Skocz do zawartości


Zdjęcie

KARATE PODUPADA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
Karate przez długi czas było jedyną szerzej znaną sztuką walki i formą samoobrony. Teraz, w epoce globalizmu :) zwiększyła się możliwość wyboru i wielu ludzi, którym karate nie odpowiadało przeniosło się do innych szkół...To naturalna kolej rzeczy... Nie jest ważne ilu ludzi ćwiczy dany styl, ale czy ci co ćwiczą, robią to rzetelnie i z pasją, odnajdując sens w tym, co robią... Myślę, że taki spadek zainteresowania może karate wyjść na dobre. Często bywa tak, że dyscypliny uprawiane przez zbyt wielu ludzi ulegają degeneracji...

Więcej wiary w to, co robicie... :) Pozdrawiam
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
Kurdę jak się cieszę,że tak wielu tak sensownie i mądrze odpowiedziało na zadane (postawione) pytania.Nie ma chyba nic więcej do powiedzenia ... bo wszystko już zostało powiedziane.
Jestem szczęśliwy,że ćwiczę karate.Ot po prostu.
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
GAWEŁ...

Mam do ciebie pytanko. Jesteś tu częstrzym bywalce niż ja i napewno wiesz dużo więcej o zakładaniu tematów niż ja. Czy mógłbyś mi napisać jak stworzyć temat o historii (chciałbym napisać coś o historii naszego stylu) i żeby to nie znikło za tydzień.

pozdrawiam
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
bardzo dziękuje za odpowiedzi , chociaż część istotnie sie mijała z intencjami.

Teraz pare słów wyjaśnienia , sam ćwicze (go soku ryu -> Panie szanowny informatyku PWL:) ) i strasznie mi nie pasowało jak niektórzy tutaj się wypowiadają o karate. Pytanie z bokserem ,zadałem ogólnikowo pod kątem czemu ludzie rezygnują po pierwszej porażce, nawet z lepszymi od siebie.

Tak nie do końca się zgadzam że karate to moja prywatna sprawa i ważne żebym tylko ja ćwiczył a innych za przeproszeniem "je*** pies", przy takim podejściu niedługo będą prowadzone tylko prywatne lekcje, albo po nauke bede musiał latać za ocean lub za dwa:)(są krótsze drogi). Uważam, że o "nasze" karate (bez względu na styl) trzeba dbać. A przypływ nowych osób jest tylko na plus! Oczywiście nie za wszelką cenę wedle zasady matkom w ciązy i dresiarzom dziękujemy.

Jeszcze raz dziękuj za odpowiedzi i w sumie dowiedziałem się tu samych pozytywnych rzeczy o karate. Ale to napewno przypadek:]
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
W wielu odpowiedział padały przykłady przewagi boksu nad karate ale z tego co wiem juz od dawan w naszym kraju kluby zajmujące się boksem padają i maja większe problemy z przetrwaniem ,te jeszcze istniejące od karate, więc to daje do myślenia....................
Dla przykładu wystarczy spojrzeć na polska ligę boksu, która ledwie ciagnie i jest coraz mniejsza,a TV juz wcale nie jest zaintersowana relacjami. :(
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
dla Mnie po latach pytanie czy karate jest skuteczne czy nie, nie ma znaczenia, Ja w karate znalazlem sposob na odprezenie sie od stresow dnia codziennego, wypelnionego nauka jezykow obcych, a raczej ciaglym powtarzaniem czegos tam z anglika i niemca, codzienna praca zawodowa, a jest to praca zgarbionego intelektualisty ;-) przed komputerem i problemami domowego budzetu mojej rodziny, ciesze sie tez ze nie zostalem pseudo zawodowym instruktorem, mimo posiadanych papierow instruktorskich, nie prowadze wlasnych zajec, chociaz tak bywalo, nie dlatego ze nie mam nic do przekazania mlodszym karateka, tylo dlatego ze szkoda mi tych instruktorow, ktorze kazdego popoludnia siedza na sali po 4-5 godzin wieczorem, zamiast ten czas spedzic z rodzina, jak widze master klub karate prowadzony przez Janka Bierowca, ktory pokrzykuje na 9-10 latkow kazac im po spoznieniu sie 2 minut na sale robic po 90 przysiadow, to sie zastanawiam czy to frustracja, cz tez tradycja starego kyokyshin, tylko ze wtedy na plakatach, pisalo zapisy od 15 roku zycia
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
I tu mamy wlustrata starej daty :) , więcej opitmizmu i czas najwyższy zerwać ze starymi zwyczajami często skrzywionymi z braku wiedzy. Lepiej samemu coś pokazać niż innych krytykować :( . A plotki są dobre dla startych bab handlujących jajami.
Ktoś tu nie tak dawno pisał o dysplinie dla najmłodszych , którzy mają jej braki. Karate jest zawsze dobrowolne więc zawsze można je zminić na Krewoderską i zamiast przysiadów posakac janpingi i to tyłem wokół sami za brak kimona sekai :(
  • 0

