Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tora San


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Tora San
Witam,
Cwiczy tam ktos? to jest "czyste" Oyama Karate czy mix z combat-em?
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
W Tora San trenuje się Oyama karate. Elementy combat są nikiedy wplatane w trening. Nie jestem pewien czy istnieje w tej szkole osobna grupa zajmujaca sie tylko combatem.

Program treningow jest chyba bardzo podobny do tego w szkole Cobra Kai.
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
może ja jestm niedouczona (a nawet na pewno :) ) ale, hmmm, Cobra Kai...? czy to przypadkiem nie jest, hmmm, wyłącznie filmowa (Karate Kid sie kłania :) ) szkoła? Jest gdzies na serio cuś takiego????
O Tora San nic nie mówie, bo w zyciu nie słyszałam, ale tez taka podejrzanie 'medialna' ta nazwa...

będę wdzieczna za oswiecenie,
pozdrawiam
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San

może ja jestm niedouczona (a nawet na pewno :) ) ale, hmmm, Cobra Kai...? czy to przypadkiem nie jest, hmmm, wyłącznie filmowa (Karate Kid sie kłania :) ) szkoła? Jest gdzies na serio cuś takiego????
O Tora San nic nie mówie, bo w zyciu nie słyszałam, ale tez taka podejrzanie 'medialna' ta nazwa...

będę wdzieczna za oswiecenie,
pozdrawiam


Cobra Kai to Pawel Sempek- oyama karate
Tora San (z Shoguna) to Jozek Pietras- tyz oyama karate :lol:
ciekawe dlaczego strone www zlikwidowano ?
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
a Jozek to obok Andriu jeden z pierwszych nauczycieli kk w Krakowie, mily pan z brzuszkiem, jego najlepszy uczen to Jan Dyduch 2 dan kk
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
greenbelt wyczuwam w twoim tonie nutkę ironii chyba ;)
ale fakt faktem nie shihan Dyduch nadał tego 5 dana a soshu Shigeru :)
A tak dla przypomnienia oni zdawali na swoje 5 dany (jak w każdym innym stylu na 5 jescze się zdaje)
  • 0

budo_oyama666
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
:twisted: witam :twisted:
Parę pytań: Kto zdaje na 5 dana? z tego co się orientuję to tutuł shihan jest w Polsce od 5 dana i na niego sie nie zdaje, lecz otrzymuje się go w związku z działalnością związaną w danym stylu, podobnie jest w Kyokushin , bo niby co mieły by zdawać osoby posiadajace 4 dana ? skoro 4 dan oznacza tytuł shihan w karate i jest to najwyższy stopień opanowania techniki . W polsce ta pomyłka między tytułami wkradła sie na wskytek, powiedzmy "niedopatrzeniem" osób rozwijających to w pewnym okresie czasu - tak ozostało . Może powiecie : idiotyzm , ale błędów nie popełnia ten co nic nie robi, a Oni tworzyli ( osoby działające na rzecz kyoka w Polsce w latach jego powstawania , notabene dlaczego nie ma na stronie u Drewniaka nazwisk tych osób , nie lubi ich czty co? , jak zwykle kasa i polityka bo religi tu nie wplątuje ). W zasadzie to "prowadzący" styl w naszym ukochanym kraju daje propozycje nominowania danej osoby na wyższy stopień powyżej 4 dana , jeżeli nie to prosze o przykłady osób ktróre wyższy stopień zdobyły zdając :) .
Jeżeli chodzi o Tora San to jest to szkoła prowadzona przez J.Pietrasa są tam prowadzane treningi Oyama Karate ( zbieżność nicka , powinno byc O-yama, ale w nicku nie można było użyć "-" :) ), oraz elementy Combatu na bazie Comabat 56 i autorskich rozwiazń i poszukiwań , jeżeli chodzi o szkołę Cobra-kai to oczywiście Paweł Sępek, szkoły wyżej wymienione nie są podobne do siebie jeżeli chodzi o Combat.
Kiedyś doszedłem do wniosku że ludzie za bardzo czepiający się , występujący w charakterze oskarżyciela , mało czasu poświęcają temu o czy mówią, w zasadzie to na treningach widać kto jest kim, więc fajnym by było zintegrowanie sie na zjazdach by zobaczyć jak nasze wypowiedzi mają się do realu , jak to kiedys ktoś powiedział "puste garki tłuką sie najgłośniej" :) bez urazy jeżelikogś ten .......tego....................uraziłem
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
W Gosoku zdaje się na 5 dana... 6 już dostaje się za zasługi etc....
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San

W Gosoku zdaje się na 5 dana... 6 już dostaje się za zasługi etc....


Podobnie w Shotokanie i to nie we wszystki federajach w FSKA zdaje sie nawet na 6 dan
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San

Podobnie w Shotokanie i to nie we wszystki federajach w FSKA zdaje sie nawet na 6 dan


Dokladnie 8) Nie wiem co tam za bajzel macie z tymi danami w kyoku i w oyama, ale w shotokanie tak mowil Washi jest porzadek, nikt nikomu honorowych stopni nie nadaje.

