Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból w lędźwiach podczas biegania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Ból w lędźwiach podczas biegania.
No właśnie.

Po kilku minutach biegu odzywa się ból w dolnej części pleców i nie pozwala biec dalej. Nie pomaga rozciąganie, skłony itp.

Miał może ktoś podobny problem ?

Czym to może być spowodowane i jak przeciwdziałać ?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w lędźwiach podczas biegania.
Mozesz miec dyskopatie. Byl niedawno temat o kregoslupie gdzies tu...

O, tu jest
Nastepnym razem zanim napiszesz, poszukaj.
  • 0

budo_lukk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w lędźwiach podczas biegania.
To nie jest ból kręgosłupa, ale raczej mięśni lędźwiowych. Inna intensywność i umiejscowienie. Więc dyskopatia chyba odpada.
Wydaje mi się, że może być spowodowany jakimś skrzywieniem kręgosłupa, ale nie wiem, nie znam się, nie orientuje się..

Informacji oczywiście szukałem, nie tylko zresztą na tym forum, i niewiele znalazłem.
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w lędźwiach podczas biegania.
Mógłbyś sie wybrać do jakiegoś masażysty, on powinien ci coś doradzić. Też po długotrwałych biegach miałem taki ból stwierdzono, iż mam w pewnych miejscach kregoslup wystawiony.
Wiekszosc problemow z kregoslupem bierze sie z tego, iż podczas okresu dojrzewani zaniedbalismy rozwoj miesni, plecy, barki itp. Ja od tego czasu zacząlem cwiczyc te partie ciala na siłowni ( trener mi rozpisal progrma ) i od tamtego czasu nie mam zadnych problemow :) .

Rownie dobrze mogło cie zawiać :) . Spocony wyszedles i wiatr zrobil swoje.

Ale ja jestem tylko zwykłym człowiekiem a nie lekarzem, wiec nie gwarantuje 100 % pewności moich rad.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w lędźwiach podczas biegania.

To nie jest ból kręgosłupa, ale raczej mięśni lędźwiowych. Inna intensywność i umiejscowienie. Więc dyskopatia chyba odpada.
Wydaje mi się, że może być spowodowany jakimś skrzywieniem kręgosłupa, ale nie wiem, nie znam się, nie orientuje się..

Informacji oczywiście szukałem, nie tylko zresztą na tym forum, i niewiele znalazłem.

Bol kregoslupa czasem moze promieniowac tak ze wydaje Ci sie ze bola Cie miesnie, a tak naprawde jest to spowodowane przez kregoslup.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w lędźwiach podczas biegania.
I nawet masażysta/kręgarz na długo nie pomoże.
W życiu przydają się "mocne plecy" . :wink:
Jak ich nie wzmocnisz to będzieesz cierpiał kiedyś bardziej.
Ćwiczenia,ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia, tylko nie myśl że Ci miesiąc ćwiczeń starczy 8)
Ja zbierałem kręgosłup do kupy po nadwyrężeniu ze 3 miechy odpoczynkiem,
a potem ćwiczenia ćwiczenia.
I tak od roku, myślę że narazie wrócił do poprzedniej formy :roll:
Teraz pora go wzmacniać,
Najlepiej się zmusisz chodząc na pakerke ale znajdz dobrego instruktora, i cwicz z obciążeniem własnego ciała.
Poza tym to siłownia to dobra motywacja- zapłacisz to bedziesz chodził i ćwiczył. :wink:
  • 0

budo_endru_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w lędźwiach podczas biegania.
Miałem cos podobnego :] Wywnioskowalem iz podczas biegania [przeskakiwania z jednej nogi na druga :P ] Na kregoslup dziala o wilele wieksza sila, przez co miesnie o wiele szybciej sie mecza i co doprowadza wkoncu do bolu.
Moja recepta ?? Zaczelem chodzic na silownie aby wzmocnic miesnie plecow, bo wiekszosc cwiczen ktore sie wykonuje na stojaca dzialaja rownierz na plecy. I w ten sposob pozbylem sie problemu bolacych plecow podczas biegania :]

Pozdrawiam
  • 0

budo_lukk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w lędźwiach podczas biegania.
A co dokładnie ćwiczycie na siłowni? Standardowy zestaw na plecy, czy jakieś specjalne ćwiczenia korekcyjne?