budo_ratonek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
A moze tak sprobowac organizowac pokazy na ulicy! Tak, jak to robi sie w Japonii. Zbiera sie troche ludzi z klubu. Organizuja sobie potrzebny sprzet i odbywa sie pokaz.

Trzeba duzo odwagi, aby taki krok uczynic, ale czemu nie sprobowac?

Co Wy na to??
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
My to robimy od kilkunastu lat w klubie bynajmniej tak wynika z kronik ,gdzie to wyczytałem :)
  • 0

budo_walenty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciąg

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Część artykułu pod tytułem INNE MOTYWACJE porusza mniej więcej omawiane tematy.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
Na zajęciach karate frekwencja jest coraz bardziej mizerna, gdyż wybór szkół MA, w których można ćwiczyć jest duuużo większy niż jeszcze 10 czy 15 lat temu. Poza tym ludzie są generalnie coraz mniej chętni do spędzania czasu w spośób aktywny - TV, PC, net, video - rozrywek nie brakuje. Sport - z definicji wymagający wysiłku i potu, wypada blado w starciu z TV, przed którym można się po prostu rozsiąść i napychać popcornem. Ludzie mają teraz duuużo więcej możliwości spędzania wolnego czasu.
Poza tym karate juz się ludziom "przejadło" - szkoły wrosły już w krajobraz miast, ludzi ćwiczących karate spotyka się często. A Muay Thai czy Vale Tudo niosą ze sobą powiew pewnej egzotyki. Są czymś nowym. Wizerunek MT czy VT, jako skuteczniejszych od karate na pewno ma jakiś udział w spadku popularności tego ostatniego - laik nie analizuje głębiej całej sytuacji. Nie zna nazwiska Gordeau - karateka Kyokushin, któy doszedł do finału jednego z pierwszych UFC (przegrał podajże z Roycem Gracie), nie wie, że w 1975 karateka Kyokushin wygrali mecz przeciwko zawodnkom Muay Thai, nie pamięta Yoshiji Soeno - karateka, który rzucił wyzwanie zawodnikom Muay Thai, i wyszedł z pojedynku zwycięsko, laikowi nic nie mówią nazwiska Filho czy Hug.

Daleki jestem od twierdzenia, że karate jest "najmocniejszą" MA - takie stwierdzenia graniczą bowiem z debilizmem. Z całą odpowiedzialnością mogę jednak stwierdzić, że karate jest w stanie wydać zawodnika, który może się mierzyć z najlepszymi przedstawicielami innych szkół walki i walczyć z nimmi jak równy z równym. WSZYSTKO ZALEŻY OD SZKOLENIA. Zawodnicy Muay Thai trenują w obozach treningowych po 6-8 godzin dziennie, nic więc dziwnego, że są tak wspaniałymi fighterami.