W wiekszosci organizacji styli karate tradycyjnych egzamin zdaje sie do 6 dana wlacznie (ITKF, PZKT - bynajmniej kwiecinski na bank zdawal 6 dan u Nishiyamy,WSI) i kropka, nie ma takiego bajzlu jak u was :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
Koks zapewniem ,ze w Kyokushin nie ma bajzlu, wszytsko jest jasne ze stopniami i z wymaganiami nakolejne dany.
wiele razy było juz mowione na forum,ze do 4 dana sa egzaminy techniczne,natomiast na wyzsze dany nie ma egzamniow, sa przyznawane za zasługi ,działalnosc ,osiagniecia itd

Honorowe stpnie to tez inna bajka,nie ma co ich porownywac z normalnymi danami.I na podstawie informacji o honorowych nie wyciagaj wnioskow o całym systemie stopni w Kyokushin czy Oyama bo krzywdzisz ludzi,ktorzy na te stopnie pracowali całe zycie ...

I mam prosbe , nie mow wiecej o bajzlu w Kyokushin bo to ma mało wspolnego z rzeczywistoscia.Na kazdy stopien sa okreslone wymagania i zapewniam,ze sa one jak najbardziej egzekwowane
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
W KK honorowe stopnie dotyczą ludzi , którzy nie trenują w dojo ale w sposób moralny wspierają jego rozwój . :!:

Przeważnie są to osobistości na takich exponowanych stanowiskach jak :
- Prezydenci,
- Premierzy,
- Książęta,
- ludzie kultury i sztuki itd.

Tylko w stylu Oyama karate honorowe dany przyznawają instruktorowi :( , ale słyszałem,że juz od tego odstąpiono i chwała 8)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
w Oyama dany nadawane są od 6 wzwyż, karateka1 robisz sie nudny z tymi honorowymi danami ... mówiłem ci juz udowodnij ze jakis trener z honorowym danem prowadzi treningi gdziekolwiek... (wogóle jak osoba nie mająca o tym pojecia miała by je prowadzić?). W kk nadaje sie dany od 5 ? nie wiedziałem, myślałem ze od 6
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
Emmm... mi w ogóle śmierdzi taka instytucja jak honorowe dany. No bo co to niby ma znaczyć, honorowy dan? Dojo to miejsce treningu a nie uprawiania polityki czy wyrażania uznania dla poważanych osobistości. A już na pewno stopnie nie powinny być jakimś elementem przetargowym, z kategorii 'jak mu damy honorowego dana to może on obejmie patronat nad zawodami albo załatwi lokal na nowe dojo', a mam wrażenie, że często tak właśnie jest :/
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San

w Oyama dany nadawane są od 6 wzwyż, karateka1 robisz sie nudny z tymi honorowymi danami ... mówiłem ci juz udowodnij ze jakis trener z honorowym danem prowadzi treningi gdziekolwiek... (wogóle jak osoba nie mająca o tym pojecia miała by je prowadzić?). W kk nadaje sie dany od 5 ? nie wiedziałem, myślałem ze od 6


Jaki jestes żałosny i zakompleksiony : czytaj uważnie co pisze na oficjalnej stronie waszego góru :
Stanisław Kamocki
1 dan - honorowy Konin "KKSW" Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia
Oyama Karate w Polsce i Polskiej Federacji Karate -widziałem tego panan podczas wizyty Oyamy w tym pasie

Na tej liscie było więcej takich wpisów ale jakoś znikneły po tym jak na forum opisywalismy te przypadki w tej dynamicznej organizacji :( 8)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San

bo krzywdzisz ludzi,ktorzy na te stopnie pracowali całe zycie ...


Spoko, nie chcialem nikogo skrzywdzic. Ale mam takie wraznie, ze co jakis czas wychodzi na jaw jakis problem z tymi danami u was, a to ktos tam daje honorowe, ktos dostal z duzo, ktos za malo, ktos ma 7 dan a nie moze egzminowac - dla mnie to jest bazjel i niejasnosci.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
Maniak masz rację tak jak jest po układa w tym stylu to nie ma gdzie indziej.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San

Tylko w stylu Oyama karate honorowe dany przyznawają instruktorowi , ale słyszałem,że juz od tego odstąpiono i chwała


Cholera - ileż można tumaczyć :!: :?: :evil:
Albo to niepiśmienne, albo NIE CHCE zrozumiec - albo zwyczajnie ulomne. Utwierdzam się w przekonaniu, że gówniarzem czlowiekiem moze bc bez względu na wiek. :evil:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
I tu masz racje być młodym to jest to !! inni za to by dali dużo kasy :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tora San
Karateka1 - pragnę Ci zwrócić uwagę, że wysyłanie na priva wiadomości zatytuowanej - cytuję: "olamasy to kutasy", nie świadczy najlepiej o twoim poziomie osobistym. Powiem więcej - zachowanie takie plasuje cię pośród najgorszej hołoty.
Przynosisz ujmę swojej szkole. Nie uważam cię za człowieka godnego zgłębiania tajników karate, gdyż swym bezczelnym zachowaniem okazujesz TOTALNY brak szacunku dla podstawowych zasad tej sztuki, któymi są szacunek i pokora.

Wstyd i hańba.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024