Skocz do zawartości


Zdjęcie

naderwane mięśnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

naderwane mięśnie
Witam... otóż niecałe dwa tyg temu naderwałam sobie mięśnie: pośladkowy i parwdopodobnie trójgłowy uda...

lekarz zabronił mi ćwiczyć co najmniej do nowego roku- ale jak można się było spodziewać... nie wytrzymałam...

I przeżyłam bolesną niespodziankę... Przed tą kontuzją byłam rozciągnięta dobrze- bez większego trudu robiłam szpagat i jego pochodne (może nie do końca :wink: ale byłam zadowolona z rezultatów)
A teraz :!: koszmar :!: W ogóle nie mogę zrobić skłonu... a o rozkładaniu (bez głupich komentarzy) nóg już w ogóle nie mam mowy :cry: potrafię to zrobić może w 30% jak wcześniej :?

i tu pojewia się moje pytanie...
Czy mogę nad tym w ogóle pracować? Kiedy zacząć :?: Bo lekarz straszył mnie jakimiś paskudnymi mikrokontuzjami do końca życia : :?
Czy w ogóle odzyskam dawną sprawność :?:
najważniejsze pytanie - ile czasu mi to zajmie :?: :?:
  • 0

budo_yeris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane mięśnie
Trzeba było słuchac lekarza :D , trenigi można zacząć po kilku tygodniach , ale delikatnie, spokojnie . Odzyskasz pęną sprawność ale bardzo ważne jest by dać zagoić się naderwnemu mięśniowi, i napocządku nieprzeforsować się.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane mięśnie

Witam... otóż niecałe dwa tyg temu naderwałam sobie mięśnie: pośladkowy i parwdopodobnie trójgłowy uda...


ja mysle ze masaz pomoze :)

wiem, wiem: nie smieszny zarcik :wink:
  • 0

budo_endru_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane mięśnie
Powinnas dac mu czas na zrośniecie się. Kiedy juz zacznie się poprawiac nalezaloby powoli zaczac sie rozciagac, aby miesnie nie zrosnely sie z takim "uposledzeniem". Tylko powoli oznacza nawet nie do bolu bo to skonczy sie co najwyzej kolejna kontuzja. Troche to potrwa ale wrucisz do pelnej sprawnosci :]
Na sobie nadciagnelem miesien, i efekt byl taki ze przez miesiac nie bylem w stanie machnac noga powyzej pasa bez bolu. A miesiac dlatego iz nie dawalem miesniowi sei wyleczyc, az wreszcie dalem mu 4 dni wolnego. Na trenignach luz, rozciaganie znikome. I efekty zauwazalne odrazu :]
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane mięśnie
przykra sprawa, ale teraz to już proponowałbym sie zastosować do wskazówek lekarza. Nad naderwanym mięśniem nie można pracować, wreęcz przecieniw trzeba dać mu odpocząć, a dopiero potem stopniowo rehabilitować.
Ile czasu? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, bo każda kontuzja jest inna, każdy organizm jest inny, jednak myślę że z 3 tyg to trzeba dać mu urlopu. Próbój skrócić ten okres smarując mieśień żelami i maśćmi. O ile możesz sprawnie się ruszać, to taka kontuzja przecież kompletnie nie eliminuje Twojej aktywności sportowej... można popracować nad technikami ręcznymi, można troszkę kondycję poprawić, z bieganiem może być ciężko, ale już basen - czemu nie?
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane mięśnie
ehh... dziękuję wszystkim... za porady... mimo że są mi raczej nie w smak :wink:

ale ugnę się pod presją większosci 8) przęłknę gorzką pigułkę i uznam waszą (ehh... i lekarza :? ) rację :wink:

No trudno :( dam mu odpocząć... na szczęście z chodzeniem nie mam problemów (uff)...

no.. ale przynajmniej będe się mogła polenić na treningach z gotową wymowką :wink:
chociaż mała pociecha :cry:
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane mięśnie
czesc

pociesze cie ze nie jestes sama ;) ja wlasnie przegnilam 3 tygodnie bez treningow w domu z naderwanym dwuglowym uda...
lekarz zalecil mi 3 tyg odpoczynku a potem stopniowy powrot do treningu...

osobiscie jak ci polecam (bo sama wlasnie wracam do treningow) to okolo miesiaca nie kopac uzywajac sily (o ile jestes w ogole w stanie bezbolesne ta noga w ktorej jest kontuzja), sama technika, nie rozciagac sie (zaden szpagat 8O ) i ogolnie wrzucic na luz, polecam glownie techniki reczne...
masz teraz "blizne", ktora boli i jest delikatna wiec uwazaj.. nie warto szalec :roll:
jezeli nadal cie boli to skombinuj sobie taka masc jak Olfen czy Dr Żel.

pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024