Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening silowy i szybkosciowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_glogu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

trening silowy i szybkosciowy
czesc zwracam sie do Was bo juz trace nadzieje ze kiedykolwiek ktos majacy pojecie o sztukach walki pomoze mi ulozyc program treningu.
zwracalem sie juz do 3 mistrzow roznych sportow walki ale konczylo sie tylko na obietnicach.
chcialbym trenowac sile miesni szybkosc i jednoczesnie nie upodabniac sie do karkow z silowni czy jest to mozliwe?(nie chce byc bardzo duzy chce tylko miec sile szybkosc i wytrzymalosc do walki)
jakie cwiczenia powinienem wykonywac po ile razy jak czesto jak szybko zeby to osiagnac???
czy w tym celu musialbym chodzic na silownie??czy wystarczyloby zebym cwiczyl w domu (nie mam zbyt duzo czasu na silownie) mam rozne ciezarki nawet sztange moze obeszloby sie bez silowni?
PROSZE O POMOC !!!! Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziekuje
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
moze nie jestem jakis expert ale:

- przy treningu na sile nie rosna tak miesnie jak na mase (nie upodabniasz sie do karkow) ale wzrost masy jest nieunikniony

- ze wzrostem masy wiaze sie spadek szybkosci


cwiczenia:
sila: duze ciezary, malo powtorzen (ok 4)
szybkosc: walka z cieniem



ps. jezeli mowie cos nie tak prosze mnie skorygowac
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy

=nie upodabniac sie do karkow z silowni

... nieobawiaj sie karkiem tak latwo nie zostaniesz bez koksu ...a tak wogole to ile wazysz??
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
Glogu:
Ciezko cos sensownego radzic przez internet. Nie wiadomo ile masz lat, jaka kondycje fizyczna i zdrowie, jakie mozliwosci cwiczenia, gdzie ? na czym ? z czyja pomoca ? kontrola ? itp
Samodzielne cwiczenia w domu sa bardzo dobre i wartopsciowe ale nie zastapia trenowania w klubie pod okiem fachowca. Inna jest tez motywacja i koncentracja podczas cwiczen.
Co do sily to jest jej kilka rodzajow, sposobow dojscia do niej jest kolejnych kilka rodzajow. To tak jak z dieta, sa rozne ale efekt koncowy ma byc podobny - dietetyk wybiera ta najodpowiedniejsza dla Ciebie, dla kogos innego ta sama dieta moze nie byc najbardziej optymalna.

Co do cwiczen ktore mozna polecic w Twoim przypadku to cwiczenia z obciazeniem wlasnego ciala. Podciagania na drazku, pompki, sklony, skakanka, biegi, cwiczenia rozciagajace.
Szybkosc - glownie zabawy biegowe, sprinty na krotkich odcinkach, luzny bieg i nagle zmiany kierunku biegu z przyspieszeniem na 2-3 m, cwiczenia zwinnosciowe: lezenie przodem- lezenie tylem, kozlowanie pilki (koszykowka), wykonywanie np. serie uderzen z max predkoscia (tyle ze trzeba umiec wczesniej uderzac)
Cwiczenia szybkosci trenuje sie po rozgrzewce ale przed silowymi, gdy czlowiek nie jest zmeczony, na swiezo.

ps. walka z cieniem to nie jest cwiczenie szybkosci.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
A jakby wziol male ciezarki i uderzal w powietrze ?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
też dają podobno efekty ale to musza być ciężarki 1 max 2 kg
siłe i wytrzymałość do walki - ćwiczyc :P
jeżeli siłka to duzo szybkich powtórzeń z małym obciażeniem
walka z cieniem/worek/sparingi
i zapisz się na jakaś SW ;)
  • 0

budo_glogu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
czesc,
dzieki za odpowiedzi ale macie racje za malo powiedzialem o sobie :) wiec: waze ok 70kg mam jakies 172 cm wzrostu od ponad 1,5 roku trenuje Ninjutsu ( Bujinkan ) moja sprawnosc fizyczna mysle nie jest najgorsza ale jesli chodzi o kondycje to nie lubie i nie mam czasu biegac:( prosilem Was o pomoc doboru cwiczen bo moj trener nie robi masakrycznej rozgrzewki nie prowadzi nie wiadomo jakich cw bo radzi sobie we wszystkim wspaniala technika tlumaczy to tym ze jak ktos mnie zaatakuje na ulicy to tez nie bede rozgrzany(jego nauczyciel Diter Kania z Ulm wazy na oko max 50kg i ma jakies 160cm +9 dan i w ogole nie potrzebuje sily wiezcie mi widzialem co wyprawial na seminarium)ale ja nie mam nawet 1dana wiec troche sily przydaloby mi sie zeby nadgonic technike
myslalem wlasnie o cw tylko z moim cialem ale oprocz papek drazka i brzuszkow nie znam fajnych cw.
wiec czy teraz moge Was prosic o jakis skromny plan treningowy ?
za odpowiedzi bede bardzo wdzieczny
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
Ja sobie robie raz w tygodniu taki trening siłowo-wytrzymałosciowy w domowej siłowni, tzn. ćwiczenia z dużą ilością powtóżeń średnimi ciężarami np. sztanga-15, skakanka-5min, scyzoryki-25, rozpietki-ok.20, brzuchy-ok.30, triceps... itd. Macham tak jedno po drugim bez odpoczynku i jak jedną partię mięśni mam zmęczoną to ćwicze drugą, potem kolejną i znowu te co mi już odpoczely :twisted: ...
Poza tym 3x w tyg MT, min1-2x worek, no i czasami sobie pobiegam(tzn jak mam czas i nie ma błota:)). Mi przynosi efekty dokładnie takie jakie chce czyli siła+szybkość+wytrzymałość.

