Skocz do zawartości


Zdjęcie

oliwa do ognia :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
Nie zapomnij o mym 7 danie i Ministerstwie Propagandy i Wywierania Presji :wink:
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
a i stronka cos nie dziala :|
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)

a i stronka cos nie dziala :|


chyba Tobie :) :) :)
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)

i ciag dalszy oliwy....
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


A mi sie najbardziej spodobalo to zdanie w stylu:
Ja ich zapamietam jako tych co podzielili polskie aikido!

Prezydencie szanowny, w psychologii to sie nazywa mechanizm projekcji. :wink:
A dyplomacja ponoc polega na tym, zeby glaskac psa tak dlugo, dopoki nie bedzie gotowy kaganiec. :lol:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)

Powodów do krytyki i samokrytyki jest zawsze dosyć, list jest o tym, że jak świat światem problemy były, są i będą, tego nie da się uniknąć, dopiero to jak je rozwiazujemy świadczy o nas.


A mi z rzeczonego listu wynika, że aktualna wersja PFA (w osobie Prezydenta) próbuje rozwiązać, tzn. zakończyć, problem potępiając w czambuł pp. Borowskiego, Kraca, Górkę i pozostałych rokoszan.

Byłem w zarządzie przez 12 lat i nie raz i nie dwa braliśmy sie za łby np. z A.Sobolewskim, ale nigdy nie przyszło żadnemu z nas do głowy by rozbijać środowisko.


Cześć i chwała, widocznie wasze stanowiska były jednak nie tak dalekie, jak to jest sugerowne.

To nie jest kwestia dyplomacji czy nawet kultury ale elementarne poczucie tego co ważne i istotne.


Cóż, nie wszystko co ważne dla jednego, musi być ważne dla innego. Tu się zgadzam.

Tego poczucia zabrakło wśród członków ostatniego zarządu i o to mam żal nie tylko do Borowskiego i Kraca.


Tzn do kogo jeszcze? Do ...hmm...tych co się ostali czy do reszty tych co odeszli?

Zmiana i przesilenie ma sens, o tyle o ile niesie ze sobą nowe, lepsze rozwiązania.


Co prawda zdanie jest wyrwane z kontekstu, ale z całości wynika mi, że Prezydent sugeruje, iż nowa organizacja to badziewie jest i bezsens.... .

PFA jest i będzie jedyną organizacją reprezentującą Polskę w Międzynarodowej Federacji Aikido (IAF).


O rany, jakież zadufanie i pewność siebie z listu Prezydenta przebija. A czemóż to PFA będzie tą JEDYNĄ? Ma może monopol na słuszność i prawomyślność?? Sądzę, że się Pan Prezydent zagalopował nieco. Jest jakiś przepis, który nakazuje uznawać jedną organizację, a inną nie? No chyba, że układy, układziki i rączka rączkę myje....co i nowością w Polsce nie jest. To byłoby tyle w temacie umięjętnego rozwiązywania problemów. Odeszliście, zbuntowaliście się? No to my wam pokażemy dopiero.
Ciekawym bardzo zakończenia tej historii.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)

Aiki to ja chce co najmniej dwa dany wyzej... no i o mojej funkcji pogadamy moze :]


poprawione:

gwoli wyjasnienia co do mojego stopnie.. nie mam i nie chce miec zadnego , nawet virtualnie. Nie chce by potem jakis lucznik strzeljacy do majonezow w supermarketach czepial sie , ze gdzies jest napisane ,ze mam stopien, ktorego nie posiadam. Sa ludzie, ktorzy nie maja poczucia humoru.

PS.
koniec tygodnia dobroci dla red.bud.

