Skocz do zawartości


Zdjęcie

kręgosłup


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kręgosłup
Słuchajcie...od jakiegoś dłuższego czasu napierdziela mnie kręgosłup przy podstawie. Czuje tak jakby dwa kręgi się nie do końca dobrze stykały ze sobą. Wynika to pewnie z wady kręgosłupa. Czy można jakoś temu zaradzić? Myślałem o basenie...wizycie u lekarza, może jakiegoś kręgarza?? Niech ktoś coś poradzi...kiedyś tego nie miałem ,a teraz mam bóle prawie codziennie :?
PS. mam 20 lat także zastanawiam się czy można jakoś moją wadę jakoś skorygować...

z góry thanx za odpowiedzi i dobre rady :-) pozdrawiam
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgosłup
jezeli jakos sie udezyles albo miales upadek to mozesz miec problemy z kością ogonową ( ja niestety tez je mam :/)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgosłup
Mozliwe ze masz dyskopatie.
Przejdz sie do szpitala, tam Cie zdiagnozuja i wysla na rezonans magnetyczny. Jezeli nie masz znajomego lekarza, ktory to robi, to tylko w szpitalu bedziesz mial za friko. Inaczej musisz przyszykowac okolo 400zl (prywatnie).
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgosłup

Mozliwe ze masz dyskopatie.


dokłądnie - to na pewno nie dysk- gdyby wypadł dysk, objawy byłyby gorsze

jak powiedział mi mój chirurg - 90% ludzi ma teraz dyskopatie - u jednych wymaga operacji, o innych tylko rehabilitacji ruchowej, a jeszcze inni nawet sobie nie zdają sprawy że ją mają
nawiasem mówiąc był podobny temat gdzieś niżej - nie to samo, ale jest tam kilka wypowiedzi dotyczących takich problemów in abstracto

http://www.forum-kul...showtopic=71425
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgosłup
Byłem u lekarza i robiłem zdjęcia rentgenowskie...

Okazało się że mam złamanie wyrostka stawowego i pare innych rzeczy...

Także polecam aby każdy z was nie zwlekał z wizytą u lekarza gdy was napierdziela kręgosłup...

Ja teraz będe musiał uczęszczać na rehabilitacje...
i może po roku będe mógł powrócić do treningów.

ćwiczyłem dość intensywnie...polecam także uważać z ćwiczeniem salt, podnoszeniem ciężarów itp...
szczególnie jak ktoś wysoki jest ( ja mam 184)
pozostaje na razie Tai Chi chyba ...
Pozdrawiam i dbajcie o kręgosłup
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgosłup
hmm.. to stary współczuje ci. mnie kiedyś plecy napieprzały chyba ze 2 miesiące po nie fortunnym upadku, a raczej po jebnięciu z ok. 2 metrów na betonowe schodzy na których było pełno szkła :/ (byłem oczywiście totalnie najebany, i sie z qmplami bawiliśmy w demolowanie starego domu). Po prostu brak barierek spowodował że zacząłem szchodzić nie po tej stronie schodów. Fartownie nie połamałem sie i nie pociąłem za bardzo, tylko niemiłosiernie poobijałem i pościerałem. Bywa....
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kręgosłup
Ale się nie łamie :wink: już sobie zaplanowałem jak wykorzystam czas w którym nie będę mógł ćwiczyć.
Włoże serce w rehabilitacje i będzie git.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024