P.S. Jak znacie jekieś nietypowe/mało znane ćwiczenia nie wymagające sprzętu to chętnie bym o nich coś usłyszał:)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
Ja bym proponowal abys w programie ujal takie cwiczenia:

jednego dnia:
- na brzuch wg programu ABS II (bylo o tym w dziale taekwondo)
- skakanka
- cw rozciagajace: ogolnie znane i powszechne, unikaj tylko siadu plotkarskiego (bardzo szkodliwy) i stosuj duzo rozciagania dynamicznego - wymachy nog w rozne strony - ale po dobrej rozgrzewce.

na drugi dzien:
- 5 serii podciaganie na drazku
- unoszenie tlowia w gore z lezenia przodem na podwyzszeniu, stopy zablokowane.

I tak naprzemiennie co drugi dzien ten sam trenning.
Zawsze rob rozgrzewke, to bardzo wazne. Te cwiczenia traktuj priorytetowo, jak bedziesz mial ochote wiecej to doloz sobie dowolne, ale to traktuj jako minimum, to wcale nie sa latwe cwiczenia :D
Jak chcesz cwiczyc szybkosc to mozesz robic technike, powtarzaj ja jak najszybciej potrafisz az do momentu gdy czujesz ze juz zwalniasz. Krotkie serie ale dosc czesto czesto. Zawsze rob rozgrzewke przed cwiczeniami :!:
I jeszcze jedno... nie ma zadnego cudownego programu cwiczen, liczy sie tylko konsekwencja i systematycznosc. Wybierajac cwiczenia dowiaduj sie przede wszystkim czy nie sa szkodliwe (jak np. siad plotkarski czy popularny jumping) jesli nie sa to wykonywanie ich przyniesie efekt. problem tylko w tym zeby je wykonywac a nie "miec w planie" :D
Pozdrawiam
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy

- unikaj tylko siadu plotkarskiego (bardzo szkodliwy)


cześć, a mógłbyś wyjasnić dlaczego, z różnymi trenerami ćwiczyłem i nigdy nie spotkałem się z taką opinią, robię to ćwiczonko regularnie i wydaje mi się że mi służy. Z góry dzięki za odpowiedz.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
Ulozenie kolana w tym cwiczeniu jest bardzo nienaturalne, dodatkowo silnie obciazone ciezarem calego ciala. Kolano nie pracuje w swojej naturalnej plaszczyznie, bardziej dziala to jak wylamywanie stawu niz rozciaganie sciegien. Po co to robic ? Efekt rozciagania mizerny a obciazenie stawu duze, po prostu szkoda kolan.
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
hmmm... czuję że zdecydowanie rozlużnia mi biodra, zdecydowanie ułatwia odpowiednio ułożyć ciało przy okrężnym kopnięciu,jak tego nie robiłem odchylałem się do tyłu i noga gdzieś tam sobie same leciała, teraz jest lepiej, kopię, a tułów jest wyprotowany, blisko przeciwnika, w pozycji, gotowy do kolejnego ataku.
Jednak dziękuję za informacje, skoro to szkodliwe...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
Glogu widac, ze jeszcze nie wiele wiesz o treningu.
Silownia to tylko miejsce do cwiczenia, wiec jak masz warunki w domu, to cwicz w domu. Szczegolny przyrost masy miesniowej Ci nie grozi, to sie zdarza jednemu na milion, ze ruszy hantle i juz ma przyrosty, ajk juz sie to zdarzy to bywa tylko najwyzej wpierwszym roku treningu.

Zasada jest taka w sztukach walki - trening silowy nie moze przekroczac objetosciowo wiecej niz 25 proc. czasu przeznaczonego na trening w ogole.
Natomiast nie zgode sie z Toba, ze Twoj mistrz nie uzywa sily, to niemozliwe. Sila jest zawsze konieczna, tylko Ty jeszcze jestes na poczatkujacym poziomie i wszystko co jest wykonane z duza biegloscia techniczna - uwazasz, ze nie ma w tym "sily". W istocie to sila jest wlasciwie przylozona, a wiec "ukryta" w dobrze wykonanym zadaniu walki.
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
Acha... Zadnych ciezrkow i uderzania w powietrze. na to moga sobie pozwolic ludzie zawansowani, ktozry biegle opanowali technike i kontroluja swoje ruchy - inni moga co najwyzej sobie zrobic krzywde i utrwalac bledy w technice.
K_P
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
Nie mowiąc o rozwalaniu sobie stawów. Co do szybkości to powtarzać ruchy i jeszcze raz powtarzać. Utrwalą sie drogi po których biegną impulsy nerwowe i z caszam impuls będzie przepływał coraz szybciej :D więc i Twoje reakcje będą szybsze. Poza tym dieta zawierająca chyba potas albo fosfor :roll: nie pamietam. Jak sprawdzę to uściślę bądź skoryguję :-)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: trening silowy i szybkosciowy
Szybkosc rekacji jest cecha wrodzona i... nie do wytrenowania. Mozna jedynie poprawic koordynacje ruchowa - a to z niej wynika tzw. sila uderzenia. O timingu, ktory jest kluczem w alce nie wspomne.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024