Po kilku burzliwych miesiącach, które bardzo wszyscy odczuliśmy mamy wreszcie spokój i możemy zająć się tym co najważniejsze czyli ćwiczeniem aikido

a o tej pory co bylo? balanga? a przez ostatnie 20 lat tez? sadzac oczywiscie po wynikach PFA

W dniu 11 grudnia odbył się w Warszawie Nadzwyczajny zjazd PFA, który wybrał nowy Zarząd PFA, zmienił statut i powołał Radę Techniczną.

wierzymy na slowo choc nie ma ku temu pdstaw.. statutu chyba nikt na oczy nie widzial

Tym samym zgodnie z międzynarodowym regulaminem Aikikai Hombu Dojo tracą oni wszelkie uprawnienia do egzaminowania na stopnie Kyu i Dan Aikikai

pewnie tym sie bardzo przejmą:) juz widze instruktora ,ktory ma swoja sekcje od kilkunastu lat i nie moze egzaminowac :)

Zapamiętam ich jako tych co podzielili środowisko Aikikai Polska.

niom.. strach sie bac.. szczegolnie ,.ze pisze to sooba , ktora poproszoo o to by sie nie pojawiala na zebraniach zarzadu i w zwiazku z tym funkcja byla jedynie tytularna.

moge tak do konca tego artykulu.. nie bardzo mi sie chce.. senstencja tego jest taka.. wy zli ludzie jestescie [pewnie dlatego ,ze chcecie cos zrobic innego]
takie to sobie polskei bagenko.. w Europe Aikikai nie bedzie czego takiego :)
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)

gwoli wyjasnienia co do mojego stopnie.. nie mam i nie chce miec zadnego , nawet virtualnie. Nie chce by potem jakis lucznik strzeljacy do majonezow w supermarketach czepial sie , ze gdzies jest napisane ,ze mam stopien, ktorego nie posiadam. Sa ludzie, ktorzy nie maja poczucia humoru.


wiesz.. trudno... takie życie... niech myslą że mamy taki wykfalifikowane doja i zarząd :) :) :)
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
Wszystko mamy beznadziejne... tylko ja jestem wspanialy!

:lol:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
sie mówi ze leżącego się nie bije...
ale mam wrażenie ,ze za takie bledy to sie powinno zapłacić :)
- chciałbym wspomnieć me słowa ze zjazdu ostatniego - Za rozpad bezdyskusyjnie ospowiedzialni są wszyscy zamieszani - czytaj calusi zarząd z autorem lista - nie dotarły do mnie wyjaśnienia red., ze sie wycofała - bo jak sie ktoś wycofał to powinien zrezygnować z funkcji - inaczej odpowiada za bałagan.
Powodem rozpada były rozgrywki osobiste - panowie 1 i 2 nie lubili panów 3 i 4. dla mnie jako zjadacza chleba różnic między numerkami nie ma zadnych - zarząd to urzednicy którzy zchrzanili robote i narobili bajzlu. gdyby frakcja ktora odeszła była silniejsza prawdopodobnie odeszliby ci co to pozostali a jako, ze autor listu pozostał w zawieszeniu napisałby teraz taki sam list jeno nazwiska by były inne???
panowie znacie sie od lat - od 10 w rządzie i co nagle cała polska ma znielubic kogo tam wskarzecie?
NIE MA ZADNYCH ROZNIC PROGRAMOWYCH, ZADNYCH POLITYCZNYCH, ZADNYCH INNYCH WIZJI, PLANOW - po ponad miesiacu usilnych kombinacji dochodze do wniosku,ze jedynie rozgrywki osobiste i ambicje wodzowskie - nie da rady jak to na pięciu- sześciu chce być szefami.
nie ma z tego powodu zadnych podstaw do oczerniania odszczepieńcóf bo reszta niczym sie nie różni od nich a jako członek wzorowy i aktywny powiedziałbym ze pewnie i wrócą z armią i co - bedziemy ich przepraszać?
JA PMASZ - OFICJALNIE I NA WSZELKI POLITYCZNY WYPADEK OŚWIADCZAM, ZE LUBIE WSZYSTKICH RÓWNIUŚKO I UWAŻAM, ZE NIKT W SZCZEGÓLNY SPOSÓB NIE ROZPADŁ POLSKIEGO AIKIDA - WSZYSCY ROZPADLI JE RÓWNIUSIO.
poza tym to bardzo niegrzecznie wymieniać ich na tak oficjalnej stronie oskarżając o to wszystko - ta strona oznacza opinie pfa a nie osobiste prezydenta. ja uwazam inaczej i co? mnie nikt nie pytał czy nie lubie pana Borowskiego - ja go i pana kraca pasjami szanuje. jak nikt nie lub to i zdjecie przytule...
tu pojawia sie mnie nastepny problem dualizmu - urzednik - nauczyciel na polu pracy organizacyjnej. w takeij pua - barbarznskiej i feudalnej, gdzie jak szef nie zarzadzi to nikt nie purknie a jak kaze to kazdy bedzie nosic smieszne skarpetki i licvzyc po włosku to nie ma sprawy. u nas paru panow wciaz zapomina ze numerek przed nazwiskiem nie ma znaczenia jak sie rozlicza delegacje albo wypełnia jakies inne kp - jak kto spieprzy sprawe powinien za to zapłacic.
zjazd troche tak wyglądał jak zebranie mafii - kto za - Pan B i jego ludzie:
rodzina Z i 4 głosów (60 spustów)
rodzina X i 40 głosów (50 spustów)
pare razy rzuciłem jakies texty i myślałem ze sie zrobi młyn i czegos sie dowiem ale - armie siedziały cicho kątem oka patrzając na cappo di tutti na kogo mają głosować, harty jak struna wyprostowane... kolega Muha coś tam przebakiwał z tyłu a i Yoshi jakies armaty wyciągała ale bitwy nie było.
IDE SPAC BO JUZ BZDUZE
DO AIKI - PONAWIAM PROZBE O WYWALENIE NAZWY AIKIKAI
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
aiki....a moge byc jeszcze od ochrony ?? :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
ochrony czego?
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
no pozostalych membersow :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
w sensie bodyguard
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
no powiedzy
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
moze teraz lepiej ?
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
no pasi :)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
tylko moze te hand jobs wywalic co 8)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)
moze jutro :)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)