Karate w porównaniu z innymi MA ma kilka zasadniczych zalet:
1. System szkolenia nastawiony na powolne rozwijanie własnych umiejętności skutkuje odsiewem, któy pozwala wyeliminować spośród ćwiczących wszsytkich tych, którzy pragną tylko przykopać kibicom innego klubu piłkarskiego.
2. Hierarchizacja, etykieta i dyscyplina NAPRAWDĘ wychowują. Możecie mi wierzyć - dzieciaki, które w wieku 11 lat zaczęły ćwiczyć karate są bardziej zdyscyplinowane niż ich wychowywani przez PC i TV rówieśnicy.
3. Znienawidzone przez wielu kata - to element, który pozwala ci ćwiczyć i doskonalić swje umiejętności techniczne bez udziału partnera, bez sprzetu treningowego - "możesz zabrać karate wszędzie". Poza tym jest to coś, co pozwala osobom posuniętym w latach doskonalić się bez poczucia, że coś tracą. W MT człowiek w wieku 50 lat nie będzie już raczej zawodnikiem zdobywającym trofea. W karate człowiek w tym wieku może konkurować w zawodach kata.
4. W przypadku knockdown karate tak krytykowany zakaz ataku pięściami na strefę jodan znacząco podnosi bezpieczeństwo treningu.

Poza tym uważam, że karate - przy swym bogactwie technik i rozbudowanym systemie szkolenia - jest wspaniałą platformą wyjściową dla zawodników. Pozwala rozwijać siłę, wytrzymałość i podstawowe umiejętności bojowe w stosunkowo bezpieczny sposób. Uzupełnienie karate i inne tachniki walki (woks, zapasy, judo) - to już niewielki krok do stworzenia naprawdę groźnego zawodnika.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA

...szkoda mi tych instruktorow, ktorze kazdego popoludnia siedza na sali po 4-5 godzin wieczorem, zamiast ten czas spedzic z rodzina...


Coś za coś. Gdyby nie ci instruktorzy, to ogromna większość ludzi nigdy nie poznałaby sztuk walki, bo po prostu nie miałaby u kogo sie uczyć...

Gizmo
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
Kirin jeden z rozsadniejszych postow na tym forum!
A Ty GIzmo tez masz racje. grenbelt jak zwykle przeczy sam sobie nie wiadomo o co gostkowi chodzi..? jak "szkoda mu trenerow ktorzy spedzaja czas na sali zamiast z rodzina to sam powinien zrezygnowac to mialby JESZCZE WIECEJ czasu do spedzania z rodzina.. ha ha.
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
Dziękuję Kirin - wyraziłeś słowami to, co ja także myślę. Myśl o kata jest super. To jest to!
OSU, Kirin.
Poza tym, co napisałeś, moim zdaniem trzeba również brać pod uwagę jeszcze jeden element - ważna jest osobowość, talent, zdolności, doświadczenie, predyspozycje psycho-fizyczne i wszechstronność (oprócz perfekcyjnego opanowania techniki danej sztuki walki - i nie jest takie istotne, który konkretnie rodzaj sztuki walki uprawia, gdyż każda ma swoje słabsze i mocniejsze strony, raczej ważne jest, żeby ta sztuka była zgodna z predyspozycjami).
Chcę przez to powiedzieć, że najważniejsze jest, aby dana sztuka walki i jej specyfika, techniki były współbrzmiące z osobowością - wtedy można w tej danej sztuce walki osiągnąć właściwy poziom. I jest chyba dobrze, że poszukujemy czegoś, co konkretnie NAM pasuje - od kung-fu przez karate do val itp. Z tego punktu widzenia rozważania, która szuka jest obiektywnie lepsza i bardziej skuteczna są bezzasadne - można tyko mówić o tym, która szuka walki jest subiektywnie, dla mnie, lepsza.
Nie ukrywam, że dla mnie jest nią Karate.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
a więc moi skromnym zdaniem
po pierwsze walczy człowie nie styl i to że ktoś dostaje po iluś latach trenigu od kick boxera czy tam kogoś z jakiej kolwiek SW znaczy że to tak na prawde styl nie dlaniego lub ma zły dziń
po 2 zadużo zaczyna sie poświęcać dla tuych którzy są zainteresowani zabawą i na treningach normalnych sie nudzą a prowadzi sie treningi w grupach początkujących i średniozaawansowanych z takimi ludźmi i tych którzy naprawde są fighterami nudzi trening w grupie z takimi ludźmi co ich tylko spowalniają i tamują rozwuj grupy
po 3 myśle że niepotrzebnie karate zeszło na droge komercji
po 4 większość ludzi zapisuje sie najpierw na to potem na tamto i wszędzie im nie pasi bo poprostu chcą szybkich efektów nic z siebie nie dając
i jeszcze jakbym pomyślal to by powodów było
  • 0

