakty :lol:
Podsumowując fakt faktowi nierówny, oj nierówny O'Modzie...
  • 0

budo_wia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

a czemu miało by służyć owo niestukanie się ??

W.


Chyba aby się ostrze nie szczerbiło. :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

Szczepciu, może i fakty może i naginanie faktów.

Mi tam rybka czy chcecie w to wierzyc czy nie. Kilku ludzi mi to potwierdzilo i mi wystarczy.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

a czemu miało by służyć owo niestukanie się ??

W.


Chyba aby się ostrze nie szczerbiło. :)

Tak, w bokenie. 8)
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

lepszy timeing oraz moze wykorzeniloby przekonanie co niektorych, ze czlowiek vs noz to bardzo niefajny uklad.


Z tego wynika, ze czlowiek vs noz to jest fajny uklad? Mozesz to rozwinac?

Kolega zapewne omsknął się odrobinę. Nóż vs. gołe ręce to układ zabójczy. Jakakolwiek obrona musi być pod potężnym patronatem naszej szczęśliwej gwiazdy. A typowy aikidowy trening z tanto sprzyja niezdrowemu przekonaniu, że można się przed nożem cudacznymi technikami obronić. :wink:
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa
Jasne. Szkoda tylko, że instruktorzy popełniają grzech zaniechania nie mówiąc tego początkującym. Bo z takiego przekonania mogą wyniknąć naprawdę niezdrowe sytuacje.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

Jasne. Szkoda tylko, że instruktorzy popełniają grzech zaniechania nie mówiąc tego początkującym. Bo z takiego przekonania mogą wyniknąć naprawdę niezdrowe sytuacje.


Moim zdaniem - bo nie wiedzą jak wygląda walka nożem. Jedynie, że na filmach hamerykańskich, a to średni instruktarz.
Na ten temat można jednak znaleźć w sieci kilka ciekawych artykułów, gdzie dość obrazowo wytłumaczone są podstawowe zasady walki nożem (ukrywanie broni, cięcia poprzeczne i zwielokrotnione, szybkie pchnięcia - często bez przesunięcia, destabilizacji środka ciężkości).
I - co ważniejsze - nikt kto zna podstawy walki nożem nigdy nie zaatakuje Was od góry przy chwycie odwróconym. Tylko chwyt prosty/floretowy i po najkrótszej trasie.
Tyle w ogólności. Więcej szczegółów znajdziecie by google i na tych stronach (lub u znajomych, którzy takimi rzeczami się parają)
  • 0

budo_kustosz.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

Bo z takiego przekonania mogą wyniknąć naprawdę niezdrowe sytuacje.


Najwyrazniej Sensei powinien wchodzic na mate
z duzym transparentem o tresci:
"tando do ksztalcenia wyczucia czasu i odleglosci jast.
sprawdzania sie z nozownikami nie uczymy."
i to ze 2 razy w tygodniu.

Tyle w ogólności. Więcej szczegółów znajdziecie by google i na tych stronach (lub u znajomych, którzy takimi rzeczami się parają)


dzieki, poczytalem przez ostatni kwadrans.
teraz juz moje aikido bedzie skuteczne. :idea:
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa
u nas kilka tygodni temu "bawilismy" sie przez dobra godzine w techniki przeciw tanto, po czym trener wprowadzil nastepujaca zabawe :
cwiczenie w parze, uke z tanto, tori z golymi rekami, ale uke stara sie wykonywac ataki bardziej realne tzn. zwody, szybkie ciosy z cofaniem reki, zmiana reki, zero statycznosci, jednym slowem, tak jakby chcial naprawde realnie tori "zarznac". Zadaniem tori bylo "przejecie inicjatywy" : zbicie reki z tanto i wejscie z atemi na twarz.
niezla zabawa byla :)
niektorzy, bardziej doswiadczeni (bylo na macie kilku z danami, ktorzy juz takie rzeczy na treningu robili, ja to widzialem pierwszy raz) czasami(!) potrafili zbic reke i wejsc z atemi, ale niezbyt czesto... poza tym to bylo tylko zbicie i atemi, w realnych warunkach nie przesadza to przeciez o przezyciu... o chwytaniu za reke nie bylo nawet co marzyc...
w sumie to byla niezla lekcja pokory, tym bardziej ze nie ma wsrod nas nikogo kto potrafilby sie naprawde dobrze poslugiwac nozem, wiec jezeli przed amatorami tak ciezko sie obronic, to o "zawodowych" nozownikach nie mo co mowic.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

to co napisał

Ano właśnie. Też się tak bawiliśmy i mógłbym powiedzieć to samo, co Ty.
Chciałbym się dowiedzieć od Yoshi (już pytałem), w jaki sposób trenuje z prawdziwym ostrzem.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa
Ostrze może być prawdziwe, dopóki atak jest nieprawdziw.
Niemniej faktem jest, że ćwiczenia z ostrym nożem to zwyłkłe festyniarstwo, które dodatkowo mąci początkującum w głowach. Bo skoro zaawansowani ćwiczą z prawdziwym nożem, to widocznie umieją się przed nim bronić...
  • 0

budo_kustosz.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Tanto vs Atrapa

Ostrze może być prawdziwe, dopóki atak jest nieprawdziw.
Niemniej faktem jest, że ćwiczenia z ostrym nożem to zwyłkłe festyniarstwo


juz bylo mowione, ze tanto w wersji "gimnastycznej" ma tepe ostrze.
ja widzialem niezly festyn z drewnianymi tanto, albo z wiazaniem pasa wiec to raczej kwestia podatnosci na festyniarstwo a nie kwestia narzedzia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024