Za rozpad bezdyskusyjnie ospowiedzialni są wszyscy (...)
poza tym to bardzo niegrzecznie wymieniać ich na tak oficjalnej stronie oskarżając o to wszystko - ta strona oznacza opinie pfa a nie osobiste prezydenta. ja uwazam inaczej i co?


Jak to co? Na najbliższym walnym zmień prezydenta. :lol:

Natomiast uważaj co piszesz (chociaż napisałeś sam że bzduzysz), to jednak należy unikać fałszu. Brak dobrej woli ze strony panów 2,3,4 był ewidentny. Ani przez moment nie byłem stroną w tej całej animozji, dobrze o tym wiesz. Rozmywając odpowiedzialność fałszujesz rzeczywistość. W poprzednim zarządzie panowie 2,3,4, mieli większość i mogli zrobić wszystko.A co zrobili to widać.Hoffmann sie nie mieszał, Sobolewski sie nie mieszał, ja się nie mieszałem. Mieli wolną rękę.
Próbowałem pogodzić zawaśnione strony i dopiero po tej próbie wyciągnąłem wnioski, które zawarłem w liście otwartym.
To że kogoś lubisz nie oznacza że nie potrafisz prawidłowo osądzić i nazwać jego zachowań. Wiele osób lubi Rywina i co z tego.
:roll:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: oliwa do ognia :)

[ . A czemóż to PFA będzie tą JEDYNĄ? .


Wyjaśniam:
PFA jest i bedzie jedyną organizacją reprezentującą Polskę w IAF(Miedzynarodowej Federacji Aikido) bo taki jest statut IAF. Kazdy kraj reprezentowany jest tylko przez jedną organizację narodową.
To nie są moje opinie czy zadufanie a jedynie opis sytuacji formalnej.

Natomiast w jednym kraju mogą istnieć dwie lub trzy organizacje posiadające oficjalne rozpoznanie Hombu.
Z tym że proces uzyskania takiego rozpoznania może potrwać od kilku miesięcy do kilku lat. Na dzisiaj tylko PFA ma takie rozpoznanie Aikikai Hombu Dojo.

To wszystko co trzeba wiedzieć na ten temat.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024