budo_stalin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA

Czy mi sie dziwnie wydaje czy karate traci na popularności?
Czemu od karate odwraca się tyle osób?
Co ich irytuje w tej sztuce walki?
Czy to jest brak cierpliwości , kiepscy nauczyciele?

obstawiam brak cierpliwości.

A może poprostu po pierwszej walce (po roku treningu) dostali w pysk od zawodowego boksera i się załamli?

jesli się załamali to i tak nic by z nich nie było :)

Czy karate jest naprawde nieskuteczne, czy popostu ludzie je trenujący tacy słabi?

to ludzie decydują o "nieskuteczności" lub "skuteczności" karate. do stylu też można się oczywiście przywalić, ale to ludzie decydują.

Czy karate jest tylko dla pantoflarzy i czy wstyd przyznać się że ćwicze, a może strach?

:?: 8O :lol:

Tyle mam pytań moji drodzy mali pisarze... chce zeby kazdy napisał co jest w/g nich najgorszego w karate, czego nie powinno być?? Przy okazji odpowiedźcie na moje pytanie...

p.s A może cały system jest zły i zastary ??

:?: 8O :D
  • 0

budo_paweł sępek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
Witam Wszystkich!!!

Dawno mnie tu nie było ,treningi ,praca itd.Myślę że karate ma swoich zwolenników nie można powiedzieć że ćwiczą go tylko frajerzy. Sam trenuję knock-down od 1983 najpierw Kyokushin teraz Oyama prócz tego bawię się z krav maga bjj robię combat. Szkoła którą prowadze ma cały czas tendencje zwyszkowe jeśli chodzi o frekwencje ćwiczących. Moi uczniowie ćwiczą i będą ćwiczyć knock-down karate bo ono jest dobre a wzmocnione parterem i rzutami bardzo dobre. Nie pękajcie pesymiści poprostu ćwiczcie od Was instruktorów zależy jak Nas ludzi karate będą postrzegać inni.
  • 0

budo_elwin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MM

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE PODUPADA
Nie wiem czy karate traci na popularnosci. U mnie w klubie starsi stażem twierdzą, że w tym roku jest nas wyjątkowo dużo, tzn ok 30 osób, plus ok 20 dzieciaków. A dodam, że w moim podwarszawskim miasteczku jest jeszcze Takewondo, boks i chyba cos jeszcze.

Wiec, wcale nie musi być tak, że ludzie odchodzą od karate.... u nas jest odwrotnie.
Nie zgodze sie rowniez, ze te wszystkie nowe sty
le walki (swiadomie nie nazywam ich sztukami walki, bo ze sztuka nie maja one nic wspolnego) są zagrozeniem dla karate. Moim zdaniem ta szeroka oferta roznych rodzajow walki jest jak sito, ktore oddziela rozne typy ludzi i dzieki niemu na treningach kyoku mamy ludzi, ktorzy maja dobrze poukladane w glowie a nie agresywnych dresiarzy. Ci trafiaja gdzie indziej. Gdyby style te powstaly wczesniej pewnie nie mielibysmy tylu "wewnetrzych" kontestatorow karate.

wpiszcie w wyszukiwarke hasło "klub karate". Znajdziecie ich dziesiątki, jak nie setki, są nawet w małych miastach i miasteczkach. Zaryzykuje twierdzenie, ze karate jest po pilce noznej najbardziej popularną i uprawiana dyscyplina sportu w Polsce.

A wszelkie combaty, krawki itp, niech bedza ciekawostka i nie zawracajmy sobie głowy.

OSU!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024