3 lata na siłowni spędziłem, z obciążeniem własnego ciała ćwiczę niemal codziennie, więc myślę że problem ( o ile nie jest faktycznie związany z jakąś dyskopatią ) tkwi raczej w niewłaściwym doborze ćwiczeń, a nie ich braku.

Przy okazji - znalazłem sympatyczny zestaw ćwiczeń "na kręgosłup". Wrzucę, może sie komuś przyda.


Pozycja wyjsciowa : lezenie na plecach, nogi zgiete w stawach biodrowych i kolanowych

1.rece wzdluz tulowia : naprzemienne dociaganie kolana do czola
2.rece splecione na karku : naprzemienne dociaganie lokciem do kolana( lewy lokiec- prawe kolano ;prawy lokiec –lewe kolano)
3.rece splecione na karku : jednoczesne laczenie dwoch kolan i lokci
4.rece wzdluz tulowia : unoszenie bioder do gory (napinamy posladki, sciagamy lopatki)
5.rece wzdluz tulowia : biodra unosimy do gory I zataczamy kola biodrami w lewo I prawo
6.rece wzdluz tulowia : naprzemienne skrety glowy w lewo, kolana w prawo
7.rece wzdluz tulowia: przyciagamy brode do mostka
8.rece wzdluz tulowia: przycoiagamy kolana do klatki piersiowej


pozycja wyjsciowa: lezenie na boku ( dolna reka pod glowa gorna do przodu)

1.unoszenie gornej nogi ( proste kolano) do gory
2.dociaganie gornego kolana do klatki piersiowej
3.dociaganie obu kolan do klatni kiersiowej
4.odchylenie obu kolan do tylu (stopy razem)
+ to samo na drugim boku ;-)


pozycja wysciowa: lezenie na brzuchu

1.rece splecione pod broda: naprzemienne unoszenie nogi w gore (kolano proste)
2.rece w przod: jednoczesne unoszenie w gore lewej reki i prawej nogi (potem na odwrot)
3.rece w przod: naprzemienne unoszenie w gore rak (lokiec prosty)
4.rece splecione na posladkach : unoszenie tulowia w gore (lokcie w tyl , glowa patrzy prosto)
5.rece splecione na posladkach : unoszenie rak w gore (lokcie proste)
6.rece splecione na karku: unoszenie tulowia w gore (lokcie w tyl, glowa patrzy prosto)


pozycja wyjsciowa: klek podparty

1.naprzemienne dociaganie kolana do czola
2.naprzemienne dociaganie kolana do klatki piersiowej i wyrzut prostej nogi w tyl (glowa patrzy do gory)
3.sklony klatki piersiowej do podlogi (dlonie do srodka)
4.krazenie bioder- dotykamy posladkami piet (w obie strony)
5.naprzemienne unoszenie rak w przod (glowa patrzy za reka)
6.naprzemienne jednoczesne unoszenie w gore lewej reki I prawej nogi (potem na odwrot)
7.wyginanie glowy w dol, kregoslupa w gore (tzw: koci grzbiet) – barki I glowa stoja w miescu
8.siad na pietach, glowa do podlogi –rozciagamy kregoslup

wszystkie cwiczenia wykonujemy w seriach po 10 do 30 razy
  • 0

budo_endru_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w lędźwiach podczas biegania.
Nie robilem praktycznie zednych cwiczen dokladnie zwiazanych z plecami. Bo wszystkie cwiczenia ktore robisz na stojaca, i wiekszosc na siedzaca obciazaja dodatkowo twoj kregoslup. I takimi wlasnie cwiczeniami wzmocnilem sobie miesnie :] Jednak jezeli mowisz ze cwiczysz i to ci nie pomaga :/ Moze powinienes sie udac do lekarza ? A nie mailes moze jakiejs kontuzji ?? Przeruciles sie uderzajac w cos plecami albo inne temu podobne ??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024